Baraj

Baraj

Son dakika baraj haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan baraj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan baraj haber sayfamızda...

Baraj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.726 baraj haberi bulunmuştur.
DSİ: Atatürk Barajı, ülke ekonomisine her yıl 1,7 milyar dolar katkı sağlıyor
DSİ: Atatürk Barajı, ülke ekonomisine her yıl 1,7 milyar dolar katkı sağlıyorDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır illeri arasında yer alan Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES), ülke ekonomisine her yıl 1,7 milyar dolar katkı sağladığını açıkladı.
24.07.2024Gündem
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ILO önünde basın açıklaması
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ILO önünde basın açıklamasıKamu Sendikaları Platformu, Ankara'daki Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) önünde basın açıklaması yaptı. Kamu Sendikaları Platformu adına açıklama yapan Hep-Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek, "Uluslararası Çalışma Örgütü ILO'nun önünden Türkiye'ye ve dünyaya sesleniyoruz. Ülkemizde kamu sendikacılığı 1965 yılında 624 sayılı kanun ile hayata geçmiştir. Geçen 59 yıl boyunca özgür ve demokratik bir sendikacılık ne yazık ki tesis edilemedi. Ama son üç yılda yaşanan antidemokratik müdahaleler ve özgür sendikalaşmaya yapılan darbeler ile adeta kamu sendikacılığı tasfiye edilmeye çalışılmaktadır" dedi.
23.07.2024Sağlık-Yaşam
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştır
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştırEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) tarafından, ''Programımızın temel hedefi olan enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesine yönelik uygulanan politikalar sayesinde geçiş süreci tamamlanmış ve haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştır" açıklaması yapıldı.
23.07.2024Ekonomi
Otomobilin yoldan çıkıp Seyhan Gölü'ne düşmesi sonucu 4 kişinin öldüğü kaza kamerada
Otomobilin yoldan çıkıp Seyhan Gölü'ne düşmesi sonucu 4 kişinin öldüğü kaza kameradaAdana'da otomobille piknik yapmaya giden 4 kişilik Aydoğmuş ailesinin içerisinde bulunduğu aracın kontrolden çıkıp, köprüden baraj gölüne düşerek can verdiği kazayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
22.07.2024Gündem
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ortak açıklama
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ortak açıklamaKamu sendikacılığına getirilmek istenen yüzde 1 baraj engeline karşı, Hep-Sen Sendikası'nın çağrısı üzerine 54 sendika bir araya gelerek ortak bir kamuoyu bildirisi yayınladı.
22.07.2024Gündem
Yusufeli'de kaya düşen ev hasar gördü; o anlar kamerada
Yusufeli'de kaya düşen ev hasar gördü; o anlar kameradaArtvin'de, baraj nedeniyle taşınan Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerindeki Yeniköy köyünde, heyelan sonucu yamaçtan kopan kayaların düştüğü boş evde, hasar meydana geldi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
22.07.2024Gündem
İstanbul'daki barajların doluluk oranı yüzde 61.42'ye düştü
İstanbul'daki barajların doluluk oranı yüzde 61.42'ye düştüİstanbul'da bulunan barajların ortalama doluluk oranı yüzde 61.42'ye düştü. Barajlar geçen yılın aynı dönemine göre daha dolu olsa da önceki 8 yılın ortalama doluluk değerlerinin altında kaldı. Ortalama doluluk oranı sıcak havaların etkisiyle son 14 günde ortalama yüzde 5 düştü. Barajların yağış takviyesi almaması durumunda doluluk oranındaki düşüşün daha da hızlanacağı öngörülüyor.
22.07.2024Foto Galeri
Kırşehir'de baraj gölüne atlayınca başını taşa vurup, kalp krizi geçirdi
