Dijital

Dijital

Son dakika dijital haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dijital gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dijital haber sayfamızda...

Dijital

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.955 dijital haberi bulunmuştur.
Era Koleji, teknoloji ve bilim TIR'ıyla Türkiye’yi dolaşıyor
Era Koleji, teknoloji ve bilim TIR'ıyla Türkiye’yi dolaşıyorEra Koleji, teknoloji ve eğlence TIR'ıyla Türkiye’yi dolaşmaya başladı. 5 Temmuz'da Balıkesir, Erdek’te başlayan ve ay sonuna kadar sürecek olan Roadshow turu kapsamında interaktif oyunlar, konserler, boyama aktiviteleri ile çocukların teknolojiyi eğlenerek keşfetmesi ve sevmesi hedefleniyor.
16.07.2024Eğitim
Türk Telekom Vitamin LGS’yle 30 öğrenci LGS’den tam puan aldı
Türk Telekom Vitamin LGS’yle 30 öğrenci LGS’den tam puan aldıTürk Telekom iştiraki Sebit’in öğrencilerin Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) başarılı olmaları için geliştirdiği eğitim çözümü Vitamin LGS, kişiselleştirilmiş çalışma programıyla öğrencilerin sınava hazırlanmasına destek verdi. Vitamin LGS’yi kullanan 30 öğrenci, 2024 LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğini elde ederken Vitamin LGS, tercih dönemi olan 28 Haziran – 17 Temmuz tarihlerinde online bire bir görüşmelerle öğrencilere rehberlik hizmeti sundu.
16.07.2024Eğitim
27 ilde FETÖ'ye yönelik 'Kıskaç-22' operasyonlarında 74 gözaltı
27 ilde FETÖ'ye yönelik 'Kıskaç-22' operasyonlarında 74 gözaltıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 27 ilde FETÖ'ye yönelik son 4 gündür devam eden 'Kıskaç-22' operasyonlarında 74 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
15.07.2024Gündem
Eski Bağlar Belediyesi Başkanı ve 14 yakınının mal varlıklarına el konuldu
Eski Bağlar Belediyesi Başkanı ve 14 yakınının mal varlıklarına el konulduDiyarbakır'da geçen yıl rüşvet soruşturmasında gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ile aralarında eski belediye çalışanlarının da olduğu 14 yakını, gözaltına alındı. Beyoğlu ve 14 şüphelinin taşınmazlarına ve aramalarda ele geçirilen yüklü miktarda döviz ile altına tedbiren el konuldu.
12.07.2024Gündem
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısı
Bakan Uraloğlu: Türkiye'nin yüzde 67,4’ü sosyal medya kullanıcısıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin 2024'te internette geçirdiği süreye bakıldığında günde 7 saat 6 dakika ile dünyada 19'uncu sırada yer aldığını belirterek, nüfusun yüzde 86,5'inin internet kullanıcısı, yüzde 93,8'inin mobil bağlantı sahibi ve yüzde 67,4'ünün sosyal medya kullanıcısı olduğunu bildirdi.
12.07.2024Gündem
Yabancılar, elektronik sigaradan evcil hayvana kadar pek çok ürünü internetten satışa çıkardı
Yabancılar, elektronik sigaradan evcil hayvana kadar pek çok ürünü internetten satışa çıkardıAntalya'daki yabancılar, anlık mesajlaşma uygulamalarında oluşturdukları gruplarda ev eşyası, spor malzemesi ile mutfak gereçlerinin yanı sıra elektronik sigara ve tütün ürünlerini satışa çıkardı. Yabancılardan ülkesine dönmek zorunda kalanlar ile sahiplendikleri hayvana bakamayacağını düşünenlerin, evcil kedi ve köpeğinin satışı için de ilan verdiği görüldü.
12.07.2024Video
Araştırma: Vatandaşların yüzde 73,4’ü, ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyor
Araştırma: Vatandaşların yüzde 73,4’ü, ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyorAreda Survey araştırma şirketinin Türkiye genelinde bin 204 kişinin katılımıyla darbe girişiminin sekizinci yılında gerçekleştirdiği araştırmaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe gecesinde gerçekleştirdiği süreç yönetimi halkın yüzde 81,8’i tarafından başarılı bulunuyor. Vatandaşların yüzde 73,4’ü ‘Tekrar darbe olsa yine sokağa çıkarım’ diyor. Darbe girişimi sonrasında devletin FETÖ ile yürüttüğü mücadeleyi yeterli bulanlar toplumun yüzde 58,8’ini oluşturuyor. FETÖ’nün Türkiye’de hala bir tehdit unsuru olduğunu düşünenlerin oranı ise 67,2.
