Başvuru

Başvuru

Son dakika başvuru haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan başvuru gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan başvuru haber sayfamızda...

Başvuru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.996 basvuru haberi bulunmuştur.
Ülkelerine dönmek isteyen Türkmenistan vatandaşları yetkililerden yardım bekliyor
Ülkelerine dönmek isteyen Türkmenistan vatandaşları yetkililerden yardım bekliyorTürkiye'de bulunan ve aylardır ülkelerine dönmeye çalışan çok sayıda Türkmenistan vatandaşı, zor günler geçiriyor. İstanbul'dan Türkmenistan'a sınırlı sayıdaki uçuşta yer bulabilmek umuduyla geldikleri İstanbul Havalimanı'nda, saatlerce bekleyen Türkmenler, mağduriyetlerinin giderilmesi için ülkelerindeki yetkililere seslenerek yardım talep etti. Türkiye'de yaşayan ve ülkesine gitmek için iki yıldır mücadele eden Seytiva Gülcar, "Annemiz öldü gidemedik. Akrabalarımız öldü gidemedik. Kimse bize sahip çıkmıyor" diye konuştu.
11.08.2022Gündem
ASELSAN’a 'Çevre ve İklim Ödülü'
ASELSAN’a 'Çevre ve İklim Ödülü'  Sıfır Atık Projesi kapsamında çalışamalar yürüten ASELSAN, Çevre ve İklim Değişikliği Yönetimi alanında uluslararası ödüle layık görüldü.
11.08.2022Kurumsal
Balıkesir'de 15 kişinin öldüğü otobüs kazası, Anayasa Mahkemesi'ne taşındı
Balıkesir'de 15 kişinin öldüğü otobüs kazası, Anayasa Mahkemesi'ne taşındıBalıkesir'de geçen yıl 15 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı otobüs kazasında kovuşturmaya yer olmadığı kararının ardından yaşanan adli süreç, Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. Kazada yaşamını yitiren yolculardan 11'inin ailesi, 'Etkili başvuru haklarının ihlal edildiğine karar verilip, yeniden yargılama yapılması' talep edip, otobüs firmasının ihmalinin araştırılmasını istedi.
9.08.2022Gündem
Çöp evden kurtarılan oğlu Cem için yeni eve taşınıyor
Çöp evden kurtarılan oğlu Cem için yeni eve taşınıyorBursa'daki çöp evden kurtarılan Cem Muhammet A.'nın (9) annesi Yasemin A., rutubet nedeniyle duvarlardaki sıvaların tutmadığı oğlunun da 1 gün kaldığı evden birkaç gün sonra taşınacağını açıkladı. Yasemin A., daha sonra oğlunu almak için başvuru yapacağını belirtti.
8.08.2022Gündem
25 yıl sonra cinayete kurban gittikleri anlaşıldı; kazı çalışması başlatıldı
25 yıl sonra cinayete kurban gittikleri anlaşıldı; kazı çalışması başlatıldıKahramanmaraş'ta 25 yıldır kayıp olan 1'i kadın 2 kişinin cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Tek katlı bir evin bahçesine gömüldüğü belirlenen cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı.
7.08.2022Video
25 yıl sonra cinayete kurban gittikleri anlaşıldı; kazı çalışması başlatıldı
25 yıl sonra cinayete kurban gittikleri anlaşıldı; kazı çalışması başlatıldıKahramanmaraş'ta 25 yıldır kayıp olan 1'i kadın 2 kişinin cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Tek katlı bir evin bahçesine gömüldüğü belirlenen cesetleri bulmak için kazı çalışması başlatıldı.
7.08.2022Gündem
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip; 24 işletmeye faaliyetten men
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip; 24 işletmeye faaliyetten menTarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ekiplerince yılın ilk 7 ayında gerçekleştirilen 731 bin 648 gıda denetiminde 8 bin 321 firmaya 113 milyon 544 bin 482 TL ceza uygulandı; 24 işletme faaliyetten menedildi, 107 işletme hakkında ise suç duyurusunda bulunuldu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Vatandaşımızın sağlığıyla oynayanlara göz açtırmıyoruz, açtırmayacağız" dedi.
6.08.2022Gündem
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurdu
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurduGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin seyahat ederken 81 ildeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklamasına imkan tanıyan 'Seyahatsever' projesine şu ana kadar 50 bine yakın başvuru yapıldığını söyledi.
5.08.2022Gündem
Dilan'ın üstün başarısı Oxford Üniversitesi’nin kapılarını araladı
