Dem

Dem

Son dakika dem haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dem haber sayfamızda...

Dem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 497 dem haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda, 'hırsız' kavgası
TBMM Genel Kurulu'nda, 'hırsız' kavgasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında AK Parti ile DEM Parti milletvekilleri arasında arbede yaşandı. Gerginlik üzerine birleşime ara verildi.
24.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktı
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Bazı çevreler MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Dosya elimizdedir, günü geldiğinde de eyleme geçecektir' şeklindeki sözleri tartışmalara neden oldu.
23.07.2024Politika
Özgür Özel: CHP olarak küfeyi istiyoruz
Özgür Özel: CHP olarak küfeyi istiyoruzCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, en düşük emekli maaşının asgari ücret olsun talepleriyle ilgili, "Bunların sırtında küfe yok" cevabına yönelik, "Biz CHP olarak küfeyi istiyoruz. Millet sana küfeyi verdi. Küfenin içine emekliyi koyuyorsun ağır geliyor, 'milletin efendisi' denen çiftçiyi taşıyamıyor, ağır geliyor. Bırak ben taşıyacağım küfeyi" dedi.
23.07.2024Politika
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlama
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlamaSahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin TBMM'deki komisyon görüşmeleri 3'üncü gün de devam etti. Toplantıda AK Parti'nin sunduğu önergeyle komisyon üyesi milletvekillerinin konuşma süresi 4, üye olmayan vekillerin ise 3 dakika ile sınırlandırıldı. Önergeye, muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi.
23.07.2024Politika
Meclis koridorunda ıslık ve sloganlı protesto tartışması
Meclis koridorunda ıslık ve sloganlı protesto tartışmasıTBMM'de sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin komisyon görüşmeleri sürerken, bir grubun Meclis koridorunda slogan atarak protestoda bulunması tartışmaya yol açtı. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, grubun görüntüsünü paylaşıp, "Bu çapulcular nasıl oluyor da Meclis'in koridorlarında saygısızca tepinebiliyor?" dedi.
23.07.2024Politika
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağız
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bazı çevreler 2024 yılının içerisinde MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, yalanlar, hakir görmeler, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Onlarla muhatap olmayı dahi kabul etmeyiz; ama hukuk zemininde muhakkak hesaplaşacağız" dedi.
23.07.2024Politika
Sahipsiz hayvanlara ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde yine gerginlik
Sahipsiz hayvanlara ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde yine gerginlikKamuoyunda tartışmalara neden olan sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin görüşmelerine TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu'nda devam edildi. Muhalefet milletvekillerinin, içeriye alınmayan hayvanseverlerin takip etmesi için toplantının koridordaki televizyondan yayınlanması talebi kabul edilmeyince tartışma yaşandı. Hayvanseverler de salonun dışında slogan atarak tepkilerini gösterdi.
22.07.2024Politika
Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nden DEM Parti’nin paylaşımına yönelik açıklama
Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nden DEM Parti’nin paylaşımına yönelik açıklamaIğdır Emniyet Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürü Erden Sakarya’nın işten çıkarıldıkları için oturma eylemi yapan işçileri ziyaretine yönelik DEM Parti tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşıma yönelik açıklama yapıldı.
22.07.2024Gündem
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporunda
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporundaTBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, 6 Şubat 2023 tarihli depremlerden etkilenen çocuklara ilişkin raporunu hazırladı. Raporda, deprem bölgesinde 'Sivil Toplum Kuruluşu' (STK) ve 'Gönüllülük' adı altında LGBTİ gruplarının yanı sıra PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin afet sonrasında 'eğitim kursu', 'gezi' gibi adlandırmalarla çocukları hedef aldığı vurgulandı. Bölgede çocuk ve gençleri hedef alan bu oluşumların faaliyetlerinin engellenmesi gerektiği belirtildi. DHA'ya konuşan Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Böyle yapıların, yaraların içinde yaşama tutunmaya çalıştıkları bir süreçte çocuklarımızı istismar etmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.
20.07.2024Video
Adıyaman'da DEM Parti ilçe başkanı tutuklandı
Adıyaman'da DEM Parti ilçe başkanı tutuklandıAdıyaman'da, DEM Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Özperçin, Türkiye Cumhuriyeti aleyhine yaptığı açıklamalar nedeniyle gözaltına alındı. Polis operasyonuyla gözaltına alınıp sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen DEM Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Özperçin, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.
20.07.2024Gündem
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporunda
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporundaTBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, 6 Şubat 2023 tarihli depremlerden etkilenen çocuklara ilişkin raporunu hazırladı. Raporda, deprem bölgesinde 'Sivil Toplum Kuruluşu' (STK) ve 'Gönüllülük' adı altında LGBTİ gruplarının yanı sıra PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin afet sonrasında 'eğitim kursu', 'gezi' gibi adlandırmalarla çocukları hedef aldığı vurgulandı. Bölgede çocuk ve gençleri hedef alan bu oluşumların faaliyetlerinin engellenmesi gerektiği belirtildi. DHA'ya konuşan Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Böyle yapıların, yaraların içinde yaşama tutunmaya çalıştıkları bir süreçte çocuklarımızı istismar etmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.
20.07.2024Politika
Özgür Özel: Hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırız
