Afad

Afad

Son dakika afad haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan afad gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan afad haber sayfamızda...

Afad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.969 afad haberi bulunmuştur.
Malatya'da 4.3 büyüklüğünde deprem
Malatya'da 4.3 büyüklüğünde depremMalatya'nın Doğanşehir ilçesinde, Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
19.02.2024Gündem
9 işçinin toprak altında kaldığı madende çekilen çatlak fotoğrafları bilirkişi raporunda
9 işçinin toprak altında kaldığı madende çekilen çatlak fotoğrafları bilirkişi raporundaErzincan'ın İliç ilçesindeki altın maden ocağında meydana gelen ve 9 işçinin toprak altında kaldığı faciadan kısa bir süre önce madenciler tarafından çekildiği belirtilen çatlak fotoğrafları bilirkişi raporunda yer aldı. Rapora giren 3 kare fotoğrafta dağ şeklinde istiflenen siyanürlü toprakta devasa yarıkların oluştuğu görülüyor.
19.02.2024Gündem
Maden ocağındaki işçileri kurtarma çalışmalarında 6'ncı gün; yeni kaymalar yaşanıyor
Maden ocağındaki işçileri kurtarma çalışmalarında 6'ncı gün; yeni kaymalar yaşanıyorErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprak altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları, olayın 6'ncı gününde de ekipler tarafından sürdürülüyor. Ekiplerin çalışmaları sırasında ise heyelanın olduğu bölgede bazı toprak kütlelerinin yeniden kaydığı ve kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin zor anlar yaşadığı öğrenildi.
18.02.2024Video
Bakan Yerlikaya: Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz
Bakan Yerlikaya: Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da düzenlenen 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, devletin deprem bölgesinde olduğunu ve yıkılan evlerin daha iyisi yapacağını belirterek, “Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz ve hedefimiz 75 bin konutun teslimini yapmak” dedi.
17.02.2024Politika
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 5'inci gün; kamyon parçalarına ulaşıldı, firmanın lisansı iptal
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 5'inci gün; kamyon parçalarına ulaşıldı, firmanın lisansı iptalErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmalarının 5'inci gününde ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, manganez ocağı civarında kamyona ait parçalar bulduklarını belirtirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından heyelan olayının ardından bölgedeki mevcut durumun işletme güvenliği açısından tehlikeli olduğu gerekçesiyle firmanın üretime yönelik lisansının iptal edilip, faaliyetinin durdurulduğu öğrenildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da, "Erzincan İliç’te toprak kaymasının meydana geldiği maden ocağının çevre izin ve lisans belgesi iptal edildi" açıklaması yaptı
17.02.2024Gündem
Toprak kaymasının yaşandığı altın madeni sahasında AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor
Toprak kaymasının yaşandığı altın madeni sahasında AFAD ekiplerinin çalışması sürüyorErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları olayın 4'üncü gününde de ekiplerin gece gündüz aralıksız çalışması sürüyor. Ekipler, dronlar ile tespit ettikleri metal ağırlıklı bölgelerde işaretlenen alanlara yoğunlaşırken, toprak altındaki 9 işçiye halen ulaşılamadı. 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ederken, gözaltına alınan 8 şüpheli geniş güvenlik önlemi altında, saat 10.30 sıralarında, İliç Adliye'sine götürüldü.
16.02.2024Video
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyorİHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze'ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim'den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
17.02.2024Gündem
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 4'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları olayın 4'üncü gününde de ekiplerin gece gündüz aralıksız çalışması sürüyor. Ekipler, dronlar ile tespit ettikleri metal ağırlıklı bölgelerde işaretlenen alanlara yoğunlaşırken, toprak altındaki 9 işçiye halen ulaşılamadı. 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ederken, gözaltına alınan 8 şüpheli geniş güvenlik önlemi altında, saat 10.30 sıralarında, İliç Adliye'sine götürüldü.
16.02.2024Gündem
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 3'üncü günErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında kayan toprağın altında kalan 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 personelle sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarının 3'üncü gününde de işçilere ulaşılamadı. Gece saatlerinde etkili olan sağanak yağışa rağmen ekiplerin bölgede olayın yaşandığı andan itibaren aralıksız çalışması sürüyor. Olay sonrası bölgeye gelen aileler ise gözyaşı döküyor.