Dilan'ın üstün başarısı Oxford Üniversitesi’nin kapılarını araladıDünyanın girilmesi en zor üniversitelerinden birisi olan Oxford’a girmeye hak kazanan genç avukat Dilan Gümüştaş başarı hikâyesini paylaştı. Eğitim sonrası hedeflerine de değinen Gümüştaş, “En başından beri iyi bir hukukçu olmayı hedefledim. Bu yüzden dünyanın en iyi üniversitelerinden birisine eğitim almaya gidiyorum. İleride akademinin bir parçası olmanın yanı sıra uygulamada da kalarak insanların hayatlarına aktif olarak dokunmaya devam etmek istiyorum” dedi.
5.08.2022Eğitim
İsmail Demir: Daha stratejik ürünler için elimizden geleni yapacağız
İsmail Demir: Daha stratejik ürünler için elimizden geleni yapacağızCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türk savunma sanayinin çalışmalarının başka ülkelerce ilgi ile takip edildiğini belirterek, "Bizi izlemeye devam etsinler. Kendi işimize bakıyoruz. Türkiye'nin daha stratejik ürünlere sahip olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizim yolumuz belli" dedi.
4.08.2022Gündem
Orman yangınlarına karşı 'gönüllü' kalkanı
Orman yangınlarına karşı 'gönüllü' kalkanıOrman Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılında orman yangınlarına karşı mücadeleyi güçlendirmek amacıyla başlattığı 'gönüllü' uygulamasında sayı 25 bin 616'sı kadın olmak üzere toplam 107 bin 523'e ulaştı. Orman yangın gönüllüsü olmak için başvuranlar, teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutuluyor. Orman içinde hortum taşıyıp, yangına müdahaleyi nasıl gerçekleştireceklerini uygulamalı öğrenen adaylar, sınavda başarılı olmaları halinde sertifika alarak gönüllü oluyor ve orman yangınlarında görev alıyor.
4.08.2022Video
ÖSYM: 2022-KPSS Ön Lisans başvuruları başladı
ÖSYM: 2022-KPSS Ön Lisans başvuruları başladıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), KPSS Ön Lisans'ın başvurularının 2 Ekim'de, KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi'nin (DHBT) başvuruların ise 27 Kasım'da başlayacağını duyurdu.
3.08.2022Eğitim
Turksat Kablo, e-Devlet'te abonelik sözleşme sürecini işletmeye başladı
Turksat Kablo, e-Devlet'te abonelik sözleşme sürecini işletmeye başladıTürkiye'de e-devlet kapısına doğrudan entegre olarak abonelik sözleşme onayı sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.
2.08.2022Ekonomi
TÜBİTAK: Herhangi bir vakfa bağış ya da ödeme yapılması mümkün değil
TÜBİTAK: Herhangi bir vakfa bağış ya da ödeme yapılması mümkün değilTÜBİTAK, bazı yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, TÜBİTAK tarafından herhangi bir vakfa, derneğe veya kuruluşa, bağış ya da ödeme yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi.
2.08.2022Gündem
Ali Koç: Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz
Ali Koç: Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, "Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz. Ukrayna'nın dış işleri sözcüsünün, büyükelçisinin haksız söylemlerine baksanız onlar bizden özür dilemeli" dedi.
30.07.2022Spor
İstanbul'da yasadışı organ nakli operasyonu
İstanbul'da yasadışı organ nakli operasyonuİstanbul'da yasa dışı organ nakli yapmak isteyen Bulgaristan vatandaşı 2 kadın, özel hastanenin polis ile iş birliği yapması sonucu suçüstü yakalandı.
30.07.2022Gündem
Güngören'de ilk kez anne olanlara bebek arabası hediye edildi
Güngören'de ilk kez anne olanlara bebek arabası hediye edildiGüngören Belediyesi ilçede ikamet eden ve ilk kez anne olanlara bebek arabası hediye etti. Güngören Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘İlk kez anne olanlara bebek arabası hediye’ teslim töreninde 288 aile, hediyelerini Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’den aldı.
28.07.2022Gündem
"Hollanda’da şirket kurmak isteyen Türk girişimcilerin sayısı hızla artıyor"
"Hollanda’da şirket kurmak isteyen Türk girişimcilerin sayısı hızla artıyor"Türkiye’den şirketler, düşük maliyetler ve vergi oranları ile devlet teşvikleri gibi avantajlardan faydalanmak için yurt dışına yatırıma odaklandı. AB üyesi Hollanda yürürlükte olan 46 ticaret anlaşması, Almanya, Birleşik Krallık ve Fransa gibi ülkelere komşu konumuyla, şirketlerin Avrupa’ya açılan kapısı haline geldi. OECD’nin verilerine göre, Hollanda ekonomisinin 2022’de yüzde 3,2, 2023’te ise yüzde 1,8 büyümesi bekleniyor. Sanal ofis hizmeti veren yerli şirket Olmadık Ofis’in paylaştığı verilere göre, Hollanda’da şirket kurmak isteyen Türk girişimcilerin sayısı hızla artıyor.
