Dijital

Dijital

Son dakika dijital haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dijital gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dijital haber sayfamızda...

Dijital

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.108 dijital haberi bulunmuştur.
Çok uluslu görev gücü, dünyanın en büyük siber suç organizasyonunu çökertti
Çok uluslu görev gücü, dünyanın en büyük siber suç organizasyonunu çökerttiİngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), FBI ve Europol ile birlikte kişi ve kurumların görsel ve verilerini çalarak şantaj yapan dünyanın en büyük siber suç organizasyonu Lockbit’i operasyonla çökertti.
20.02.2024Dünya
Garanti BBVA, ticari kredi limit başvurusunu dijitale açtı
Garanti BBVA, ticari kredi limit başvurusunu dijitale açtıGaranti BBVA, ‘Ticari Kredi Limit Başvurusu’nu dijital kanallara taşıdığını duyurdu. Yeni uygulama ile bankanın şahıs firması ve tüzel müşterileri, ticari kredi kullanabilmek için gerekli olan limit başvurusunu şubeye gitmeden dijital kanallardan yapabiliyor.
20.02.2024Kurumsal
Araştırma: Türkiye'de ruh sağlığı beden sağlığından daha önemli görülüyor
Araştırma: Türkiye'de ruh sağlığı beden sağlığından daha önemli görülüyorAraştırma şirketi Areda Survey, Türkiye genelinde 2 bin 24 kişiyle gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türk halkının yüzde 73,8'i ruh sağlığını, beden sağlığından daha önemli buluyor. Beden sağlığı önemli diyenler ise yüzde 26,2. Katılımcıların yüzde 75,2'si inancın ruh sağlığına olumlu yönde etkisi olduğunu düşünüyor.
20.02.2024Ekonomi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdiMüşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024Video
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdi
Şikayetvar kusursuz müşteri deneyimi yaşatan 118 markayı ödüllendirdiMüşterimi memnuniyeti ölçen platform Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence) ödül töreni İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Gecede kusursuz müşteri deneyimini yaşatan 118 marka ödüllendirildi.
20.02.2024Ekonomi
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır oldu
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır oldu Kripto para borsası OKX, Mehmet Çamır'ı OKX Türkiye'nin (OKX TR) Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığını duyurdu. Çamır, resmî lansman için gün sayan OKX TR'nin iş geliştirme, büyüme, uyum ve operasyon alanlarındaki çalışmalarına başkanlık edecek. Şirketin Küresel Hukuk ve Uyum Departmanı Başkanı Mauricio Beugelmans ise OKX TR Yönetim Kurulu üyesi oldu.
20.02.2024Ekonomi
Esenyurt'ta DEM Parti İlçe binasına operasyon: 2 gözaltı
Esenyurt'ta DEM Parti İlçe binasına operasyon: 2 gözaltıSosyal medyada terör propagandası yaptığı belirtelen iki kişi, DEM Parti Esenyurt İlçe binasında yakalandı. Yapılan aramalarda çok sayıda yasaklı yayın, gazete ve terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğraf ve posterleri ele geçirildi.
20.02.2024Gündem
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, projelerini açıkladı
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, projelerini açıkladıAK Parti’den yeniden aday gösterilen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Proje Tanıtım Programı düzenledi. Projelerini açıklayan Yıldırım, “Hazırlık sürecindeyiz. Her projeyi kendi bünyemizde yapma imkanımız var. Yalnız Kongre Merkezi’ni dışarıda yaptık. Onun dışında bütün projelerimizi kendi imkanımızla yapıyoruz. Bundan sonra projelere daha hız vereceğiz. Önce fikir projesi, sonra tatbikat projesi en son da ihaleler devam edecek. Temiz İstanbul, temiz Ümraniye ve yaşanabilir bir Ümraniye diyorum" diye konuştu.
19.02.2024Politika
Ülker Çikolata'nın yeni reklam yüzü Afra Saraçoğlu oldu
Ülker Çikolata'nın yeni reklam yüzü Afra Saraçoğlu olduÜlker Çikolata'nın yeni reklam kampanyasında, ünlü oyuncu Afra Saraçoğlu rol aldı.
19.02.2024Kurumsal
EKK: Ödemelerde TROY kullanımı yaygınlaştırılacak
