Buğday

Buğday

Son dakika buğday haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan buğday gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan buğday haber sayfamızda...

Buğday

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.823 bugday haberi bulunmuştur.
Edirne'de yerleşim yerlerine yakın tarlada yangın; 50 dönüm alan zarar gördü
Edirne'de yerleşim yerlerine yakın tarlada yangın; 50 dönüm alan zarar gördüEdirne'nin Keşan ilçesinde yerleşim yerlerine yakın buğday tarlasında başlayıp, rüzgarın etkisiyle geniş alana yayılan yangın, ekiplerin 2 saatlik müdahalesi ile kontrol altında alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, yangında 50 dönüm alan zarar gördü.
15.07.2024Gündem
Keşan'da orman yangını kontrol altında
Keşan'da orman yangını kontrol altındaEdirne'nin Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyü sahilinde çıkan orman yangını, 2 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alınarak, söndürüldü. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışması devam ediyor.
13.07.2024Gündem
Edirne'de orman yangını kontrol altında
Edirne'de orman yangını kontrol altındaEdirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Karbürçek ile Yağmurca köyleri arasında çıkan orman yangını kontrol altına alınarak, söndürüldü.
12.07.2024Gündem
Edirne'de kavurucu sıcaklarda ayçiçeği ekili tarlalar kurudu, ürünlerin gelişimi durdu
Edirne'de kavurucu sıcaklarda ayçiçeği ekili tarlalar kurudu, ürünlerin gelişimi durduEdirne'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile süt olum devresindeki ayçiçeği ekili bazı tarlalar kurudu. Bu tarlalarda toprak çatlarken, ürünlerin gelişimi de durdu. Trakya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yalçın Kaya, "Artık bu ekim zamanının yavaş yavaş çok daha öne çekilmesinde fayda var. Bitkinin 3 tane temel öğesi var. Bunlardan en önemlilerinin başında süt olum devresi ki şu anda ayçiçeğinin olduğu dönem. Bu dönemde bitkiye aslında yağıştan ziyade serin hava gerekiyor, rüzgar gerekiyor. Çünkü süt olum devresinde olan aşırı sıcaklar, verimi yüzde 30-40'a varan şekilde etkiliyor" dedi.
11.07.2024Video
Tezgahta halıya ilk düğüm, tarlada son dokunuş kadınlardan
Tezgahta halıya ilk düğüm, tarlada son dokunuş kadınlardanAntalya'da her yıl buğday hasadından sonra boş kalan yüzlerce dönüm tarlaya, bu yıl da canlı renkleriyle binlerce el dokuması halı serildi. Kışın beklediği depolarda üzerlerinde zararlıların biriktiği ve rengini kaybeden halılar, kadın çalışanlar tarafından günlerce güneşlendirilerek canlı renklere kavuşuyor.
11.07.2024Foto Galeri
Tezgahta halıya ilk düğüm, tarlada son dokunuş kadınlardan
Tezgahta halıya ilk düğüm, tarlada son dokunuş kadınlardanAntalya'da her yıl buğday hasadından sonra boş kalan yüzlerce dönüm tarlaya, bu yıl da canlı renkleriyle binlerce el dokuması halı serildi. Kışın beklediği depolarda üzerlerinde zararlıların biriktiği ve rengini kaybeden halılar, kadın çalışanlar tarafından günlerce güneşlendirilerek canlı renklere kavuşuyor.
11.07.2024Video
Tekirdağ'da anız yangını ormana ulaşmadan söndürüldü
Tekirdağ'da anız yangını ormana ulaşmadan söndürüldüTekirdağ'ın Saray ilçesinde biçilmiş buğday tarlasında çıkan anız yangını, alevler ormana ulaşmadan kontrol altına alındı. Yangında, yaklaşık 50 dönüm tarım alanı zarar gördü.
10.07.2024Foto Galeri
Otel odasında ölü bulundu
Otel odasında ölü bulunduÇankırı'da Mahmut Doğan (28), kaldığı otelin odasında ölü bulundu. Doğan'ın kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.
9.07.2024Gündem
Yerli tohumlar 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım', çiftçiden tam not aldı
Yerli tohumlar 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım', çiftçiden tam not aldıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından geliştirilen 'Selami Bey' ve 'Ayten Hanım' isimli yerli ekmeklik buğday tohumlarının tanıtımını yaptı. Bakan Yumaklı, tohumların çiftçiden tam not aldığını söyledi.
