Adalet Bakanı

Adalet Bakanı

Son dakika adalet bakanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adalet bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adalet bakanı haber sayfamızda...

Adalet Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.225 adalet bakani haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Antalya'da teleferik kazası soruşturmasında 5 kişi tutuklandı
Bakan Tunç: Antalya'da teleferik kazası soruşturmasında 5 kişi tutuklandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini, 1 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.
14.04.2024 Gündem
Bakan Tunç: e-Tebligat ile 7 bin 470 ton kağıt tasarrufu sağlandı
Bakan Tunç: e-Tebligat ile 7 bin 470 ton kağıt tasarrufu sağlandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bugüne kadar 213 milyon 429 bin 761 adet e-Tebligat gönderildi. Bu kapsamda 7 milyar 136 milyon 589 bin TL kamu kaynağı, 7 bin 470 ton ise kağıt tasarrufu sağlandı. Çevreci uygulama sayesinde 126 bin 990 ağaç kesilmekten kurtarıldı" dedi.
14.04.2024 Gündem
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanlardan 128'i kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanlardan 128'i kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 16 kabindeki 128 kişinin kurtarıldığı, 43 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Video
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 19 kabindeki 137 kişinin kurtarıldığı, 29 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Gündem
Antalya’da teleferik kabininin tabanı koptu; 1 ölü, 7 yaralı
Antalya’da teleferik kabininin tabanı koptu; 1 ölü, 7 yaralı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattındaki demirlerden biri yerinden koparak, kabinlerden birine çarptı. Metrelerce yüksekten düşen kabinde bulunan 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı. Bakan Yerlikaya 15 kabinde mahsur kalan 112 kişinin tahliye edildiğini açıkladı.
13.04.2024 Gündem
Bakan Tunç: Uluslararası toplum, gazetecileri hedef alan İsrail'e sessiz kalmamalı
Bakan Tunç: Uluslararası toplum, gazetecileri hedef alan İsrail'e sessiz kalmamalı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Filistin'deki vahşeti gözler önüne seren gazetecileri hedef alan İsrail'e uluslararası toplum sessiz kalmamalı, bu insanlık dışı saldırıların hesabı mutlaka sorulmalıdır" dedi.
12.04.2024 Politika
Bakan Tunç: 3 milyon 679 bin dosya arabuluculukla çözüme kavuşturuldu
Bakan Tunç: 3 milyon 679 bin dosya arabuluculukla çözüme kavuşturuldu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hukuki uyuşmazlıkların çözüm yöntemlerinden olan ve 2013 yılında hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması kapsamında 5 milyondan fazla dosyanın arabulucuya gittiğini ve 3 milyon 679 bin 537 dosyanın bu sayede anlaşma ile çözüme kavuşturulduğunu açıkladı.
12.04.2024 Politika
Bakan Tunç'tan Haniyyeh'e başsağlığı mesajı
Bakan Tunç'tan Haniyyeh'e başsağlığı mesajı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Gazze'deki İsrail bombardımanında 3 oğlu ve 4 torunu hayatını kaybeden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniyyeh'e başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.
11.04.2024 Politika
Bakan Tunç: Türkiye, her zaman Filistinli kardeşlerinin yanındadır
Bakan Tunç: Türkiye, her zaman Filistinli kardeşlerinin yanındadır Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Filistinli kardeşlerimizin destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Daima mazlumun ve mağdurun yanında yer alacak, dünyada barışı, huzuru ve adaleti savunacağız. Türkiye, her zaman Filistinli kardeşlerinin yanındadır" dedi.
9.04.2024 Politika
Bakan Tunç: 1 milyon 671 bin e-Duruşma yapıldı
Bakan Tunç: 1 milyon 671 bin e-Duruşma yapıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ülke genelindeki 3 bin 44 hukuk mahkemesinde e-Duruşma sistemi kullanıldığını, sistemin uygulanmaya başlandığı 15 Eylül 2020 tarihinden bugüne kadar, 1 milyon 671 bin 567 e-Duruşma yapıldığını belirtti.
7.04.2024 Politika
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, "Bir taslak çalışmamız var. Bilim kurulu üzerinde çalışıyor. Avukat meslektaşlarımızın, barolarımızın da görüşlerini almaya devam ediyoruz. İnşallah 28'inci dönem parlamentosunun takdirlerine taslağımızı önce Cumhurbaşkanlığı'mıza ve sonrasında da meclis grubumuza ve milletvekillerimize, takdirlerine sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
5.04.2024 Gündem
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var
Bakan Tunç: 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili taslak çalışmamız var Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Avukatlık Kanunu'yla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, "Bir taslak çalışmamız var. Bilim kurulu üzerinde çalışıyor. Avukat meslektaşlarımızın, barolarımızın da görüşlerini almaya devam ediyoruz. İnşallah 28'inci dönem parlamentosunun takdirlerine taslağımızı önce Cumhurbaşkanlığı'mıza ve sonrasında da meclis grubumuza ve milletvekillerimize, takdirlerine sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
4.04.2024 Politika
Bakan Tunç: Yargı Reformu Strateji Belgemiz tamamlanmak üzere
Bakan Tunç: Yargı Reformu Strateji Belgemiz tamamlanmak üzere Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Önümüzdeki haftalarda Yargı Reformu Strateji Belgemiz tamamlanmak üzere. 2028'e kadar yol haritamızı belirleyecek olan hem İnsan Hakları Eylem Planı hem de Yargı Reformu Strateji Belgesi'ni Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Önümüzdeki haftalarda Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaştığında, biz de o hedefleri gerçekleştirmek için yasamasıyla, yürütmesiyle, yargısıyla hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
