Demiryolu

Demiryolu

Son dakika demiryolu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan demiryolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan demiryolu haber sayfamızda...

Demiryolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 702 demiryolu haberi bulunmuştur.
Çorlu'da 25 kişinin öldüğü tren kazası davasında, 3 sanığa tutuklama talebi
Çorlu'da 25 kişinin öldüğü tren kazası davasında, 3 sanığa tutuklama talebiTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın bugünkü duruşmasında mütalaasını veren savcı, TCDD 1'inci Bölge Demiryolu Bakım Müdürü Mümin Karasu ile Turgut Kurt ve Özkan Polat'ın, 'Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan cezalandırılmalarını ve tutuklanmalarını, diğer sanıkların 'basit taksir' suçundan cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme heyeti tutuklama taleplerinin hükümle birlikte değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
23.11.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: Filistin için kalıcı çözüm tesis etmek zorundayız
Bakan Uraloğlu: Filistin için kalıcı çözüm tesis etmek zorundayızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cezayir’de 19. Uluslararası Bayındırlık Fuarı’na katıldı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan Uraloğlu, Türkiye ile Cezayir arasındaki ulaştırma ve altyapı alanındaki ilişkiler, güncel bölgesel gelişmeler ve uluslararası konular olmak üzere birçok konuya yer verdi. Yabancı birçok firmayı bir araya getirmeyi başaran önemli bir organizasyona onur konuğu olarak davet edilmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Bakan Uraloğlu, “Fuarın, katılım sağlayan firmalarımızın yeni ortaklıklarına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
14.11.2023Dünya
Bakan Uraloğlu: Hayata geçirdiğimiz her yeni yol ile ticaret ve turizmi canlandırdık
Bakan Uraloğlu: Hayata geçirdiğimiz her yeni yol ile ticaret ve turizmi canlandırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’yi baştan başa yüksek standartlı yol ağıyla kuşattıklarını belirterek, “Hayata geçirdiğimiz her yeni yol, köprü ve tünel ile üretim, ticaret, kültür ve turizm faaliyetlerini canlandırdık, yeni istihdam alanlarının oluşmasına vesile olduk” dedi.
11.11.2023Politika
Siemens Türkiye'den cumhuriyet tarihine tanıklık eden 'Birlikte Yüzyıl Sergisi'
Siemens Türkiye'den cumhuriyet tarihine tanıklık eden 'Birlikte Yüzyıl Sergisi'Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze kadar 100 yıllık tarihine tanıklık eden Siemens Türkiye'nin düzenlediği 'Birlikte Yüzyıl' cumhuriyet sergisi kapılarını ziyaretçilere açtı. Sergi, 7-24 Kasım tarihleri arasında Galataport Paket Postanesi'nde ziyaret edilebilecek. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, “Bu sergi, Türkiye Cumhuriyeti ve Siemens Türkiye arasındaki yüzyıllık teknolojik ortaklığın güç birliğini yansıtıyor. Her dönemde olduğu gibi yeni teknolojiyi, ürün ve fikirlerimizi ülkemizin hizmetine sunarak, genç Cumhuriyetimizin sanayideki kalkınmasında öncü olduk ve bugün de olmaya devam ediyoruz. Ülkemizde, imzamızı taşıyan ilk fabrikalar ve en önemli değerlerimizden biri olan fırsat eşitliği odağımız ile, kalkınma sürecinin ayrılmaz bir parçası olmaktan, gurur duyuyoruz" dedi.
Uraloğlu, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 12. Ulaştırma Bakanları Toplantısı’na katıldı
Uraloğlu, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 12. Ulaştırma Bakanları Toplantısı’na katıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, resmi temaslarını sürdürdüğü Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 12. Ulaştırma Bakanları Toplantısı’na katıldı.
