Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resmi gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resmi gazete haber sayfamızda...

Resmi Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.063 resmi gazete haberi bulunmuştur.
Hakim ve Cumhuriyet savcısı atama kararı Resmi Gazete'de
Hakim ve Cumhuriyet savcısı atama kararı Resmi Gazete'de Resmi Gazete'de, 1044 hakim ve Cumhuriyet savcısının atama kararı yayımlandı.
22.05.2024 Gündem
Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı
Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 'Seferberlik ve Savaş Hali Tüzüğü' yürürlükten kaldırıldı yerine 'Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği' getirildi.
22.05.2024 Gündem
Su deposu kazısında Bizans dönemine ait mezarın bulunduğu bölge, sit alanı oldu
Su deposu kazısında Bizans dönemine ait mezarın bulunduğu bölge, sit alanı oldu Bolu'nun Mudurnu ilçesinde, köye su deposu için yapılan kazı sırasında Bizans dönemine ait tarihi mezarın bulunduğu alan, 3'üncü Derece Arkeolojik Sit Alanı ilan edildi.
20.05.2024 Gündem
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararına göre; Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı.
18.05.2024 Gündem
Cezası kaldırılan '28 Şubat davası' hükümlüsü 4 general tahliye edildi
Cezası kaldırılan '28 Şubat davası' hükümlüsü 4 general tahliye edildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla cezaları kaldırılan emekli Orgeneral Fevzi Türkeri, emekli Korgeneral Yıldırım Türker, emekli Tümgeneral Cevat Temel Özkaynak ve emekli Tümgeneral Erol Özkasnak, cezaevinden tahliye edildi.
17.05.2024 Gündem
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; Taşıt Kanunu kapsamındaki hizmetlere ve koruma altına alınanlara tahsis edilenler dışında hiçbir makama taşıt tahsis edilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı'na 10, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, valiler, rektörler ve diyanet işleri başkanına 1'er makam aracı tahsis edilecek. Bakanlıklarda hizmet taşıtlarından en fazla 3 adedi bakanlar tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde makam hizmetlerinde kullanılabilecek.
17.05.2024 Gündem
Diyanet İşleri Başkanı, tartışılan makam aracını iade etti
Diyanet İşleri Başkanı, tartışılan makam aracını iade etti Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Tasarruf Tedbirleri Genelgesi' kapsamında, Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş'ın kullandığı tartışma yaratan makam aracının iade edildiğini, ayrıca eğitim programlarının çevrimiçi yapılacağını açıkladı.
17.05.2024 Gündem
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, tahliye oldu
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, tahliye oldu 28 ŞUBAT davasında 'darbeye teşebbüs' suçundan müebbet hapse çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan (84), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararının ardından kaldığı İzmir Buca 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildi. Doğan, "Adalet hepimiz için lazım, gerekli olan bir şey. Umarım bundan sonra bu tür olaylar ve keyfi tutuklamalar son olur" dedi.
17.05.2024 Gündem
Dışişlerine 3 bakan yardımcısı atandı
Dışişlerine 3 bakan yardımcısı atandı Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Ayşe Berris Ekinci, Nuh Yılmaz ve Burhanettin Duran atandı.
17.05.2024 Gündem
28 Şubat sanıkları 'sağlık' sorunları nedeniyle affedildi
28 Şubat sanıkları 'sağlık' sorunları nedeniyle affedildi Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; 28 Şubat davası sanıkları sağlık sorunları nedeniyle affedildi.
17.05.2024 Gündem
Kamuda tasarruf tedbirleri, Resmi Gazete'de yayımlandı
Kamuda tasarruf tedbirleri, Resmi Gazete'de yayımlandı Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.05.2024 Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Muhsin Şentürk seçildi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Muhsin Şentürk seçildi Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Muhsin Şentürk seçildi.
16.05.2024 Gündem
Bakan Tekin: Mülakatın kaldırılması, şu an gündemimizde yok
Bakan Tekin: Mülakatın kaldırılması, şu an gündemimizde yok Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamasında mülakatın kaldırılmasıyla ilgili, "Şu an bizim gündemimizde öyle bir şey yok. Ben bakan olarak, mevcut elimizdeki yasal düzenlemeye göre işlem yapıyorum" dedi.
15.05.2024 Video
Türk Eğitim-Sen: Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliğe dava açtık
Türk Eğitim-Sen: Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliğe dava açtık Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin sözlü sınava ilişkin hükümlerinin iptali talebiyle daha önce de Danıştay nezdinde dava açıldığını bildirdi.
