Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.375 resmi gazete haberi bulunmuştur.
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandı
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandıResmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfilerine göre ilk defa Jandarma Genel Komutanlığı'na bir kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.
13.08.2022Gündem
Bakan Koca: Bir süredir bitkisel hayatta olan 'Performans Sistemi'nin fişi çekildi
Bakan Koca: Bir süredir bitkisel hayatta olan 'Performans Sistemi'nin fişi çekildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Sağlık Personeline Ek Ödeme Yönetmeliği'ne ilişkin, "Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinin dün gece Resmi Gazete'de yayınıyla birlikte, bir süredir bitkisel hayatta olan Performans Sistemi'nin fişi çekildi" dedi.
13.08.2022Sağlık-Yaşam
Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki terfi ve atamalar Resmi Gazete’de
Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki terfi ve atamalar Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfileri Resmi Gazete’de yayımlandı. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil emekliliğe sevk edilirken, Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına atandı. Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kez kadın general ataması yapıldı.
13.08.2022Gündem
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğüne atamalar gerçekleştirildi.
13.08.2022Gündem
2022 yılı 'Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi' Resmi Gazete'de
2022 yılı 'Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi' Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle, 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin atamaları yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 2 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 11 ile ise emniyet müdürü atandı.
12.08.2022Gündem
Sağlık personeline Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı
Sağlık personeline Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandıSağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik önemli değişiklikleri içeren 'Ek Ödeme Yönetmeliği'  Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun" dedi.
12.08.2022Sağlık-Yaşam
Kurum ve kuruluşlardaki atamalar Resmi Gazete'de
Kurum ve kuruluşlardaki atamalar Resmi Gazete'deResmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, çeşitli kurum ve kuruluşlarda görevden alma ve yeni atamalar yapıldı.
6.08.2022Gündem
7 Büyükelçilik'te yapılan atamalar Resmi Gazete'de
7 Büyükelçilik'te yapılan atamalar Resmi Gazete'deKongo, Filipinler, Kore, Madagaskar, Sudan, Namibya ve Kenya Büyükelçileri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
6.08.2022Gündem
Balon balığı avına destek ödemesi artırıldı
Balon balığı avına destek ödemesi artırıldıBalon balığı türlerinden 'lagocephalus sceleratus' avcılığı yapan balıkçılara 200 bin adede kadar tane başına 12,5 lira, diğer türlerini avlayanlara da 1 milyon adede kadar tane başına 2,5 lira destekleme ödemesi yapılacak.
5.08.2022Ekonomi
Türkiye'de afetlere 'TARAP' önlemi
Türkiye'de afetlere 'TARAP' önlemiOlası afetlerden en az zararla çıkabilmek için hazırlanan Türkiye Afet Risk Azaltma Planı (TARAP) hakkında bilgi veren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Cumhuriyet tarihimizde bu kapsamda yapılmış bir plan yok dolayısıyla Türkiye için 2030 yılına kadar 8 yıl içinde her türlü afete karşı dirençli toplum olabilmek için hazırlanmış bir çalışma" dedi.
4.08.2022Video
Çocuk teslimine ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'de
Çocuk teslimine ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'deAdalet Bakanlığı'nın icra yoluyla çocuk teslimi uygulamasını sona erdiren yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Ebeveynler, artık çocuklarını görebilmek için icra daireleri yerine uzmanların görev yaptığı adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerine başvuracak.
4.08.2022Gündem
3 yeni fakülte kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de
3 yeni fakülte kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 3 yeni fakülte kuruldu. Öte yandan 1 fakülte ile 1 yüksekokul kapatıldı.
4.08.2022Eğitim
ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı
ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Ayrıca, 3 üniversiteye de rektör ataması yapıldı.
4.08.2022Eğitim
Av sezonu, 20 Ağustos'ta açılıyor
Av sezonu, 20 Ağustos'ta açılıyorDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, 2022-2023 av sezonunun 20 Ağustos'ta bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekin kargası, leş kargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacağını duyurdu.
3.08.2022Gündem
ÖSYM Başkanı Aygün, görevden alındı
ÖSYM Başkanı Aygün, görevden alındıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı.
2.08.2022Gündem
Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı
Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre; Sayıştay Başsavcılığına İsmail Altıntaş atandı.
2.08.2022Gündem
Van Gölü ve çevresi, doğal sit alanı ilan edildi
Van Gölü ve çevresi, doğal sit alanı ilan edildiVan Gölü ve çevresi, 'Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı' olarak tescil edildi.
30.07.2022Gündem
DEÜ'de Nükhet Hotar bir dönem daha rektörlüğe atandı
DEÜ'de Nükhet Hotar bir dönem daha rektörlüğe atandıİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) ilk kadın rektörü olan Prof. Dr. Nükhet Hotar, Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararnamesiyle aynı göreve yeniden atandı. Rektör Hotar, yeni dönemde de DEÜ'nün yenilikçilik ve girişimcilik anlayışından taviz vermeden çalışmalarına devam edeceğini belirtti.
29.07.2022Eğitim
27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdamına ilişkin karar, Resmi Gazete'de
27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdamına ilişkin karar, Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 2022 yılının sonuna kadar sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısı 27 bin olarak belirlendi.
29.07.2022Sağlık-Yaşam
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne Abdullah Yasir Şahin atandı
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne Abdullah Yasir Şahin atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğüne Abdullah Yasir Şahin atandı.
28.07.2022Ekonomi
4 üniversiteye yapılan rektör ataması Resmi Gazete'de
4 üniversiteye yapılan rektör ataması Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla, 4 üniversiteye rektör ataması yapıldı.
28.07.2022Eğitim
Cumhurbaşkanına ÖTV yetkisi tanıyan tebliğ, Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanına ÖTV yetkisi tanıyan tebliğ, Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle Cumhurbaşkanı, motorlu araç Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahlarının alt ve üst sınırını 3 katına kadar artırabilecek, sıfıra indirebilecek.
26.07.2022Ekonomi
Osman Sezgin, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atandı
Osman Sezgin, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atandıMilli Eğitim Bakan Yardımcılığı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
26.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Kararı'yla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı'yla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kurulduResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kuruldu, 16 fakülte ise kapatıldı.
26.07.2022Gündem
Plansız alanlar imar yönetmeliğinde değişiklik
Plansız alanlar imar yönetmeliğinde değişiklikÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca hazırlanan, Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
23.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Resmi GazeteatamaJandarma Genel KomutanlığıAdalet Bakanlığıkarar

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.