2.11.2023Dünya
Bakan Uraloğlu: İnternet hediyesi önümüzdeki günlerde tanımlanmış olacak
Bakan Uraloğlu: İnternet hediyesi önümüzdeki günlerde tanımlanmış olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaşan ve Erişen Türkiye 2053 Üniversiteler Arası Fikir Yarışması'nın tanıtım programında gençlerle bir araya geldi. Uraloğlu, "2021'den bugüne kadar 194 milyar dolar ulaştırma yatırımı yaptık. 2053'e kadar yaklaşık 168 milyar daha ulaştırma yatırımı yapmayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere vadettiği 10 gigabaytlık bir internet hediyesinden bahsedeyim. Bitti. Gençlik ve Spor Bakanlığımız birinci derecede yürütüyor. Önümüzdeki günlerde sizin hatlarınıza onu e-devlet üzerinden tanımlamış olacağız" dedi.
30.10.2023Politika
Bakan Uraloğlu Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosu açılışı için tarih verdi
Bakan Uraloğlu Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosu açılışı için tarih verdiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapımı devam eden Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattındaki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Hattımızın 24 kilometre uzunluğundaki İstanbul Havalimanı-Kayaşehir kesimini inşallah 2024 yılı mart ayından önce hizmete açma hedefiyle çalışmalarımızı 7 gün 24 saat esasıyla aralıksız sürdürüyoruz. Hattın kalan 7,5 kilometrelik kesimi kapsamındaki Olimpiyatköy, Halkalı Stadı ve Halkalı istasyonlarını da 2024 yılı sonunda açmayı hedefliyoruz" dedi.
30.10.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 100. yıl konuşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 100. yıl konuşmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. Yıl dönümü kutlamaları kapsamında Vahdettin Köşkü'nden halka hitap etti. Saatler 19.23'ü gösterdiğinde konuşmasına başlayan Erdoğan, "29 Ekim 1923 yılında ilan ettiğimiz Cumhuriyetimiz bugün ilk asrını tamamlayıp adına Türkiye Yüzyılı dediğimiz ikinci asrına yelken açıyor. Gazi Mustafa Kemal'in hayallerini gerçekleştirmiş bir kadro olarak Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tıpkı Gazi'nin arzu ettiği biçimde bölgesinde ve dünyada kimsesizlerin kimsesi olan bir ülkedir" dedi.
29.10.2023Politika
Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne devasa Türk Bayrağı serilecek
Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne devasa Türk Bayrağı serilecekCumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne bin 699 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğinde devasa bir Türk bayrağı serilecek. 15 bin 300 metrekare alanı kapsayan Türk bayrağı bugüne kadar serilecek en büyük Türk bayrağı olma özelliğini taşıyor.
29.10.2023Gündem
Bakan Uraloğlu, Belçika’da
Bakan Uraloğlu, Belçika’daUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Küresel Geçit Forumu’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi.
25.10.2023Dünya
Bakan Uraloğlu, Erzincan Sünebeli Tüneli'nin ışık görme törenine katıldı
Bakan Uraloğlu, Erzincan Sünebeli Tüneli'nin ışık görme törenine katıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Erzincan'ın Refahiye ve İliç ilçeleri arasında yapılan 5 bin 222 metre uzunluğundaki Sünebeli Tüneli'nin ışık görme törenine katıldı. Bakan Uraloğlu, son 21 yılda Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına 194 milyar dolar harcama yaptıklarını söyledi.
24.10.2023Politika
Aileleri futbol oynamalarına karşı çıkan Vanlı kızlar 2'nci Lig’e yükseldi; hedef Süper Lig
Aileleri futbol oynamalarına karşı çıkan Vanlı kızlar 2'nci Lig’e yükseldi; hedef Süper LigVan'da 3 yıl antrenör Mecit Tekin'in ailelerini ikna edip, futbola kazandırdığı 15-20 yaş arası 60 genç kızın yer aldığı Vangücü Kadın Futbol Takımı, Play-in maçlarını kazanarak 2'nci Lig'e çıktı. Bitlis'teki son maçta rakip takımın gelmeyince hükmen galip sayılıp, lig atlayan Vangücü Kadın Futbol Takımı, sahada meşale yakıp, halay çekerek başarılarını kutladı. Mecit Tekin, "Bizim hedefimiz Süper Lig. Tabii bunun öncesinde 2'nci Lig, sonra 1'inci Lig'e çıkmamız gerekir" dedi.
