Bakan Kurum

Bakan Kurum

Son dakika Bakan Kurum haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Kurum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Kurum haber sayfamızda...

Bakan Kurum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.348 bakan kurum haberi bulunmuştur.
Eski bakan Kurum, Manavgat'taki yangınzedeye sözünü tuttu
Eski bakan Kurum, Manavgat'taki yangınzedeye sözünü tuttuTBMM Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Manavgat yangını sırasında felçli eşi Ayşe Deniz'i yalnız bırakmamak için evinden ayrılmak istemeyen İbrahim Deniz'i (80) ziyaret etti. O anları sosyal medya hesabından video ile de paylaşan Kurum, "İbrahim Amcaya sözümüz vardı, ailece ziyarete geldik" dedi.
28.07.2023Gündem
Bakan Kurum: 'Yarısı Bizden' kampanyamızda başvurular sona erdi
Bakan Kurum: 'Yarısı Bizden' kampanyamızda başvurular sona erdiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Yarısı Bizden' kampanyasına başvuruların sona erdiğini, 1 milyon 19 bin 471 bağımsız birim için, 269 bin 670 başvuru yapıldığını açıkladı.
1.06.2023Gündem
Bakan Murat Kurum oyunu Ataşehir’de kullandı
Bakan Murat Kurum oyunu Ataşehir’de kullandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, oyunu Ataşehir'de kullandı. Kurum burada yaptığı açıklamada,“Bayram havasında oyumuzu kullanacağız. Akşam da inşallah Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız” dedi.
28.05.2023Politika
Bakan Kurum: Milletimize ne söz verdiysek hep tuttuk
Bakan Kurum: Milletimize ne söz verdiysek hep tuttukŞile’nin Yeniköy ve Yazımanayır köylerini ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Birileri sizin siyasi tercihleriniz üzerinden ‘buraya hizmet getirmeyiz, işlerini yapmayız’ gibi tehditler savurmuşlar, duyduk. Bunların zihniyeti böyle kendilerine destek olmayınca milleti ayrıştırırlar, ötekileştirmeye çalışırlar. Sizin yapmadığınız işleri vatandaşımızla el ele verip yaparız. Onların tehditlerine aldırış etmeyin. Onlar boş konuşur, boş vaatler vermeye alışık. Sözlerini hiçbir zaman tutmadılar. Ama biz milletimize ne söz verdiysek hep tuttuk” dedi.
27.05.2023Canlı Yayın
Bakan Kurum, Çekmeköy'de ünlü futbolcularla bir araya geldi
Bakan Kurum, Çekmeköy'de ünlü futbolcularla bir araya geldiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sultanbeyli ve Sancaktepe'de gerçekleştirdiği programların ardından Çekmeköy Doğa Park'ta milli futbolcularla bir araya geldi. Bakan Kurum, katılanlara ve futbolculara teşekkürlerini iletti.
27.05.2023Canlı Yayın
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sahip çıkalım
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sahip çıkalımÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cuma Namazı’nı Tuzla’daki İmam-Gazali Camii’nde kıldı. Ardından esnafı ve Şifa Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Bakan Kurum, seçimlere 2 gün kaldığını belirterek “Herkesi kucaklayalım, ulaşalım, kendimizi anlatalım. Cumhurbaşkanımıza İnşallah hak ettiği desteği vererek bir kez daha sahip çıkalım diyorum” dedi.
27.05.2023Canlı Yayın
Bakan Kurum: 28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek
Bakan Kurum: 28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Eyüpsultan'da bulunan Girişimci İş Adamları Vakfı'nın (GİV) 'Girişimci Buluşmaları' programına katıldı. Kurum, "Büyük ve güçlü Türkiye'nin ayak sesleriyle ekonomimizi yeniden harekete geçirecek, enflasyonumuzu tek haneli rakamlara düşürecek, ülkemizdeki bu sorunları ortadan kaldıracağız. Emin olun 28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek" dedi.
