Asgari Ücret

Asgari Ücret

Son dakika asgari ücret haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asgari ücret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asgari ücret haber sayfamızda...

Asgari Ücret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.008 asgari ucret haberi bulunmuştur.
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadır
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadırCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hayvan Hakları Yasası'nda CHP grubu kırmızı alarmdadır. En üst düzey kırmızı alarmdadır. Çok özel ve sağlık sorunlarına dayalı ve birinci derece akrabaların sağlık sorunlarına dayalı mazeretler hariç, grubumuz Meclis'te mücadelesini sürdürecektir" dedi.
17.07.2024Politika
Destici: Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemez
Destici: Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemezBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bugünün ekonomik şartlarında 12 bin 500 liralık emekli maaşının konuşulacak bir yönü yoktur. Bu maaş dışında herhangi bir geliri olmayan bir ailenin bu maaşla hayatını idame ettirmesi bugünün koşullarında asla mümkün değildir. Devlet, insanlarımızı çaresizliğe mahkûm edemez. Ne yapacak ne edecek ama mutlaka en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracaktır. Hiçbir bahane kabul edilemez. Çalışanın hakkını hakkıyla alın teri kurumadan, emeklimizin de onurlu bir şekilde hayatını devam ettirecek bir maaşa kavuşturulması devletin ve devleti yönetenlerin en başta gelen görevidir” dedi.
17.07.2024Politika
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsiz
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsizYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emeklilere yapılan zammın haksız ve adaletsiz olduğunu söyledi.
17.07.2024Ekonomi
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “En düşük emekli aylığı yükseltilmelidir. En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir. Diğer tüm emeklilerin maaşları da orantılı olarak buradan yukarıya doğru kademeli olarak yükseltilmelidir. Sadece en düşük emekli maaşını yükseltmek bütün emeklileri en düşük emekli maaşı ile geçirmeye mahkûm etmekten başka bir şey değildir” dedi.
11.07.2024Politika
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazımBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Temmuz ayından itibaren asgari ücret net 21 bin 205 TL olmalıdır. Temmuz ayından itibaren en düşük emekli maaşı da 21 bin TL’nin üzerinde olmalıdır. Behemehâl en düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım. Bu olmazsa adalet sağlanmış olmaz, emeklilerimizde nefes alamaz. 2-3 bin lirayla nefes alınamaz” dedi.
10.07.2024Politika
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım
Destici: En düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazımBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Temmuz ayından itibaren asgari ücret net 21 bin 205 TL olmalıdır. Temmuz ayından itibaren en düşük emekli maaşı da 21 bin TL’nin üzerinde olmalıdır. Behemehâl en düşük emekli maaşının 21 bin TL’nin üzerine çıkarılması lazım. Bu olmazsa adalet sağlanmış olmaz, emeklilerimizde nefes alamaz. 2-3 bin lirayla nefes alınamaz” dedi.
10.07.2024Politika
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyor
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyorCHP Grup Başkanvekili Murat Emir, "Bizim tutumumuz öteden beri Suriye rejimiyle görüşmek yönünde olduğu için bu noktada da kimi adımlar atılıyor. Ama şu anda hangi aşamada olduğunu söylemek için biraz daha erken" dedi.
10.07.2024Politika
Başkentte ışık açma-kapatma eylemi yapıldı
Başkentte ışık açma-kapatma eylemi yapıldıCHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çağrısı üzerine Ankara'da vatandaşlar ışık açma kapama eylemi yaptı.
9.07.2024Gündem
CHP Grubu, asgari ücret ve emeklilere zam talebiyle cep telefonlarının ışığını açıp kapattı
CHP Grubu, asgari ücret ve emeklilere zam talebiyle cep telefonlarının ışığını açıp kapattıHP Grubu TBMM Genel Kurulu'nda, asgari ücretlilere ve emeklilere zam yapılamamasını protesto etmek amacıyla cep telefonlarıyla ışık açma-kapatma eylemi yaptı.
9.07.2024Politika
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısı
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi.
9.07.2024Politika
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiri
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten 10 maddelik bildiriTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bir araya gelerek, asgari ücret, emekli maaşı, çalışan ücretleri ve vergi adaletsizliğine ilişkin talepleri içeren 10 maddelik bildiri açıkladı.
9.07.2024Ekonomi
İşçi konfederasyonları, asgari ücrete ilişkin ortak açıklama yapacak
İşçi konfederasyonları, asgari ücrete ilişkin ortak açıklama yapacakCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan ile görüştü. Arslan, asgari ücret ile ilgili HAK-İŞ, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) yarın ortak açıklama yapacağını belirtti.
8.07.2024Ekonomi
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olurCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur. Ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur" dedi.
7.07.2024Politika
Yalova Belediyesi'nde sözleşmesi feshedilen 86 işçi, 6 gün süren eylemin ardından işe geri alındı
