Adalet

Adalet

Son dakika adalet haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adalet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adalet haber sayfamızda...

Adalet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.706 adalet haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da tutuklandı
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da tutuklandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un Boston’da tutuklandığını açıkladı.
15.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu yakalanmışlardır
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu yakalanmışlardır Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Cihantimur Tok ABD'de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.
14.06.2024 Video
Ayşe Ateş: Karanlık el bulunursa, bu siyasi cinayet çözülecek
Ayşe Ateş: Karanlık el bulunursa, bu siyasi cinayet çözülecek Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Bu siyasi cinayetin üzerindeki karanlık el bulunur, açığa çıkarılırsa bu siyasi cinayet çözülecek ve aydınlığa kavuşacak ve vicdanlar rahat edecek. Bunun bir an önce hızlı bir şekilde yapılması bizim de talebimiz" dedi.
14.06.2024 Gündem
Özgür Özel: Buğday fiyatı kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır
Özgür Özel: Buğday fiyatı kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde düzenlediği buğday mitinginde açıklanan buğday taban fiyatını yeterli bulmadıklarını belirterek, "Bu açıklama çiftçimizle alay etmektir. Bu fiyat kesinlikle 15 liranın altında olmamalıdır" dedi. Özel, dolu yağmaya başlayınca konuşmasını bitirdi, alanda bulunanlar da kapalı alanlara sığındı.
14.06.2024 Politika
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan kazayla ilgili Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un, Türkiye'nin iade talebi üzerine ABD'de yakalandığını açıkladı.
14.06.2024 Gündem
Kaş Adliyesi'ndeki 'tuvalet' krizinin görüntüsü ortaya çıktı
Kaş Adliyesi'ndeki 'tuvalet' krizinin görüntüsü ortaya çıktı Antalya'nın Kaş ilçe adliyesinde tuvalete giren Avukat Hakan Tüzen'in, aynı sırada tuvalette olan Başsavcı Gökhan Feyzoğlu tarafından zorla dışarı çıkarılmasına dair görüntüler ortaya çıktı.
14.06.2024 Gündem
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı TBMM 28'nci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nda şu ana kadar milletvekilleri 12 bin 510 adet yazılı soru önergesi verdi. TBMM Başkanlığı tüm soru önergelerini cevaplandırırken, İçişleri Bakanlığı, 1000 önergeye cevap verdi.
14.06.2024 Gündem
AB sınırlarından düzensiz göçmen geçişleri bu yıl yüzde 23 azaldı
AB sınırlarından düzensiz göçmen geçişleri bu yıl yüzde 23 azaldı Avrupa Birliği’nin sınır güvenliğinden sorumlu Frontex, AB sınırlarından yapılan düzensiz göçmen geçişlerinin 2024’ün ilk beş ayında yüzde 23 azalarak yaklaşık 80 bine gerilediğini duyurdu.
14.06.2024 Dünya
Tuvalet kriziyle gündeme geldi; artık başsavcı değil
Tuvalet kriziyle gündeme geldi; artık başsavcı değil Antalya'nın Kaş ilçe adliyesinde Avukat Hakan Tüzen'i 'personel tuvaleti' tartışması sonrası zorla dışarı çıkartmakla suçlanan Kaş Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu, 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile Afyonkarahisar'a savcı olarak atandı.
14.06.2024 Gündem
Düğünde ayrıldığı 15 yaşındaki nişanlısını öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis
Düğünde ayrıldığı 15 yaşındaki nişanlısını öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis Aksaray'da katıldıkları bir düğünde eski nişanlısı Melike Arıbaş'ı (15) öldürüp, babası Doğanay Arıbaş'ı (44) yaralayan ve davetlilerin üzerine ateş açan Muhammet Kılıç (24), ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 72 hapis cezasına çarptırıldı.
14.06.2024 Gündem
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlar
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlar İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ev sahipliği yaptığı G7 Zirvesi kapsamında dün Fasano kentindeki Borgo Egnazia’da ülke liderlerini karşıladı. Meloni’nin ABD Başkanı Joe Biden’ı yaklaşık 20 dakika boyunca beklerken sıkıldığı anlar kameralara yansırken Meloni, bu sırada gazetecilerle selfie çektirdi.
14.06.2024 Video
Games for Change Türkiye, BAU’da faaliyete başladı
Games for Change Türkiye, BAU’da faaliyete başladı Dünyadaki sorunlara yönelik dijital oyunlarla farkındalık yaratmayı amaçlayan Games for Change platformu artık Türkiye’de BAU çatısı altında faaliyet gösterecek. Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG Lab), platformun Türkiye şubesi olarak çalışmalarına başladı.
14.06.2024 Teknoloji
HSK kararnamesiyle 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değişti
HSK kararnamesiyle 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değişti Hakimler ve Savcılar Kararnamesi (HSK) ile 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.
14.06.2024 Gündem
İLKE Vakfı’nın hazırladığı ‘Eğitim İzleme Raporu 2023’ ve ‘Okul Öncesi Eğitim Raporu' yayımlandı
İLKE Vakfı’nın hazırladığı ‘Eğitim İzleme Raporu 2023’ ve ‘Okul Öncesi Eğitim Raporu' yayımlandı İLKE Vakfı EPAM tarafından hazırlanan Eğitim İzleme Raporu 2023 ve Okul Öncesi Eğitim raporu yayımlandı. Okul Öncesi Eğitim raporunda, okul öncesi eğitimin tarihsel gelişimi, kriz durumlarında okul öncesi eğitim, alanın etkin aktörleri, göçmen çocukların eğitime katılımı gibi birçok konu analiz edildi. Raporun editörü Doç. Dr. İsa Kaya, “Raporumuzu Türkiye’nin bütününü etkileyen, özellikle pandemi ve deprem bağlamında son 20 yıldaki gelişmeler ışığında hazırlamaya çalıştık. Rapora birbirinden değerli yaklaşık 10 üniversiteden 12-13 akademisyenin katkısı oldu. Raporumuzda sahadaki temel problemler, dünyayla karşılaştırılması, tarihsel gelişimi gibi konulara yer verdik” diye konuştu.
