Dijital

Dijital

Son dakika dijital haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dijital gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dijital haber sayfamızda...

Dijital

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.266 dijital haberi bulunmuştur.
HDP'li Hüda Kaya’nın oğluna Çanakkale'de gözaltı
HDP'li Hüda Kaya’nın oğluna Çanakkale'de gözaltıÇanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşayan, HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, kırmızı bültenle aranan PKK'lı teröristlerle çıkan fotoğraflarının ardından gözaltına alındı.
25.06.2022Gündem
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL.
24.06.2022Video
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL
24.06.2022Advertorial
Sahte çağrı merkezi kurarak 20 milyonluk dolandırıcılık
Sahte çağrı merkezi kurarak 20 milyonluk dolandırıcılıkKurdukları çağrı merkezinden aradıkları mağdurlara kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan ve  banka bilgilerini elde ettiklerini 20 milyon lira dolandıran 33 şüpheli yakalandı.
24.06.2022Gündem
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödül
Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 3 uluslararası ödülVodafone Türkiye, dünyanın en prestijli ödül programlarından 17. ContactCenterWorld Ödülleri’nde bölge finallerinde 3 ödül birden aldı. Şirket “En İyi Teknoloji Yeniliği (İç Çözüm)” dalında Altın, “En İyi Müşteri Hizmetleri” ve “En İyi Satış Kampanyası” dallarında ise Gümüş ödülün sahibi oldu.
24.06.2022Kurumsal
CarrefourSA, bayilik sayısını 100’e çıkardı
CarrefourSA, bayilik sayısını 100’e çıkardıSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, küçük esnafı destekleyen bayilik sistemiyle İzmir Alsancak’ta 100’üncü bayisini açtı. Şirket hedefini 3 yıl içinde 1000 bayiye ulaşmak olarak açıkladı.
24.06.2022Kurumsal
Bakan Varank: Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attık
Bakan Varank: Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attıkDijitalist 2022 Kongresi'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Bir taraftan şehir hastaneleri ile en yenilikçi yapıları inşa ederken, diğer taraftan dünyanın belki de en nitelikli sağlık çalışanlarını yetiştirerek ülkemize kazandırdık. Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attık. Tüm bu atılımlar sayesinde teknolojisi ve insanı kucaklayan yapısıyla dünyada örnek gösterilen bir sağlık ekosistemini inşa ettik"dedi.
24.06.2022Gündem
Hapis cezası kesinleşen DEAŞ'lı, ayağından vurularak yakalandı
Hapis cezası kesinleşen DEAŞ'lı, ayağından vurularak yakalandıAdana'da, terör örgütü DEAŞ adına faaliyet yürütüp, silahlı eylem hazırlığında olduğu belirlenen tutuksuz sanık İrfan Çamgöz (42) için istenen 7 yıl 6 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Çamgöz, polisin 'dur' ihtarına uymayınca ayağından vurularak yakalandı.
24.06.2022Gündem
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da paylaşım ekonomisiyle tatil imkanı
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da paylaşım ekonomisiyle tatil imkanıSur Yapı, ‘yeni nesil tatil’ anlayışıyla geliştirdiği Sur Yapı Tatil Evleri Antalya ile paylaşım ekonomisiyle tatil imkanı sunmayı hedefliyor. Antalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL olarak açıklandı.
24.06.2022Kurumsal
Türkiye ticaretinin 137 yıllık tarihi dijital arşive aktarıldı
Türkiye ticaretinin 137 yıllık tarihi dijital arşive aktarıldıİstanbul Ticaret Odası, 1885 yılından günümüze yayınladığı Osmanlıca, Fransızca, Almanca, İngilizce tüm gazete ve dergileri İstanbul Ticaret Gazetesi Dijital Arşivi adıyla ücretsiz olarak ilk kez internette kullanıma sundu.
23.06.2022Kültür&Sanat
Büyükekşi: 1959 öncesi şampiyonluklar geçmişin konusu, öncelikle geleceğe bakacağız