Yalova Belediyesi'nde sözleşmesi feshedilen 86 işçi, 6 gün süren eylemin ardından işe geri alındıYalova Belediyesi'nde iş sözleşmeleri feshedilen 86 personelin işe geri alınmak için başlattığı eylem 6'ncı gününde devam ederken, 1160 belediye personeli de maaş, ikramiye ve mesai ücretlerini alamadığı gerekçesiyle iş durdurarak eyleme katıldı. Eylemlerin ardından sendika temsilcisi ile makamında görüşen Belediye Başkan Yardımcısı Aytaç Mutlu protokol imzalayarak 86 kişinin işe iadesi yapıldı.
6.07.2024Gündem
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Komisyon'dan geçti
Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Komisyon'dan geçtiÖğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kabul edildi.
5.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika
Türk Eğitim-Sen: ÖMK, mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmeli
Türk Eğitim-Sen: ÖMK, mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmeliTürk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Haydar Urfalı, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun (ÖMK), gerek kamuda gerekse özel sektörde öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıran ve mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmesi mesleki açıdan bir gerekliliktir. Ümit ediyoruz ki, Öğretmenlik Meslek Kanunu’yla birlikte öğretmenlik mesleğinin muhatap olduğu mevzuat parçalı olmaktan kurtarılacaktır” dedi.
4.07.2024Eğitim
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsunCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçimle ilgili sözlerine ilişkin, "Seçimlerin yenilenmesi ya kendi kararıyla olur, o durumda bir daha aday olamıyor. Ya da Meclis'te 360 milletvekilinin kararıyla olur. O durumda geçen sefer, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) verdiği kararla bu dönemi 2'nci dönem kabul edildiği için son bir kez aday olabiliyor. Bu yüzden Meclis'in 360 milletvekili karar alması durumunda seçimler yenilenebilir. 'Bu ne zaman olsun' derseniz bizce yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun" dedi.
3.07.2024Politika
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdir
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye ile Suriye arasında normalleşme yönünde atılacak olan adımlara Yeniden Refah Partisi olarak gereken desteği vermeye hazırız. Türkiye ve Suriye düşman değil tarihten bu yana devam eden ilişkileriyle dost iki devlettir. Bölgedeki düşmanların gönlünce at koşturmaması, düşmanın sevinmemesi, dostun üzülmemesi için Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi, barış iklimine dönmesi ve Türkiye'deki Suriye vatandaşlarına onurlu geri dönüş kapılarının ardına kadar açılması elzemdir” dedi.
2.07.2024Politika
Destici: Memur emeklerimizin zam oranı diğer emeklilerimizden aşağıda kalmasın
Destici: Memur emeklerimizin zam oranı diğer emeklilerimizden aşağıda kalmasınBüyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici, “SGK ve Bağkur emeklileri de memur emeklisi düzeyinde zam alsın ve oran yüzde 49,25 olsun dedik. Ocak zammında bütün emekli, memur ve çiftçi hepsi yüzde 49.25 oranında zam aldı. Şimdi bunun tersi bir durum var. Şu anda da SGK ve BAĞ-KUR emeklerinin zam oranı yüzde 30 civarında hesaplanıyor. Memur emeklerin yüzde 25 civarında hesaplandı. Biz bu dönemde de 'memur emeklerimizin zam oranı diğer emeklilerimizden aşağıda kalmasın' diyoruz" dedi.
26.06.2024Ekonomi
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuzCHP Genel Başkan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'normalleşme' açıklamalarına ilişkin, "El sıkışmak için tek el yetmez. İki tane el gerekir. 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz. Ama 'Yumruğunuzu yeniden sıkacak mısınız?' diyorlarsa biz orada da yokuz. El sıkışmaya, selamlaşmaya, müzakereye devam; mücadeleye de devam" dedi.
26.06.2024Politika
Bakan Işıkhan: Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacak
Bakan Işıkhan: Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Asgari ücrette herhangi bir artış olmayacak. Geçen aralık ayında da bunu ifade ettik. Göstergeler de çok olumlu geliyor. İnşallah aralık ayında asgari ücreti belirlemek üzere bir araya geleceğiz" dedi.
26.06.2024Ekonomi
Özgür Özel: Doğru dilin kullanıldığı, aynı dilin konuşulmadığı bir görüşmeydi
Özgür Özel: Doğru dilin kullanıldığı, aynı dilin konuşulmadığı bir görüşmeydiCHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesine ilişkin, "CHP sorunu tespit ediyor, somutlaştırıyor, eleştiriyor ve nasıl çözülmesi gerektiğini de söylüyor. Dünkü görüşme böyle bir görüşmeydi. Uzun sürdü. Karşılıklı nezaket içerisinde geçen, doğru bir dilin kullanıldığı ama maalesef aynı dilin konuşulamadığı bir görüşmeydi" dedi.
25.06.2024Politika
Şırnak'ta muhtar, maaşını geziye giden öğrencilere dağıttı
Şırnak'ta muhtar, maaşını geziye giden öğrencilere dağıttıŞırnak'ta Gündoğdu Mahallesi muhtarı Reşit Salğucak, maaşını Mersin'e geziye giden öğrencilere dağıttı.
25.06.2024Gündem
CHP'li Karatepe, Bakan Şimşek ile görüştü
CHP'li Karatepe, Bakan Şimşek ile görüştüCHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti. 4 saat süren görüşmeden sonra açıklama yapan Karatepe, asgari ücrete ara zam, emekli aylıklarında artış, tarımsal desteklerin artırılması ve vergide adaletsizliğin giderilmesi taleplerini ilettiklerini ancak görüşmenin sonunda acı reçeteyi vatandaşa çıkaran anlayışlarında bir değişim iradesi olmadığını gördüklerini söyledi.
24.06.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

Özgür Özelzamasgari ücretCHPemekli

Asgari Ücret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.