Balık

Balık

Son dakika balık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan balık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan balık haber sayfamızda...

Balık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.218 balik haberi bulunmuştur.
Berrak sularıyla Kızıldeniz'in en iyi dalış noktası: Şarm El Şeyh
Berrak sularıyla Kızıldeniz'in en iyi dalış noktası: Şarm El Şeyh Mısır'ın Şarm El Şeyh kenti, dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak kabul edilen Kızıl Deniz'in merkezinde yer alıyor. Sıcak tropikal ve berrak suları, zengin deniz altı yaşamı ve görkemli mercan resifleri, burayı tüplü dalış için ideal bir destinasyon haline getiriyor. Profesyonel dalış merkezleri ve eğitmenler, deneyimli dalgıçlardan acemi seviyesindekilere kadar herkesin güvenli bir şekilde dalış yapmasını sağlıyor.
30.05.2024 Dünya
Bartın’da iki grubun kavgası kamerada
Bartın’da iki grubun kavgası kamerada Bartın’ın Amasra ilçesinde, mendirekte yaklaşık 20 kişinin kavga ettiği anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Taraflar, polisin gelmesiyle dağıldı.
28.05.2024 Gündem
Baraj gölüne dalan AFAD ekibi, su altındaki tarihi yapıları görüntüledi
Baraj gölüne dalan AFAD ekibi, su altındaki tarihi yapıları görüntüledi Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde Dicle Baraj Gölü’nde eğitim dalışı yapan AFAD ekibi, birçok tarihi yapı ve atık görüntüledi.
26.05.2024 Foto Galeri
Bahçeli: Yumuşak karnımızı kollayanlar hüsrana uğrayacaktır
Bahçeli: Yumuşak karnımızı kollayanlar hüsrana uğrayacaktır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Derelerin sığ yerlerinde balık avına çıkan pelikan kuşları gibi, buldukları leşin etrafında kanat çırpan akbabalar gibi, çevremizde pusu kuranlar, sipere yatanlar, akıllarınca zaaf anımızı ve yumuşak karnımızı kollayanlar hüsrana uğramaya mahkum olacaktır" dedi.
25.05.2024 Politika
Babasını 28 yerinden bıçaklayıp öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet
Babasını 28 yerinden bıçaklayıp öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet İzmir'de babası Haşmet Gürkan'ı (54) 28 yerinden bıçaklayarak öldüren Devrim Gürkan (31), ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edildi, cezada indirim uygulanmadı. Haşmet Gürkan'ın annesi Gülümser Gürkan, "24 aydan beri bugünü bekliyordum. Bu süreçte tabii ki ben çok yara aldım. Sevdiğim oğlumu kaybettim. Çok acı çektim, adalet yerini buldu” dedi.
24.05.2024 Gündem
Çocuk hekimlerinin isyanı: İmam bile vitamin veya gıda takviyesi öneriyor
Çocuk hekimlerinin isyanı: İmam bile vitamin veya gıda takviyesi öneriyor Türk Pediatri Kurumu Derneği'nin (TPK) 22-26 Mayıs tarihleri arasında KKTC'de gerçekleştirdiği 59'uncu Türk Pediatri Kongresi'nde düzenlenen basın toplantısında, çocuklarda ezbere kullanılan gıda takviyeleri, vitaminler vb ile aşı karşıtlığı konusundaki tehlikelere dikkat çekildi. TPK Yönetim Kurulu'ndan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Kıykım, “Tıpkı aşı karşıtlığında olduğu gibi bu konuda da kontrolsüz bir yayılım var. Yüzde 99'u doktor olmayan kişiler. İçlerinde imam bile var. 'Bunu içirin çocuğunuza iyi gelecek, şu takviyeyi herkes kullansın' vs. Doktorlar linçleniyor, bu konuşanların kim olduğuna bile bakılmıyor. Her çocuk magnezyum kullanmalı diyor biri. Gıda takviyesi diye geçtiği için çok güvenli sanılıyor. Oysa yetişkinlerde bile karaciğere, böbreğe, kemiklere zarar verebiliyor" dedi.
24.05.2024 Video
Çocuk hekimlerinin isyanı, "Doktor dışında herkes gıda takviyesi ve vitamin öneriyor"
Çocuk hekimlerinin isyanı, "Doktor dışında herkes gıda takviyesi ve vitamin öneriyor" Türk Pediatri Kurumu Derneği'nin (TPK) 22-26 Mayıs tarihleri arasında KKTC'de gerçekleştirdiği 59'uncu Türk Pediatri Kongresi'nde düzenlenen basın toplantısında, çocuklarda ezbere kullanılan gıda takviyeleri, vitaminler vb ile aşı karşıtlığı konusundaki tehlikelere dikkat çekildi. TPK Yönetim Kurulu'ndan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Kıykım, “Tıpkı aşı karşıtlığında olduğu gibi bu konuda da kontrolsüz bir yayılım var. Yüzde 99'u doktor olmayan kişiler. 'Bunu içirin çocuğunuza iyi gelecek, şu takviyeyi herkes kullansın' vs. Doktorlar linçleniyor, bu konuşanların kim olduğuna bile bakılmıyor. Her çocuk magnezyum kullanmalı diyor biri. Gıda takviyesi diye geçtiği için çok güvenli sanılıyor. Oysa yetişkinlerde bile karaciğere, böbreğe, kemiklere zarar verebiliyor" dedi.