9.07.2024Ekonomi
Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyor
Türkiye'de kişi başına 250 kilo buğday üretiliyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, bu yıl dünyada buğday üretiminin 800 milyon ton, Türkiye'de ise 21,5 milyon ton olarak beklendiğini söyledi. Tiryakioğlu, bu rakamlara göre dünyada kişi başına buğday üretiminin 100, Türkiye'de ise 250 kilo olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin buğday üretimindeki gücü; hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar sektörümüzün iştigal alanındaki performansına da doğrudan yansıyor. 2023 verilerine göre yıllık buğday unu ve makarna ihracatımızın toplamı 5 milyon tonu buluyor. Geçen yıl 164 ülkeye 3,5 milyon ton buğday unu ihracatı gerçekleştiren Türkiye, 2015 yılından beri bu alanda dünya ihracat şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor" dedi.
8.07.2024Gündem
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur
Özgür Özel: Geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olurCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur. Ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur" dedi.
7.07.2024Politika
Diyarbakır-Mardin sınırındaki yangının çıkış noktasında 7 kişilik bilirkişi heyeti inceleme yaptı
Diyarbakır-Mardin sınırındaki yangının çıkış noktasında 7 kişilik bilirkişi heyeti inceleme yaptıDiyarbakır'ın Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde 20 Haziran gecesi çıkıp, rüzgarın da etkisiyle Mardin'in Mazıdağı ilçesi kırsal Yücebağ ile Yetkinler mahallelerine doğru ilerleyen, 15 kişinin yaşamını yitirdiği yangının çıkış noktasında 7 bilirkişi heyeti inceleme yaptı.
4.07.2024Video
Bursa’da 20 dönüm ekili buğday yandı
Bursa’da 20 dönüm ekili buğday yandıBursa’nın İnegöl ilçesinde buğday tarlalarında çıkan yangın 2 saatte söndürülürken, 20 dönüm ekili alan zarar gördü.
3.07.2024Foto Galeri
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun
Özgür Özel: Yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsunCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçimle ilgili sözlerine ilişkin, "Seçimlerin yenilenmesi ya kendi kararıyla olur, o durumda bir daha aday olamıyor. Ya da Meclis'te 360 milletvekilinin kararıyla olur. O durumda geçen sefer, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) verdiği kararla bu dönemi 2'nci dönem kabul edildiği için son bir kez aday olabiliyor. Bu yüzden Meclis'in 360 milletvekili karar alması durumunda seçimler yenilenebilir. 'Bu ne zaman olsun' derseniz bizce yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun" dedi.
3.07.2024Politika
Erdoğan: Suriye'nin güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz istiyoruz
Erdoğan: Suriye'nin güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz istiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz komşu olarak istikrarsızlıkla boğuşan ve terör örgütlerinin cirit attığı değil; demokratik, müreffeh, güçlü bir Suriye görmek istiyoruz. Suriye’nin evlerini terk etmek zorunda kalmış milyonlar için güvenli bir yer haline gelmesini herkesten daha çok biz arzu ediyoruz. Böyle bir iklime ne kadar kısa sürede kavuşulursa herkes için özellikle Suriye halkı için o kadar iyi olacaktır" dedi.
2.07.2024Politika
Kütahya'da otomobil tankere çarptı; 2 ölü, 1 yaralı
Kütahya'da otomobil tankere çarptı; 2 ölü, 1 yaralıKütahya'nın Gediz ilçesinde tankere arkadan çarpan otomobilde bulunan Kazım Kocabıyık (82) ve eşi Münire Kocabıyık (78) hayatını kaybetti, sürücü İbrahim Akpınar (67) ise yaralandı.
2.07.2024Gündem
Edirne'de kamyonet, traktör römorkuna çarptı: 3 ölü, 1 yaralı
Edirne'de kamyonet, traktör römorkuna çarptı: 3 ölü, 1 yaralıEdirne'nin Keşan ilçesinde eşya taşıyan kamyonetin, buğday yüklü traktör römorkuna arkadan çarptığı kazada, 1'i çocuk 3 kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı.