15.02.2024Gündem
Bakan Özhaseki: Dünkü olayda şu ana kadar herhangi bir kirliliğe rastlanmadı
Bakan Özhaseki: Dünkü olayda şu ana kadar herhangi bir kirliliğe rastlanmadıİstanbul Ticaret Odası çalışma toplantısına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan'da altın madeninde yaşanan toprak kaymasıyla ilgili konuştu. Özhaseki, "Oradaki tehlikeli atıkların Fırat'a ulaşıp ulaşmadığı konusu çok önemli. Çok şükür sevindirici bir haber; şu ana kadar herhangi bir kirliliğe, korktuğumuz bir olaya rastlanmadı" dedi.
14.02.2024Politika
Antalya'yı sel vurdu; mahsur kalan kedi böyle kurtarıldı
Antalya'yı sel vurdu; mahsur kalan kedi böyle kurtarıldıAntalya'da Meydankavağı Mahallesi'ndeki bir apartmanın bodrum katını basan su nedeniyle duvarın üzerinde mahsur kalan kediyi kurtaran AFAD gönüllüsü Gülcan Demirbilek, yaşadıklarını anlattı. Demirbilek, boyuna kadar gelen suyun içine girerek, "Rabb'im sen yardım et" dedikten sonra kediyi mahsur kaldığı yerden aldı
14.02.2024Gündem
Meteorolojinin Antalya için uyarısı 'turuncu'dan 'yeşil'e döndü
Meteorolojinin Antalya için uyarısı 'turuncu'dan 'yeşil'e döndüİçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, meteorolojinin, Antalya'da felakete neden olan sağanağa ilişkin 'turuncu kod' uyarısını kaldırıp 'yeşil'e döndürdüğünü söyledi.
14.02.2024Gündem
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 2’nci gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 2’nci günİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; Erzincan' ın İliç ilçesi'ndeki altın madeni ocağında meydana gelen toprak kaymasında kayıp 9 kişiden 5' inin bir konteynır içinde, 3' ünün aynı bölgede bir araç içinde, diğer 1 kişinin ise farklı bölgede bir araç içinde olduğunu değerlendirdiklerini söyledi. Yerlikaya; "Arama kurtarma çalışmalarımız gece gündüz aralıksız devam edecek. 100 dönüme yayılan 10 milyon metreküplük topraktan bahsediyoruz. Adli ve idari soruşturma devam ediyor" dedi.
14.02.2024Gündem
Altın madeni sahasında toprak kayması: 9 işçi kayıp
Altın madeni sahasında toprak kayması: 9 işçi kayıpErzincan'ın İliç ilçesinde altın madeni sahasında liç alanında istiflenen tonlarca toprak kaydı. 9 işçiye ulaşılamazken, bölgeye çevre illerden AFAD ekipleri sevk edildi. Bu arada toprak altında kalan 6 işçinin isimleri de belli oldu. Bu işçilerin Şaban Yılmaz, Kenan Öz, İbrahim Keklik, Adnan Keklik, Hüseyin Kaya ve Ramazan Çimen olduğu bildirildi.
14.02.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Antalya'da 989 vatandaşımız tahliye edildi
Bakan Yerlikaya: Antalya'da 989 vatandaşımız tahliye edildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da meydana gelen sele ilişkin, "989 vatandaşımız tahliye edildi. İlk etapta Antalya Valiliğimize 20 milyon TL Acil Yardım Ödeneği gönderildi" dedi.
13.02.2024Gündem
Yüksekova'da 4.4 büyüklüğünde deprem
Yüksekova'da 4.4 büyüklüğünde depremHakkari'nin Yüksekova ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre, depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bildirildi.
11.02.2024Video
AFAD Genel Müdürü Tatar'dan Artvin'deki sel ve heyelan bölgesinde inceleme
AFAD Genel Müdürü Tatar'dan Artvin'deki sel ve heyelan bölgesinde incelemeAFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar ile Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Borçka ilçesinde yaşanan sel ve heyelandan etkilenen bölgelerde inceleme yaptı.
