Türk Telekom

Türk Telekom

Son dakika türk telekom haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türk telekom gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türk telekom haber sayfamızda...

Türk Telekom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.137 turk telekom haberi bulunmuştur.
Görme engelliler dünyaca ünlü tabloları sesli betimleme ile deneyimledi
Görme engelliler dünyaca ünlü tabloları sesli betimleme ile deneyimledi Türk Telekom’un, Dünya Engelliler Haftası kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde ağırladığı görme engelli sanatseverler dünyaca ünlü ressamların tablolarının yanı sıra Milli Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu’ndan eserleri canlı betimlemeli olarak deneyimleme fırsatı buldu.
16.05.2024 Kültür&Sanat
Anadolu Efes - Türk Telekom: 99-79
Anadolu Efes - Türk Telekom: 99-79 Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi Play Off çeyrek final ilk maçında Türk Telekom'u 99-79 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti. Mücadelenin en skorer ismi ise Anadolu Efes'te 21 sayı kaydeden Shane Larkin oldu.
15.05.2024 Spor
Türkiye’nin Dijital İtibar Şampiyonları belli oldu
Türkiye’nin Dijital İtibar Şampiyonları belli oldu 18.45 İletişim Ajansı ve Inbusiness Dergi̇si̇ i̇ş bi̇rli̇ği̇ i̇le bu sene ikincisi yayınlanan Di̇ji̇tal İti̇bar Raporu-DİR100 açıklandı. 20 farklı sektörde Türki̇ye’ni̇n en çok konuşulan markalarının anali̇z edi̇ldi̇ği̇ ve 24 mi̇lyon i̇çeri̇ği̇n tarandığı araştırma, şi̇rketleri̇n di̇ji̇tal dünyada i̇ti̇barlarını nasıl yönetti̇kleri̇ni̇ ortaya koyuyor.
15.05.2024 Kurumsal
Türk Telekom'dan 500 milyon dolar Sürdürülebilir Eurobond ihracı
Türk Telekom'dan 500 milyon dolar Sürdürülebilir Eurobond ihracı Türk Telekom, Sürdürülebilir Finansman Çerçevesi kapsamında 500 milyon dolar tutarında Eurobond ihracı gerçekleştirdiğini duyurdu. Sürdürülebilirlik ilkelerini tüm iş stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini vurgulayan Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, "Finans sektörü dışında Sürdürülebilir Eurobond ihracına çıkan Türkiye'deki ilk şirket olarak 500 milyon dolar tutarında başarılı bir ihraç gerçekleştirdik. Ülkemizde sürdürülebilir dönüşümün sağlanması adına öncü bir rol üstlenerek gerçekleştirdiğimiz bu ihracın şirketimizin çevreci teknoloji yatırımlarını finanse edecek önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz" dedi.
14.05.2024 Ekonomi
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde play-off eşleşmeleri belli oldu
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde play-off eşleşmeleri belli oldu Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off eşleşmeleri de belli oldu.
13.05.2024 Spor
Türk Telekom: Engelsiz yaşam için yenilikçi çözümler sunuyoruz
Türk Telekom: Engelsiz yaşam için yenilikçi çözümler sunuyoruz Türk Telekom, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında yaptıkları çalışmalara yönelik bilgi verdi. 'Türkiye'ye Değer' anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen şirket, teknolojiyi iyilik ve faydaya dönüştürerek, herkes için erişilebilir bir yaşam hedefiyle hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projelerini sürdürdüklerini bildirdi. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran projeleri odaklarına aldıklarını aktaran kurum, Telefon Kütüphanesi, Kitaplara Ses, Günışığı, Sesli Adımlar, Erişilebilir Tiyatro gibi projelerle engellilerin toplumsal hayata eşit katılımını ve bilgiye erişimini desteklediklerini vurguladı.
10.05.2024 Ekonomi
Türk Telekom’un yatırım odağı: Daha yeşil bir gelecek
Türk Telekom’un yatırım odağı: Daha yeşil bir gelecek Türk Telekom, 2023 için koyduğu güneş enerjisinden elde ettiği üretim kapasitesini yüzde 60 artırma hedefine 2022’de ulaştı. Türk Telekom, bu alandaki faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yürütmek, sürdürülebilirlik yaklaşımının tüm iş süreçlerine entegrasyonunu sağlamak, hedeflerine yönelik çalışmaları hayata geçirmek için 2023 yılında yönetim kuruluna bağlı ‘Sürdürülebilirlik Komitesi’ oluşturdu. Bu kapsamda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik ilkelerini iş stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini söyleyen Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, “Türk Telekom olarak teknolojiyi iyiliğe ve faydaya dönüştürme mottomuzla, teknoloji birikimimizi hayatın her alanına dokunmak, iyileştirmek ve değer katmak için kullanıyoruz. Yarınlara daha yeşil bir dünya bırakmak için çevre dostu amaçlar geliştiriyoruz” dedi.
