Su

Su

Son dakika su haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan su gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan su haber sayfamızda...

Su

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 98.517 su haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktı
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Bazı çevreler MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Dosya elimizdedir, günü geldiğinde de eyleme geçecektir' şeklindeki sözleri tartışmalara neden oldu.
23.07.2024Politika
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildirTBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel; Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) 'danışma görüşü'ne ilişkin mecliste basın toplantısı gerçekleştirdi. Yüksel "Uluslararası Adalet Divanı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından yöneltilen sorulara dair oluşturduğu bu 'danışma görüşü'nde; yargıçların ezici çoğunluğu ile işgal altında dahi olsa Filistin'in topraklarının üniter olduğunu, parçalanmış olmadığını söyledi. Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir. İsrail'in Filistin topraklarındaki varlığı hukuka aykırılık teşkil etmektedir" dedi.
23.07.2024Politika
Balıkesir Gömeç'te orman yangını kontrol altında
Balıkesir Gömeç'te orman yangını kontrol altındaBalıkesir'in Gömeç ilçesine bağlı kırsal Hacıoğlu Mahallesi'nde saat 18.30 sıralarında ormanda çıkan yangın, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan 3 helikopter, 2 uçak 5 arazöz, su ikmal ve ilk müdahale aracıyla birlikte 60 personelin müdahalesi sonucu saat 20.15 sıralarında kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.
23.07.2024Gündem
AK Parti'li Çelik: 'Katliam yasası' gibi sunulması haksızlıktır
AK Parti'li Çelik: 'Katliam yasası' gibi sunulması haksızlıktırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM'de görüşmeleri süren sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifiyle ilgili "Bir 'katliam yasası' gibi sunulması büyük bir haksızlıktır ve meseleyi çözümsüzlüğe doğru itmektir. Herhangi bir şekilde sokaklarda çocuklarımızın, yaşlı insanlarımızın bu saldırılara uğramasını hiçbir şekilde kabul edemeyiz" dedi.
23.07.2024Politika
Toz nedeniyle güllerinin kuruduğunu söyleyip, arazisinden geçen yolu kapattı
Toz nedeniyle güllerinin kuruduğunu söyleyip, arazisinden geçen yolu kapattıIsparta'nın Eğirdir ilçesinde çiftçi Özcan Uslu, araç geçerken oluşan tozların güllerine zarar verdiği gerekçesiyle arazisinden mermer ocağına giden yolu kapattı. Sabah mesaiye gitmek yola çıkan mermer ocağı işçileri, yolun kapatılması nedeniyle iş yerine ulaşamadı.
23.07.2024Video
Toz nedeniyle güllerinin kuruduğunu söyleyip, arazisinden geçen yolu kapattı
Toz nedeniyle güllerinin kuruduğunu söyleyip, arazisinden geçen yolu kapattıIsparta'nın Eğirdir ilçesinde çiftçi Özcan Uslu, araç geçerken oluşan tozların güllerine zarar verdiği gerekçesiyle arazisinden mermer ocağına giden yolu kapattı. Sabah mesaiye gitmek yola çıkan mermer ocağı işçileri, yolun kapatılması nedeniyle iş yerine ulaşamadı.
23.07.2024Gündem
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ILO önünde basın açıklaması
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ILO önünde basın açıklamasıKamu Sendikaları Platformu, Ankara'daki Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) önünde basın açıklaması yaptı. Kamu Sendikaları Platformu adına açıklama yapan Hep-Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek, "Uluslararası Çalışma Örgütü ILO'nun önünden Türkiye'ye ve dünyaya sesleniyoruz. Ülkemizde kamu sendikacılığı 1965 yılında 624 sayılı kanun ile hayata geçmiştir. Geçen 59 yıl boyunca özgür ve demokratik bir sendikacılık ne yazık ki tesis edilemedi. Ama son üç yılda yaşanan antidemokratik müdahaleler ve özgür sendikalaşmaya yapılan darbeler ile adeta kamu sendikacılığı tasfiye edilmeye çalışılmaktadır" dedi.
23.07.2024Sağlık-Yaşam
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemezİstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılında Uluslararası Kıbrıs Sempozyumu'nda konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de fiziki bir ada, fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez. Dolayısıyla Kıbrıs Türk Devleti'nin varlığı inşallah kıyamete kadar devam edecektir" dedi.
23.07.2024Politika
Sultangazi’de çocuklara yüzme eğitimi veriliyor
