Akfen

Akfen

Son dakika akfen haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akfen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akfen haber sayfamızda...

Akfen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 81 akfen haberi bulunmuştur.
Bodrum Loft, mayıs ayında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak
Bodrum Loft, mayıs ayında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak Tatler Seyahat Rehberi'nde ‘Dünya'nın En İyi 101 Oteli – 2024’ listesinde yer alan tatil köyü Bodrum Loft, 2024 yaz sezonuna ‘merhaba’ diyor. Bodrum Loft, mayıs ayıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.
11.04.2024 Kurumsal
Akfen Yenilenebilir Enerji, üç yeni Hibrit Güneş Enerjisi Santrali yatırımı daha yapacak
Akfen Yenilenebilir Enerji, üç yeni Hibrit Güneş Enerjisi Santrali yatırımı daha yapacak Akfen Yenilenebilir Enerji, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji sağlayan 700 MW'lık kurulu gücünü, Denizli ve Çanakkale'de 3 yeni Hibrit Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi ile 20 MW artıracak. Bu yeni projeler, Asunim Yenilenebilir Enerji şirketi ile yapılan anlaşma çerçevesinde hayata geçirilecek ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında dolar bazında sabit fiyat garantisi ile desteklenecek. Şirket, 2025 yılında bu yatırımların ciro ve faaliyet karına önemli katkılar sağlamasını bekliyor.
9.04.2024 Ekonomi
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak Türkiye ekonomisinin nabzını tutan, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan tarihleri arasında Sapanca NG Enjoy Otel'de gerçekleştirilecek. UEZ 2024'ün bu yılki teması 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek' olarak belirlendi. Zirvenin açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapacak.
29.03.2024 Ekonomi
Mersin Uluslararası Limanı, 25 milyon TEU’nun üzerinde konteyner elleçledi
Mersin Uluslararası Limanı, 25 milyon TEU’nun üzerinde konteyner elleçledi Türkiye'nin lider konteyner terminali Mersin Uluslararası Limanı (MIP), 2007'den bu yana 25 milyonuncu (TEU) konteynerini elleçleyerek yeni bir kilometre taşına imza attı.
28.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemizde sağlık hizmetlerini dünya standartlarının üstüne taşıdık
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemizde sağlık hizmetlerini dünya standartlarının üstüne taşıdık Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sağlık alanında Türkiye'yi güçlendirmeye devam ettirdiklerini belirterek, “Ülkemizi biz yükseltirken dört temel sütun belirlemiştik. Bunlardan biri de sağlık alanı. Her şeyin başı sağlık diyerek sağlık hizmetlerini ülkemizde dünya standartlarının üstüne taşıdık” dedi.
18.03.2024 Politika
Akfen Yenilenebilir Enerji'nin 'Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri'ne ödül
Akfen Yenilenebilir Enerji'nin 'Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri'ne ödül Akfen Yenilenebilir Enerji, sahip olduğu santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik çeşitli eğitimlerin verildiği 'Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri' programıyla 6'ncı Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi'nde 'Enerjimiz Geleceğimiz' ödülüne layık görüldü. Ödül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar tarafından Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör'e takdim edildi.  
12.03.2024 Ekonomi
Akfen Holding, Çanakkale’de 100 bin ağaçlık hatıra ormanı kuruyor
Akfen Holding, Çanakkale’de 100 bin ağaçlık hatıra ormanı kuruyor Akfen Holding, çatısı altındaki tüm şirketlerin katılımıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı anısına Çanakkale’de 100 bin ağaçlık hatıra ormanı kuruyor. Proje kapsamında ‘Akfen 100’üncü Yıl Hatıra Ormanı’nda ilk fidanlar toprak ile buluştu.
11.03.2024 Kurumsal
Akfen Holding’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel kampanya filmi