Büyükekşi: 1959 öncesi şampiyonluklar geçmişin konusu, öncelikle geleceğe bakacağızTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi önlerinde çok acil çözmeleri gereken konular olduğunu belirterek "Değişim yapmak için kurulları değiştirmek istiyoruz" dedi.  Başta MHK olmak üzere kurulları tekrar oluşturacaklarını belirten Büyükekşi, 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili soruya ise "Henüz önümüze bu konuyla ilgili bir şey gelmedi. Şu an çok daha acil çözmemiz gereken konular var. Bu konu geçmişe yönelik bir konu. Biz şu anda geleceğe bakıyoruz. Bu konuyu daha sonra değerlendirebiliriz" açıklamasında bulundu.
23.06.2022Spor
Araştırma: Z kuşağı kendi işinin patronu olmak istiyor
Araştırma: Z kuşağı kendi işinin patronu olmak istiyorAraştırma şirketi Areda Piar, Türkiye’de gençlik yapısının ele alındığı çalışmayı yayınladı. 15-24 yaş aralığında, Türkiye genelinde Z kuşağından bin 100 genç ile yapılan çalışmada, Türkiye’de gençlerin değerlere bakışı, kariyer planları, iletişim araçları ile ilişkileri, kültürel tercihleri ve kimlik algıları gibi konular masaya yatırıldı. Araştırma sonuçlarına göre, girişimci yönlerinin ağır olduğunu düşünen Z kuşağı, yüksek oranda kendi işini kurmak istiyor.
23.06.2022Gündem
Yavru balıklarda yüzde 40'ı bulan deformasyon sorunu araştırılıyor
Yavru balıklarda yüzde 40'ı bulan deformasyon sorunu araştırılıyorAkdeniz Su ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü'nde yavru balıkların iskelet deformasyon sorununu araştıran proje yürütülüyor. Projeyle yavru çipura ve levrek üretiminde yüzde 40'ları bulan kaybın önüne geçilmesi ve sorunun bilgisayar ortamında kısa sürede tespiti amaçlanıyor.
23.06.2022Gündem
Dijitalleşen milyonlarca belge 140 bin ağacı korudu
Dijitalleşen milyonlarca belge 140 bin ağacı korudu Son yıllarda birçok sektörde dijitalleşme ön plana çıkarken, vergi teknolojileri alanında yazılımlar üreten YTÜ Yıldız Teknopark firmalarından SNI, geliştirdiği ürünlerle karbon ayak izinin azaltılmasına destek oluyor. Kurulduğu günden bu yana sistemleri üzerinden 700 milyon e-dönüşüm belgesi ve 1.3 milyon seviyesinde raporlamanın iletildiği firma bu sayede 140 bin ağacın korunmasını sağladı.
23.06.2022Ekonomi
Yapay zeka, araba satışlarında fotoğraf stüdyosu devrini kapattı
Yapay zeka, araba satışlarında fotoğraf stüdyosu devrini kapattıOnline alışverişte fotoğraf çekimleri, satış performansına doğrudan etki ediyor. Kullanıcıların yüzde 63'ü, satın alma kararlarında iyi fotoğrafların ürün açıklamalarından daha etkili olduğunu söylüyor. Türk mühendislerin geliştirdiği yapay zeka destekli uygulama otomobil satışlarının performansını artırıyor. Türk mühendislerin Bilişim Vadisi Teknokent’te geliştirdiği yapay zeka destekli Carstudio.ai, otomobil satıcılarını fotoğraf stüdyolarından randevu alma, sıra bekleme ve araç başına yüksek maliyetlerle karşılaşma külfetinden kurtarmayı hedefliyor.
23.06.2022Ekonomi
Girişimcilik eğitimi alan kadınlar, sertifikalarına kavuştu
Girişimcilik eğitimi alan kadınlar, sertifikalarına kavuştuBahçelievler Belediyesi ile Marmara Üniversitesi iş birliği ile 50 kadına girişimcilik kursu düzenlendi. Özellikle ev kadınlarının ilgi gösterdiği kursta; girişimcilik, etkili iletişim, dijital pazarlama, sosyal medya ve e-ticaret konuları ele alınarak her yönde gelişim sağlanması hedeflenirken eğitimini tamamlayan kadınlar, 22 Haziran’da sertifikalarına kavuştu.
23.06.2022Gündem
Teknosa’nın Türkiye’deki ilk yeni konsept mağazası dün açıldı
Teknosa’nın Türkiye’deki ilk yeni konsept mağazası dün açıldıTeknosa’nın dönüşüm ve dijitalleşmeyi ön plana çıkarttığı Türkiye’deki ilk yeni konsept mağazası dün düzenlenen etkinlikle açıldı. Bu mağaza ile müşterilere daha fazla deneyim alanı sunduklarını vurgulayan Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin, “Biz stratejik yol haritamızda müşteri odaklı dönüşüm ve dijitalleşme ile fark yaratmak istiyoruz. Bu anlamda, yeni mağazamız müşteri odaklı dönüşümümüz açısından çok önemli bir adım” dedi.
23.06.2022Teknoloji
65 yaş üzerine yönelik 'Dijital Adaptasyon Projesi' ikinci mezunlarını verdi
