Teknoloji

Teknoloji

Son dakika teknoloji haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teknoloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teknoloji haber sayfamızda...

Teknoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49.684 teknoloji haberi bulunmuştur.
Mersin'deki 12 kişinin öldüğü kazada ön rapor hazırlandı: Otobüs şoförü ‘tek ve asli kusurlu’ sayıldı
Mersin'deki 12 kişinin öldüğü kazada ön rapor hazırlandı: Otobüs şoförü ‘tek ve asli kusurlu’ sayıldı Mersin'in Tarsus ilçesinde 12 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin soruşturma kapsamında hazırlanan bilirkişi heyeti ön raporunda, tutuklu otobüs şoförü Ali Güler'in (45), ‘tek ve asli kusurlu’ olduğu belirtildi.
29.05.2024 Gündem
MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi EFES-2024 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı devam ederken, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından tatbikat sahasında basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm tehdit ve tehlikelere karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü ifade ederek, "Başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil; 44'ü son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar 1092 terörist etkisiz hale getirilmiştir" diye konuştu.
29.05.2024 Gündem
TÜBİTAK proje ödülleri sahiplerini buldu
TÜBİTAK proje ödülleri sahiplerini buldu TÜBİTAK'ın 55'inci Lise Öğrencileri ve 18'inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Ödül Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katılımıyla Ankara'da yapıldı.
29.05.2024 Gündem
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliği
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliği Blokzinciri ağı Sui, OKX TR ile stratejik bir iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği ile OKX TR, Sui blokzincirinin Türkiye’deki benimsenmesine katkıda bulunacak.
29.05.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki: Vatandaşın tercihlerine hep saygı gösteririz
Bakan Özhaseki: Vatandaşın tercihlerine hep saygı gösteririz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Aslında demokratik bir ortamda herhangi bir partilinin A'dan Z'ye hangi parti derseniz deyin, işbaşına gelmesi olağandır. Vatandaşın tercihlerine de hep saygı gösteririz, 'Hayırlı olsun' deriz. Ancak yıllar içinde gördük ki, bazı arkadaşlar ne yazık ki bir araya gelmemek, birlikte hareket etmemek için, çalışmamak için bir sürü bahaneler buluyorlar" dedi.
29.05.2024 Politika
İsrail'in Refah saldırılarını kınayan tezkere, TBMM'de kabul edildi
İsrail'in Refah saldırılarını kınayan tezkere, TBMM'de kabul edildi TBMM Genel Kurulunda, tüm siyasi parti gruplarının oylarıyla İsrail'in Refah saldırılarını kınayan Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi. Tezkerede, "Son Refah saldırılarının sorumluları cezasız kalmayacaktır. Bu vesileyle, BM Güvenlik Konseyi’ni acilen toplanmaya ve İsrail’in saldırılarına son vermesi hususunda karar almaya davet ediyoruz" denildi.
29.05.2024 Politika
Ali Koç: O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek
Ali Koç: O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Son 2 yıldaki dönüşümü sizler de görüyorsunuzdur. Tünelin sonunda ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuzdur diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik ama önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz. O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek" dedi.
29.05.2024 Spor
Aras Kargo, ‘En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi’ ödülünü aldı
Aras Kargo, ‘En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi’ ödülünü aldı Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards’ta 5’inci kez kargo sektöründe ‘En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü’nü kazandı.
29.05.2024 Kurumsal
Medya, eğlence ve yayıncılık sektörlerinde veri ihlallerine karşı yeni nesil DLP çözümü
Medya, eğlence ve yayıncılık sektörlerinde veri ihlallerine karşı yeni nesil DLP çözümü BT bilgi güvenliği çözümleri alanında çalışan Zecurion, medya, eğlence ve yayıncılık sektörlerinde veri ihlallerine karşı yeni nesil DLP 12 çözümü ile bu sektörlerin karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı oluyor. Son iki yılda şirket/kurum içinden gelen tehdit olaylarının yüzde 44 oranında artmasıyla birlikte, bu ileri düzey DLP çözümü, veri ihlallerine karşı kapsamlı koruma sağlayarak hassas verilerin ve telif haklarıyla korunan içeriklerin güvenliğini sağlama özelliğiyle dikkat çekiyor.
29.05.2024 Teknoloji
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor"