Kırşehir'de baraj gölüne atlayınca başını taşa vurup, kalp krizi geçirdiKırşehir’de Hirfanlı Baraj Gölü kıyısındaki Savcılı Plajı'nda serinlemek için suya atlayınca başını taşa vurup, kalp krizi geçirdiği belirlenen Mustafa Balcı (36), hayatını kaybetti.
21.07.2024Gündem
Adana'da otomobil göle düştü; sürücü, eşi ve 2 çocuğu öldü
Adana'da otomobil göle düştü; sürücü, eşi ve 2 çocuğu öldüAdana’da Çatalan Köprüsü’nde kontrolden çıkan otomobil Seyhan Baraj Gölü’ne düştü. Araçta bulunduğu iddia edilen 2'si çocuk 4 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.
21.07.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Yığınlı Tüneli Projesi ile vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktır
Bakan Yumaklı: Yığınlı Tüneli Projesi ile vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktırTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yığınlı Tüneli Projesi'nin hayata geçirilmesi ve söz konusu ıslah ve iyileştirme çalışmaları ile entegre olarak Siirt ve Şırnak illerimizin sınırları içerisindeki köylerimizdeki vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktır" dedi.
20.07.2024Gündem
Yarısı suya gömülen köylerine olta attılar
Yarısı suya gömülen köylerine olta attılarArtvin'in Yusufeli ilçesinde yöre halkı ve gurbetçiler, yarısı Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı’nın suları altına kalan Çeltikdüzü köyünün bulunduğu bölgede, olta atıp, balık tutuyor. Eskiden gezip dolaştıkları köyleri üzerinde çocuklarıyla balık avlayan Ahmet Çelik, "Şu an balık tuttuğumuz yerin altında evler var. Şimdi o evlerin üstüne olta atıyoruz" dedi.
19.07.2024Video
Feribot beklerken freni boşalan otomobil, biniş rampasından göle düştü
Feribot beklerken freni boşalan otomobil, biniş rampasından göle düştüElazığ’da feribot beklediği sırada freni boşalan otomobil, biniş rampasından Keban Baraj Gölü’ne daldı. Olayda otomobil içinde bulunan 5 kişi, yara almadan kurtuldu.
16.07.2024Gündem
Vali Sezer: Meriç Nehri'nde kritik seviyelere geldik, Tunca'dan dönüşümlü su veriyoruz
Vali Sezer: Meriç Nehri'nde kritik seviyelere geldik, Tunca'dan dönüşümlü su veriyoruzEdirne'nin tarım alanlarının sulanmasında kullanılan Tunca Nehri'nin bir kısmı kurudu, bazı bölümleri yosunla kaplanıp, yeşile büründü. Meriç Nehri'nin ise debisi düştü. Çeltik üreticilerine Tunca'dan dönüşümlü su verildiğini söyleyen Edirne Valisi Yunus Sezer, "Meriç genelinde de artık kritik seviyelere gelmiş durumdayız" dedi.
16.07.2024Video
5 yaşındaki Mehmet, girdiği baraj gölünde boğuldu
5 yaşındaki Mehmet, girdiği baraj gölünde boğulduSamsun'da serinlemek için Altınkaya Baraj Gölü'ne giren Mehmet Gedik (5), boğuldu.
16.07.2024Gündem
Diyarbakır’da, piknik yaparken suyun yükselmesiyle adacıkta mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı
Diyarbakır’da, piknik yaparken suyun yükselmesiyle adacıkta mahsur kalan 10 kişi kurtarıldıDiyarbakır’da, Dicle Nehri kenarında piknik yaparken baraj kapaklarının açılmasıyla su seviyesinin yükselmesi sonucu oluşan adacıkta mahsur kalan 10 kişi, AFAD ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.
15.07.2024Gündem
4 ilde 10 kişi boğuldu, uzman uyardı: Tek başınıza yüzmeyin
4 ilde 10 kişi boğuldu, uzman uyardı: Tek başınıza yüzmeyinDiyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt'te 10 kişi serinlemek için girdikleri göl, baraj ve nehirlerde boğuldu. Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi ve Eğitmen Adnan Yıldırım, “Boğulmalar derin, bulanık ve güvenli olmayan yerlerde oluyor. Özellikle baraj ve göletler, boğulmaların en çok yaşandığı yerler. Tek başınıza buralarda yüzmemeniz gerekiyor” dedi.