12.07.2024Ekonomi
“Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor”
“Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor”Günümüzde popüler hale gelen sanal gerçek gözlüklerinin yeni etkileşim ve eğlence alanında fazla kullanıldığını belirten Doç. Dr. Şenay Aşık Nacaroğlu, “Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor . VR gözlükler uzun süre kullanıldığında gözlerde batma yanma ve göz çevresinde ağrıya neden olabilir. Özellikle göz kırpma sıklığının azalması, göz kuruluğunu artırabilir. Ayrıca VR gözlük kullanımı sırasında veya sonrasında geçici bulanık görme yaşanabilir” dedi.
12.07.2024Sağlık-Yaşam
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Video
Papara ‘Dünyanın En İyi Fintech Şirketleri’ listesine girdi
Papara ‘Dünyanın En İyi Fintech Şirketleri’ listesine girdiPapara, pazar araştırma şirketi Statista ile hazırladığı 2024 raporunda dünya genelinde en iyi 250 fintech şirketi listesine girdi.
11.07.2024Kurumsal
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Ekonomi
Soyadı düzenlemesini de içeren '9'ncu Yargı Paketi' komisyonda
Soyadı düzenlemesini de içeren '9'ncu Yargı Paketi' komisyondaTBMM Adalet Komisyonu'nda, kadınların evlenince kocasının soyadını alacağına ilişkin düzenlemeyi de içeren '9'ncu Yargı Paketi' üzerindeki görüşmeler başladı. Teklifin imza sahibi AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, "Kullanılacak soyadı nedeniyle aile bütünlüğünün zarar görmemesi ve çocukların olumsuz etkilenmemesi amacıyla kadınların evlenince eşlerinin soyadını alacağı ve isterlerse önceki soyadlarını da kullanabilecekleri düzenlememizde yer almaktadır" dedi.
11.07.2024Politika
Diyarbakır'da suç çetesine 'Kule' operasyonu; 6 gözaltı
Diyarbakır'da suç çetesine 'Kule' operasyonu; 6 gözaltıDiyarbakır'da motosiklet kiralayarak iş yerlerini kurşunlayan ve silahlı saldırılar gerçekleştiren çeteye yönelik düzenlenen 'Kule' adlı operasyonda, 6 şüpheli gözaltına alındı.
11.07.2024Video
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Meclis'e sunduğu, 'Türkiye'nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması çıktı. Tartışmaların ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
10.07.2024Politika
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değil
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değilİş dünyasında kullanım alanı artan yapay zeka, siber tehdit ortamını da dönüştürdü. 1800 siber güvenlik uzmanının katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını yansıtan Yapay Zekanın Siber Güvenlikteki Durumu başlıklı rapor, 4 şirketten üçünün yapay zeka tabanlı siber tehditleri bir sorun olarak gördüğünü, 5 şirketten üçünün ise yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı olmadığını ortaya koydu.
10.07.2024Teknoloji
Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ile deprem bölgesindeki kadınları dijital dünyaya hazırlıyor
Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ile deprem bölgesindeki kadınları dijital dünyaya hazırlıyorTürk Telekom, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliğinde yürüttüğü ve yeni döneminde deprem bölgesindeki kadınlara öncelik verilen ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile kadınların iş gücüne katılımını destekliyor. 2019 yılında hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar 15 bin kadına dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri verildi. Proje ile 2024 sonuna kadar 15 bin kadına daha eğitim verilmesi hedeflenirken, 20 kadın girişimciye de hibe desteği sağlanacak.
9.07.2024Kurumsal