25.05.2023Politika
Bakan Kurum: Sandıklarımıza sahip çıkacağız
Bakan Kurum: Sandıklarımıza sahip çıkacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde yaptığı konuşmada, “28 Mayıs’ta ümmetin liderine, cumhurbaşkanımıza öyle bir destek vereceğiz ki 85 milyon kazanacak. Hiç kimse kaybetmeyecek. Öyle bir destek vereceğiz ki depremzede kardeşlerimiz, tüm annelerimiz, gençlerimiz sevinecek. 28 Mayıs’a çok az kaldı, 2 gün sonra sandığa gidiyoruz. Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Hiçbir zaman oylar oradan götürülene kadar sandığımızı terk etmeyeceğiz” dedi.
25.05.2023Politika
Bakan Kurum: AK Parti döneminde kadınların hak ve özgürlükleri genişletildi
Bakan Kurum: AK Parti döneminde kadınların hak ve özgürlükleri genişletildiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ataşehir’de katıldığı programda, “Türkiye’nin bir asırlık geçmişine baktığımızda kadınların hak ve özgürlüklerinin genişletildiği, çalışma hayatında daha etkin bir varlık gösterebildikleri dönem AK Parti dönemidir” dedi.
24.05.2023Politika
Bakan Kurum: Cumhur İttifakı millet tarafından 15 Temmuz’da kuruldu
Bakan Kurum: Cumhur İttifakı millet tarafından 15 Temmuz’da kurulduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhur İttifakı’ndaki partilerin ilçe başkanlarıyla Kadıköy’de bir otelde buluştu. Programda konuşan Bakan Kurum, “Cumhur İttifakı bizzat millet tarafından 15 Temmuz’da kurulmuştur. Temelinde iman, vatana muhabbet, bayrağa sevgi, geçmişe hasret, güzel geleceklere dair umut vardır. 15 Temmuz sadece Cumhuriyet tarihi açısından değil bütün Türk tarihi açısından bir dönüm noktasıdır. Çünkü bin yıl önce fethettiğimiz bu topraklarda hiçbir zaman böylesi bir ihanete, böylesi bir işgal girişimine maruz kalmadık” dedi.
24.05.2023Politika
Bakan Kurum: Seçimden önce Londra'daki tefecilerden borç, Avrupa'dan aferin sipariş ettiler
Bakan Kurum: Seçimden önce Londra'daki tefecilerden borç, Avrupa'dan aferin sipariş ettilerMilli Türk Talebe Birliği’nde konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Seçimden önce Londra'daki tefecilerden borç, Almanya'dan danışman, Avrupa'dan aferin sipariş ettiler, Kandil'e, PKK'ya, FETÖ’ye kucak açan, mavi boncuk gönderen onlar değilmiş gibi şimdi milliyetçilik rolü oynamaya başladılar" dedi.
23.05.2023Politika
Bakan Kurum: Yarısı Bizden kampanyasında 190 bin başvuru yapıldı
Bakan Kurum: Yarısı Bizden kampanyasında 190 bin başvuru yapıldıÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Maltepe'de yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki riskli yapılarımız için ‘yarısı bizden, yarısı devletimizden’ dedik. Riskli olduğunu düşündüğümüz konutlarımızı, İstanbul’un 39 ilçesinde, 963 mahallesinde sizlerle dönüştüreceğiz. Şu anda İstanbul’da 810 bin bağımsız bölüm için 190 bin başvuru yapıldı” dedi.
23.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Seçim gecesi 'öndeyiz' dediler; milletimizin tercihiyle alay ettiler
Bakan Kurum: Seçim gecesi 'öndeyiz' dediler; milletimizin tercihiyle alay ettilerÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kartal'da Trabzon Çaykaralılar Derneği'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum, "Hatırlayın, seçim gecesi kazanıyoruz, öndeyiz dediler; yine milletimizin tercihiyle alay ettiler. Milletimizin iradesine saygısızlık ettiler. Birileri maalesef işlerinin dışında başka işlerle meşgul olup, illeri dışında il il gezip, milletimizin aklıyla alay edercesine iradesine saygısızlık etti" dedi.
