Akm

Akm

Son dakika AKM haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AKM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AKM haber sayfamızda...

Akm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 196 akm haberi bulunmuştur.
Türk Telekom'dan AKM'de yarıyıl etkinlikleri
Türk Telekom'dan AKM'de yarıyıl etkinlikleriTürk Telekom, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yarıyıl tatili kapsamında çeşitli programlar düzenlediğini duyurdu. Karnelerini alan öğrenciler, etkinliklerle tatillerine renk katma fırsatı buluyor. Tiyatrodan atölyelere, sinemadan çocuk operasına dopdolu bir program çocukları bekliyor.
23.01.2024Kültür&Sanat
MİT'in sergisi AKM'de ziyarete açıldı
MİT'in sergisi AKM'de ziyarete açıldıMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'nın 97'nci kuruluş yılı nedeniyle, 'Temas İstanbul' sergisi Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nde açıldı. Serginin Küratörü Zihni Tümer, "Sergide, kuş ayakları, taşlar, tuğlalar ve türlü göze batmayan kravatlar ve ses kayıt gibi şifreli şeyler, telsiz basküller gibi alışılmış formun dışında saklanabilecek, gizlenebilecek bilgi ve görseli taşıyabilmeye yarayan birçok nesneyi bir arada göreceğiz" dedi.
19.01.2024Video
MİT'in sergisi AKM'de ziyarete açıldı
MİT'in sergisi AKM'de ziyarete açıldıMilliİstihbarat Teşkilatı (MİT)'nın 97'nci kuruluş yılı nedeniyle, 'Temas İstanbul' sergisi Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nde açıldı. Serginin Küratörü Zihni Tümer, "Sergide, kuş ayakları, taşlar, tuğlalar ve türlü göze batmayan kravatlar ve ses kayıt gibi şifreli şeyler, telsiz basküller gibi alışılmış formun dışında saklanabilecek, gizlenebilecek bilgi ve görseli taşıyabilmeye yarayan birçok nesneyi bir arada göreceğiz" dedi.
19.01.2024Foto Galeri
Romeo ve Juliet, Türk-Yunan ortak yapımında sahnelenecek
Romeo ve Juliet, Türk-Yunan ortak yapımında sahnelenecekDevlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü ve Yunanistan Pire Şehir Tiyatrosu'nun ortak projesi kapsamında, İngiliz yazar William Shakespeare'in Romeo ve Juliet oyunu, İstanbul, Ankara ve İzmir'in ardından Atina'da sahnelenecek.
10.01.2024Kültür&Sanat
AKM’de ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesi başlatıldı
AKM’de ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesi başlatıldıTürk Telekom ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu iş birliğiyle görme ve işitme engelli bireylerin kültür ve sanat etkinliklerine katılımını artırmak amacıyla ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesini başlatıldı. Proje kapsamında Türk Telekom; Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) Devlet Tiyatrosu oyunlarında üst yazı ve canlı betimleme uygulamalarını hayata geçirerek; görsel, işitsel ve fiziksel engelleri aşan bir deneyim sunmayı amaçlıyor.
Koton, 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefliyor
Koton, 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefliyorKoton, sürdürülebilirlik uygulamalarını ve hedeflerini yansıtan 2022 Sürdürülebilirlik Raporu'nu açıkladı. 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefleyen şirket, 2022'de gelirinin yüzde 25'ini sürdürülebilir ürünlerden elde etti. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen toplantıda raporun açıklanmasının ardından Suya Saygı Koleksiyonu'nun yeni sezonu da tanıtıldı.
27.12.2023Video
Koton, 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefliyor
Koton, 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefliyor   Koton, sürdürülebilirlik uygulamalarını ve hedeflerini yansıtan 2022 Sürdürülebilirlik Raporu'nu açıkladı. 2040 yılına kadar Karbon Nötr olmayı hedefleyen şirket, 2022'de gelirinin yüzde 25'ini sürdürülebilir ürünlerden elde etti. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen toplantıda raporun açıklanmasının ardından Suya Saygı Koleksiyonu'nun yeni sezonu da tanıtıldı.
27.12.2023Kurumsal
Tablolar Konuşuyor Dijital Sergisi’ni 10 bine yakın sanatsever ziyaret etti