6.05.2024 Ekonomi
Türk Telekom’dan online başvuruya özel 24 saatte adrese SIM kart teslimi
Türk Telekom’dan online başvuruya özel 24 saatte adrese SIM kart teslimi Türk Telekom, online kanallar üzerinden yapılan hat başvurularında SIM kartları il ve ilçe merkezlerinde ortalama 24 saatte adrese teslim ediyor. 81 ilde aktif olan sistem ile yeni hat alacak veya hattını Türk Telekom’a taşıyacak müşteriler, online kanallar üzerinden yaptığı başvurularında hatlarını adreslerinden teslim alabiliyor.
3.05.2024 Ekonomi
Turkcell’in yeni yönetim kurulu belli oldu
Turkcell’in yeni yönetim kurulu belli oldu Olağan Genel Kurulu tamamlanan Turkcell'de yeni yönetim kurulu belirlendi. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı görevine devam ederken, yönetim kuruluna Arda Ermut, Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ve Prof. Dr. İdris Sarısoy atandı.
2.05.2024 Kurumsal
Türk Telekom'un ülke genelindeki fiber ağ uzunluğu 437 bin kilometreye yükseldi
Türk Telekom'un ülke genelindeki fiber ağ uzunluğu 437 bin kilometreye yükseldi Türk Telekom, fiber altyapı uzunluğunu 2023 yıl sonu itibarıyla 437 bin kilometreye yükseltiğini hane kapsamasını ise 32,2 milyona çıkardığını duyurdu.
2.05.2024 Teknoloji
AKM’de Dijital Sanat Festivali yapılacak
AKM’de Dijital Sanat Festivali yapılacak 'Gerçekliği Ara' temasıyla düzenlenen İstanbul Digital Art Festivali bu yıl Türk Telekom’un teknoloji desteğiyle 2-5 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleşecek.
30.04.2024 Kurumsal
Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi Fenerbahçe oldu
Türk Telekom eSüper Kupa’nın sahibi Fenerbahçe oldu Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Türk Telekom eSüper Kupa sahibini buldu. eSüper Lig’de normal sezonu ilk altı sırada tamamlayan takımların ve GAMEON eTürkiye Kupası finalinde yer alan takımların mücadele ettiği Türk Telekom eSüper Kupa’yı Fenerbahçe kazandı. Finalde Galatasaray’ı geçerek kupaya uzanan Fenerbahçe, Türkiye’yi eŞampiyonlar Ligi ve FC Pro Dünya Şampiyonası Play-In Turu’nda temsil edecek.
29.04.2024 Spor
Türk Telekom Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin portföy değeri 190 milyon dolar oldu
Türk Telekom Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin portföy değeri 190 milyon dolar oldu Türk Telekom’un 2018 yılında kurduğu Girişim Sermayesi Şirketi Türk Telekom Ventures’ın bugüne kadar yatırım yaptığı girişimlerin değeri 190 milyon doları buldu. Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “Girişimcilik Türk Telekom’un ruhunda var. Türkiye’yi yenilikçi teknolojilerle buluşturmakla kalmıyor, bir telekomünikasyon şirketi olmanın ötesine geçiyoruz. Yerli fikirleri destekleyerek ekonomik ve teknolojik ilerlemeye katkı sunuyor, girişimlerimizin dünyaya açılmasına öncülük ederek ülkemize katma değer sağlıyoruz” dedi.
27.04.2024 Ekonomi
Türk Telekom'un 2023 yıl sonu itibarıyla toplam abone sayısı 52,9 milyon oldu
Türk Telekom'un 2023 yıl sonu itibarıyla toplam abone sayısı 52,9 milyon oldu Türk Telekom'un 2023 yıl sonu itibarıyla toplam abone sayısı 52,9 milyon olurken, mobil abone sayısı 26,2 milyona yükseldi. Şirket, bir yıl öncesine göre mobil gelirlerini 6,4 milyar lira artırırken 2023 yılındaki büyümesine en büyük katkıyı mobil gelirleri sağladı.
26.04.2024 Ekonomi
Türk Telekom eSüper Lig’de şampiyon Trabzonspor
Türk Telekom eSüper Lig’de şampiyon Trabzonspor Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği, Trendyol Süper Lig kulüplerinin eFutbol takımlarının yer aldığı Türk Telekom eSüper Lig’in ikinci sezonunda şampiyonluk kupası sahibini buldu. Tivibu Spor ekranlarından canlı yayınlanan ve büyük heyecana sahne olan Büyük Final’de Ankaragücü’nü mağlup eden Trabzonspor şampiyon oldu.
21.04.2024 Spor
AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor
AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor ATATÜRK Kültür Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilecek Çocuk Sanat Festivali etkinlikleri Türk Telekom desteği ile başlıyor. Festival kapsamında çocuklar; kukla tiyatro gösterileri, illüzyon gösterileri, dijital karikatürist, atlı karınca gibi eğlenceli etkinliklerle keyifli anlar geçirecek.
19.04.2024 Kültür&Sanat
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu Türk Telekom’un 2023 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre 2023’te konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 9,6’lık artışla 100,2 milyar TL’ye yükselten şirketin, net karı 16,4 milyar TL olurken, toplam yatırım harcamaları yıllık yüzde 7,4 artarak 25,8 milyar TL’ye yükseldi.
