Birleşik Krallık

Birleşik Krallık

Son dakika birleşik krallık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan birleşik krallık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan birleşik krallık haber sayfamızda...

Birleşik Krallık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.509 birlesik krallik haberi bulunmuştur.
Bakan Bolat, İtalya’da düzenlenecek G7 Ticaret Bakanları toplantısına katılacak
Bakan Bolat, İtalya’da düzenlenecek G7 Ticaret Bakanları toplantısına katılacakTicaret Bakanı Ömer Bolat, G7 Ülkeleri Ticaret Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere 16 Temmuz Salı günü İtalya'ya gidecek.
15.07.2024Politika
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servis
Türk mühendislerden teknoloji ekiplerininin verimliliğini artıracak servisTürk girişimciler, geliştirdikleri yapay zeka destekli Parny AI isimli platformla, sosyal medya deneyimini IT olay ve nöbet yönetimi sürecine taşıdı. Yerli girişim, kısa sürede 30 kurumsal müşteriye ve 300’den fazla kullanıcıya ulaştı. Parny AI Kurucu Ortağı Berkay Özuygur platform hakkında, “DevOps Mühendisi, Kıdemli Geliştirici ve Veri Tabanı Yöneticisi gibi üç personayla eğitilmiş yapay zeka aracılığıyla DevOps ekiplerini sorunu nasıl çözebilecekleri konusunda da yönlendirebiliyor” dedi.
11.07.2024Teknoloji
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değil
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değilİş dünyasında kullanım alanı artan yapay zeka, siber tehdit ortamını da dönüştürdü. 1800 siber güvenlik uzmanının katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını yansıtan Yapay Zekanın Siber Güvenlikteki Durumu başlıklı rapor, 4 şirketten üçünün yapay zeka tabanlı siber tehditleri bir sorun olarak gördüğünü, 5 şirketten üçünün ise yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı olmadığını ortaya koydu.
10.07.2024Teknoloji
Bakan Fidan, İngiliz mevkidaşıyla görüştü
Bakan Fidan, İngiliz mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Lammy ile telefonda görüştü.
7.07.2024Politika
İngiltere’de İşçi Partisi’nin zaferi sonrası dünya liderlerinden tebrik mesajları
İngiltere’de İşçi Partisi’nin zaferi sonrası dünya liderlerinden tebrik mesajlarıİngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın 22 Mayıs’ta aldığı erken seçim kararının ardından ülkedeki seçmenler, dün oy kullanmak üzere sandık başına gitti. İlk sonuçlara göre seçimleri İşçi Partisi kazandı. Birçok dünya lideri İşçi Partisi lideri Keir Starmer’ı tebrik mesajları paylaştı.
5.07.2024Dünya
Havacılık sektörünün liderleri İstanbul'da buluşuyor
Havacılık sektörünün liderleri İstanbul'da buluşuyor34'ncü Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Kongresi İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleşiyor.
Birleşik Krallık Kralı III. Charles'ın doğum günü İstanbul'da kutlandı
Birleşik Krallık Kralı III. Charles'ın doğum günü İstanbul'da kutlandıBirleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, Kral III. Charles'ın doğum gününü Beyoğlu'nda bulunan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu'nda düzenlenen resepsiyonla kutladı.
28.06.2024Gündem
TÜİK: Mayısta ihracat arttı, ithalat azaldı
TÜİK: Mayısta ihracat arttı, ithalat azaldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayında ihracatın yüzde 11,3 artığını, ithalatın yüzde 10,4 azaldığını açıkladı.
28.06.2024Ekonomi
İngiltere Büyükelçiliğinde Kral III. Charles'in doğum günü, resepsiyon ile kutlandı
İngiltere Büyükelçiliğinde Kral III. Charles'in doğum günü, resepsiyon ile kutlandıBirleşik Krallık’ın Ankara Büyükelçiliği, Kral III. Charles'in Doğum Günü'nü, İngiltere Büyükelçilik Konutu’nun bahçesinde düzenlediği resepsiyon ile kutladı.
25.06.2024Gündem
Türkiye, 2024'ün ilk 5 ayında yaklaşık 18 milyon ziyaretçi ağırladı
Türkiye, 2024'ün ilk 5 ayında yaklaşık 18 milyon ziyaretçi ağırladıTürkiye, 2024 yılı ocak-mayıs döneminde 17 milyon 809 bin 78 ziyaretçi ağırladı.
25.06.2024Gündem
Dünyada en çok turist Çin’den; Kapadokya ve İstanbul’u tercih ediyorlar
Dünyada en çok turist Çin’den; Kapadokya ve İstanbul’u tercih ediyorlarDünya Turizm Örgütü (DTO) verilerine göre 2023 yılında dünyada en çok turist gönderen ülke Çin oldu. Dünyanın birçok ülkesine seyahat eden Çinli turistlerin 248 bini Türkiye'ye geldi. Çinli turistlerin Türkiye'de en sevdiği yerler ise Kapadokya ve İstanbul olarak belirlendi.
