Cinsel İstismar

Cinsel İstismar

Son dakika cinsel istismar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cinsel istismar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cinsel istismar haber sayfamızda...

Cinsel İstismar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.608 cinsel istismar haberi bulunmuştur.
Tahta kaşıkla cinsel saldırı ve işkencede 'ölüm' tehdidi
Tahta kaşıkla cinsel saldırı ve işkencede 'ölüm' tehdidi Zonguldak'ta, aynı uyuşturucu çetesine üye olduğu iddia edilen üniversite öğrencisi Ali S.K.'ye (25), tabancayı polise yakalattığı için dövüp işkence yapan ve video çekerek tahta kaşıkla cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 2'si başka suçtan olmak üzere 5’i tutuklu, 6 kişinin yargılandığı davada tutuklu sanık Mehmet Can Aslaner (28), diğer sanık Ayhan Küçükdere’nin (50) oğlu Samet Küçükdere’nin (25) ailesinin yerini husumetlilerine söylediği için Ali S.K.’yi darp ve işkence ettiğini öne sürdü. Aslaner, Ayhan Küçükdere'nin kaçırdıkları Ali S.K.'yi öldürmekle tehdit edip, ‘Seni öldüreceğim ya buradan aşağıya atacağım ya da 2,5 litrelik kola şişesine oturacaksın’ dediğini söyledi. Sanık, Ayhan Küçükdere'nin daha sonra da bulduğu tahta kaşıkla Ali S.K.'ye cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.
12.04.2024 Gündem
Cinsel istismar davasında beraat kararına bozma; DNA örnekleri unutulmuş
Cinsel istismar davasında beraat kararına bozma; DNA örnekleri unutulmuş Ankara'da N.Y. (13) adlı kız çocuğuna içki içirip, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan F.A. (22) hakkında delil yetersizliğinden verilen beraat kararını istinaf mahkemesi, soruşturma aşamasında sürüntü örnekleri adli tıp şube müdürlüğünde unutulduğu gerekçesiyle bozdu. İstinaf, sanık F.A. ile küçük kıza içki içirirken yanında bulunan Y.C.'den alınacak sürüntü örneklerinin, N.Y.'den elde edilen örneklerle karşılaştırılıp, rapor sonucuna göre yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.
6.04.2024 Gündem
Cinsel istismar şüphelisinin ölümüyle ilgili 2 polis ve 1 bekçi hakkında 19'ar yıl hapis istemi
Cinsel istismar şüphelisinin ölümüyle ilgili 2 polis ve 1 bekçi hakkında 19'ar yıl hapis istemi Zonguldak'ta R.Ö. (8) isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla İstanbul'da polis tarafından yakalanıp, ekip otosu ile Zonguldak'a götürüldüğü sırada şüphelilerden Metin Sucu'nun iddiaya göre, kaçmaya çalışıp yakalanmasının ardından fenalaşarak Kocaeli'de ölümüne ilişkin 2 polis memuru ile 1 bekçinin tutuklandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, 3 sanık hakkında 'kasten yaralama sonucu ölüme neden olma' suçundan ayrı ayrı 16 yıl ile 'kasten yaralama' suçundan ayrı ayrı 3 yıl hapis cezası istedi.
5.04.2024 Gündem
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Video
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Gündem
10 öğrenciye istismardan 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eğitmen, suçlamaları kabul etmedi
10 öğrenciye istismardan 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eğitmen, suçlamaları kabul etmedi Antalya'nın Alanya ilçesinde özel bir yurtta kalan 10 erkek öğrenciye yönelik taciz ve istismarda bulunduğu iddia edilen eğitmen Gani Ruçhan Uyrum (21) toplam 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Mahkemede pedagog eşliğinde ifade veren mağdur çocuklardan biri, Uyrum'un kendisine 2 kez farklı zamanlarda nitelikli cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Gani Ruçhan Uyrum ise öğrencilere herhangi bir cinsel yaklaşımda bulunmadığını belirterek, iddiaları reddetti.
1.04.2024 Gündem
Ücretsiz özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi
Ücretsiz özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi Ankara'da, ilkokulda sınıf öğretmeni Hüseyin G. (65) hakkında, 4'üncü sınıf öğrencisi F.A.A. (10) ile ablası A.A.A.'ya (12), ücretsiz özel ders vermek için gittiği evlerinde cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 16 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.
1.04.2024 Gündem
Afyonkarahisar'da CHP'li Köksal başkan seçildi; AK Parti 9, MHP 4, CHP 3, İYİ Parti 1 ilçe kazandı
Afyonkarahisar'da CHP'li Köksal başkan seçildi; AK Parti 9, MHP 4, CHP 3, İYİ Parti 1 ilçe kazandı Afyonkarahisar'da yerel seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre CHP’li Burcu Köksal, belediye başkanı seçildi. 9 ilçede AK Parti, 4 ilçede MHP, 3 ilçede CHP, 1 ilçede İYİ Parti kazandı.