Akfen Holding’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel kampanya filmi Akfen Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hayata geçirdiği ‘Göründüğü Gibi Değil’ kampanya filmini yayınladı. Holding kampanyayla, kadınlara atfedilen kırılganlık algısını yıkmayı ve onların gerçekte sahip olduğu direnç ve gücü vurgulamayı hedefliyor. Ana maddesi cam olan Rupert Gözyaşı'nın olağanüstü dayanıklılığını sembolize eden bu kampanya, kadınların toplumdaki direncini ve zorluklar karşısındaki gücünü gözler önüne seriyor.
8.03.2024 Kurumsal
Kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara dijital ayak izi eğitimi verilecek
Kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara dijital ayak izi eğitimi verilecek Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 18 ilinde 27 farklı kırsal bölgesinde yaşayan kadınlara ‘Dijitaldeki Ayak İzimiz’ projesi ile eğitim sağlayacak.
23.02.2024 Gündem
Kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara dijital ayak izi eğitimi verilecek
Kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara dijital ayak izi eğitimi verilecek Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 18 ilinde 27 farklı kırsal bölgesinde yaşayan kadınlara ‘Dijitaldeki Ayak İzimiz’ projesi ile eğitim sağlayacak.  
23.02.2024 Eğitim
Hırvatistan Başbakanı Plenkovic, renovasyonu devam eden tarihi Sister Of Mercy Hastanesi'ni inceledi
Hırvatistan Başbakanı Plenkovic, renovasyonu devam eden tarihi Sister Of Mercy Hastanesi'ni inceledi Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat- Dost İnşaat tarafından ülkenin başkenti Zagreb'de yapımına devam edilen Sister Of Mercy Hastanesi projesine ziyaret gerçekleştirdi. Başbakan Plenkovic'i Akfen Holding Başkanvekili ve CEO'su Selim Akın, Akfen İnşaat Genel Müdürü Mesut Coşkun Ruhi ve proje çalışanları karşıladı.
14.02.2024 Ekonomi
Akfen Grubu şirketleri iklim değişikliği derecelendirme kuruluşu CDP’den B notunu aldı
Akfen Grubu şirketleri iklim değişikliği derecelendirme kuruluşu CDP’den B notunu aldı Akfen Holding, Akfen Yenilenebilir Enerji ve Akfen GYO uluslararası iklim değişikliği derecelendirme kuruluşu CDP’den B notunu aldıklarını duyurdu.
10.02.2024 Kurumsal
Akfen Holding'den 910 milyon dolarlık yatırım hedefi
Akfen Holding'den 910 milyon dolarlık yatırım hedefi Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın, 2024 ve 2025 yıllarında yatırımlarına ara vermeyeceklerini ve çeşitli alanlarda 910 milyon dolarlık yatırımı hayata geçireceklerini açıkladı.
30.01.2024 Ekonomi
Gerçek ve sanalın iç içe geçtiği ‘Simülakra’ sergisi kapılarını açtı
Gerçek ve sanalın iç içe geçtiği ‘Simülakra’ sergisi kapılarını açtı  Bağımsız sanat alanı Loft Art’ın yeni sergisi ‘Simülakra’, 23 Ocak’ta İstanbul’da kapılarını açtı. Sergi, Jean Baudrillard'ın ‘Simülakrlar ve Simülasyon’ eserinden ilham alarak, gerçek ve sanalın iç içe geçtiği bir dünya sunuyor. 23 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek sergide 7 sanatçının farklı disiplinlerde 54 eseri yer alıyor.
24.01.2024 Kültür&Sanat
Bodrum Loft, Tatler Gezi Rehberi'nin 'Dünya'nın En İyi 101 Oteli' listesine girdi
Bodrum Loft, Tatler Gezi Rehberi'nin 'Dünya'nın En İyi 101 Oteli' listesine girdi Akfen Grubu'nun hayata geçirdiği Bodrum Loft tatil köyü, dünyanın saygın seyahat yayınlarından Tatler Seyahat Rehberi'nde, 'Dünya'nın En İyi 101 Oteli - 2024' listesinde yer aldı.
20.01.2024 Ekonomi
Akfen Yenilenebilir Enerji'den tek seferde 8.6 milyon dolarlık karbon kredisi satışı
Akfen Yenilenebilir Enerji'den tek seferde 8.6 milyon dolarlık karbon kredisi satışı Güneş, su ve rüzgar olarak sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan 700 MW'lık kurulu güce sahip Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de bulunan Üçpınar Rüzgar Enerji Santrali (RES), Hasanoba RES ile Kocalar RES'de ve Denizli'de bulunan Denizli RES projelerinde çevresel sürdürülebilirlik ve ekonomiye katkı sağlama hedefleri doğrultusunda bu 4 enerji üretim tesisinden İngiltere merkezli EOS Climate&Energy şirketine gerçekleştirdiği karbon kredisi satışıyla 8.6 milyon dolarlık gelir elde edecek.
27.12.2023 Ekonomi
Akfen Yenilenebilir Enerji, yeşil enerjiden üretim yapan kurulu gücünü 860 MW’a çıkartıyor