65 yaş üzerine yönelik 'Dijital Adaptasyon Projesi' ikinci mezunlarını verdiYedi katılımcı ile gerçekleşen pilot çalışmasının tamamlanmasının ardından 50 kişiyle çok daha kapsamlı hale gelen Dijital Adaptasyon Projesi ikinci mezunlarını verdi. 2 hafta üniversite kampüsünde, 8 hafta da online olarak 30 saatlik eğitim alan 65 yaş üstü öğrenciler sertifika töreni heyecanı yaşadı.
23.06.2022Eğitim
İstanbul'da 'suikast' operasyonu
İstanbul'da 'suikast' operasyonuTürkiye'deki İsrail vatandaşlarına suikast hazırlığı yaptıkları öne sürülen İran uyruklu 5 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kaldığı ev ve otellerde yapılan aramalarda çok sayıda belge, dijital materyal ve 2 susturucu, 2 tabanca ele geçirildi.
23.06.2022Foto Galeri
Türkiye ile Suudi Arabistan'dan ortak bildiri
Türkiye ile Suudi Arabistan'dan ortak bildiriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliahtı ve Başbakan Yardımcısı Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud arasında gerçekleşen görüşmenin ardından yayımlanan ortak bildiride "Taraflar, savunma konusunda iki ülkenin çıkarlarına hizmet edecek ve bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunacak şekilde savunma iş birliği alanlarında iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların etkin hale getirilmesi hususunda mutabık kalmışlardır" denildi.
22.06.2022Politika
Tuzla’da Çocuk Girişimciler Çarşısı açıldı
Tuzla’da Çocuk Girişimciler Çarşısı açıldıTuzla Belediyesi 8-14 yaş arası çocukların ürünlerini satabileceği Çocuk Girişimciler Çarşısı’nı açtı. Proje kapsamında; çocukların kendilerini daha iyi tanıması, geri dönüşüm bilincinin artırılması, ticaret ahlakının kazandırılması ve etkili bir birey olmaları amaçlanıyor.
22.06.2022Ekonomi
İngiltere’den sonra Avustralya da mültecileri dijital takip altına alacak
İngiltere’den sonra Avustralya da mültecileri dijital takip altına alacakAvustralya İçişleri Bakanlığı, insan kaçakçılığını ve ülkeye gelen mülteci akınını önlemek için 4 bin Sri Lankalı balıkçı teknesi ve gemisine Araç Takip Sistemi (VMS) takılacağını açıkladı. İngiltere, 15 Haziran’da ülkeye illegal giren mültecilere Elektronik Takip (EM) cihazı takarak mültecilerin ülke içindeki hareketlerini takip edeceğini duyurmuştu.
22.06.2022Dünya
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurduBSH Türkiye, değişen iş dünyasına uygun yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu. Uzun yıllardır dijital uygulamalara ve yeni nesil yetkinliklere yatırım yapan şirket, pandemi ve dijitalleşmenin etkileriyle yeni bir iş modeli geliştirdi. Bu doğrultuda çalışanlarına otonom, esnek, yaratıcı, keyifli ve yüksek performanslı bir iş ortamı sunmayı hedefleyen şirket, bu yeni dönemde yüzde 50 uzaktan çalışma modelini de hayata geçiriyor.
22.06.2022Kurumsal
Turkcell’den ‘Dijital Sigorta’ şirketi
Turkcell’den ‘Dijital Sigorta’ şirketiTurkcell, dijital finansal hizmetler stratejisi kapsamında bünyesindeki grup şirketlerine bir yenisini daha ekledi. Teknoloji ve sigorta sektörünü buluşturmayı hedefleyen şirketin yeni dijital sigorta şirketi, dijital deneyim odaklı iş modeli ve sunacağı veriye dayalı ürünlerle müşterilerin sigorta teknolojilerindeki en yenilikçi hizmet ve uygulamalara hızlı ve kolay şekilde erişmelerine olanak verecek. Sektörün büyümesine katkı sağlamak, dijital sigortacılık ekosisteminin gelişimine ve globalleşmesine de öncülük etmek hedefleniyor.
22.06.2022Teknoloji
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu Pandemide çok hızlı bir yol kat eden e-ticaret, girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu. Stoksuz ticaret, dijital ve organik pazarlamayı da içine alan uçtan uca e-ticaret eğitimi sunan platformlar, sektöre yeni girişimciler kazandırıyor. Kendi işini kurma cesareti gösteremeyenler, bu eğitimlerle maliyet tasarrufu ve rekabet avantajı elde edebiliyor.
22.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

AntalyaSur YapıkurumsalIstanbuldijital

Dijital ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.