13.06.2024 Kurumsal
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırıya okul önünde protesto
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırıya okul önünde protesto Ümraniye'de bir lisede kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabeyin, öğretmenler odasındaki öğretmene yaptığı yumruklu saldırı protesto edildi. Okul önünde toplanan öğretmen veli ve sendika temsilcileri, "Bizlere uygulanan şiddete en ağır cezaların verilmesini talep ediyor, artık 'Yeter' diyoruz" cümleleriyle tepkilerini dile getirdi. Basın açıklamasına yumruklu saldırıya uğrayan öğretmen Vedat Kömür de katıldı.
13.06.2024 Gündem
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok Beyoğlu’nda katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel "Biz son seçime bir siyasi partiyle ittifak yaparak girmedik. Ve tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda. Kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok" dedi.
13.06.2024 Gündem
Orban: AB sınırlarını savunduğumuz için ceza verildi
Orban: AB sınırlarını savunduğumuz için ceza verildi Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Adalet Divanı’nın bugünkü ‘sığınma yasalarını ihlal ettiği’ için verdiği cezayla ilgili açıklama yaparak AB sınırlarını savundukları için cezanın verildiğini vurguladı.
13.06.2024 Dünya
Avrupa Adalet Divanı'ndan Macaristan’a 200 milyon Euroluk ceza
Avrupa Adalet Divanı'ndan Macaristan’a 200 milyon Euroluk ceza Avrupa Birliği Adalet Divanı, sığınma politikasıyla ilgili aldığı 17 Aralık 2020 tarihli kararına uymaması ve uymak için gerekli tedbirleri almaması nedeniyle 200 milyon Euro tutarında toplu ödeme ve gecikme günü başına 1 milyon Euro tutarında ceza ödemesine hükmetti.
13.06.2024 Dünya
'Siber Göz 44' operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi
'Siber Göz 44' operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İstanbul ve Kocaeli merkezli yapılan 'Sibergöz-44' operasyonlarında 107 şüphelinin yakalandığını duyurmuştu. Yakalanan şüphelilerden 68'i adliyeye sevk edildi.
13.06.2024 Gündem
Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR park kapasitesi, 1350 araca çıkarıldı
Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda TIR park kapasitesi, 1350 araca çıkarıldı Edirne'den Bulgaristan'a açılan ve TIR'ların uzun kuyruklar oluşturduğu Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 600 araçlık yeni park yapılarak araç park kapasitesi, 1350'ye çıkarıldı.
13.06.2024 Video
Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu
Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu Uluslararası yükseköğretim değerlendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) Etki Sıralaması (Impact Rankings) 2024 sonuçları açıklandı. Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu. Üniversitelerin sürdürülebilir kalkınmaya yaptıkları katkı açısından değerlendirildiği 'THE Impact Rankings 2024' sıralamasında Bahçeşehir Üniversitesi, Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan sürdürülebilir kalkınma amaçlarına yönelik üniversiteler etki sıralamasında üç kalkınma amacında Türkiye birincisi, üç kalkınma amacında ise vakıf üniversiteleri arasında birinci oldu. Bu sonuçlarla sürdürülebilir kalkınma amaçlarına yönelik etki sıralamasında Türkiye’de vakıf üniversiteleri arasında ilk sırayı alan BAU, dünyada ise nitelikli eğitim sürdürülebilir kalkınma amacına katkı sıralamasında 18’inciliği elde etti.
13.06.2024 Eğitim
Bakan Özhaseki: İstanbul'u depreme hazırlamak çok önemli bir görev
Bakan Özhaseki: İstanbul'u depreme hazırlamak çok önemli bir görev İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yeşil Dönüşüm Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, olası İstanbul depremini hatırlatarak "İstanbul’da birisi belediye başkanıysa ve görevi bitip giderken geriye dönüp baktığında vicdanen huzur içerisinde gidecekse, İstanbul’u depreme hazırlamak gibi birinci derecede çok önemli bir görevi var. Uyarın arkadaşları, söyleyin arkadaşlara, rica edin arkadaşlardan" dedi.
13.06.2024 Gündem
Ümraniye'de öğretmene yumruk atan şüpheli tutuklandı
Ümraniye'de öğretmene yumruk atan şüpheli tutuklandı Ümraniye'de, kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabey, öğretmenler odasındaki öğretmene yumrukla saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
13.06.2024 Gündem
2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı TMO silolarındaki patlamadaki ihmalleri tanıklar anlattı
2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı TMO silolarındaki patlamadaki ihmalleri tanıklar anlattı Kocaeli'nin Derince ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında geçen yıl 7 Ağustos'ta meydana gelen patlama ile ilgili Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz 6 sanığın yargılanmasına başlandı. 2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı patlama ile ilgili sanıklar beraatlerini talep ederken, duruşmada dinlenen tanıklar ise hem tesiste hem de silolarında yaşanan ihmalleri anlattı.
12.06.2024 Gündem
Bakan Fidan: Gazze konusunda Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz
Bakan Fidan: Gazze konusunda Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “Görüşmemizde küresel gelişmeler hakkında da istişarelerde bulunduk. Ülkelerimizin yaklaşımlarının birçok konuda örtüştüğünü müşahede ettik. Gazze konusunda da Brezilya'yla büyük oranda aynı hassasiyetleri paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu.
12.06.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

eylem tok yakalandı Özgür Özel Ümraniye cihan cihantimur

Adalet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.