2.07.2024Foto Galeri
Adana'da orman yangını
Adana'da orman yangınıAdana'nın Kozan ilçesinde buğday tarlasındaki anız yangını, yakınlardaki bahçe ile ormana sıçradı. Havadan ve karadan müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı.
2.07.2024Gündem
AK Parti'li Aksal: Su salınması için Tarım Bakanı, Bulgaristan Tarım Bakanı ile görüşecek
AK Parti'li Aksal: Su salınması için Tarım Bakanı, Bulgaristan Tarım Bakanı ile görüşecekAK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Tunca Nehri'nde debinin 2 metreküp/saniyeye düşmesiyle çeltik tarlalarının sulanamaz hale geldiği bölgeye, Bulgaristan'dan su salınması için Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın Bulgar mevkidaşı ile görüşeceğini söyledi. Aksal, "Bildiğim kadarıyla bu hafta Bulgaristan Tarım Bakanı ile Tarım Bakanımız görüşecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız da daha önce devreye girmişti. Gerekirse Sayın Cumhurbaşkanımız yine devreye girer" dedi.
1.07.2024Video
Buğday yüklü TIR alev aldı; 10 dekar tarım alanı zarar gördü
Buğday yüklü TIR alev aldı; 10 dekar tarım alanı zarar gördüKırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde buğday yüklü TIR'da başlayıp, tarlaya sıçrayan yangında 10 hektar tarım arazisi zarar gördü. TIR da kullanılamaz hale geldi.
1.07.2024Gündem
Bakırköy’de karaya oturan gemi için kurtarma çalışmaları devam ediyor
Bakırköy’de karaya oturan gemi için kurtarma çalışmaları devam ediyorBakırköy’de karaya oturan Lady Ayana isimli 169 metre boyundaki buğday yüklü kuru yük gemisi için Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerinin kurtarma çalışması devam ediyor.
30.06.2024Gündem
Diyarbakır-Mardin sınırındaki yangın, TOMA kamerasında; 250 ton su ve 500 litre köpük kullandılar
Diyarbakır-Mardin sınırındaki yangın, TOMA kamerasında; 250 ton su ve 500 litre köpük kullandılarDiyarbakır'ın Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde 20 Haziran gecesi çıkıp, rüzgarın da etkisiyle Mardin'in Mazıdağı ilçesi kırsal Yücebağ ile Yetkinler mahallelerine doğru ilerleyen 15 kişinin yaşamını yitirdiği yangına, İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesindeki 10 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) müdahale ettiği anlar, kameraya yansıdı. İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'nın talimatıyla yönlendirilen TOMA'ların 6 saatlik çalışmasında, 250 ton su ve 500 litre köpük kullanıldı.
30.06.2024Video
Edirne'de buğday tarlasında çıkan yangın kontrol altında
Edirne'de buğday tarlasında çıkan yangın kontrol altındaEdirne'nin Lalapaşa ilçesinde bağlı Donbay köyünün Kocatepe mevkisinde buğday tarlasında başlayan ve rüzgarın da etkisiyle yayılıp ağaçlara sıçrayan yangın, takviye gelen itfaiye ekiplerinin de çalışmasıyla kontrol altına alındı.
29.06.2024Gündem
Akıma kapılan kuşlardan kaynaklandığı değerlendirilen yangında ekili 80 dönüm buğday yandı
Akıma kapılan kuşlardan kaynaklandığı değerlendirilen yangında ekili 80 dönüm buğday yandıBursa'nın İnegöl ilçesinde, buğday tarlasında enerji nakil hattına çarpıp yanarak düşen kuşlardan çıktığı değerlendirilen yangın, yaklaşık 1 saatte söndürüldü. Yangında ekili 80 dönüm buğday yandı.
29.06.2024Foto Galeri
Diyarbakır’daki tarım arazisindeki yangına 9 TOMA destek verdi
Diyarbakır’daki tarım arazisindeki yangına 9 TOMA destek verdiDiyarbakır’da anızlı ve buğday ekili alanda çıkan yangında 100 dönüm tarım arazisi gördü. Yangın söndürme çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait 9 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da destek verdi.
29.06.2024Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

yangınEdirneormanbuğdaydiyarbakır

Buğday ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.