9.02.2024Gündem
Bakan Bayraktar: Afetlerde madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içerisinde göreceğiz
Bakan Bayraktar: Afetlerde madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içerisinde göreceğizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bakanlığa geldikten sonra en önemli hedef olarak kendimize koyduğumuz şeylerden bir tanesi; madencilerimizin bu kabiliyetini afetlerdeki bu çalışmalarını daha kurumsal hale nasıl getirebiliriz. Bu konuda ilgili kurumlarımız, özellikle AFAD'la beraber çalışmalarımıza devam ediyor. Önümüzdeki süreçte; daha kurumsal bir yapı içerisinde madencilerimizi bu konuda göreceğiz" dedi.
7.02.2024Politika
Olası depremde kritik rol oynayacaklar; bina ve sokakları ezberleyip tatbikat yapıyorlar
Olası depremde kritik rol oynayacaklar; bina ve sokakları ezberleyip tatbikat yapıyorlarBursa'da, olası depremde kritik rol oynayacak olan AFAD ve MAG/AMESAR iş birliğiyle hayata geçirilen 'Mahalle Afet Gönüllüleri' projesi kapsamında, teorik ve saha eğitimini tamamlayan gönüllüler, yaşadıkları binaların ve sokaklarının krokilerini çıkarıp güvenli bölgeleri belirledi. Tatbikatlarla deprem anına dair her senaryoyu değerlendiren ve ilk 72 saatte kritik rol oynayacak olan mahalle gönüllüleri, aile fertlerinin yanı sıra adeta avuçlarının içi gibi bildikleri binaların enkazındaki komşularının da en hızlı şekilde kurtarılmasını sağlayacak.
7.02.2024Video
120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının olduğu Kahramanmaraş ve çevresinde son 1 yılda 50 bin deprem
120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının olduğu Kahramanmaraş ve çevresinde son 1 yılda 50 bin depremErzurum, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özer, 120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının kaydedildiği Kahramanmaraş ve çevresinde son bir yılda 50 binden fazla deprem meydana geldiğini söyledi.
7.02.2024Video
120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının olduğu Kahramanmaraş ve çevresinde son 1 yılda 50 bin deprem
120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının olduğu Kahramanmaraş ve çevresinde son 1 yılda 50 bin depremErzurum, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özer, 120 yılda 4'ten büyük 400 sarsıntının kaydedildiği Kahramanmaraş ve çevresinde son bir yılda 50 binden fazla deprem meydana geldiğini söyledi.
7.02.2024Gündem
Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyor
Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyorAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, "Tarihsel depremlere baktığımızda, bu depremlerin tsunami oluşturduğunu biliyoruz. Bu anlamda Marmara içerisinde olacak bir depremde de tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapılıyor" dedi.
6.02.2024Video
Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyor
Prof. Dr. Tatar: Marmara'da olacak bir depremde tsunami öngörülüyorAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, "Tarihsel depremlere baktığımızda, bu depremlerin tsunami oluşturduğunu biliyoruz. Bu anlamda Marmara içerisinde olacak bir depremde de tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapılıyor" dedi.
6.02.2024Gündem
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeliİHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin birinci yıl dönümünde Emre Yerli Afet Yönetimi ve Lojistik Merkezi’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, 11 ili etkileyen depremler sonrası yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yapıldı. Yıldırım, “Bölgeye ilk ulaştığımız andan itibaren sadece arama kurtarma ekipleri değil gönüllü gelen birçok insanın, enkaz altındakileri çıkardıklarını gördüm. Bu da bize ilk kurtarma eğitiminin herkese verilmesi gerektiğini gösterdi” dedi.
6.02.2024Video
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeliİHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin birinci yıl dönümünde Emre Yerli Afet Yönetimi ve Lojistik Merkezi’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, 11 ili etkileyen depremler sonrası yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yapıldı. Yıldırım, “Bölgeye ilk ulaştığımız andan itibaren sadece arama kurtarma ekipleri değil gönüllü gelen birçok insanın, enkaz altındakileri çıkardıklarını gördüm. Bu da bize ilk kurtarma eğitiminin herkese verilmesi gerektiğini gösterdi” dedi.
6.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Depremafaderzincanmadenihh

Afad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.