Geri Dön
Gündem Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; bazı ülkelere büyükelçi atamaları yapıldı.

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; Tunus Büyükelçiliğine Ahmet Misbah Demircan, Kuzey Makedonya Büyükelçiliğine Fatih Ulusoy, Slovak Büyükelçiliğine Erkan Özoral, Portekiz Büyükelçiliğine Haldun Koç, Cibuti Büyükelçiliğine Erdal Sabri Ergen, Suudi Arabistan Büyükelçiliğine Emrullah İşler, Dominik Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Emriye Bağdagül Ormancı, Somali Büyükelçiliğine Alper Aktaş, Çad Büyükelçiliğine Cem Utkan ve Gambiya Büyükelçiliğine ise Fahri Türker Oba atandı.

DİĞER ATAMALAR

Resmi Gazete'de yayımlanan diğer atama kararına göre de Türk Patent ve Marka Kurumu'nda açık bulunan yönetim kurulu üyeliklerine Fatih Erkekoğlu ve Fatih Murat Ar, atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan bir diğer atama kararı ile Fatma Seniha Nükhet Hotar, Akdeniz için Birlik (AiB) Türkiye özel temsilcisi olarak görevlendirildi. Kararda Hotar'a büyükelçi unvanı verildiği de belirtildi. (DHA)