Centcom

Centcom

Son dakika CENTCOM haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CENTCOM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CENTCOM haber sayfamızda...

Centcom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 94 centcom haberi bulunmuştur.
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırıldı
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 38 bin öğün eşdeğerindeki gıda paketini, dün düzenlenen hava operasyonuyla Gazze’ye ulaştırdıklarını duyurdu. CENTCOM, ABD’nin bugüne kadar 739 ton insani yardımı Gazze’ye ulaştırdığını ifade etti.
8.04.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle düzenlenen ortak operasyonla 38 bin öğün gıda paketinin Gazze’ye ulaştırıldığını duyurdu. Ayrıca yayımlanan Kızıldeniz raporunda Husilere ait 1 balistik füze ve 2 İHA’nın imha edildiği belirtildi.
4.04.2024 Dünya
CENTCOM ve Ürdün Gazze’ye havadan insani yardım ulaştırdı
CENTCOM ve Ürdün Gazze’ye havadan insani yardım ulaştırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle düzenlenen ortak hava operasyonuyla Gazze’ye 25 bin öğün eşdeğerinde gıda ulaştırıldığını duyurdu.
2.04.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 50 bin gıda paketinin ulaştırıldığını duyurdu.
1.04.2024 Dünya
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 27 Mart Kızıldeniz raporunda, ABD güçlerinin Husilere ait 4 insansız hava aracını imha ettiğini duyurdu.
28.03.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 46 bin gıda paketi gönderildi
CENTCOM: Gazze’ye 46 bin gıda paketi gönderildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 46 bin gıda paketinin ulaştırıldığını duyurdu.
26.03.2024 Dünya
CENTCOM ve Ürdün’den Gazze’ye havadan yardım
CENTCOM ve Ürdün’den Gazze’ye havadan yardım ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) ve Ürdün Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava operasyonuyla Gazze’ye gıda yardımı yapıldı.
25.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Çin tarafından işletilen M/V Huang Pu adlı yakıt tankerinin Husiler tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. CENTCOM, gemide ufak çaplı hasar meydana geldiğini, seyre devam ettiğini duyurdu.
24.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan gıda yardımı
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan gıda yardımı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yaptığı açıklamada Gazze’ye hava operasyonuyla içerisinde pirinç, un, süt, makarna ve konserve gıdaların bulunduğu yardımların gönderildiğini duyurdu.
21.03.2024 Dünya
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de Husilere ait 7 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 silah deposunun vurulduğunu duyurdu. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, 6 Mart’ta 2 Filipinli ve 1 Vietnamlı denizcinin hayatını kaybettiği gemi saldırısını kınadı.
19.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün düzenlediği hava operasyonuyla Gazze’nin kuzeyine gıda ve su gönderdi.
18.03.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 4 bin 700 kilogram gıda gönderildi
CENTCOM: Gazze’ye 4 bin 700 kilogram gıda gönderildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri ile ortak düzenlenen hava operasyonuyla 4 bin 700 kilogram pirinç, süt, makarna ve konserve yiyeceklerin Gazze’nin kuzeyine gönderildiğini duyurdu.
17.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 13.17 sıralarında Gazze’nin kuzeyine havadan yardım operasyonu düzenledi. Açıklamada, 35 bin 712 gıda paketinin ve 28 bin 800 şişe suyun Gazze’ye bırakıldığı ifade edildi. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA’nın imha edildiğini duyurdu.
14.03.2024 Dünya
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD’ye ait 4 geminin insani yardım faaliyetlerine destek olmak üzere Virginia eyaletindeki Langley-Eustis Ortak Üssü’nden ayrıldığını ve Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığını duyurdu. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’deki gelişmeleri ve Gazze’ye havadan yapılan yardım operasyonuna ilişkin detayları da paylaştı.
13.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 14.17 sıralarında Gazze’ye havadan yardım gönderildiğini duyurdu. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz raporunu da yayımladı. Raporda, Husilere ait 6 insanız deniz aracı ve 18 gemisavar füzenin imha edildiği belirtildi.
12.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan yardım ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 14.17 sıralarında Gazze’ye havadan yardım gönderildiğini duyurdu. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz raporunu da yayımladı. Raporda, Husilere ait 6 insanız deniz aracı ve 18 gemisavar füzenin imha edildiği belirtildi.
12.03.2024 Dünya
ABD ve Ürdün Hava Kuvvetleri’nden Gazze’ye yardım
ABD ve Ürdün Hava Kuvvetleri’nden Gazze’ye yardım ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle birlikte Gazze’ye uçakla gıda yardımı atıldığını duyurdu.
10.03.2024 Dünya
ABD ordusu, Gazze’ye havadan yardım yaptı
ABD ordusu, Gazze’ye havadan yardım yaptı ABD Merkez Komutanlığı’na bağlı C-130 uçakları, dün Gazze’ye havadan yardım yaptı. Açıklamada, 41 binden fazla gıda paketi ve 23 binden fazla su şişesinin Gazze’ye ulaştırıldığı ifade edildi.
10.03.2024 Dünya
ABD gemisi geçici liman inşa etmek için Gazze’ye gidiyor
ABD gemisi geçici liman inşa etmek için Gazze’ye gidiyor ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze’ye yardım ulaştırmak için geçici liman inşa edileceğini açıklamasının ardından General Frank S. Besson gemisi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı. Geminin limanı inşa etmek için malzeme taşıdığı ifade edildi.
10.03.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’de hava yardımı sırasında öldüğü iddia edilenlerin sorumlusu ABD değil
CENTCOM: Gazze’de hava yardımı sırasında öldüğü iddia edilenlerin sorumlusu ABD değil ABD’nin Gazze’ye hava yoluyla gönderdiği yardımlar yerel basında yer alan haberlere göre paraşütlerin açılmaması sebebi ile sivillerin üzerine düşerek ölmelerine neden olduğu ileri sürüldü. ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), iddialara cevap vererek, “Bazı haberlerin aksine, bu ABD hava yardımlarının bir sonucu değildir” dedi.
9.03.2024 Dünya
MSB: Bir haftada 36 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Bir haftada 36 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Son bir haftada 36, 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar ise 204'ü Irak’ın, 315'i Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere 519 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.
7.03.2024 Gündem
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 11.30 sıralarında Husilerin M/V True Confidence adlı ticari gemiye balistik füzeyle saldırı düzenlediğini, saldırı sonucu mürettebattan 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.
7.03.2024 Dünya
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Kızıldeniz’de 4 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracının imha edildiğini duyurdu.
6.03.2024 Dünya
CENTCOM: Aden Körfezi’nde ticari gemi vuruldu
CENTCOM: Aden Körfezi’nde ticari gemi vuruldu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 4 Mart Kızıldeniz Raporu’nu yayımladı. CENTCOM, Husiler tarafından atılan balistik füzenin MSC SKY II gemisine isabet ettiğini, geminin hasar aldığını ancak yola devam ettiğini duyurdu.
5.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husi füzesinin isabet ettiği ticari gemi battı
CENTCOM: Husi füzesinin isabet ettiği ticari gemi battı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 18 Şubat’ta Husi füzesinin isabet ettiği ticari geminin 2 Mart 02.15 sıralarında battığını duyurdu.
3.03.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

centcom gazze yardım abd gıda paketi

Centcom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.