1.04.2024 Gündem
Cinsel istismarla suçlanan imam tutuklandı
Cinsel istismarla suçlanan imam tutuklandı Adana'nın Kozan ilçesinde, imam M.A., camiye kursa gelen Ç.K.'nin (22), 9 yaşından beri kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.
26.03.2024 Gündem
Çocuğa cinsel istismar hükümlüsü yakalandı
Çocuğa cinsel istismar hükümlüsü yakalandı Samsun'un Çarşamba ilçesinde hakkında ‘12 yaşını tamamlamış çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, yakalandı.
23.03.2024 Gündem
Üvey toruna cinsel istismara 62,5 yıla kadar hapis talebi
Üvey toruna cinsel istismara 62,5 yıla kadar hapis talebi Ankara'da, üvey torunu E.S.T.'ye (8), 5 yaşından itibaren 2 yıl boyunca müstehcen videolar izletip, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Doğan Ü. (58) hakkında, 62,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
23.03.2024 Gündem
2 kızına istismardan yargılanan babaya 58 yıl hapis
2 kızına istismardan yargılanan babaya 58 yıl hapis Kayseri'de S.Y. (14) ve G.Y. (13) isimli kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan baba Ö.Y. (50), 58 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
22.03.2024 Gündem
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak Bağcılar’da geçen sene okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan ve taciz eden Metin Şenay, 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak. Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntüleri kayıt altına aldığı ve bu görüntülerin bir kısmını şifreli bir hard diske aktardığı öne sürüldü. R.Ş.’nin annesi S.Ş., “Ben hiç görmedim. Sucumuzdu, gidip geliyordu. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş" dedi.
21.03.2024 Gündem
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak Bağcılar’da geçen sene okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan ve taciz eden Metin Şenay, 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak. Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntüleri kayıt altına aldığı ve bu görüntülerin bir kısmını şifreli bir hard diske aktardığı öne sürüldü.
21.03.2024 Video
Malatya'da, kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şüpheli tutuklandı
Malatya'da, kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şüpheli tutuklandı Malatya'da, konteyner kentte kaybolup aynı gün bulunan 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan gözaltına alınan Abuzer Can, tutuklandı.
20.03.2024 Gündem
4 çocuğa istismar girişiminde bulunup, birinin cinsel organını koparan sanık, ‘Sünnet oldunuz mu’ diye sormuş
4 çocuğa istismar girişiminde bulunup, birinin cinsel organını koparan sanık, ‘Sünnet oldunuz mu’ diye sormuş Ankara'da sokakta oynayan 4 çocuğu yardım etmeleri bahanesiyle evinin bodrumuna indirip cinsel istismar girişiminde bulunup, birinin cinsel organını ısırarak koparan görme engelli Evren Demirci (43), 111 yıla kadar hapisle yargılandığı davada, savunmasını, mazeret bildirdiği için duruşmaya katılamayan avukatıyla yapmak istediğini söyledi. Demirci’nin cinsel organını kopardığı H H.A. (9) ise “Adam bizi, bodruma bir yere götürdü. Işıkları açtırdı ve 'Sünnet oldunuz mu' dedi. Sonra 'Sen içeride dur, onlar çıksın' dedi bana. Arkadaşlarım dışarı çıktı. Bana zarar verdi" dedi.
19.03.2024 Gündem
Cinsel istismar sanığı babaya 22,5 yıl hapis talebi
Cinsel istismar sanığı babaya 22,5 yıl hapis talebi Ankara'da hafif düzeyde zeka geriliği olan kızı Z.N.İ.'ye (18) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla hakkında dava açılan Ergün İ. (48) ile oğlu S.A.İ.'nin (23) tutuklu yargılanmasına başlandı. Z.N.İ., babasının kendisine 10 yaşından itibaren cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek, cezalandırılmasını talep etti, soruşturma aşamasında kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği ağabeyinin ise suçsuz olduğunu, ona iftira attığını söyledi. Mağdur Z.N.İ. ifadesinde, "Babam yanına götürdüğü kişilerle benim cinsel ilişkiye girmem için beni zorluyordu. İlişki yaşadıktan sonra babam para da alırdı" dedi.