4.04.2024 Politika
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
2.04.2024 Gündem
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar
Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübünü alevlerin sardığı ilk anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
2.04.2024 Video
Bakan Tunç: 'Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı' sonuçları hayırlı olsun
Bakan Tunç: 'Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı' sonuçları hayırlı olsun Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, merkez ve taşra teşkilatı için yapılan 'Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı' sonuçlarının adalet teşkilatlarına hayırlı olması temennisinde bulundu.
2.04.2024 Gündem
Netanyahu, fıtık ameliyatı olacak
Netanyahu, fıtık ameliyatı olacak İsrail Başbakanlığı Basın Ofisi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun fıtık ameliyatı olacağını, ameliyat sırasında görevlerini İsrail Adalet Bakanı Yariv Levin’e devredeceğini duyurdu.
1.04.2024 Dünya
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır
Bakan Tunç: Türkiye’deki seçimler şeffaf bir şekilde yapılır Bartın'ın Amasra ilçesinde oyunu kullanan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Türkiye'de seçimler şeffaf bir şekilde yapılır ve dünyaya örnek gösterilecek seçimleri biz bugüne kadar gerçekleştirdik. Bugün de böyle olacaktır” dedi.
31.03.2024 Politika
Bakan Tunç’tan İmamoğlu’na: İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok
Bakan Tunç’tan İmamoğlu’na: İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Sen İstanbul'da seçimi kaybediyorsun, haberin yok. Sen 5 yıl İstanbul'a kayıp yıllar yaşattın. Sen İstanbul'a çivi çakmadın" dedi.
29.03.2024 Politika
Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adliyede düzenlenen törenle anıldı
Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adliyede düzenlenen törenle anıldı İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın makam odasında şehit edilişinin 9'uncu yılı nedeniyle adliyede anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bir Mehmet şehit düşerse yerine binlercesi yetişir, hainler, alçaklar, millet ve memleket düşmanları ne yaparsa yapsın bunu asla engelleyemez. Bu ülkenin Mehmet Selim savcılarıyla, kahraman Mehmetçiğiyle, Fethi Sekin'leriyle, Ömer Halisdemir'leriyle hiçbir hain yapı, hiçbir terör örgütü baş edemez. Ülkemizin birliğini, beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü, Anayasal düzenimizi hain odaklara hiçbir zaman çiğnetmedik, çiğnetmeyeceğiz" dedi.
28.03.2024 Gündem
Özel: 17 bakan ile İstanbul'a kuşatma yapıyorlar
Özel: 17 bakan ile İstanbul'a kuşatma yapıyorlar CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Esenyurt'ta düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Özel, "Bugün İstanbul'da Ekrem Başkana karşı artık adaylarının mücadeleyi tek başına yürütemediğini kabul edenler, 17 bakan ile İstanbul'a çıkartma, kuşatma yapıyorlar. Ancak bu tavır sizin gibi, AK Parti'ye oy veren seçmeni de çıldırtıyor" dedi.
27.03.2024 Politika
Bakan Tunç: Muhalefetin söylediği doğru olsaydı, millet her seçimde Erdoğan der miydi
Bakan Tunç: Muhalefetin söylediği doğru olsaydı, millet her seçimde Erdoğan der miydi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Vatandaşımızın tercihini AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan kullanmasının sebebi nedir? Muhalefetin karalamasıdır. Eğer onların söylediği doğru olsaydı; millet, her seçimde oylarını artırarak Recep Tayyip Erdoğan der miydi? Demezdi, 'Ama' dedi. Demek ki muhalefetin dediği doğru değilmiş" dedi.
27.03.2024 Video
Bakan Tunç: Muhalefetin söylediği doğru olsaydı, millet her seçimde Erdoğan der miydi
Bakan Tunç: Muhalefetin söylediği doğru olsaydı, millet her seçimde Erdoğan der miydi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Vatandaşımızın tercihini AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan kullanmasının sebebi nedir? Muhalefetin karalamasıdır. Eğer onların söylediği doğru olsaydı; millet, her seçimde oylarını artırarak Recep Tayyip Erdoğan der miydi? Demezdi, 'Ama' dedi. Demek ki muhalefetin dediği doğru değilmiş" dedi.
27.03.2024 Gündem
Bakan Tunç’tan, Belçika’da PKK yandaşlarının saldırısına tepki
Bakan Tunç’tan, Belçika’da PKK yandaşlarının saldırısına tepki Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Belçika'da PKK yandaşları tarafından Türk vatandaşlara ait olan yerlere düzenlenen saldırılara ilişkin, “Hain terör örgütü PKK yandaşlarının Belçika’daki vatandaşlarımıza ve vatandaşlarımıza ait yerlere yönelik düzenledikleri saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum” diyerek tepki gösterdi.
26.03.2024 Politika
Bakan Tunç: 'Filyos'ta doğal gaz yok, tüpü bağlamış' gibi komik komik laflar etmediler mi?
Bakan Tunç: 'Filyos'ta doğal gaz yok, tüpü bağlamış' gibi komik komik laflar etmediler mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Berat Albayrak enerji bakanıyken 4 yerli sismik araştırma gemileri Karadeniz'e çıktı, işte o zaman aradılar, buldular ve 3 bin metre derinlikte doğal gazı çıkardılar. 180 kilometre denizin dibinden karaya boru döşendi. Ama Cumhuriyet Halk Partililer ne dedi; 'Filyos'ta doğal gaz yok, tüpü bağlamış' gibi komik komik laflar etmediler mi?" dedi.
26.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Tunç teleferik Antalya adalet bakanı Yılmaz Tunç

Adalet Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.