22.05.2023Politika
Bakan Kurum: Milliyetçilik, Türkiye’ye 20 yılda 1 asırlık eserleri kazandırmakla olur
Bakan Kurum: Milliyetçilik, Türkiye’ye 20 yılda 1 asırlık eserleri kazandırmakla olurÜsküdar Belediyesi'nde BEM-BİR-SEN Üyeleri ile kahvaltı programında bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,"15 Mayıs’ta akıllarına bir anda Türkiye, Türk gençliği ve Türk milleti geldi. Kandil’e, PKK’ya, FETÖ’ye kucak açan, onlara mavi boncuk dağıtan Kılıçdaroğlu değilmiş gibi şimdi milliyetçilik rolü oynamaya başladılar. Milliyetçilik, Türkiye’ye 20 yılda 1 asırlık eserleri kazandırmakla olur. Milliyetçilik; İHA’larla, TCG Anadolu’yla, Kızılelma’ya, Teknofest gençliğiyle, terörün kökünü kazımakla olur" dedi.
21.05.2023Politika
Bakan Kurum: 45,5 milyon ton atığı ekonomiye kazandırdık
Bakan Kurum: 45,5 milyon ton atığı ekonomiye kazandırdıkÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sıfır Atık Projesi'nde geri dönüşüm kazanım oranını yüzde 30'a çıkarıp 45,5 milyon ton atığı ekonomiye kazandırdıklarını duyurdu.
21.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Yaşadığımız acıların bir daha yaşanmaması için gece gündüz mücadele ediyoruz
Bakan Kurum: Yaşadığımız acıların bir daha yaşanmaması için gece gündüz mücadele ediyoruzTuzla'da bazı site sakinleriyle bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Rezerv yapı alanıyla birlikte hem KDV'den, vergiden, harçtan muafiyetleriniz oluyor. Yaklaşık yüzde 20'ye yakın bir muafiyet söz konusu. Ayrıca bu dört sitenin tüm imar planları da onaylandı. Bugün İstanbul'umuzun tüm ilçelerinde yaşadığımız acıların bir daha yaşanmaması için gece gündüz mücadele ediyoruz" dedi.
20.05.2023Politika
Bakan Kurum: Deprem bölgesinde 173 bin konutun inşası devam ediyor
Bakan Kurum: Deprem bölgesinde 173 bin konutun inşası devam ediyorTuzla AK Parti İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Depremin üzerinden 3 ay geçti. 173 bin konutumuzun inşası, sanayi sitesi, köy evi inşası 11 ilimizde eş zamanlı olarak başlamıştır, inşaat süreci devam etmektedir. İlk etapta 319 bin, ardından 650 bin konutumuzu bitirip afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
20.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyor
Bakan Kurum: Arnavutköy'de 13 bin konutun inşası başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum , "Arnavutköy'de yaklaşık 13 bin konutluk orta gelirli vatandaşlarımızın evi olmayan kardeşlerimizin ev sahibi olabilmesi için bir proje başlattık. Aylık 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle vatandaşlarımız evi olmayan kardeşlerimiz ev sahibi olabilecekler." dedi.
19.05.2023Politika
Bakan Kurum: 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştır
Bakan Kurum: 23 mahallenin yeni imar planları onaylanmıştırÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu'nda muhtarlarla bir araya geldi. Bakan Kurum, Beykoz'da 23 mahallenin yeni imar planlarının onaylandığını açıkladı.