24.05.2024 Sağlık-Yaşam
Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilde balık istifi 14 kaçak göçmen yakalandı, 3 kişi kaçtı
Edirne'de 'dur' ihtarına uymayan otomobilde balık istifi 14 kaçak göçmen yakalandı, 3 kişi kaçtı Edirne'de polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan ve takip sırasında ekip aracına çarparak duran Bulgaristan plakalı otomobilde kadın ve çocukların da bulunduğu balık istifi şeklinde 14 kaçak göçmen yakalandı. Sürücü ile otomobildeki 2 kişi ise yaya olarak kaçtı.
24.05.2024 Gündem
Sürdürülebilir denizler için CarrefourSA’dan ‘mavi ekonomi atağı’
Sürdürülebilir denizler için CarrefourSA’dan ‘mavi ekonomi atağı’ 4. Global Gastro Ekonomi zirvesi öncesi Mavi Ekonomi buluşması CarrefourSA ev sahipliğinde gerçekleşti.
22.05.2024 Ekonomi
“Fazla tuz tüketimi, böbrek hastalığı nedeni”
“Fazla tuz tüketimi, böbrek hastalığı nedeni” Fazla tuzun insan sağlığı için zararlarına dikkat çeken Uzman Diyetisyen Ege Ramadanoğlu, “Fazla miktarda tuz alımı hipertansiyon başta olmak üzere kardiyovasküler hastalıklar, inme, böbrek hastalıkları, osteoporoz ve bazı kanser türleri gibi çeşitli hastalıklar için önemli bir risk etmenidir” dedi.
22.05.2024 Sağlık-Yaşam
Van'da 10 ton inci kefali ele geçirildi
Van'da 10 ton inci kefali ele geçirildi Van Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen inci kefalinin üreme göçü sürerken, ekiplerin düzenlediği operasyon ve yapılan yol kontrollerde Erciş ve Muradiye ilçelerinde 4 ton 100 kilosu ölü, toplam 10 ton 250 kilogram inci kefali ele geçirildi. Canlı balıklar suya geri bırakılırken, ölü balıklar ise imha edilmek üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
21.05.2024 Gündem
Özel: Gençleri yönlendirmeye çalışan bir hazırlık içindeler
Özel: Gençleri yönlendirmeye çalışan bir hazırlık içindeler CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bugünlerde Cumhuriyetin kurucu kadrolarının Kurtuluş Savaşı'nın isminin anılmadığı bir müfredat programıyla, 100. yılda Atatürk demeden, İnönü demeden, kurucu kadroları anmadan bir müfredat hazırlayarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılındaki gençlerimize, öğrencilerimize istikamet vermeye, onları yönlendirmeye çalışan bir hazırlık içindeler" dedi.
19.05.2024 Politika
TÜİK: Tarım ürünleri üretici fiyatları aylık yüzde 2,71 arttı
TÜİK: Tarım ürünleri üretici fiyatları aylık yüzde 2,71 arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayında tarım ürünleri üretici fiyatlarının bir önceki yılın aynı ayına göre (yıllık) yüzde 60,77, bir önceki aya göre (aylık) yüzde 2,71 arttığını açıkladı.
16.05.2024 Ekonomi
“E-ticaret, kadın girişimcilere sınırsız imkanlar sunuyor”
“E-ticaret, kadın girişimcilere sınırsız imkanlar sunuyor” 15 yıllık kurumsal kariyerin ardından hobi olarak üretmeye başladığı dekorasyon ürünlerinde Atelier Simi markasıyla faaliyet gösteren Sinem Türetken, e-ticaretin gücüyle dünyaya açıldığını söyledi. Türetken, “Dijitalleşen dünyada e-ticaret sınırsız imkanlar sunuyor olabilir. Ancak ilk adımı atmak her zaman cesaret ister” diye konuştu.
15.05.2024 Teknoloji
Dr. Akkuş: İnci kefali uzun yıllar sonra ilk kez sağlıklı üreme şansı buldu
Dr. Akkuş: İnci kefali uzun yıllar sonra ilk kez sağlıklı üreme şansı buldu Kuraklığın son yıllarda gözle görülür şekilde hissedildiği Van, bu yıl yeterince yağış alınca dip seviyeyi gören barajlar dolarken, geçen yıl kuruyan ve dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan inci kefalinin en önemli üreme alanları olan dereler de coşmaya başladı. Geçen yıl inci kefalinin en büyük üreme alanı olan Bendimahi Çayı'nın, neredeyse tamamı kurumuş ve binlerce inci kefali de göle dönemeden ölmüştü. Derelerin geçen yıl ve bu yılki durumu uydu görüntülerine yansıdı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, yağmurların ve kışın kar yağışının olmasının çok sevindirici bir durum olduğunu ve inci kefali balığının uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar sağlıklı bir şekilde üreme şansı bulduğunu söyledi.