EKK: Ödemelerde TROY kullanımı yaygınlaştırılacakEkonomi Koordinasyon Kurulu'nca (EKK), "Türkiye'de geliştirilen ve kartlı ödeme sistemleri alanında ülkemizin markası olan Türkiye'nin Ödeme Yöntemi'ne (TROY) ilişkin son dönem gelişmeler Kurul üyeleriyle paylaşılmıştır. TROY'un kullanımında düzenli bir artış gözlenmekte olup, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın öncülüğünde TROY kullanımı yaygınlaştırılacaktır" açıklaması yapıldı.
19.02.2024Ekonomi
Site yönetimine özel yapay zeka asistanları geliştirildi
Site yönetimine özel yapay zeka asistanları geliştirildiYapay zekâ, iş dünyasından sonra şimdi de toplu yaşam alanlarını şekillendiriyor. Son olarak bulut tabanlı site yönetim platformu Apsiyon, site yöneticileri ve sakinleri için yapay zekâ destekli sohbet botları geliştirdi. Dijital asistanlar, yöneticilerin idari konuları kolaylıkla yürütmelerine yardımcı olurken, site sakinlerinin de yönetime dair bilgi almasını sağlıyor.
19.02.2024Teknoloji
Ülker, Gebze Fabrikası'nda 20 otonom mobil robotu devreye aldı
Ülker, Gebze Fabrikası'nda 20 otonom mobil robotu devreye aldıGıda şirketi Ülker, Gebze Fabrikası'nda 20 otonom mobil robotu devreye aldı. Hammadde ve ambalaj başta olmak üzere 2 bin 600 çeşit malzemeyi taşıyabilen robotların, fabrikada üretim verimliliğini ve maliyet avantajını artırması hedefleniyor.
19.02.2024Ekonomi
Vodafone ve Damac’tan İzmir’de 100 milyon dolarlık veri merkezi yatırımı
Vodafone ve Damac’tan İzmir’de 100 milyon dolarlık veri merkezi yatırımıVodafone ve Edgnex Data Centres By DAMAC, İzmir’de yeni bir veri merkezi kurmak için güçlerini birleştirdi. Yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımla kurulacak veri merkezi, 6 Megawatt kapasiteye kadar ulaşarak Vodafone’un Ege Bölgesi’ndeki en büyük   kapasiteli veri merkezlerinden biri olacak. Yeni merkezle birlikte Vodafone’un Türkiye’nin büyükşehirlerinde bulunan veri merkezlerinin sayısı 6’ya, beyaz alan büyüklüğü ise 13 bin 500 metrekareye kadar ulaşacak. Kurulacak veri merkezinin 2025’in ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi hedefleniyor.
19.02.2024Teknoloji
İstanbul'da terör örgütü üyelerine para toplayan 7 şüpheli yakalandı
İstanbul'da terör örgütü üyelerine para toplayan 7 şüpheli yakalandıİstanbul'da 9 ilçede terör örgütü içindeki şüphelilere 'İnfak' adı altında para toplayarak gönderenlere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 7 şüpheli gözaltına alındı.
19.02.2024Gündem
BMI ve Paris Sorbonne Üniversitesi'nin Executive MBA İstanbul programı için başvurular başladı
BMI ve Paris Sorbonne Üniversitesi'nin Executive MBA İstanbul programı için başvurular başladıBMI Business School Istanbul ve ParisSorbonne Üniversitesi iş birliğiyle yöneticiler için hazırlanan işletme yüksek lisans programının yeni dönem başvuruları başladı. 18 aylık programdan mezun olanlar, Sorbonne diploması alabilecek.
19.02.2024Eğitim
Bakan Kacır, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Al-Falih ile görüştü
Bakan Kacır, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Al-Falih ile görüştüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul'da Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih ile bir araya geldi.
18.02.2024Politika
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzası
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzasıAlmanya Helmholtz Doku Mühendisliği Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ali Ertürk, dünyada ses getiren biyoteknoloji çalışmalarını gerçekleştirdiği laboratuvarlarının kapısını Demirören Haber Ajansı'na açtı. Dünyanın en önemli bilim dergilerine kapak olan araştırmalarıyla sadece Almanya'da değil, dünyada tanınan Ertürk, şu anda üzerinde çalıştığımız en önemli teknolojilerden biri 3 boyutlu biyo-yazıcıları kullanarak bu haritaları hücre hücre bir dokuya dönüştürmek. Bu haritaları çıkarabilen dünyadaki tek araştırma grubuyuz. O üç boyutlu yazıcılar da mühendislik anlamında geliştiğinde tahmin ediyorum ki insan organlarının büyük parçalarının tamamını, organları, ileride üretebileceğiz. Organ nakli de aynı şekilde tarihe karışabilir" dedi.
18.02.2024Video
Bitlis'te 'tefeci' operasyonu: 48 gözaltı