19.05.2023Politika
Kurum: 29 Mayıs'ta da inşallah İstanbul'un fethinin 570'nci yıl dönüm kutlayacağız
Kurum: 29 Mayıs'ta da inşallah İstanbul'un fethinin 570'nci yıl dönüm kutlayacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Kurum, "Sancaktepe'de orada esnaf ziyaretinde, bir kardeşimiz afette depremzede kardeşlerimize yardım etmiş. Susamış ve oradaki belediye standından, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin standından bir su almış ve afetten sonra böyle söylem duyunca 2 buçuk lira olan su parasını Kılıçdaroğlu'nun hesabına yollamış" diye konuştu.
18.05.2023Politika
Bakan Kurum: 737 bin bağımsız bölüm için 165 bin başvuru yapıldı
Bakan Kurum: 737 bin bağımsız bölüm için 165 bin başvuru yapıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımız yarısı bizden kampanyasını ilan ettiler ve hemşerilerimizin teveccühü bizleri mutlu etti. Ve şu ana kadar değerli arkadaşlar 737 bin bağımsız bölüm için 165 bin başvuru yapıldı. Bu da yaklaşık 2 milyon 800 bin kardeşimiz devletine itimat ediyor, güveniyor demek" dedi.
18.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Seçimde anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur
Bakan Kurum: Seçimde anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy ve Ümraniye'de partisinin ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. Recep Tayyip Erdoğan'ın girdiği her seçimin tartışmasız galibi olduğunu söyleyen Bakan Kurum, "Seçimde algılar değil, hakikat kazanmıştır. Anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur. Milletin kalbinde ve gönlünde olanlar her zaman milletiyle hareket edenler bu dava uğruna mücadele edenler kazanmıştır" dedi.
17.05.2023Politika
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbul
Bakan Kurum açıkladı: Yapı denetim sistemi düzenlemesinde pilot il İstanbulYapı denetim sisteminin etkin şekilde yürütülmesi için yeni bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Sahadan gelen talepler doğrultusunda yapı denetim sisteminde önemli bir düzenlemeye gidiyoruz. İlk pilot bölgeyi İstanbul olarak seçtik. İstanbul’u Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere iki bölgeye ayırıyoruz. Uygulamamızı önümüzdeki hafta itibariyle hayata geçiriyoruz” dedi.
17.05.2023Politika
Bakan Kurum: Tekirdağ’da afetzedeleri kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlar
Bakan Kurum: Tekirdağ’da afetzedeleri kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlarÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz milletimizin yaralarını sararken yeri geldi ekmeğimizi depremzede kardeşlerimizle bölüştük, yeri geldi işimizi, aşımızı, evimizi paylaştık. Ama şimdi görüyoruz ki Tekirdağ’da afetzede kardeşlerimizi kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlar. Depremzede kardeşlerimiz hiç merak etmesin hiçbir vatandaşımızı ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin, beceriksizlerin insafına bırakmadık. Yine bırakmayacağız, onlarla birlikte 11 ilimizi yeniden inşa ve ihya edeceğiz. Kendi evlerinde huzurlu bir şekilde yaşamalarına imkan sağlayacağız” dedi.
17.05.2023Video
Bakan Kurum: Tekirdağ’da afetzedeleri kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlar
Bakan Kurum: Tekirdağ’da afetzedeleri kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlarÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz milletimizin yaralarını sararken yeri geldi ekmeğimizi depremzede kardeşlerimizle bölüştük, yeri geldi işimizi, aşımızı, evimizi paylaştık. Ama şimdi görüyoruz ki Tekirdağ’da afetzede kardeşlerimizi kapı dışarı bırakmaya çalışıyorlar. Depremzede kardeşlerimiz hiç merak etmesin hiçbir vatandaşımızı ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin, beceriksizlerin insafına bırakmadık. Yine bırakmayacağız, onlarla birlikte 11 ilimizi yeniden inşa ve ihya edeceğiz. Kendi evlerinde huzurlu bir şekilde yaşamalarına imkan sağlayacağız” dedi.
17.05.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan KurumseçimkurumBakankampanya

Bakan Kurum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.