18.04.2024 Video
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu Türk Telekom’un 2023 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre 2023’te konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 9,6’lık artışla 100,2 milyar TL’ye yükselten şirketin, net karı 16,4 milyar TL olurken, toplam yatırım harcamaları yıllık yüzde 7,4 artarak 25,8 milyar TL’ye yükseldi.
18.04.2024 Ekonomi
Türk Telekom - Fenerbahçe Beko: 95-91
Türk Telekom - Fenerbahçe Beko: 95-91 Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 27’nci haftasında konuk olduğu Türk Telekom’a 95-91 mağlup oldu. Bu sonucun ardından Fenerbahçe 5’inci mağlubiyetini alırken, Türk Telekom ise 12’nci galibiyetini elde etti.
15.04.2024 Spor
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu TÜRK TELEKOM ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu iş birliğiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) hayata geçirilen ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ adlı çocuk oyunu sergilendi. Proje dahilinde görme ve işitme engelli çocuklar aileleri ile canlı betimleme, sahne turu ve üst yazı uygulamalarıyla engelleri ortadan kaldıran bir sanat deneyimi yaşadı.
14.04.2024 Kültür&Sanat
Deprem bölgesindeki 100'üncü Yıl Kütüphaneleri'nden 20 bin öğrenci faydalandı
Deprem bölgesindeki 100'üncü Yıl Kütüphaneleri'nden 20 bin öğrenci faydalandı Türk Telekom ve Kızılay iş birliğiyle, deprem bölgesindeki öğrenciler için eğitim ve teknoloji desteği devam ediyor. İlk adımı Hatay'da atılan 100'üncü Yıl Kütüphaneleri Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye, Malatya ve Gaziantep'te yapılan açılışlarla, 8 farklı noktada hizmet vermeye başladı. Ortaokul ve lise öğrencileri ders anlatım videoları, deneme sınavları ve çözümlü soruları ile LGS ve YKS'ye hazırlanabiliyor. Bugüne kadar yaklaşık 20 bin öğrencinin yararlandığı ve Türk Telekom'un teknoloji, Türkiye'nin öncü eğitim teknolojileri şirketi Sebit'in ise dijital ve basılı eğitim materyali desteği sağladığı kütüphanelerin sayısının yıl sonuna kadar depremden etkilenen tüm illeri kapsayacak şekilde artırılması hedefleniyor.
11.04.2024 Eğitim
Türk Telekom ve Schneider Electric'den endüstriyel otomasyon anlaşması
Türk Telekom ve Schneider Electric'den endüstriyel otomasyon anlaşması Çevreci teknoloji yatırımları ve projeleri ile sürdürülebilir dijital dönüşümü amaçlayan Türk Telekom, Schneider Electric ile sürdürülebilirlik, verimlilik ve ayrıca 5G sayesinde endüstrilerin dijitalleşmesi odaklı otomasyon ve yazılım çözümleri ile enerji yönetimi teknolojilerini kapsayan stratejik bir iş birliğine imza attı. Endüstriyel Otomasyon alanında kurumsal müşterilere uçtan uca sağlanacak çözümleri içeren anlaşma, iki firmayı 5G hazırlık sürecinde de dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanlarında stratejik iş ortağı olarak konumlandırırken Türkiye'nin uzun vadeli endüstriyel stratejilerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
9.04.2024 Teknoloji
Türk Telekom eSüper Lig’de play-off heyecanı başlıyor
Türk Telekom eSüper Lig’de play-off heyecanı başlıyor Türk Telekom ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği, Trendyol Süper Lig’deki kulüplerin eFutbol takımlarının yer aldığı Türk Telekom eSüper Lig’de 38 haftalık normal sezon sona erdi ve play-off’a katılmaya hak kazanan 8 takım belli oldu. Türk Telekom eSüper Lig’de 16 Nisan’da oynanacak play-off turu sonrası şampiyonun belirleneceği büyük final etkinliği 20 Nisan’da gerçekleştirilecek.
5.04.2024 Spor
Eskişehir'de CHP'li Ünlüce başkan seçildi; ilçelerin 8'ini CHP, 4'ünü AK Parti, 1'er belediyeyi de DSP ve BBP kazandı
Eskişehir'de CHP'li Ünlüce başkan seçildi; ilçelerin 8'ini CHP, 4'ünü AK Parti, 1'er belediyeyi de DSP ve BBP kazandı Eskişehir'de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP’li Ayşe Ünlüce Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İlçelerin 8’ini CHP, 4’ünü AK Parti, 1'ini DSP, 1'ini ise BBP kazandı.
31.03.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Haberleşme sektörü operatör geliri 244 milyar TL'ye ulaştı
Bakan Uraloğlu: Haberleşme sektörü operatör geliri 244 milyar TL'ye ulaştı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, elektronik haberleşme sektörü operatör gelirlerinin 2023'ün son çeyreğinde 70,1 milyar TL'ye, 2023 yılının tamamında ise 244 milyar TL'ye ulaştığını açıkladı.
30.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türk telekom Basketbol sürdürülebilirlik belli oldu engel

Türk Telekom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.