Atama

Atama

Son dakika atama haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan atama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan atama haber sayfamızda...

Atama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.037 atama haberi bulunmuştur.
Süper Lig'de son hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı
Süper Lig'de son hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı Süper Lig'de sezonun son hafta maçlarını yönetecek hakemler belli oldu.
23.05.2024 Spor
Devlet korumasında yetişen 600 genç kamuya atandı
Devlet korumasında yetişen 600 genç kamuya atandı Devlet korumasında yetişen 600 genç, kamu kurumlarına kura çekilişi ile yerleştirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2003-2023 yılları arasında toplam 40 bin 991 genci kamuya yerleştirdiklerini söyledi.
22.05.2024 Gündem
Hakim ve Cumhuriyet savcısı atama kararı Resmi Gazete'de
Hakim ve Cumhuriyet savcısı atama kararı Resmi Gazete'de Resmi Gazete'de, 1044 hakim ve Cumhuriyet savcısının atama kararı yayımlandı.
22.05.2024 Gündem
Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı
Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 'Seferberlik ve Savaş Hali Tüzüğü' yürürlükten kaldırıldı yerine 'Seferberlik ve Savaş Hali Yönetmeliği' getirildi.
22.05.2024 Gündem
Bakan Göktaş: Engelli memur sayısı 68 bin 396'ya ulaştı
Bakan Göktaş: Engelli memur sayısı 68 bin 396'ya ulaştı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "2002'den bugüne kadar istihdam edilen engelli sayısını tam 12 kat artırdık. Yürüttüğümüz çalışmalarla bugün engelli memur sayısı 68 bin 396'ya ulaştı" dedi.
21.05.2024 Politika
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz
Erdoğan: Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "'Siyasi dava' denilerek, terör kalkışmasının aklanmaya çalışılması her şeyden önce hukuka ve demokrasiye hakarettir. 6- 8 Ekim olaylarını kimse mazur ve meşru gösteremez. Mahkeme kararıyla ilgili haddi aşan yorumları tasvip etmiyoruz. Karar, kayıplarının acısıyla son 10 yıldır Kerbela'ya dönmüş yüreklere su serpmiş, adaletin tecellisine olan inancı yeniden güçlendirmiştir" dedi.
20.05.2024 Politika
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararına göre; Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı.
18.05.2024 Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu Milli Eğitim Bakanlığı'nca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru duyurusu yayımlandı.
17.05.2024 Eğitim
'Burdur Belediyesi'ni başkanın akrabaları doldurdu' iddiası
'Burdur Belediyesi'ni başkanın akrabaları doldurdu' iddiası Büyük Birlik Partisi'nin 31 Mart seçimlerinde Burdur'dan belediye başkan adayı Muhammet Taşkın, belediyede Başkan Ali Orkun Ercengiz'in çok sayıda akrabası olduğunu belirterek, bir liste hazırladı. Yeni atama yapmadığını söyleyen Ercengiz ise "Burdur küçük bir şehir, ayıklamaya kalksam o zaman belediyede çalıştırabileceğim kimse kalmaz" dedi.
17.05.2024 Gündem
Dışişlerine 3 bakan yardımcısı atandı
Dışişlerine 3 bakan yardımcısı atandı Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına Ayşe Berris Ekinci, Nuh Yılmaz ve Burhanettin Duran atandı.
17.05.2024 Gündem
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı atamasına ilişkin, "Yaptığı atama maalesef 31 Mart'tan sonra gelişen diyalog ve 31 Mart'tan sonra gelişen normalleşme anlayışına uygun değildir. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, demek ki sizin mevcut anayasayı ihlalde ısrarınız sürüyor demektir, ısrarlısınız demektir. Ondan sonra nasıl normalleşecek bu ülke?" dedi.
16.05.2024 Politika
Galatasaray - Fenerbahçe derbisini Arda Kardeşler yönetecek
Galatasaray - Fenerbahçe derbisini Arda Kardeşler yönetecek Süper Lig'in 37'nci haftasında 19 Mayıs Pazar günü oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisini Arda Kardeşler yönetecek.
16.05.2024 Spor
Kamuda tasarruf paketi açıklandı
Kamuda tasarruf paketi açıklandı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni açıkladı. Buna göre; kamuda yeni araç satın alma ve kiralama, yeni hizmet binası alımı ve yapımı 3 yıl durdurulacak, yabancı menşeli araç kullanımı yasaklanacak, istihdam emekli olanlarla sınırlandırılacak, personel servisi hizmeti bitecek, yönetim kurulu ücretlerinde üst sınır olacak, kamuda hediye vermek yasaklanacak, hizmet içi eğitimler kamu binalarında yapılacak.
13.05.2024 Gündem
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımladı. Yayımlanan karara göre Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç atandı.
11.05.2024 Gündem
MEB'e bağlı eğitim kurumlarına atama sonuçları açıklandı
MEB'e bağlı eğitim kurumlarına atama sonuçları açıklandı Milli Eğitim Bakanlığı, bakanlığa bağlı olan, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarına öğretmen atama sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.
10.05.2024 Eğitim
AYM'den, güvenlik soruşturması nedeniyle atama iptalinde 'gerekçe açıklanmalı' kararı