20.06.2024Gündem
Husiler, Kızıldeniz’de Yunanistan şirketine ait gemiyi vurdu, gemi hasar aldı
Husiler, Kızıldeniz’de Yunanistan şirketine ait gemiyi vurdu, gemi hasar aldıİngiltere Kraliyet Donanması'nın Birleşik Krallık Deniz Ticaret Operasyonları (UKMTO), dün Husilerin Kızıldeniz'de Yunanistan'ın sahibi olduğu ve işlettiği Liberya bandıralı Tutor gemisini vurduğunu ve geminin hasar görerek su aldığını duyurdu. Öte yandan ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilere saldırarak 3 gemisavar seyir füzesi (ASCM) fırlatıcılarını ve bir insansız hava aracını vurduğunu açıkladı.
13.06.2024Dünya
Erdoğan: Tütün ürünlerine karşı en etkili mücadeleyi yürüten bizim hükümetlerimizdir
Erdoğan: Tütün ürünlerine karşı en etkili mücadeleyi yürüten bizim hükümetlerimizdirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü' kapsamında Vahdettin Köşkü’nde milli sporcular ve birçok farklı ülkeden çocuk ve gençlerle biraraya geldi. Tütün ürünlerinin toplum sağlığına zararları ve yarattığı çevresel kirlilik konusunda gençlerle sohbet eden Erdoğan, düşünce ve dileklerini de dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tütün ürünlerine karşı en etkili, en kararlı mücadeleyi yürüten hükümetler, bizim hükümetlerimizdir." şeklinde konuştu, sigara bağımlılığıyla mücadele kapsamında önemli mesajlar verdi. 15 yaşındaki İngiliz genç Edward Smith’in İngiltere’de yürürlüğe giren ve 2009 sonrası doğumluların tütün ürünlerine erişimini engelleyen yasayla ilgili sözleri sonrasında konuşan Erdoğan, "Gerekirse, Birleşik Krallık ile irtibat kurarız" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Elektronik sigarayla da bizim ülkemize değişik kanallarla girmenin mücadelesini çok veriyorlar. Bazı hepinizin de duyduğu bildiği markalar var, müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz." dedi.
9.06.2024Politika
TÜİK: Nisanda ihracat yüzde 0,1, ithalat yüzde 4 arttı
TÜİK: Nisanda ihracat yüzde 0,1, ithalat yüzde 4 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayında ihracatın bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,1, ithalatın yüzde 4 arttığını açıkladı.
30.05.2024Ekonomi
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor"
"Türkiye’deki nitelikli göçmenler 1 ay gibi kısa bir sürede Hollanda'ya yerleşebiliyor"Son yılların en yüksek enflasyon oranlarını gören Avrupa ekonomilerinde işsizlik düşse de, nitelikli iş gücüne erişimde zorluklar kalıcı hale geldi. Payroling / Bordrolama hizmeti ile Türkiye'deki nitelikli göçmenlerin 1 ay gibi kısa bir sürede taşınabileceğini ve Hollanda’nın bu anlamda ideal ülkelerden biri olduğunu söyleyen Unusual Payroll Kurucusu Seçkin Canan, “Hollanda’da yüksek nitelikli göçmen başvurusu ve yüzde 30 Kuralı’ndan yararlanma gibi adımların hepsi, kayıtlı işveren hizmeti (EOR) ve bordrolama, sponsor şirket statüsündeki Payroling / Bordrolama şirketi tarafından yürütülüyor. Bu yöntemle örneğin Türkiye’deki bir mühendisin, yazılımcının ya da tasarımcının Hollanda’ya yüksek vasıflı göçmen olarak taşınması 1 ay gibi bir sürede tamamlanıyor” dedi.
29.05.2024Kurumsal
"Türkiye’deki girişimciler Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor”
"Türkiye’deki girişimciler Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor”Avrupa'nın teknoloji sahnesi, son yıllarda yaşadığı gelişmelerle startup’ların gözdesi olmayı başardı. İlk çeyreğe ilişkin veriler, Avrupa’nın girişimci dostu ülke ve şehirlerini de açığa çıkardı. Rapora göre ilk çeyrekte Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Hollanda, Avrupa’da girişimciler için en uygun ortamı sunan ülkeleri olarak sıralandı. Hollanda merkezli girişimlerin 2024’ün ilk çeyreğinde 825 milyon doları aşkın yatırım aldığını ve Hollanda girişimcilik ekosisteminin popülaritesini artırdığını söyleyen Unusual Companies İş Geliştirme Müdürü Yavuz Selim Yaşar, “Yatırım miktarı, yıllık bazda yüzde 160 artışa işaret ediyor. Bu da Hollanda girişimcilik ekosisteminin artan popülaritesini ortaya koyuyor. Bu trendin arkasındaki en önemli faktör, Hollanda hükümetinin dünyanın dört bir yanından girişimcilere yönelik ılımlı ve teşvik edici tavrı. Yabancı girişimcilerin ülkeye doğrudan yatırım yapması, oturum izni ve daha sonra da Hollanda vatandaşlığı gibi faydalarla teşvik ediliyor. Türkiye’deki girişimciler de artık Hollanda'da 10 günde şirket kurabiliyor " dedi.