Sultangazi’de çocuklara yüzme eğitimi veriliyorSultangazi Belediyesi, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara, yüzmeye teşvik etmek ve çocukların yaz aylarını verimli geçirmesi amacıyla ilçedeki etkinlik alanına bulunan havuzlarda temel yüzme eğitimi veriyor. Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Biz belediye olarak gençlerimizin her spor dalıyla buluşması için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Ailelerimizden de çocuklarını spora yönlendirmelerini rica ediyoruz” dedi.
23.07.2024Spor
Ayşe Ateş'in avukatının duruşmadan çıkarılması talimatına uymayan polislere suç duyurusu
Ayşe Ateş'in avukatının duruşmadan çıkarılması talimatına uymayan polislere suç duyurusuEski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada, Ayşe Ateş'in avukatı Ali Yücel'in duruşma düzenini bozduğu için salondan çıkarılması talimatını yerine getirmediği gerekçesiyle 15 polis memuru hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
23.07.2024Gündem
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlama
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlamaSahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin TBMM'deki komisyon görüşmeleri 3'üncü gün de devam etti. Toplantıda AK Parti'nin sunduğu önergeyle komisyon üyesi milletvekillerinin konuşma süresi 4, üye olmayan vekillerin ise 3 dakika ile sınırlandırıldı. Önergeye, muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi.
23.07.2024Politika
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecek
İmamoğlu: 200 bin ailenin evine et girecekİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı 2024 yılı kurban bağışları kapsamında hazırlanan konserve dağıtım etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu, "Bu yıl 150 milyon liralık bağış topladık. Kurban vekaleti aldığımız bu bağışlarla birlikte 10 bin 714 adet kurban hissesiyle, 150 bin konserve et ürettik" dedi. İmamoğlu, " Tam 200 bin ailenin evine et girecek ve 200 bin aileye bu dağıtımlar yapılacak" şeklinde konuştu. İstanbul Vakfı'na yapılan bağışlar kapsamında, 150 bin konserve etin yanı sıra, 50 bin ilikli kemik suyu ve işkembe çorbasının da dağıtımı yapılacak.
23.07.2024Gündem
Can Keleş: Beşiktaş gibi bir camiaya geldiğim için çok mutluyum
Can Keleş: Beşiktaş gibi bir camiaya geldiğim için çok mutluyumBeşiktaş'ın Fatih Karagümrük'ten kadrosuna kattığı yeni transferi Can Keleş, "Beşiktaş gibi bir Camiaya geldiğim için çok mutluyum. Elimden geleni vereceğim. İnşallah taraftarlarımızı hep mutlu ederim. Onlar da beni mutlu eder ve güzel bir sezon geçiririz" dedi.
23.07.2024Spor
Vodafone’dan dijital devrim için fiber reformu çağrısı
Vodafone’dan dijital devrim için fiber reformu çağrısıVodafone, Türkiye’de gelişen dijital ekosistemin etkinleştirilmesinde fiber altyapının vazgeçilmez rolüne odaklandığı, ‘Dijitalleşme Yolunda Sabit Genişbant Politikaları’ başlıklı raporda, “Fiber altyapının yaygınlaştırılması için “ayrışma” gibi yapısal reformlar hayata geçirilmeli. Ayrışma ile eş zamanlı olarak ortak bir altyapı şirketi kurulmalı. İhtiyaç duyulan reformların hayata geçirilmesi için lisans uzatma süreci bir fırsat olarak değerlendirilmeli ve uzatma hakkaniyetli bir şekilde yürütülmeli” denildi.
23.07.2024Ekonomi
İmamoğlu: İETT günde 5 milyon yolculuğa imza atıyor
İmamoğlu: İETT günde 5 milyon yolculuğa imza atıyorİETT Başakşehir Kayabaşı Garajı'nın temel atma töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyada hiçbir şehirde olmadığı kadar yüksek seviyede otobüsle toplu ulaşım meselesinde kat ve kat ön sırada. Tabii çok fazla yolculuk yapıyor İstanbullular otobüslerle. İstanbul’da örneğin bazı Avrupa şehirlerine baktığınızda iki, iki buçuk katı daha fazla yolculuğu gerçekleştiriyor insanlarımız. Bütün bu yolculuğun kahramanı İETT. 153 yıllık kadim kurumumuz İETT İstanbul'un toplu taşımasında çok büyük bir görev yerine getiriyor. Her noktasında günde tam 5 milyon yolculuğa imza atıyor" dedi.
23.07.2024Gündem
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu'nun politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 50'de tuttuğunu açıkladı.
23.07.2024Ekonomi
MHK yeni başkanı Ferhat Gündoğdu oldu
MHK yeni başkanı Ferhat Gündoğdu olduTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Ferhat Gündoğdu'nun getirildiğini açıkladı.
23.07.2024Spor