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor" Son yılların en yüksek enflasyon oranlarını gören Avrupa ekonomilerinde işsizlik düşse de, nitelikli iş gücüne erişimde zorluklar kalıcı hale geldi. Payroling / Bordrolama hizmeti ile Türkiye'deki nitelikli göçmenlerin 1 ay gibi kısa bir sürede taşınabileceğini ve Hollanda’nın bu anlamda ideal ülkelerden biri olduğunu söyleyen Unusual Payroll Kurucusu Seçkin Canan, “Hollanda’da yüksek nitelikli göçmen başvurusu ve yüzde 30 Kuralı’ndan yararlanma gibi adımların hepsi, kayıtlı işveren hizmeti (EOR) ve bordrolama, sponsor şirket statüsündeki Payroling / Bordrolama şirketi tarafından yürütülüyor. Bu yöntemle örneğin Türkiye’deki bir mühendisin, yazılımcının ya da tasarımcının Hollanda’ya yüksek vasıflı göçmen olarak taşınması 1 ay gibi bir sürede tamamlanıyor” dedi.
29.05.2024 Kurumsal
"Türkiye’deki girişimciler Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor”
"Türkiye’deki girişimciler Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor” Avrupa'nın teknoloji sahnesi, son yıllarda yaşadığı gelişmelerle startup’ların gözdesi olmayı başardı. İlk çeyreğe ilişkin veriler, Avrupa’nın girişimci dostu ülke ve şehirlerini de açığa çıkardı. Rapora göre ilk çeyrekte Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Hollanda, Avrupa’da girişimciler için en uygun ortamı sunan ülkeleri olarak sıralandı. Hollanda merkezli girişimlerin 2024’ün ilk çeyreğinde 825 milyon doları aşkın yatırım aldığını ve Hollanda girişimcilik ekosisteminin popülaritesini artırdığını söyleyen Unusual Companies İş Geliştirme Müdürü Yavuz Selim Yaşar, “Yatırım miktarı, yıllık bazda yüzde 160 artışa işaret ediyor. Bu da Hollanda girişimcilik ekosisteminin artan popülaritesini ortaya koyuyor. Bu trendin arkasındaki en önemli faktör, Hollanda hükümetinin dünyanın dört bir yanından girişimcilere yönelik ılımlı ve teşvik edici tavrı. Yabancı girişimcilerin ülkeye doğrudan yatırım yapması, oturum izni ve daha sonra da Hollanda vatandaşlığı gibi faydalarla teşvik ediliyor. Türkiye’deki girişimciler de artık Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor " dedi.
29.05.2024 Ekonomi
Gülüç Belde Belediye Başkanına cinsel saldırı suçundan hapis cezası
Gülüç Belde Belediye Başkanına cinsel saldırı suçundan hapis cezası Zonguldak'ın Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş (51), belediye çalışanı Duygu K.’ye (32) ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Demirtaş’a ayrıca, cinsel taciz suçundan da 10 ay hapis cezası verildi. Bu cezada hükmün açıklanması geri bırakıldı.
29.05.2024 Video
‘Sürekli oturarak çalışmak fıtık riskini artırabilir’
‘Sürekli oturarak çalışmak fıtık riskini artırabilir’ Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Erkut Baha Bulduk, günümüzdeki hareketsiz yaşam alışkanlıkları, yoğun cep telefonu kullanımı, travmalar ve sigara kullanımının artışı gibi nedenlerle kendini gösteren boyun fıtığının, neredeyse tüm toplumun sorunu haline geldiğini söyleyerek, “Özellikle telefon ve tabletlerle çok fazla zaman harcıyoruz, sürekli masa başında çalışıyor, daha az hareket ediyoruz. Bu omurga sistemimizde de önemli hasarlar oluşturuyor. Sürekli oturarak çalışmak, postürün uzun süreli bozuk halde kalması fıtık riskini artırabilir. Bu faktörlerin bir veya birkaçının bir araya gelmesi, boyun fıtığının ortaya çıkmasına katkıda bulunuyor” dedi.
29.05.2024 Sağlık-Yaşam
Araştırma: Türkiye’de çocuklar günde 163 dakika ekrana maruz kalıyor
Araştırma: Türkiye’de çocuklar günde 163 dakika ekrana maruz kalıyor KidZania İstanbul ile FutureBright iş birliğiyle yapılan araştırmada, Türkiye genelindeki çocukların hayal güçleri, meslek tercihleri ve dünyaya bakış açıları derinlemesine ele alındı. Çocuklar ile teknoloji arasındaki ilişkiye de yakından bakan araştırmanın sonucuna göre çocuklar, günde ortalama 163 dakika ekran başında geçiriyor.
29.05.2024 Teknoloji
Boşanma aşamasındaki eşini tabanca ile yarayan şüpheli tutuklandı
Boşanma aşamasındaki eşini tabanca ile yarayan şüpheli tutuklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde boşanma aşamasında eşi Meltem Kaya’yı (26), tabancayla vurarak yaraladıktan sonra emniyete giderek teslim olan Samet Kaya (33), çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Kaya, çocukların velayeti konusunda eşinin anlaşmayı bozduğunu iddia ederek, bu nedenle çıkan tartışmada vurduğunu söyledi.
29.05.2024 Gündem
Gülüç Belde Belediye Başkanına cinsel saldırı suçundan hapis cezası
Gülüç Belde Belediye Başkanına cinsel saldırı suçundan hapis cezası Zonguldak'ın Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş (51), belediye çalışanı Duygu K.’ye (32) ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Demirtaş’a ayrıca, cinsel taciz suçundan da 10 ay hapis cezası verildi. Bu cezada hükmün açıklanması geri bırakıldı.