14.05.2024 Video
Balon balığı istilasına 'avcılık' tedbiri
Balon balığı istilasına 'avcılık' tedbiri Antalya'da bu yıl 9 bin 842 istilacı balon balığı avlayan 13 balıkçıya, 116 bin 300 lira ödeme yapılacak. 22 Nisan'dan 10 Mayıs'a kadar olan sürede yakalanan balon balıkları ve onlardan üremesi öngörülenlerle toplam 738 bin 150 yeni bireyin ekosisteme girişi engellendi.
11.05.2024 Video
Balon balığı istilasına 'avcılık' tedbiri
Balon balığı istilasına 'avcılık' tedbiri Antalya'da bu yıl 9 bin 842 istilacı balon balığı avlayan 13 balıkçıya, 116 bin 300 lira ödeme yapılacak. 22 Nisan'dan 10 Mayıs'a kadar olan sürede yakalanan balon balıkları ve onlardan üremesi öngörülenlerle toplam 738 bin 150 yeni bireyin ekosisteme girişi engellendi.
11.05.2024 Gündem
Besin alerjisi her 17 çocuktan birini etkiliyor
Besin alerjisi her 17 çocuktan birini etkiliyor Türkiye'de her 17 çocuktan birinde besin alerjisinin görüldüğünü belirten Prof. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, “Son 20 yılda çocuklarda besin alerjisi arttı. Alerji oranlarının artmasını sağlayan besinler inek sütü, yumurta, yer fıstığı, buğday, balık ve kabuklu deniz hayvanları alerjenleridir. Bu alerjiler, hafif deri döküntülerinden sindirim sorunlarına ve ciddi solunum zorluklarına kadar çeşitli reaksiyonlara neden olabilir” dedi.
11.05.2024 Sağlık-Yaşam
Van Gölü'nde 300 metre ağ ve 300 kilo inci kefali ele geçirildi
Van Gölü'nde 300 metre ağ ve 300 kilo inci kefali ele geçirildi Van'ın Erciş ilçesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından Van Gölü’ne atılmış tek parça halinde 300 metre uzunluğunda misina ağ ile 200 kilosu canlı, 300 kilo inci kefali ele geçirildi. Canlı balıklar kurtarılarak tekrar göle salındı.
9.05.2024 Gündem
Enerjisa Enerji’den Adana Karataş’ta sürdürülebilir balıkçılığa destek
Enerjisa Enerji’den Adana Karataş’ta sürdürülebilir balıkçılığa destek Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, balıkçılığın ana geçim kaynağı olduğu Adana Karataş’ta gerçekleştirdiği ‘Sürdürülebilir Balıkçılığa Destek’ projesi ile bölge halkına yeni bir gelir alanı ve ek istihdam sağlamayı amaçlıyor.
8.05.2024 Ekonomi
Buzları çözülen Çıldır Gölü'nde balık bereketi yüzleri güldürdü
Buzları çözülen Çıldır Gölü'nde balık bereketi yüzleri güldürdü Ardahan’ın Çıldır Gölü'nün kışın buz tutan yüzeyinin tamamen çözülmesiyle balıkçıların sandalla balık avı mesaisi başladı. Gölden çekilen ağları dolduran balıklar, yüzleri güldürdü.
7.05.2024 Video
Avlan Gölü kuruyor
Avlan Gölü kuruyor Antalya'nın Elmalı ilçesinde geçen yıl yaşanan ciddi kuraklığın ardından kış aylarındaki yağışlarla yeniden su tutan Avlan Gölü, yağışlardaki düşüşe bağlı olarak yeniden kurumaya başladı.
7.05.2024 Video
Buzları çözülen Çıldır Gölü'nde balık bereketi yüzleri güldürdü
Buzları çözülen Çıldır Gölü'nde balık bereketi yüzleri güldürdü Ardahan’ın Çıldır Gölü'nün kışın buz tutan yüzeyinin tamamen çözülmesiyle balıkçıların sandalla balık avı mesaisi başladı. Gölden çekilen ağları dolduran balıklar, yüzleri güldürdü.
7.05.2024 Foto Galeri
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı Ukrayna'dan Mısır'a giden ALEXIS isimli yük gemisinin makine arızası yaparak Haydarpaşa Mendireği önlerinde karaya oturması nedeniyle İstanbul Boğazı'nın gemi trafiği çift yönlü askıya alındı. Geminin kurtarılması için ekiplerin çalışmaları sürüyor.
7.05.2024 Video
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı Ukrayna'dan Mısır'a giden ALEXIS isimli yük gemisinin makine arızası yaparak Haydarpaşa Mendireği önlerinde karaya oturması nedeniyle İstanbul Boğazı'nın gemi trafiği çift yönlü askıya alındı. Geminin kurtarılması için ekiplerin çalışmaları sürüyor.
7.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

inci kefali çocuk hekimleri vitamin balon balığı istila

Balık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.