Eşini boynu ve ayaklarından bağlayıp darbettikten sonra acı çekmesini izlemiş
Eşini boynu ve ayaklarından bağlayıp darbettikten sonra acı çekmesini izlemişMuğla'da eşi Melek Başkan'ı (71) boynu ve ayaklarından iple bağladıktan sonra darbettiği suçlamasıyla tutuklanan Soner Başkan'ın (50), savcılıktaki ifadesine ulaşıldı. Başkan, "Eşimin bana 'çingene' demesi beni çok sinirlendirdi. Onu bağladıktan sonra karşısına geçip sigara yakarak acı çekmesini izledim. Yemek ve su istedi, vermedim" dedi.
23.07.2024Gündem
DSİ Genel Müdürü Balta: Yıl sonuna kadar içme suyu sorunu yaşamayacağız
DSİ Genel Müdürü Balta: Yıl sonuna kadar içme suyu sorunu yaşamayacağızDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ülke genelinde içme, kullanma ve enerji maksatlı barajlarda genel doluluk oranının geçen yıla göre arttığını, yüzde 53,4'ten yüzde 57,2 seviyesine yükseldiğini belirtti. Balta, açıklamasında, "Şu an itibarıyla İstanbul'un barajlarının ortalama doluluk oranı yüzde 60 mertebesinde. Bu, İstanbul'un bu yıl, yıl sonuna kadar herhangi bir içme suyunda sorun yaşamayacağı sonucuna ulaştırıyor bizleri. Bu manada Ankara'da da şu an için içme suyu barajlarımızdaki doluluk oranlarımızın yüzde 36 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ankara'da da herhangi bir sorun yaşamayacağız ve diğer büyükşehirlerimizde de aynı durumdayız. Fakat bu, 'Su sorunumuz yok, suyu istediğiniz gibi kullanalım' demek değil. Her zaman, tüm vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanması gerektiğini ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
23.07.2024Gündem
Türkiye, dünyanın en çok kripto alım satımı yapılan ikinci ülkesi oldu
Türkiye, dünyanın en çok kripto alım satımı yapılan ikinci ülkesi olduCoinwire, küresel kripto para alım satım işlemlerine yönelik bir rapor yayınladı. Rapora göre, 2024’ün ilk yarısında küresel kripto alım satım hacmi, 108 trilyon dolarla 2022’deki seviyesinin yüzde 90 üzerinde kalmayı başardı. ABD, en yüksek işlem hacminin görüldüğü ülke olarak kayıtlara geçerken; Türkiye dünyanın en yüksek hacimli kripto işlemi yapılan ülkeleri sıralamasında ikinci oldu.
23.07.2024Ekonomi
HOPİ ve CarrefourSA’dan iş birliği
HOPİ ve CarrefourSA’dan iş birliğiKişiselleştirilmiş kampanya platformu Hopi, 61 ilde bin 100’den fazla mağazası olan Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda müşteriler, Hopi uygulamasıyla, CarrefourSA mağazalarından yaptıkları alışverişlerde paracık kazanabiliyor ve Paracık ile ödeme yapabiliyor.
23.07.2024Kurumsal
'Algler, Eğirdir Gölü'nü battaniye gibi kapladı'
'Algler, Eğirdir Gölü'nü battaniye gibi kapladı'Türkiye'nin en büyük tatlı su göllerinden olan ve son yıllarda kuraklık tehlikesi yaşanan Eğirdir Gölü'nün yüzeyini algler kaplamaya başladı. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, su yüzeyini battaniye gibi kaplayan alglerin hem kirliliğin kanıtı, hem de çok tehlikeli olduğunu söyledi.
23.07.2024Video
ABD’de siyahi kadın, polis tarafından vuruldu: Biden, olaya tepki gösterdi
ABD’de siyahi kadın, polis tarafından vuruldu: Biden, olaya tepki gösterdiABD’nin Illinois eyaletinde evine izinsiz giren şüpheli için polis çağıran Sonya Massey (36) adındaki siyahi kadın, polis tarafından vurularak öldürüldü. Polis tarafından paylaşılan görüntülerde, Massey’in mutfağında sıcak su dolu tencereyi eline aldığı sırada polis tarafından tencereyi bırakması konusunda uyarıldığı, ardından da polisin ateş açtığı görüldü. Ateş açan polis memuru Sean Grayson, görevden alındı ve cinayetle suçlanıyor.
23.07.2024Dünya
Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov kampı değerlendirdi
Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov kampı değerlendirdiYeni sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov, çok sıkı bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve kampın üst seviyede geçtiğini söyledi.
23.07.2024Spor
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağız
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bazı çevreler 2024 yılının içerisinde MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, yalanlar, hakir görmeler, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Onlarla muhatap olmayı dahi kabul etmeyiz; ama hukuk zemininde muhakkak hesaplaşacağız" dedi.
23.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

TBMMıspartatozgülpolis

Su ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.