17.03.2024 Gündem
16 yaşındaki kıza cinsel istismar sanığına 15 yıl hapis istemi
16 yaşındaki kıza cinsel istismar sanığına 15 yıl hapis istemi Bursa'dan, arkadaş grubuyla alkol aldıktan sonra gittikleri evde C.Ç. (16) adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen İlker Sertel (37), 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Mahkemede ifade veren C.Ç., Sertel'in aldığı içkilerden iki bardak bira içtiğini belirterek, “Kendimi kötü hissetince B.Ç. beni uyumam için yatırdı. Bu sırada, sadece İlker Sertel'in şort ile yanıma geldiğini hatırlıyorum. Sabah karnım ağrıyınca annem ile hastaneye gidince, cinsel istismara uğradığım ortaya çıktı” dedi. 2 çocuk babası Sertel ise C.Ç. ile kendi isteği ile ilişkiye girdiğini öne sürdü.
16.03.2024 Gündem
Baro Başkanı Geçilmez: Devlet, insanları cemaat yurtlarına mecbur bırakmayacak önlemler almalı
Baro Başkanı Geçilmez: Devlet, insanları cemaat yurtlarına mecbur bırakmayacak önlemler almalı Antalya Barosu Başkanı Hüseyin Geçilmez, geçen yıl Alanya ilçesinde erkek öğrenci yurdunda 10 öğrenciye yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan eğitmen Gani Ruçhan Uyrum’un yargılamasının 1 Nisan'da başlayacağını belirterek, "Devletin, yerel idarecilerin, insanları tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakmayacak önlemler alması gerekiyor" dedi.
15.03.2024 Gündem
Cinsel istismardan verilen 26 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu; kız kardeşlerin ailesi karara itiraz etti
Cinsel istismardan verilen 26 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu; kız kardeşlerin ailesi karara itiraz etti Adana’da eşinin yeğenleri olan üç kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 26 yıl ceza alan H.İ. (48), Yargıtay’ın kararı bozmasının ardından yeniden yapılan yargılamada beraat etti. Ailenin avukatı karara itiraz ederken, kardeşlerden Tuğçe Y. (23), yaklaşık 2 yıldır Yargıtay’dan gelecek yeni kararı beklediklerini belirterek, “Her an karşıma çıkacakmış gibi hissediyorum. 'Çocuğun beyanı esastır denildi' ama bizim beyanımız esas alınmadı. Kendim, kardeşlerim ve dışarıdaki tüm çocuklar için tedirginim. Bu yüzden gereken cezanın verilmesini istiyoruz" dedi.
13.03.2024 Video
Cinsel istismardan verilen 26 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu; kız kardeşlerin ailesi karara itiraz etti
Cinsel istismardan verilen 26 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu; kız kardeşlerin ailesi karara itiraz etti Adana'da eşinin yeğenleri olan üç kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 26 yıl ceza alan H.İ. (48), Yargıtay’ın kararı bozmasının ardından yeniden yapılan yargılamada beraat etti. Ailenin avukatı karara itiraz ederken, kardeşlerden Tuğçe Y. (23), yaklaşık 2 yıldır Yargıtay’dan gelecek yeni kararı beklediklerini belirterek, “Her an karşıma çıkacakmış gibi hissediyorum. 'Çocuğun beyanı esastır denildi' ama bizim beyanımız esas alınmadı. Kendim, kardeşlerim ve dışarıdaki tüm çocuklar için tedirginim. Bu yüzden gereken cezanın verilmesini istiyoruz” dedi.
13.03.2024 Foto Galeri
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın New York temasları
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın New York temasları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, New York’ta Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonunun 68'inci Oturumu marjında “Söylenmeyeni Söylemek: Çatışmanın Kadınlar ve Kız Çocukları Üzerindeki Yıkıcı Etkisi” yan etkinliği düzenlendi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'ndeki panelde konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplumlar üzerinde büyük baskı yaratan çok sayıda krizle karşı karşıya olan bir dünyada kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasının her zamankinden önemli olduğunu belirtti.
13.03.2024 Dünya
Mersin'de kız öğrencileri istismar eden müdür yardımcısı tutuklandı
Mersin'de kız öğrencileri istismar eden müdür yardımcısı tutuklandı Mersin'in merkez Toroslar ilçesinde, bir ortaokulda 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunan müdür yardımcısı E.Ö., tutuklandı.
12.03.2024 Gündem
Öz kızına istismara 28 yıl hapis
Öz kızına istismara 28 yıl hapis Ümraniye'de babası tarafından cinsel istismara maruz kalan ve intihar eden Sinem Nur Ercan Taştan davasında karar açıklandı. Öz kızına cinsel istismarda bulunan baba Turan Ercan 28 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı.
7.03.2024 Gündem
3 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ve eziyete 35 yıl hapis
3 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ve eziyete 35 yıl hapis ANKARA'da birlikte yaşadığı kadının 3 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu ve vücudunda sigara söndürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Yaşar Can Ü., 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 27 yıl, 'çocuğa karşı eziyet' suçundan da 8 yıl olmak üzere toplam 35 yıl hapse çarptırıldı.
7.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cinsel istismar hapis dava sanık istismar

Cinsel İstismar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.