Orman Yangını

Orman Yangını

Son dakika orman yangını haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan orman yangını gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan orman yangını haber sayfamızda...

Orman Yangını

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.020 orman yangini haberi bulunmuştur.
Trabzon'da orman yangını; 100 dönüm alan yandı, yağmur büyümesini önledi
Trabzon'da orman yangını; 100 dönüm alan yandı, yağmur büyümesini önlediTrabzon'da 3 ilçedeki ormanlarda çıkan, fırtına nedeniyle de pek çok noktaya sıçrayan yangınlar, orman işçileri ile itfaiye ekiplerinin çalışmaları ve yağmurun etkisiyle söndürüldü. Fırtına kaynaklı, enerji nakil hatlarındaki tellerin birbirine sürtmesiyle çıktığı belirtilen yangınlarda, 100 dönümlük orman yandı. İtfaiye ekipleri, 12 ilçede toplam 318 olaya müdahale etti.
27.11.2023Foto Galeri
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendi
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendiTrabzon’un Sürmene ilçesinde ormanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangına müdahale eden 2 itfaiye eri dumandan etkilendi. Ekiplerin söndürme çalışması sürüyor.
26.11.2023Video
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendi
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendiTrabzon’un Sürmene ilçesinde ormanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangına müdahale eden 2 itfaiye eri dumandan etkilendi. Ekiplerin söndürme çalışması sürüyor.
26.11.2023Video
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendi
Trabzon'da orman yangını; 2 itfaiye eri dumandan etkilendiTrabzon’un Sürmene ilçesinde ormanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangına müdahale eden 2 itfaiye eri dumandan etkilendi. Etkili fırtına nedeniyle pek çok noktaya sıçrayan yangınlar, itfaiye ve orman işçilerinin müdahaleleri ile bölgede etkili olan yağışın da etkisiyle kontrol altına alındı.
26.11.2023Gündem
Çanakkale'deki orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyor
Çanakkale'deki orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyorÇanakkale'nin Gelibolu ilçesinde havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınan orman yangınında, soğutma çalışmaları devam ediyor. Gelibolu'ya 18 kilometre mesafedeki, tedbir amacıyla boşaltılan Pazarlı köyünde küçükbaş hayvancılık yapan Erkan Şahin'in çiftliği de yangından etkilendi. Yanan alanlar dron ile görüntülendi.
5.11.2023Foto Galeri
Bakan Yumaklı: Ülkemiz sertifikalı tohumda, on kat üretimini arttırmış bir ülke
Bakan Yumaklı: Ülkemiz sertifikalı tohumda, on kat üretimini arttırmış bir ülke  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ''Ülkemiz tohumda, sertifikalı tohumda, on kat üretimini arttırmış bir ülke. Ülkemizde kullanılan her 100 kilogram ürünün 97 kilogramını, bu ülkede yerli olarak üretiyoruz. Tohum üreten firmalarımız gerçekten başarı hikayesi yazıyorlar. Sürekli gelişimle, verimliliği ön plana alan, iklim değişikliklerine uyumu ön plana alan, araştırma geliştirme faaliyetlerine de devam ediyorlar. Her 100 tohum firmasından 90'ı da yine bizim ülkemizin yerli milli firmaları" dedi.
4.11.2023Politika
Muğla'da orman yangını kontrol altına alındı
Muğla'da orman yangını kontrol altına alındıMuğla'nın Yatağan ilçesinde, yerleşim yerlerine yakın bölgede orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekiplerin yangına havadan ve karadan müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı
4.11.2023Gündem
Çanakkale'de orman yangını kontrol altına alındı
Çanakkale'de orman yangını kontrol altına alındıÇanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, orman yangın çıktı. Yangın ekiplerin müdahalesi ve bölgede başlayan yağışla birlikte kısmen kontrol altına alındı. Bölgedeki çalışmalar devam ediyor.
4.11.2023Gündem
Yerli ve milli 8 söndürme helikopteri geliyor
Yerli ve milli 8 söndürme helikopteri geliyorOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile 8 yerli ve milli helikopter üretimi için yeni bir protokol imzaladıklarını, helikopterlerin 2026 yılı sonunda devreye gireceğini söyledi. Karacabey, "Helikopterimiz 5 ton su taşıma kapasitesine sahip olacak. Dar alanda ani manevra yapabilecek, motoru güçlü ve zor arazi şartlarında özellikle kanyon yangınlarında da etkili olarak müdahale edebilecek" dedi.
3.11.2023Gündem
Bakan Yumaklı: 81 ilimizde Cumhuriyet Ormanları kuracağız
Bakan Yumaklı: 81 ilimizde Cumhuriyet Ormanları kuracağızTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Bu yıl büyük bir coşkuyla Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılında 'Geleceğe nefes, Cumhuriyet'e nefes' mottosuyla yola çıkıyoruz. Bu kapsamda, toplam 3 etkinlikle Milli Ağaçlandırma Günümüzü kutlayacağız. 11 Kasım'da 81 ilimizde Cumhuriyet Ormanları kuracağız" dedi.