29.05.2024 Gündem
MediaMarkt kahve posalarını ileri dönüştürerek karbon ayak izini azaltıyor
MediaMarkt kahve posalarını ileri dönüştürerek karbon ayak izini azaltıyor MediaMarkt, geçen yıl 6’ncısı gerçekleşen MediaMarkt Startup Challenge’ta ilk 10’a kalan girişimlerden Wastespresso ile ileri dönüşüm başlatarak, karbon ayak izini azaltma konusunda adım attı. İş birliği kapsamında markanın genel merkezinde biriktirilen kahve posalarının yeniden kullanılabilir ürünlere dönüştürülmesi sağlanacak.
29.05.2024 Kurumsal
Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de kongre üyeleriyle buluştu
Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de kongre üyeleriyle buluştu Süper Lig’de 2023-2024 sezonunu 99 puanla 2’nci sırada tamamlayan Fenerbahçe’de gözler artık genel kurula çevrildi. Mevcut Başkan Ali Koç’la birlikte 8-9 Haziran tarihinde gerçekleşecek kongrede başkanlık için yarışacak başkan adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de kongre üyeleri ve taraftarlarla buluştu. Kulübü devrettikleri günden bu yana Fenerbahçe’nin daha iyi bir durumda olmadığını belirten Aziz Yıldırım, “Başarılı olurlarsa Ali Koç ve yönetimine bizim desteğimiz her zaman olacak. Şu an bıraktığımızdan daha iyi bir durum yok" dedi.
28.05.2024 Spor
Kurum: ÇED raporu komisyon üyelerinin ortak görüşüyle alındı
Kurum: ÇED raporu komisyon üyelerinin ortak görüşüyle alındı AK Parti Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Başkanı Murat Kurum, İliç'te altın madeni işleten işletmeye verilen ÇED raporunun, 21 kurum ve kuruluş ile inceleme ve değerlendirme komisyonu üyelerinin olumlu ve ortak görüşüyle alındığını açıkladı.
28.05.2024 Politika
Yozgat'ta sağanak etkili oldu: YHT hattında hasar oluştu
Yozgat'ta sağanak etkili oldu: YHT hattında hasar oluştu Yozgat’ta akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında hasar oluştu, sel suları rayların altındaki dolgu malzemelerini yerinden söküp, sürükledi.
28.05.2024 Gündem
Azerbaycan’ın bağımsızlığının 106’ncı yılı İstanbul’da kutlandı
Azerbaycan’ın bağımsızlığının 106’ncı yılı İstanbul’da kutlandı Azerbaycan'da, 28 Mayıs 1918'de ilan edilen bağımsızlığın 106’ncı yılı İstanbul’da kutlandı. Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Nermina Mustafayeva ev sahipliğine verilen davete siyaset, sanat ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte konuşan Mustafayeva, “Bağımsızlık günümüzü toprak bütünlüğünü yeniden tamamlamış bir ülke olarak kutluyoruz. Türkiye’ye hem kardeşliği hem de desteği için işten teşekkür ediyorum. Kardeşliğimizin nice yüzyıllar devam edeceğinden eminim” dedi.
28.05.2024 Gündem
Zeynep Sönmez, Roland Garros’a veda etti
Zeynep Sönmez, Roland Garros’a veda etti Milli tenisçi Zeynep Sönmez, kariyerinde ilk kez yer aldığı Fransa Açık (Roland Garros) ana tablo turunda Amerikalı raket Emma Navarro’ya mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.
28.05.2024 Spor
Kurtulmuş: Yeniden Asya Girişimi çerçevesinde Asya ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz
Kurtulmuş: Yeniden Asya Girişimi çerçevesinde Asya ülkeleriyle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin son yıllarda geliştirdiği, 'Yeniden Asya' girişimi çerçevesinde Asya'nın geneliyle çok iyi ilişkiler geliştirmeye gayret ediyoruz. Asya, yeniden o tarihsel potansiyelini yakalamış görünüyor. Bundan sonra özellikle dünyada oluşacak küresel sistem içerisinde Asya önemli bir çekim merkezi olacaktır" dedi.
28.05.2024 Politika
Ağabeyini uykusunda öldüren sanığa 'ağırlaştırılmış müebbet' istemi
Ağabeyini uykusunda öldüren sanığa 'ağırlaştırılmış müebbet' istemi Kocaeli'de, ağabeyi Murat Can Torun'u (32) uykudayken boğazını ve cinsel organını kesip öldüren Emre Torun'un (31) tutuklu yargılandığı duruşmada Cumhuriyet savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı, Torun'un 'Canavarca hisle kardeşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
28.05.2024 Gündem
Suat Kılıç: Anayasa konusu gündemde ama anayasa metni ortada yok
Suat Kılıç: Anayasa konusu gündemde ama anayasa metni ortada yok Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Kuvvetler ayrılığını ön plana alan, yasamayı, yürütmeyi, yargıyı birbirine karşı kontrol mekanizmalarıyla güçlü kılan yeni bir anayasa sürecine Yeniden Refah Partisi olarak biz bize düşen katkıyı sağlayacağız. Önce tekliflerin şekillenmesi ve öne çıkması lazım. Şu an görünen o ki anayasa konusu gündemde ama anayasa metni ortada yok. Üzerinde konuşabilmek için bu metni görmek istiyoruz” dedi.
28.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

rapor gülüç belde belediye başkanı cinsel saldırı kaza hazırlandı

Teknoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.