Özgür Özel: Hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırızCHP Genel Başkanı Özgür Özel, eğitim sorunlarının konuşulacağı partisinin Eğitim Maratonu etkinliğinin TBMM'nin yanındaki Milli Egemenlik Parkı'nda yapılmasına, 'parkı hayvanseverler ele geçirecek' gerekçesiyle izin verilmediğini söyledi. Özel, "Sen Meclis'e hayvanları katledecek, öldürecek, zehirleyecek bir düzenlemeyi getir, buna isyan edenler, sesini duyurmaya çalışanlar koşsun Ankara'ya gelsinler; 'Milli Egemenlik Parkı'nı hayvanseverler ele geçirmesin.' Hepimiz hayvanseveriz, hepimiz o canların önünde kendimizi siper etmeye hazırız" dedi.
18.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı esnada 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması çıktı.
17.07.2024Politika
DEM Partililerin basın açıklamasında TSK ile ilgili sözlere emniyet amirinden müdahale
DEM Partililerin basın açıklamasında TSK ile ilgili sözlere emniyet amirinden müdahaleDiyarbakır’da aralarında Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekillerinin de olduğu grubun yaptığı basın açıklamasını, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınır ötesi operasyonlarına yönelik sözleri üzerine emniyet amiri ses yayın aracıyla müdahale ederek yarıda kesti. Emniyet amiri, “Terör örgütüne karşı yapılan mücadeleyi eleştirel hale geldiği için müsaade edilmeyecektir. Devam edilirse müdahale edilecektir” ifadelerini kullandı. Çembere alınarak açıklamalarına izin verilmeyen grup daha sonra alandan ayrıldı.
17.07.2024Gündem
Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmeleri de tartışmalı başladı
Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmeleri de tartışmalı başladıKamuoyunda tartışmalara yol açan, hasta olanların yanında sayıları kamu güvenliği açısından tehlike oluşturan sahipsiz hayvanlara ötanazi öngören sokak hayvanlarına ilişkin yasa teklifinin görüşmeleri, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda da tartışmalı başladı. Muhalefet milletvekillerinin salonun küçük olduğu itirazlarıyla yaşanan tartışmaların ardından komisyon görüşmeleri daha büyük olan Plan ve Bütçe Komisyonu salonuna alındı.
18.07.2024Video
Bakan Memişoğlu: Koruyucu sağlık sistemini daha etkili hale getirmeye çalışacağız
Bakan Memişoğlu: Koruyucu sağlık sistemini daha etkili hale getirmeye çalışacağızSağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, "Daha iyi bir sağlık sistemimiz, daha iyi bir hizmet sunumumuz olacak. En büyük amacımız önce hasta memnuniyeti, sonra çalışan memnuniyeti ve hastalanmadan insanların sağlığını koruyacak bir sistemi daha etkili bir hale getirmeye çalışacağız" dedi.
17.07.2024Sağlık-Yaşam
TBMM'de, 6 Şubat depremlerinden etkilenen çocuklara yönelik hazırlanan rapor kabul edildi
TBMM'de, 6 Şubat depremlerinden etkilenen çocuklara yönelik hazırlanan rapor kabul edildiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çocuk Hakları Komisyonu'nda, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen çocukların durumu ve çocuklara yönelik yürütülen çalışmaların değerlendirmesini içeren taslak raporu kabul edildi. Rapor, bir üst komisyon olan İnsan Hakları Komisyonu'nda görüşüldükten sonra kamuoyu ile paylaşılacak.
16.07.2024Politika
Kurtulmuş, Ali Babacan'ı kabul etti
Kurtulmuş, Ali Babacan'ı kabul ettiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları kapsamında Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan ile bir araya geldi.
16.07.2024Politika
Silahlı saldırıda ölen Yüksekova TSO Meclis Başkanı toprağa verildi
Silahlı saldırıda ölen Yüksekova TSO Meclis Başkanı toprağa verildiHakkari'nin Yüksekova ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Timur Sevi'nin (53) cenazesi, binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.
12.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Van'da evlat eylemine katılan anneden oğluna: Sensiz dayanamıyorum
Van'da evlat eylemine katılan anneden oğluna: Sensiz dayanamıyorumVan'da dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan aileler, 83'üncü haftada da Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) il binası önüne yürüyüp, sloganlar attı. Eyleme Hakkari'den katılan Zümrüt Salim, oğlu Hamza'nın 9 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırıldığını belirterek, "Oğlumu versinler, başka bir şey istemiyorum. Oğlum Hamza sensiz dayanamıyorum" dedi.
11.07.2024Foto Galeri
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Meclis'e sunduğu, 'Türkiye'nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması çıktı. Tartışmaların ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
10.07.2024Politika
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyonda
Kamuda tek maaş düzenlemesini içeren kanun teklifi komisyondaKamuda birden fazla kurumda görev alanlara tek maaş ve bu maaşa da üst sınır getiren, kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmelerine başlandı.
11.07.2024Politika
DEM Partili Hatimoğulları: Seçilmişlerin yerine atanmışı getiremezsiniz
DEM Partili Hatimoğulları: Seçilmişlerin yerine atanmışı getiremezsinizHakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını protesto etmek amacıyla başlatılan ‘İradeye Saygı’ yürüyüşü kentte yapılan açıklama ile sona erdi. Hakkari Valiliği önünde açıklama yapan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Seçilmişlerin yerine atanmışı getiremezsiniz. Seçilmişin nasıl seçildiği, görevden nasıl alınacağı, nasıl yargılanacağı, görevden alınırsa şayet yerine kimin nasıl seçileceği Anayasa'da kelime kelime yazılmıştır. Burada bir kez daha diyoruz ki, Anayasa uygulanmalıdır. Türkiye'nin taraf olduğu sözleşmeler uygulanmalıdır” dedi.
8.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Yolsuzluk' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Kiralardaki Zam Sınırının Kaldırılmasının Yol Açacağı Sorunların Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında, 'Yolsuzluk' tartışması çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 30 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
5.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

TBMMtartışmadem partiözgür özelchp

Dem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.