Tablolar Konuşuyor Dijital Sergisi’ni 10 bine yakın sanatsever ziyaret ettiAtatürk Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kapılarını açan ‘Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi – Mili Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi’ni bugüne kadar 10 bine yakın sanatsever ziyaret etti. Sesli betimlemeye, tablo yorumlarına ve ses efektlerine sahip eserlerden oluşan sergiye görme engelliler de yoğun bir katılım sağladı. Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Arif Sancaktaroğlu, “Sivil toplum kuruluşlarından, belediyelerin engelli ve sosyal yaşam merkezlerinden, görme engelli okullarından çok sayıda ziyaretçiyi sergimizde ağırladık” dedi.
25.12.2023Kültür&Sanat
'Gazze İçin Ben de Oradayım' konseri
'Gazze İçin Ben de Oradayım' konseri İsrail'in saldırısı altında ki Gazze halkına yardım amacıyla düzenlenen 'Gazze İçin Ben de Oradayım' konserine Türkiye'den ve dünyanın bir çok ülkesinden sanatçı katıldı. AKM'de düzenlenen konserden elde edilecek gelir Türk Kızılay'ı aracılığıyla Gazze'ye bağışlanacak.
21.12.2023Foto Galeri
Can Gürzap AKM'de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı
Can Gürzap AKM'de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ardından Taksim Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.
3.12.2023Foto Galeri
Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi
Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendiİstanbul'da hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap için Atatürk Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Can Gürzap'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Taksim Camii'ne götürüldü.
3.12.2023Video
“Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi” AKM’de açıldı
“Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi” AKM’de açıldıTürk Telekom’un, görme engelliler için sesli içerik hizmeti sunan “Telefon Kütüphanesi” uygulamasının “Tablolar Konuşuyor” bölümüne eklediği Milli Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi’nden oluşan “Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi”, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı. Başta görme engelli sanatseverler olmak üzere tüm ziyaretçiler sesli betimlemeye ve tablo yorumlarına sahip eserlerle farklı bir sergi deneyimi yaşayacak.
Can Gürzap yarın toprağa verilecek
Can Gürzap yarın toprağa verilecekİstanbul'da hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap yarın toprağa verilecek.
2.12.2023Gündem
Don Giovanni Operası 30 Kasım'da prömiyer yapacak
Don Giovanni Operası 30 Kasım'da prömiyer yapacakİstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği "Don Giovanniö operası, 30 Kasım'da Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) prömiyer yapacak.
27.11.2023Video
Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi
Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konserini verdiSiemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konseri olan ‘100. Yıl Cumhuriyet Operası’yla Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne aldı.
20.11.2023Kültür&Sanat
Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi kadın girişimcilerin başarı hikayelerine ev sahipliği yaptı
Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi kadın girişimcilerin başarı hikayelerine ev sahipliği yaptıTürk Telekom, yenilikçi girişim fikirlerini desteklemek ve girişim ekosistemine değer yaratmaya devam etmek üzere; ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi'nde kurduğu Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi'nde, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü'ne özel etkinlik düzenledi.
18.11.2023Ekonomi
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden Atatürk'ü anma konseri
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden Atatürk'ü anma konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen konserle andı.
11.11.2023Kültür&Sanat
Türk Telekom'un üçüncü çeyrek geliri  yıllık bazda yüzde 78 büyüyerek 22,4 milyar TL'ye ulaştı