23.10.2023Video
Bakan Uraloğlu: Günde 1 milyon yolcunun bu hattımız ile seyahat etmesini öngörüyoruz
Bakan Uraloğlu: Günde 1 milyon yolcunun bu hattımız ile seyahat etmesini öngörüyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı Molla Gürani İstasyonu'nda incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu hattın 2024 Şubat ayında hizmete açmayı hedeflediklerini belirterek, "Bakırköy-Kirazlı Metro Hattımız 8,4 km uzunluğundadır ve 7 istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonlar Özgürlük Meydanı, İncirli, Haznedar, İlkyuva, Yıldıztepe, Molla Gürani ve son olarak Kirazlı istasyonlarıdır. Saatte 80 km hızla günde 1 milyon yolcunun bu hattımız ile seyahat etmesini öngörüyoruz . Hattın işletmeye alınması ile, Kayaşehir-Bakırköy İDO arası seyahat süresi 39 dakika, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi – İncirli arası seyahat süresi 31 dakika, Kayaşehir-Kirazlı arası seyahat süresi 27 dakika, Metrokent-Özgürlük meydanı arası seyahat süresi 30 dakika olacaktır" dedi.
15.10.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: Kars-Nahçıvan Demiryolu Projesi, tüm Avrupa'yı Nahçıvan üzerinden Orta ve Güney Asya'ya bağlayacak
Bakan Uraloğlu: Kars-Nahçıvan Demiryolu Projesi, tüm Avrupa'yı Nahçıvan üzerinden Orta ve Güney Asya'ya bağlayacakİstanbul Fuar Merkezi'nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Türkiye ile Azerbaycan arasında doğrudan demiryolu ve kara yolu ulaşımı sağlayacak Zengezur Koridoru. Bu bağlantının hayata geçmesinin tüm Orta Koridor ülkeleri açısından önemli bir adım olacağına inanıyorum. Bu proje özellikle Kafkasya'daki normalleşme için de hayati önem taşıyor. Bu koridor kapsamında hayata geçecek Kars-Nahcivan Demiryolu Projesi, tüm Avrupa’yı Nahçıvan üzerinden İran, Azerbaycan, Türkmenistan, Orta ve Güney Asya’ya bağlayacak" dedi.
15.10.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: Türkiye'de bölünmüş yol 5 kat arttı
Bakan Uraloğlu: Türkiye'de bölünmüş yol 5 kat arttıMersin'e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2003 yılı öncesinde 6 bin 101 kilometre bölünmüş yolumuz vardı. Şu anda Türkiye, tam 29 bin 105 kilometre bölünmüş yol üzerinde seyahat ediyor. 5 kata yakın bir artıştan söz ediyoruz" dedi.
14.10.2023Politika
Ülker, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı
Ülker, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladıGıda şirketi Ülker, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Rapora göre şirket; elektrik enerjisi tüketiminin yaklaşık yüzde 43’ünü yenilenebilir kaynaklardan karşılarken, atıklarının yüzde 97’sini de geri dönüştürdü.
9.10.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu, Kazakistan’da
Bakan Uraloğlu, Kazakistan’daUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kazakistan’da düzenlenen Uluslararası Ulaştırma ve Lojistik Forumu’na katıldı. Burada konuşma yapan Uraloğlu, “Ülkemiz, Orta Koridor güzergâhının kısa, orta ve uzun vadede geliştirilmesi ve iyileştirilmesinde kararlıdır. Bunun sağlanması için de büyük projeler üstlenerek hem Orta Doğu hem de Afrika kıtasıyla ortak projeler geliştirmeye odaklanmış durumdayız” dedi. Bakan Uraloğlu, resmi temaslarını sürdürdüğü Astana’da, Kazakistan Ulaştırma Bakanı Marat Karabayev ile bir araya geldi.