Bitlis'te 'tefeci' operasyonu: 48 gözaltıBitlis merkez ve 6 ilçesinde tefecilik yapanlara yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 48 şüpheli gözaltına alındı.
17.02.2024Gündem
Antalya merkezli 'Kafes-39' operasyonunda 14 şüpheli tutuklandı
Antalya merkezli 'Kafes-39' operasyonunda 14 şüpheli tutuklandıAntalya'nın Manavgat ilçesi merkezli Adana, İzmir ve Konya'da eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-39' operasyonunda yakalanan 16 şüpheliden, 1'i kadın 14'ü tutuklandı.
17.02.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne 'Bozdoğan-2' operasyonunda 120 gözaltı
Bakan Yerlikaya: 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne 'Bozdoğan-2' operasyonunda 120 gözaltıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen 'Bozdoğan-2' operasyonlarında 120 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
17.02.2024Gündem
Gazeteci Tolga Şardan'ın 5 yıla kadar hapsi istendi
Gazeteci Tolga Şardan'ın 5 yıla kadar hapsi istendi"MİT'in Cumhurbaşkanlığına sunduğu 'yargı raporu'nda neler var" başlıklı yazısı nedeniyle re'sen soruşturma başlatılarak 5 gün tutuklu kalan gazeteci Tolga Şardan hakkında, "Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma" ve "Devletin Yargı Organlarını Alenen Aşağılama" suçlarından toplam 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.
16.02.2024Gündem
Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin Diyarbakır eğitimleri başlıyor
Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin Diyarbakır eğitimleri başlıyorGaranti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin 2024 yılı eğitimlerinin ikincisi Diyarbakır’da gerçekleştirilecek. Kadın girişimcilerin yönetim becerilerini artırmak, iş hayatındaki varlığını güçlendirerek kalıcı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla düzenlenen Türkiye Kadın Girişimci Akademisi, Diyarbakır Ticaret Borsası ile Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu desteği ve iş birliğiyle 6 Mart tarihinde başlayacak.
16.02.2024Ekonomi
Yüzde 44 büyüyen IFS Türkiye'nin hedefinde daha çok şirketi dijitalleştirmek var
Yüzde 44 büyüyen IFS Türkiye'nin hedefinde daha çok şirketi dijitalleştirmek varDünya genelinde şirketler için kurumsal kaynak planlama (ERP), kurumsal varlık yönetimi (EAM) ve saha servis yönetimi (FSM) gibi kurumsal iş uygulamaları geliştiren ve uygulayan IFS, bu yıl Türkiye'deki 20'nci yılını kutluyor. 2023'te globalde 1,2 milyar dolar ciro ve lisans bazında yüzde 33 büyüme gerçekleştiren şirketin, Türkiye'de lisans bazında büyümesi ise yüzde 44 oldu. Teknolojik yol haritasını, özellikle yapay zeka alanındaki önemli gelişmelere odaklayan şirketin 2024 yılı için hedefi ise yüzde 40 büyüme sağlamak.
16.02.2024Ekonomi
16 Şubat İnovasyon Günü: Türkiye, geleceğe teknolojiyle hazırlanıyor
16 Şubat İnovasyon Günü: Türkiye, geleceğe teknolojiyle hazırlanıyorOnline PR Servisi B2Press, her yıl 16 Şubat'ta kutlanan Dünya İnovasyon Günü kapsamında global çapta yapılan araştırmaları inceledi. Buna göre, Küresel organizasyonların uyarılarını ve süregelen trendleri takip eden Türkiye de dayanıklı, sürdürülebilir ve rekabetçi üretim altyapısı, esnek ve çevik Ar-Ge inovasyon ekosistemi sayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 - 2028'i kapsayan stratejik planlarıyla hızlı adımlarla yürüyor. Önümüzdeki 4 yıl içinde ulusal çapta teknoloji hamleleri yapmaya hazırlanırken bilişim, yazılım, siber güvenlik, yeşil ve dijital dönüşüm alanlarında gelişmeye odaklanıyor.
16.02.2024Teknoloji
Erciyes'in zirvesinden yeni bir podcast serisi
Erciyes'in zirvesinden yeni bir podcast serisiDijital müzik platformu fizy, kışlık mekân sponsorlukları kapsamında iş birliklerine devam ediyor. Erciyes DAS 3917'de yer alan Muse Contemporary'deki 'Sense of Snow' sergisine katılan sanatçıların, eserlerinin içerik ve hikayesini anlattığı podcast'ler sadece fizy'de dinlenebilecek.
16.02.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

operasyonmüşterişikayetvargözaltıülker

Dijital ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.