Türk Telekom'un üçüncü çeyrek geliri  yıllık bazda yüzde 78 büyüyerek 22,4 milyar TL'ye ulaştıTürk Telekom, 2023'ün ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, 2023 3. çeyrekte yıllık bazda yüzde 78,2 büyüyerek, 22,4 milyar TL konsolide gelir elde etti. Türk Telekom'un ilk 9 aylık geliri  geçen yıla oranla yüzde 69,6 artışla 55,6 milyar TL'ye ulaştı. 2023'ün ilk 9 ayında 4,5 milyar TL net kâr elde eden Türk Telekom, bu yılın ilk 9 ayında 12,6 milyar liralık yatırım yaptı.
7.11.2023Ekonomi
İzmir, festival bayrağını Antalya'ya devretti
İzmir, festival bayrağını Antalya'ya devrettiKültür ve Turizm Bakanlığı'nca ilk kez 2021'de İstanbul Beyoğlu'nda başlatılan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, şehirlerle buluşmaya devam ediyor. İzmir’de düzenlenen Efes Kültür Yolu Festivali sona ererken, bayrağı Antalya devraldı. Antalya Kültür Yolu Festivali, çeşitli etkinlikler ile start aldı.
5.11.2023Video
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgiMimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Taksim'in çok güçlü bir duygusu var. Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık. Açılışı yaptık ve dışarıya çıktığımızda dev bir insan kitlesi vardı. Bizim için çok büyük bir mutluluk şu anda da ziyaretçilerimiz gelmeye devam ediyor. Ben de buradayım, insanları ağırlamaya özen gösteriyorum" dedi. 'Açık Yapıt'  Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023Video
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgiMimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Taksim'in çok güçlü bir duygusu var. Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık. Açılışı yaptık ve dışarıya çıktığımızda dev bir insan kitlesi vardı. Bizim için çok büyük bir mutluluk şu anda da ziyaretçilerimiz gelmeye devam ediyor. Ben de buradayım, insanları ağırlamaya özen gösteriyorum" dedi. 'Açık Yapıt'  Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023Foto Galeri
'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyor
'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyorSanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan eseri 'Açık Yapıt' Londra'da sergilenmesinin ardından Cumhuriyet'in 100.Yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergileniyor. Bulut, "Açık Yapıt'la 3 sergi yaptık. Biri Londra Dizayn Bienali için, bir diğeri ise Londra Tasarım Festivali içindi. İkisi de ödüllü ve uluslararası sergiler ama bizim için, en sevdiğimiz ve gurur duyduğumuz sergi, Atatürk Kültür Merkezi'nde Cumhuriyet'in 100. yılını birlikte açtığımız sergi oldu" dedi.
30.10.2023Video
'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyor
'Açık Yapıt' Cumhuriyetin 100. Yılında AKM'de sergileniyorSanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan eseri 'Açık Yapıt' Londra'da sergilenmesinin ardından Cumhuriyet'in 100.Yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergileniyor. Bulut, "Açık Yapıt'la 3 sergi yaptık. Biri Londra Dizayn Bienali için, bir diğeri ise Londra Tasarım Festivali içindi. İkisi de ödüllü ve uluslararası sergiler ama bizim için, en sevdiğimiz ve gurur duyduğumuz sergi, Atatürk Kültür Merkezi'nde Cumhuriyet'in 100. yılını birlikte açtığımız sergi oldu" dedi.
30.10.2023Foto Galeri
Ödüllü eser ‘Açık Yapıt’ Cumhuriyetin 100. yılında AKM’de yükseliyor
Ödüllü eser ‘Açık Yapıt’ Cumhuriyetin 100. yılında AKM’de yükseliyorMelek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri ‘Açık Yapıt’, Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de, AKM’de sanatseverlerle buluşuyor. 19 Kasım’a dek ziyaret edilebilecek eser, Türkiye’de bu özel davetle ilk kez gösterime girecek.
29.10.2023Video
Ödüllü eser ‘Açık Yapıt’ Cumhuriyetin 100. yılında AKM’de yükseliyor
Ödüllü eser ‘Açık Yapıt’ Cumhuriyetin 100. yılında AKM’de yükseliyorMelek Zeynep Bulut’un performatif, deneysel bir mekân kurgusu olan eseri ‘Açık Yapıt’, Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de, AKM’de sanatseverlerle buluşuyor. 19 Kasım’a dek ziyaret edilebilecek eser, Türkiye’de bu özel davetle ilk kez gösterime girecek.
29.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

AKMAçık Yapıtsergikonsercan gürzap

Akm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.