4.10.2023Dünya
Tarihi Uçan İskoçyalı treni başka bir trenle çarpıştı
Tarihi Uçan İskoçyalı treni başka bir trenle çarpıştıİskoçya’nın sembollerinden biri olan 100 yıllık buharlı tren Uçan İskoçyalı, dün manevra sırasında başka bir trenle çarpıştı. Olayda yaralanan 2 kişi hastanede ayakta tedavi edildi.
30.09.2023Dünya
Bakan Uraloğlu: Zengezur Koridoru'nun bitirilmesi için çalışmaları hızlandırdık
Bakan Uraloğlu: Zengezur Koridoru'nun bitirilmesi için çalışmaları hızlandırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Zengezur Koridoru bağlantısının hayata geçmesi, aslında tüm Türk dünyasını birbirine bağlayacaktır. Özellikle Kafkasya'daki normalleşme için de hayati önem taşımaktadır. Dünkü görüşmelerin ardından bu hattın bir an önce bitirilmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık" dedi
26.09.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ermenistan’ın kendisine uzatılan barış elini tutmasını bekliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ermenistan’ın kendisine uzatılan barış elini tutmasını bekliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nahçıvan’a yaptığı resmi ziyaret kapsamında, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı Temel Atma Töreni’ne katıldı. Erdoğan, burada mevkidaşı Aliyev ile düzenlediği basın toplantısında, “Ermenistan’ın kendisine uzatılan barış elini tutmasını ve artık samimi adımlar atmasını bekliyoruz. Her zaman vurguladığım gibi barışın kaybedeni olmaz” dedi. Yayınımızı izlemek için alttaki YouTube linkine tıklayabilirsiniz.
25.09.2023Dünya
Birleşik Krallık Temsilcisi Hutton: Türkiye'de ulaştırma sektörünün büyüme potansiyeli dikkat çekici
Birleşik Krallık Temsilcisi Hutton: Türkiye'de ulaştırma sektörünün büyüme potansiyeli dikkat çekiciBirleşik Krallık'ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord John Hutton, "Türkiye'de ulaştırma sektörünün büyüme potansiyeli dikkat çekicidir. Türkiye'nin doğu ile batı arasında bir geçiş merkezi olarak; stratejik konumu, artan nüfusu, limanlar ve havalimanları aracılığıyla uluslararası ticaret yollarına olan güçlü bağlantıları, Türkiye'yi küresel lojistikte kilit bir oyuncu olarak konumlandırıyor" dedi.
25.09.2023Gündem
Netanyahu: İsrail ile Suudi Arabistan barışı yeni bir Orta Doğu yaratacak
Netanyahu: İsrail ile Suudi Arabistan barışı yeni bir Orta Doğu yaratacakİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 78’inci Genel Kurulunda Konuştu. İsrail ile Suudi Arabistan arasında ilişkilerin normalleşme aşamasında olduğunu söyleyen Netanyahu,"İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki barışın yeni bir Orta Doğu yaratacağına inanıyorum” dedi.
23.09.2023Dünya
Bakan Uraloğlu, Cezayirli mevkidaşı Cherfa ile görüştü
Bakan Uraloğlu, Cezayirli mevkidaşı Cherfa ile görüştüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cezayir Ulaştırma Bakanı Youcef Cherfa ile Cezayir'de bir araya geldi.
21.09.2023Politika
Bakan Uraloğlu, Cezayir'e gidecek
Bakan Uraloğlu, Cezayir'e gidecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 21- 22 Eylül'de Cezayir'e resmi ziyarette bulunacak.
20.09.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İzmir'de
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İzmir'deCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir dizi programa katılmak amacıyla İzmir'e geldi.
20.09.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bakan uraloğluziyaretnahçıvanyolcumhurbaşkanı

Demiryolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.