31.10.2023Gündem
Eskişehir’de orman yangını
Eskişehir’de orman yangınıEskişehir’in Mihalıççık ilçesindeki orman yangını çıktı. Alevlere, 6 arazöz, 2 su tankeri, 1 söndürme helikopteriyle müdahale ediliyor.
24.10.2023Video
Eskişehir’de orman yangını kontrol altına alındı
Eskişehir’de orman yangını kontrol altına alındı Eskişehir’in Mihalıççık ilçesindeki orman yangını çıktı. Alevlere, 6 arazöz, 2 su tankeri, 1 söndürme helikopteriyle müdahale edildi ve yangın kontrol altına alındı.
24.10.2023Gündem
Prof. Dr. Neyişçi: 15 yıl sonra yeniden yanacak ormanlar kuruyoruz
Prof. Dr. Neyişçi: 15 yıl sonra yeniden yanacak ormanlar kuruyoruzAntalya'nın Manavgat ilçesinde 2 yıl önce yaşanan Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük orman yangını sonrası bölgede rehabilitasyon çalışması sürüyor. Çalışmaları yakından inceleyen Yangın Ekolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, ağaçlandırmanın yerinde, ancak eksik yapılan noktalar olduğunu söyledi. Prof. Dr. Neyişçi, kurutucu etkiye sahip rüzgarı kesecek çalışmanın yapılmamasını eleştirip, "Ağaçlandırmak değil, yangına dirençli orman kurmak lazım. 15- 20 yıl sonra yanacak ormanlar kuruyoruz" dedi.
21.10.2023Gündem
İzmir'de orman yangını
İzmir'de orman yangınıİzmir'in Karabağlar ilçesinde orman yangını çıktı. Ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediyor.
15.10.2023Video
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındı
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındıİzmir'in Karabağlar ilçesinde orman yangını çıktı. Yangın ekiplerin havadan ve karadan çalışmasıyla 3 saatte kontrol altına alındı.
15.10.2023Gündem
Kütahya'da orman yangını; 1 hektar alan zarar gördü
Kütahya'da orman yangını; 1 hektar alan zarar gördüKütahya'nın Domaniç ilçesindeki ormanda çıkan yangın, ekiplerin erken müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alındı. 1 hektarlık alan, zarar gördü.
12.10.2023Gündem
Kütahya'da orman yangını; 1 hektar alan zarar gördü
Kütahya'da orman yangını; 1 hektar alan zarar gördüKütahya'nın Domaniç ilçesindeki ormanda çıkan yangın, ekiplerin erken müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alındı. 1 hektarlık alan, zarar gördü.
12.10.2023Video
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındı
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındıİzmir'in Bayındır ilçesinde ormanda yangın çıktı. Yangın havadan ve karadan müdahale sonucu kontrol altına alındı
9.10.2023Gündem
Muğla'da orman yangını
Muğla'da orman yangınıMuğla'nın Köyceğiz ilçesinde orman yangını çıktı. Ekipler, havadan ve karadan yangına müdahale ediyor.
9.10.2023Video
Muğla'daki orman yangını söndürüldü
Muğla'daki orman yangını söndürüldüMuğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlı Otmanlar Mahallesi'nde, saat 10.00 sıralarında çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahale ile yaklaşık 2 saatte söndürüldü.
9.10.2023Gündem
Çanakkale'de orman yangını  kontrol altına alındı
Çanakkale'de orman yangını kontrol altına alındıÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde orman yangını çıktı. Alevlere, havadan ve karadan müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı
8.10.2023Gündem
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındı
İzmir'de orman yangını kontrol altına alındıİzmir'in Ödemiş ilçesinde saat 15.30 sıralarında çıkan orman yangını, 2 saatte kontrol altına alındı. Ekipler, bölgede soğutma çalışmalarını sürdürüyor.
7.10.2023Gündem
UNICEF: Afetler sebebiyle 43.1 milyon çocuk yerinden edildi
UNICEF: Afetler sebebiyle 43.1 milyon çocuk yerinden edildiBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, hava koşullarına bağlı afetler sebebiyle son 6 yılda 44 ülkede, 43.1 milyon çocuğun ülke içinde yerinden edildiğini açıkladı.
6.10.2023Dünya
İzmir'de orman yangını 1 saatte kontrol altına alındı
İzmir'de orman yangını 1 saatte kontrol altına alındıİzmir'in Bornova ilçesinde orman yangını çıktı. Alevler havadan ve karadan yapılan müdahaleyle 1 saatte kontrol altına alındı.
5.10.2023Gündem
Kanarya Adaları’nda yangın: 3 bin sivil tahliye edildi
Kanarya Adaları’nda yangın: 3 bin sivil tahliye edildiİspanya’nın Kanarya Adaları’nda dün çıkan yangına müdahaleler sürerken, 3 bin sivilin tahliye edildiği duyuruldu.
5.10.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yangınormanizmirTrabzonmuğla

Orman Yangını ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.