14.07.2024Video
4 ilde 10 kişi boğuldu, uzman uyardı: Tek başınıza yüzmeyin
4 ilde 10 kişi boğuldu, uzman uyardı: Tek başınıza yüzmeyinDiyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt'te 10 kişi serinlemek için girdikleri göl, baraj ve nehirlerde boğuldu. Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi ve Eğitmen Adnan Yıldırım, “Boğulmalar derin, bulanık ve güvenli olmayan yerlerde oluyor. Özellikle baraj ve göletler, boğulmaların en çok yaşandığı yerler. Tek başınıza buralarda yüzmemeniz gerekiyor” dedi.
14.07.2024Foto Galeri
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyor
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A uzay yolculuğu sorunsuz sürüyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türksat 6A sorunsuz bir şekilde uzaydaki yolculuğuna devam ediyor ve bizler de sabırsızlıkla yörüngesinde hizmete başlayacağı anı bekliyoruz. Hiç şüphesiz ülkemizin ürettiği en yüksek değere sahip teknoloji projelerinden biri olan ilk yerli ve milli haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6A'dır" dedi.
13.07.2024Gündem
Bedirhan, serinlemek için girdiği baraj gölünde boğuldu
Bedirhan, serinlemek için girdiği baraj gölünde boğulduErzurum'da, serinlemek için Tortum Baraj Gölü'ne giren Bedirhan Kotan (17), boğuldu. Dalgıç jandarma ve AFAD ekiplerinin sudan çıkardığı Kotan'ın cansız bedeni, Erzurum Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
13.07.2024Foto Galeri
Diyarbakır’da baraj sularının yükselmesiyle mahsur kalan 11 kişi kurtarıldı
Diyarbakır’da baraj sularının yükselmesiyle mahsur kalan 11 kişi kurtarıldıDiyarbakır'da, Dicle Nehri’nde piknik yapmak isterken baraj kapaklarının açılması sonucu su seviyesinin yükselmesiyle oluşan adacıkta mahsur kalan 11 kişi, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.
10.07.2024Gündem
13 yaşındaki Ceren, gölette boğuldu
13 yaşındaki Ceren, gölette boğulduIsparta'da baraj suyunun tahliye edildiği gölete giren Ceren Gökboyun (13), boğulma tehlikesi geçirdi. Ekiplerin çalışmasıyla sudan çıkarılan Gökboyun, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.
10.07.2024Gündem
Yüzmek için girdiği baraj gölünde kayboldu
Yüzmek için girdiği baraj gölünde kaybolduAdana'da arkadaşlarıyla geldiği Seyhan Baraj Gölü kıyısında suya giren M.A. (19), bir süre yüzdükten sonra gözden kayboldu. Gencin bulunması için başlatılan arama çalışmasına havanın karanlık olması nedeniyle ara verildi.
9.07.2024Gündem
Baraj gölündeki adacıkta mahsur kaldı; belediye ekiplerince kurtarıldı
Baraj gölündeki adacıkta mahsur kaldı; belediye ekiplerince kurtarıldıMersin'in Tarsus ilçesinde Berdan Baraj Gölü'ndeki adacıkta mahsur kalan K.K., belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.
7.07.2024Gündem
Prof. Dr. Genç: Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa, suyun buharlaşmasına engel olacaktır
Prof. Dr. Genç: Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa, suyun buharlaşmasına engel olacaktırMehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden (MAKÜ) biyoloji uzmanı Prof. Dr. Hasan Genç, "Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa suyun buharlaşmasına engel olacaktır. Söylediklerim uygulanırsa göl, belki de tekrar canlanma pozisyonuna çıkacaktır" dedi.
4.07.2024Gündem
Serinlemek için girdiği gölette cesedi bulundu
Serinlemek için girdiği gölette cesedi bulunduNiğde'de serinlemek için girdiği gölette kaybolan oto lastik tamircisi Mehmet Elmas'ın (40), cansız bedenine ulaşıldı.
1.07.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

göletbarajboğulduadanaotomobil

Baraj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.