AYM'den, güvenlik soruşturması nedeniyle atama iptalinde 'gerekçe açıklanmalı' kararı Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde devlet hastanesine 2017 yılında tıbbi sekreter olarak atanan B.A.'nın, hakkında yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv taramasının ardından ataması iptal edildi. B.A., iptal kararının hukuka aykırı olduğunu iddia ederek yerel mahkemeye başvurdu. Ancak önce yerel mahkeme, ardından da istinaf ‘aykırılık olmadığı gerekçesiyle davayı reddetti. B.A., kendisine atamasının iptal edilmesiyle ilgili gerekçe açıklanmadığı iddiasıyla 'Adil yargılanma hakkı kapsamında gerekçeli karar hakkının' ihlal edildiğini belirterek Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuruda bulundu. Başvuruyu değerlendiren AYM, oy birliğiyle başvurucunun 'Adil yargılanma hakkı kapsamındaki gerekçeli karar hakkının' ihlal edildiğine karar vererek yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.
10.05.2024 Gündem
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak
Özgür Özel’den Bakan Şimşek’e: Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, IMF’yi Türkiye’nin üzerindeki bir hayalete benzeterek, “Mehmet Şimşek’e sesleniyorum; gulyabanini al biraz da zenginlerin kapısına git. Biraz da zenginlerle uğraş, yoksulun peşini bırak” dedi.
9.05.2024 Politika
Bozbey: Atama konusu durduruldu bize göre kamuoyunun gündeminden düştü
Bozbey: Atama konusu durduruldu bize göre kamuoyunun gündeminden düştü Marmara Belediyeler Birliği'nin 2024-2029 dönemi başkanlığına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey seçildi. Beyoğlu'nda yapılan seçimin ardından gazetecilerin akraba atamalarıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Bozbey, "bir atama konusu gündeme gelmiştir. Daha kesinleşmemişti ama o konu durduruldu. Şu anda kamuoyunun gündeminden de bize göre düştü" dedi.
8.05.2024 Politika
AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan: Bursa Büyükşehir Belediyesi, CHP tipi liyakat anlayışının sembolü haline geldi
AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan: Bursa Büyükşehir Belediyesi, CHP tipi liyakat anlayışının sembolü haline geldi AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, ”Bursa’mızın adı günlerdir, alışık olmadığımız adam kayırmacılığıyla, liyakatsizlikle, aile belediyeciliği ile anılmaya başladı. Şunu net ifade etmemiz gerekiyor, aslında biz Sayın Başkanı çok iyi tanıyoruz önceki belediye döneminden. Ama şimdi onu tüm Türkiye tanımaya başladı. 31 Mart seçimlerinden sonra CHP’li belediyelerde çok üst düzey atamanın, eş dost kontenjanından gerçekleştiğine yakından şahit olduk. Ne yazık ki Bursa Büyükşehir Belediyesi, CHP tipi liyakat anlayışının sembolü haline geldi” dedi.
8.05.2024 Politika
Bakan Tekin: Öğretmene şiddetin ceza yaptırımlarının daha farklı değerlendirilmesine yönelik hukuki tedbirlerimizi aldık
Bakan Tekin: Öğretmene şiddetin ceza yaptırımlarının daha farklı değerlendirilmesine yönelik hukuki tedbirlerimizi aldık Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Bugün yine gündemde olan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili olarak yaptığımız hazırlık çalışmalarının içerisinde öğretmene yönelik şiddetin ceza yaptırımları konusunda daha farklı değerlendirilmesine yönelik hukuki tedbirlerimizi aldık" dedi.
8.05.2024 Eğitim
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye kadrosuna akraba ataması iddialarına ilişkin, "Bu konuyla alakalı olarak gereğini yaptığımızı da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Belediyemizi yönetirken liyakatli ve deneyimli kadrolarla hizmetlerimizi en iyi şekilde sunacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isterim. Zaten süreci tamamlanmamış bir konuydu. Tamamlanmadan bitti" dedi.
7.05.2024 Gündem
DNSSense'in Satış, Kanal ve Operasyondan Sorumlu Yöneticisi Burak Akçagün oldu
DNSSense'in Satış, Kanal ve Operasyondan Sorumlu Yöneticisi Burak Akçagün oldu Siber güvenlik sektöründe küresel öncülerden biri olarak konumlanan ve DNS güvenliği alanında kurumsal çözümler sunan DNSSense'te üst düzey bir atama gerçekleştirildi. BT ve telekomünikasyon sektörlerinde geniş bir tecrübeye sahip Burak Akçagün, şirketin satış ve iş süreçlerinden sorumlu bölgesel lideri oldu.
7.05.2024 Kurumsal
Bakan Tekin: 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık
Bakan Tekin: 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Hazine ve Maliye bakanımız ve ilgili kurmaylarıyla görüşme ve toplantılar yaptık. 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık.
7.05.2024 Video
Bakan Tekin'den '20 bin öğretmen ataması' açıklaması
Bakan Tekin'den '20 bin öğretmen ataması' açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hazine ve Maliye Bakanı ile ilgili ekonomi kurmaylarıyla yaptıkları görüşmeler sonunda 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştıklarını belirterek "Eğitim camiamıza hayırlı olsun" dedi.
7.05.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıkladığından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Daha önce de pek çok kez ifade ettim; biz dostlarımızın sayısını arttırmanın peşindeyiz’’ dedi.
6.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

atama resmi gazete bakan tekin hakem kamu

Atama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.