OKX TR'den 2024 ilk yarısına dair piyasa değerlendirmesi
OKX TR'den 2024 ilk yarısına dair piyasa değerlendirmesiHaziran ayının sona ermesiyle küresel piyasalar, 2024'ün ilk yarısını geride bıraktı. 2024'ün ilk yarısında kripto para piyasalarında makro faktörlerin etkisi hissedilirken, Bitcoin yarılanması, spot ETF gelişmeleri ve artan kurumsal adaptasyon öne çıktı. Bitcoin, yılın başından 30 Haziran'a kadar yüzde 40'ın üzerinde performans gösterdi.
9.07.2024Ekonomi
Küçükçekmece’de çocuklara yaz tatili hediyesi
Küçükçekmece’de çocuklara yaz tatili hediyesiKüçükçekmece’de yaz tatilindeki çocuklar için ücretsiz bilim, kültür ve sanat gezileri düzenleniyor. Toplam 1500 öğrenciye ulaşılması hedeflenen geziler, Ağustos ayının sonuna kadar sürecek.
9.07.2024Kültür&Sanat
New York Borsası’nda gong Turkcell için çaldı
New York Borsası’nda gong Turkcell için çaldıNew York Borsası (NYSE) piyasa kapanışı, Turkcell’in 30’uncu yılını kutladığı gong töreniyle gerçekleşti. İstanbul ve New York borsalarına aynı anda kote olan Turkcell’in 30’uncu yılı vesilesiyle dün düzenlenen törende konuşan Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, “Turkcell hisseleri yaklaşık çeyrek asırdır New York Borsası'nda işlem görüyor. Telekomünikasyon operatörü olarak çıktığımız yolda, bugün ‘uçtan uca teknoloji sağlayıcısı’ kimliğimizle sektörümüzün lider şirketiyiz” dedi.
9.07.2024Ekonomi
PKK’nın gençlik yapılanması DGH’ye operasyon: 7 gözaltı
PKK’nın gençlik yapılanması DGH’ye operasyon: 7 gözaltıİstanbul'da PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda örgütün gençlik yapılanmalarından Devrimci Gençlik Hareketi (GDH) içerisinde faaliyet gösteren 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
9.07.2024Gündem
İstanbul merkezli 2 ilde DHKP-C operasyonu: 12 gözaltı
İstanbul merkezli 2 ilde DHKP-C operasyonu: 12 gözaltıİstanbul merkezli 2 ilde DHKP-C terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.
9.07.2024Gündem
12 ilde 'evde ek iş, evde paketleme' ilanıyla dolandırıcılık şüphelilerine operasyon: 64 gözaltı
12 ilde 'evde ek iş, evde paketleme' ilanıyla dolandırıcılık şüphelilerine operasyon: 64 gözaltıİzmir merkezli 12 ilde, internet üzerinden 'evde ek iş, evde paketleme işi' ilanları vererek 100 milyon lira dolandırıcılık yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik polisin düzenlediği ‘Paket’ adı verilen operasyonda 64 kişi gözaltına alındı.
8.07.2024Video
Mersin merkezli 2 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı
Mersin merkezli 2 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltıMersin ve İstanbul'da düzenlenen göçmen kaçakçılığı operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.
8.07.2024Gündem
Bakan Şimşek: Akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybı önlenecek
Bakan Şimşek: Akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybı önlenecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2025 yılı başında devreye alacağımız Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi ile akaryakıt tüketimi dijital olarak takip edilecek. Ticari taşıtlarda zorunlu, bireysel taşıtlarda ilk etapta isteğe bağlı olacak sistemle akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybının önlenmesi ve kayıt dışılığın azaltılması sağlanacak" dedi.
7.07.2024Ekonomi
Diyarbakır'da çeteye 'Demir' operasyonu: 10 gözaltı
Diyarbakır'da çeteye 'Demir' operasyonu: 10 gözaltı Diyarbakır'da iş yeri kurşunlama ve silahla yaralama olaylarına karıştığı belirlenen, aralarında çete lideri M.T.'nin de olduğu 10 şüpheli, 'Demir' adlı operasyonla yakalandı.
7.07.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Şimşek:teknolojioperasyonEnflasyonDiyarbakır

Dijital ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.