29.05.2024Ekonomi
Bakanlık: İstanbul, tüm zamanların ziyaretçi rekorunu kırdı
Bakanlık: İstanbul, tüm zamanların ziyaretçi rekorunu kırdıKültür ve Turizm Bakanlığı, 2024 yılının ilk 4 ayında 5 milyon 244 bin 936 yabancı ziyaretçinin ağırlandığı İstanbul'da, tüm zamanların en çok ziyaretçi ağırlanan döneminin kaydedildiğini açıkladı.
28.05.2024Kültür&Sanat
2023'te 1,3 milyar kişi seyahat etti: Fransa'dan rekor, Türkiye dünya beşincisi oldu
2023'te 1,3 milyar kişi seyahat etti: Fransa'dan rekor, Türkiye dünya beşincisi olduDünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO), 2023 yılı turizm verilerine göre 1,3 milyar insan başka bir ülkeye seyahat ederken, 100 milyon turistle Fransa dünyada en çok turist ağırlayan ülke oldu. Türkiye ise İspanya, ABD ve İtalya'nın ardından dünya beşincisi oldu.
25.05.2024Gündem
CENTCOM: Gazze’ye 569 metrik ton yardım ulaştı
CENTCOM: Gazze’ye 569 metrik ton yardım ulaştıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Gazze kıyısına kurulan geçici iskele üzerinden 569 metrik ton yardımın Gazzelilere ulaştırıldığını açıkladı.
21.05.2024Dünya
Gazze kıyılarına kurulan geçici iskeleden ilk yardım sevkiyatları başladı
Gazze kıyılarına kurulan geçici iskeleden ilk yardım sevkiyatları başladıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Gazze Şeridi kıyısına kurulan geçici iskeleden ilk yardım sevkiyatlarının başladığını duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden, ilk aşamada en çok ihtiyacı olan 11 bin çocuk ve yetişkin için 170 metrik ton yardımın bölgeye ulaştırıldığını, daha fazla yardımın Kıbrıs üzerinden geleceğini açıkladı.
19.05.2024Dünya
Bakan Kacır: Birleşik Krallık ile iş birliğimizi daha da derinleştireceğiz
Bakan Kacır: Birleşik Krallık ile iş birliğimizi daha da derinleştireceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Birleşik Krallık ile sanayi ve teknoloji alanında iş birliğimizi daha da derinleştireceğiz" dedi.
18.05.2024Politika
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi"
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi"Gate.TR CEO'su Kafkas Sönmez, “Küresel kazancın 159,7 milyar dolar olduğu 2021 boğa sezonundan az olsa da geçtiğimiz yıl kripto para birimleri için yine de dikkate değer bir yıldı. Türk yatırımcılar da iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi" dedi.
17.05.2024Ekonomi
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak"
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak"Robot İstihdam Ajansı Kurucusu Canan Alkın, “Öyle bir dönemdeyiz ki yaşanan gelişmeler fütüristliği bir yaklaşım olmaktan çıkarıp, geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyor. İnsan-makine etkileşimine yepyeni bir soluk getiren yapay zeka, robotların potansiyelini de çok kısa sürede artıracak. Şirketlerin tıpkı araç filoları olduğu gibi, robot filoları da olacak. Buradaki başarı da bu filoların uyum içinde çalışabildiği orkestrasyonu sağlamaktan geçecek" dedi.
16.05.2024Ekonomi
Elektronik sigara genleri bile değiştirebiliyor
Elektronik sigara genleri bile değiştirebiliyor“Sigaradan daha az zararlı" iddiasıyla son 10 yıldır dünyada ve ülkemizde salgın gibi yayılan elektronik sigara kullanımı, sadece solunum yollarına değil, hücre DNA’sına bile zarar veriyor. E-sigara kullanımının bin 219 farklı gende değişikliğe yol açtığının gösterildiğini anlatan Avrupa Solunum Derneği Bilimsel Komite Direktörlerinden Prof. Dr. Andrew Bush, evdeki e-sigara sıvılarını yanlışlıkla içtiği için 2-3 yaşındaki bebeklerde dahi e-sigaraya bağlı zehirlenmeler gördüklerini kaydetti. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Pelin Duru Çetinkaya ise sigara kullanımı gençlerde azalıyor gibi görünse de bu “yeni nesil tütün ürünlerine geçişle", aslında şekil değiştirdiğini; endüstrinin yarattığı “zararsız" algısı nedeniyle de bu ürünlerde başlama yaşının 10-11’e kadar düştüğünü kaydetti.
12.05.2024Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

birleşik krallıktüikihracatistanbulGazze

Birleşik Krallık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.