28.07.2022Ekonomi
Çevre dostu liseliler TÜBİTAK yarışmasında dereceye girdi
Çevre dostu liseliler TÜBİTAK yarışmasında dereceye girdiİzmir'deki Çiğli Fen Lisesi öğrencileri TÜBİTAK 2204-D İklim Değişikliği Yarışması'nda doğaya karbon salınımını kontrol altında tutmayı hedefleyen 'Motorlu Taşıta Entegre Egzoz Emisyon Sistemi' projesiyle Türkiye 3'üncüsü oldu. 1704 proje arasından dereceye giren projenin patentinin alınması için Türk Patent Enstitüsü'ne başvuru yapıldı.
28.07.2022Eğitim
Özel okulun uzaktan eğitimde para alması uygun bulundu
Özel okulun uzaktan eğitimde para alması uygun bulunduZonguldak'ta bir öğrenci velisinin pandemi döneminde uzaktan eğitime geçen özel okula olan ücret taksitinin iptaline yönelik açtığı davada yerel mahkeme, toplam bedelin yüzde 24'ünün ödememesine hükmetti. Adalet Bakanlığı kararın 'kanun lehine bozulması' talebinde bulundu. Yargıtay 3'üncü Dairesi özel okulun Milli Eğitim Bakanlığı'nca alınan kararlara uygun hizmet verdiğini belirterek yerel mahkemenin kararını kanun yararına bozdu.
27.07.2022Gündem
Yerli lojistik firmasından öğrencilere tır sürücülüğü sertifikası
Yerli lojistik firmasından öğrencilere tır sürücülüğü sertifikasıLojistik firması Mars Logistics tarafından 2021 yılında hayata geçirilen Mars Sürücü Akademisi, ilk mezunlarını verdi. 12 kişilik pilot grubun mezuniyet töreninde, şirket yöneticileri öğrencilere sertifikalarını takdim etti.
27.07.2022Ekonomi
İstinaftan dava sürecinde 'Kanser ilacının parasını SGK ödesin' kararı
İstinaftan dava sürecinde 'Kanser ilacının parasını SGK ödesin' kararıManisa'da akciğer kanseri hastası Y.A.’nın (75), geçen yıl aralık ayında o dönemin kuruyla 100 miligramı 13 bin 460 TL olan pembrolizumab etkin maddeli ilacı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) karşılamayınca Manisa 3'üncü İş Mahkemesi'nden tedbir kararı aldırdı. Karar istinaf mahkemesine taşındı. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 10'uncu Hukuk Dairesi, kararı onadı. Kararın gerekçesinde Y.A.'nın yaşamına ya da maddi veya manevi bütünlüğüne yönelik ciddi bir tehlike bulunmasını gerekçe gösterdi.
27.07.2022Gündem
Çöp evden çıkan çocuğun annesi: Hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de şikayetçiyim
Çöp evden çıkan çocuğun annesi: Hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de şikayetçiyimBursa'da boşaltılmak istenen çöp evdeki kilitli odada teyzesi Kamuran Pınar A. tarafından alıkonulup, baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) Antalya'da yaşayan annesi Yasemin A. (48), yıllardır yaptığı kayıp başvuruları hakkında işlem yapmayan görevliler hakkında şikayetçi olacağını belirterek, “Kız kardeşimin suçlu olduğu kadar, hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de sonuna kadar şikayetçiyim" dedi.
26.07.2022Video
Çöp evden çıkan çocuğun annesi: Hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de şikayetçiyim
Çöp evden çıkan çocuğun annesi: Hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de şikayetçiyimBursa'da boşaltılmak istenen çöp evdeki kilitli odada teyzesi Kamuran Pınar A. tarafından alıkonulup, baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) Antalya'da yaşayan annesi Yasemin A. (48), yıllardır yaptığı kayıp başvuruları hakkında işlem yapmayan görevliler hakkında şikayetçi olacağını belirterek, “Kız kardeşimin suçlu olduğu kadar, hiçbir şey yapmayan memur ve amirlerden de sonuna kadar şikayetçiyim" dedi.
26.07.2022Gündem
DEÜ, kurumsal akreditasyon belgesine kavuştu
DEÜ, kurumsal akreditasyon belgesine kavuştuDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yürütülen '2021 Kurumsal Akreditasyon Programı' kapsamında Kurumsal Akreditasyon Belgesi'ni YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar'ın elinden aldı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana, kalite ve hizmet standartlarını yükseltecek yatırımlara ve projelere önem verdik. Aldığımız Akreditasyon Belgesini de, bir başlangıç olarak değil; daha fazlasını yapmak için dayanak noktası olarak görüyoruz" dedi.
26.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

çöp evannekahramanmaraşcinayetkazı

Başvuru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.