15.05.2024 Eğitim
Bakan Tekin: Mülakatın kaldırılması, şu an gündemimizde yok
Bakan Tekin: Mülakatın kaldırılması, şu an gündemimizde yok Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamasında mülakatın kaldırılmasıyla ilgili, "Şu an bizim gündemimizde öyle bir şey yok. Ben bakan olarak, mevcut elimizdeki yasal düzenlemeye göre işlem yapıyorum" dedi.
15.05.2024 Politika
Ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgesi
Ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nin, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.
15.05.2024 Politika
Sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik karar Resmi Gazete'de
Sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik karar Resmi Gazete'de Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik mülakat puanı, KPSS puanının yüzde 50’si ile mülakat puanının yüzde 50’si alınarak belirlenecek.
14.05.2024 Gündem
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımladı. Yayımlanan karara göre Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç atandı.
11.05.2024 Gündem
SGK, 47 ilacı geri ödeme listesine ekledi
SGK, 47 ilacı geri ödeme listesine ekledi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) düzenlemesi kapsamında 8'i yenilikçi kanser ilacı olmak üzere, toplam 47 ilacı geri ödeme listesine ekledi.
9.05.2024 Sağlık-Yaşam
TCMB: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırılmıştır
TCMB: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırılmıştır Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) yapılan açıklamada, finansal istikrarı güçlendirecek şekilde makroihtiyati politikaların sadeleştirilmeye devam edildiği ve bu doğrultuda menkul kıymet tesisine ilişkin düzenlemenin yürürlükten kaldırıldığı belirtildi.
9.05.2024 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı: KDV oranları Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmektedir
Hazine ve Maliye Bakanlığı: KDV oranları Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmektedir Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "KDV Kanununun verdiği yetki çerçevesinde, KDV oranları günün ekonomik ve sosyal koşullarına göre Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmektedir" denildi.
7.05.2024 Politika
CHP'den, AYM'ye '8'inci Yargı Paketi' başvurusu
CHP'den, AYM'ye '8'inci Yargı Paketi' başvurusu CHP, kamuoyunda 8'inci yargı paketi olarak bilinen '7499 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun' ile düzenlenen bazı maddelerin iptali için Anayasa MAhkemesi'ne (AYM) başvurdu.
7.05.2024 Politika
Bakan Tekin'den '20 bin öğretmen ataması' açıklaması
Bakan Tekin'den '20 bin öğretmen ataması' açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hazine ve Maliye Bakanı ile ilgili ekonomi kurmaylarıyla yaptıkları görüşmeler sonunda 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştıklarını belirterek "Eğitim camiamıza hayırlı olsun" dedi.
7.05.2024 Eğitim
Bakan Tunç: Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı
Bakan Tunç: Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hakim ve Savcı Yardımcılığı müessesesi ile ilgili olarak çalışmalarını tamamladığımız Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı" açıklamasında bulundu.
7.05.2024 Gündem
'Kuver'e 'servis ücreti' eklendi; Tüketici Konfederasyonu uyardı
'Kuver'e 'servis ücreti' eklendi; Tüketici Konfederasyonu uyardı Bahşiş bırakılmadığı gerekçesiyle hesaba işlenen 'servis ücreti' işletmelerde yaygınlaşmaya başladı. Çok sayıda kişi kuver ücretine ek olarak adisyona eklenen servis ücretine tepkisini sosyal medyada paylaştı. Tüketici Konfederasyonu Hukuk Komisyonu Başkan Yardımcısı Mücahit Saraçlı, "Hesap pusulasının altına bu tür değişik isimlerde birçok ilaveler yapıyorlar. Yüzde 10, yüzde 15 hatta yüzde 20'ye varıyor. Çok sayıda şikayet var. Tüketici, müşteri bunu ödemesin. Ödeme zorunluluğu yok ama zorda kalarak ödemeleri durumunda tüketici ne yapacak? Onu da belirtelim, ödemiş oldukları bu kasa fişini ya da faturayı Alo 175 tüketici hattına, aynı zamanda Ticaret Bakanlığı'nın Haksız Rekabet Kurulu ile ilgili olan portalından girdiklerinde çok kolaylıkla bu işletmenin adını ve almış oldukları fişin fotoğrafını çekip gönderdiklerinde gerekli bütün incelemeler yapılmakta. Her türlü idari para cezai işlemleri yapılmaktadır" dedi.
3.05.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazete atama bakan tekin hakim savcı

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.