Akfen Yenilenebilir Enerji, yeşil enerjiden üretim yapan kurulu gücünü 860 MW’a çıkartıyor Akfen Yenilenebilir Enerji, 66,25 MWe hibrit güneş enerji santrali ve 92,4 MWe ilave rüzgâr yatırımlarının hayata geçmesiyle şu anda 699 MW olan kurulu gücünü yaklaşık 860 MW’a yükselteceğini duyurdu.
12.12.2023 Kurumsal
Hüseyin Köken Camisi, Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde ibadete açıldı
Hüseyin Köken Camisi, Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde ibadete açıldı Akfen İnşaat tarafından merhum iş insanı Hüseyin Köken adına hayata geçirilen Hüseyin Köken Camisi, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi yerleşkesi içerisinde ibadete açıldı.
8.12.2023 Gündem
Akfen Yenilenebilir Enerji'ye 'Yılın Yurtiçi Sermaye Piyasası İşlem Ödülü'
Akfen Yenilenebilir Enerji'ye 'Yılın Yurtiçi Sermaye Piyasası İşlem Ödülü' Akfen Yenilenebilir Enerji, sermaye piyasaları ve finans sektörünün saygın ödüllerinden birisi olarak kabul edilen 'The Bonds, Loans & ESG Capital Markets CEE, CIS & Türkiye Awards 2023' kapsamında 'Yılın Yurtiçi Sermaye Piyasası İşlem Ödülü' (Local Equity Capital Markets Deal of the Year) kategorisinde ödül almaya hak kazandı.
16.11.2023 Ekonomi
Eskişehir Şehir Hastanesi, 5’inci yılını kutluyor
Eskişehir Şehir Hastanesi, 5’inci yılını kutluyor Eskişehir Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesinin beşinci yılı törenle kutlandı. 
31.10.2023 Gündem
Edinburgh Dükü Kupası Golf Turnuvası sona erdi
Edinburgh Dükü Kupası Golf Turnuvası sona erdi Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen ve Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen The Duke of Edinburgh Cup'ın (Edinburgh Dükü Kupası) Türkiye ayağı sona erdi.
23.10.2023 Video
Edinburgh Dükü Kupası Golf Turnuvası sona erdi
Edinburgh Dükü Kupası Golf Turnuvası sona erdi Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen ve Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen The Duke of Edinburgh Cup'ın (Edinburgh Dükü Kupası) Türkiye ayağı sona erdi.
23.10.2023 Spor
TİKAV’ın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik eğitim projesi ödül kazandı
TİKAV’ın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik eğitim projesi ödül kazandı Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği ‘Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri’, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023 etkinliğinde ‘Sürdürülebilirlik İletişimi-Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ödül aldı.
18.10.2023 Eğitim
Edinburgh Dükü Kupası, 20-22 Ekim tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek
Edinburgh Dükü Kupası, 20-22 Ekim tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Dünyada 130'dan fazla ülkede uygulanan ve Türkiye'de Akfen Holding'in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda düzenlenen 14-24 yaş aralığındaki gençlere yönelik gönüllü bireysel gelişim programı Uluslararası Gençlik Ödül Programı, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen Edinburgh Dükü Kupası, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'ncü kuruluş yılında Türkiye'de de düzenlenecek. Türkiye ayağı 20-22 Ekim'de Antalya'da gerçekleştirecek turnuvaya spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri ve yurtdışından sporcular da katılacak. Turnuvadan elde edilecek gelir 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlerin programa kazandırılması çalışmalarına kaynak olacak.
12.10.2023 Spor
Akfen GYO, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alacak
Akfen GYO, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alacak Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Akfen GYO), sürdürülebilir iş uygulamaları ve çevre dostu projeleriyle 1 Ekim tarihinden itibaren sürdürülebilirlik performansı yüksek kurumsal şirketlerin oluşturduğu BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olacağını ve hisselerinin burada işlem görmeye başlayacağını duyurdu.
29.09.2023 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

akfen enerji proje kadın akfen holding

Akfen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.