Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı

Son dakika Dışişleri Bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanlığı haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.050 disisleri bakanligi haberi bulunmuştur.
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyor
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyorDışişleri Bakanlığı, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics'in, Türkiye'ye ziyarette bulunup, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceğini açıkladı.
15.08.2022Politika
ABD heyeti, Tayvan Dışişleri Bakanı Wu ile bir araya geldi
ABD heyeti, Tayvan Dışişleri Bakanı Wu ile bir araya geldiABD Kongresi’nden Massachusetts Senatörü Ed Markey’in liderlik ettiği 5 kişilik heyet, Tayvan’ın başkenti Taipei’ye geldi. Heyet, burada Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu ile görüştü.
15.08.2022Dünya
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Suriye ihtilafının çözümüne aktif katkımız sürmektedir
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Suriye ihtilafının çözümüne aktif katkımız sürmektedirDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Türkiye, mültecilerin gönüllü ve güvenli geri dönüşleri için uygun şartların hazırlanması ve ihtilafa, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararında ortaya konulan yol haritası uyarınca çözüm bulunması yönündeki çabalara aktif katkısını sürdürmektedir" dedi.
12.08.2022Gündem
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardım
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardımABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna topraklarının patlayıcılardan arındırılması ve insani konularda destek için 89 milyon dolarlık yardım yapılmasının planlandığını duyurdu.
10.08.2022Dünya
Dışişleri'nden, ABD'deki şüpheli Müslüman ölümlerine ilişkin açıklama
Dışişleri'nden, ABD'deki şüpheli Müslüman ölümlerine ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, ABD'nin Albuquerque şehrinde 4 Müslüman'ın arka arkaya şüphe uyandıracak şekilde öldürülmesinden endişe duyulduğunu belirterek, ABD makamlarından olayın bir an evvel aydınlığa kavuşturmalarının beklendiğini açıkladı.
8.08.2022Dünya
Dışişleri'nden İsrail'e 'Mescid-i Aksa' tepkisi
Dışişleri'nden İsrail'e 'Mescid-i Aksa' tepkisiDışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik saldırıları ile Mescid-i Aksa'da ibadet girişimlerinde bulunulmasını şiddetle kınadı.
7.08.2022Gündem
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türkiye'ye gelecek
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türkiye'ye gelecekDışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'na katılmak üzere 8- 9 Ağustos'ta Türkiye'de bulunacağını açıkladı.
7.08.2022Politika
Çin’den Beyaz Saray’ın tatbikat açıklamasına tepki
Çin’den Beyaz Saray’ın tatbikat açıklamasına tepkiÇin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Beyaz Saray’ın, Çin’in Tayvan adası etrafındaki tatbikatına ilişkin ‘tehlikeli ve sorumsuzca’ değerlendirmesine tepki gösterdi.
7.08.2022Dünya
​Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarını kınadı
​Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarını kınadı​Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği hava saldırılarını kınadı.
5.08.2022Politika
Dışişleri'nden '13'üncü Büyükelçiler Konferansı' açıklaması
Dışişleri'nden '13'üncü Büyükelçiler Konferansı' açıklamasıDışişleri Bakanlığı, '2023 ve ötesinde akil ve müşfik Türk diplomasisi' temasıyla gerçekleştirilecek 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'nın, 6- 12 Ağustos'ta Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de yapılacağını açıkladı.
5.08.2022Gündem
Bulgaristan'da laboratuvar krizi; Türk TIR'ları 3 gündür sınırda bekliyor
Bulgaristan'da laboratuvar krizi; Türk TIR'ları 3 gündür sınırda bekliyorTürkiye'den Avrupa ülkelerine ihraç edilen ürünlerin analiz edildiği Bulgaristan'daki laboratuvarın kapalı olması nedeniyle Türk TIR’ları 3 gündür Kapıkule Sınır Kapısı'nda bekliyor. Özellikle meyve ve sebze sektörü, ürünlerin çürüme ve çöpe atılma tehlikesinden endişe ediyor.
5.08.2022Gündem
Dışişleri'nden Yunanistan'ın müftülük düzenlemesine tepki
Dışişleri'nden Yunanistan'ın müftülük düzenlemesine tepkiDışişleri Bakanlığı'nca Yunanistan'ın Batı Trakya'daki müftülüklere yönelik gerçekleştirdiği yasal düzenlemeyle Batı Trakya Türk azınlığının hak ve özgürlüklerinin ihlal edildiği belirtilerek, "Yunanistan’ı bir kez daha uluslararası hukuka saygı göstermeye, Lozan Barış Antlaşması ve diğer ilgili anlaşmalardan kaynaklanan ahdi yükümlülüklerini yerine getirmeye ve Batı Trakya Türk Azınlığına (BTTA) yönelik baskı ve sindirme politikalarına son vermeye davet ediyoruz" açıklaması yapıldı.
4.08.2022Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'deki ateşkesin uzatılmasına ilişkin açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'deki ateşkesin uzatılmasına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, Yemen'de mevcut ateşkesin süresinin 2 ay daha uzatılmasının memnuniyetle karşılandığını açıkladı.
3.08.2022Politika
Pelosi: Ziyaretimiz, ABD’nin Tayvan demokrasisine bağlılığını gösteriyor
Pelosi: Ziyaretimiz, ABD’nin Tayvan demokrasisine bağlılığını gösteriyorABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Tayvan’ın başkenti Taipei’ye iniş yaptıktan sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pelosi, “Heyetimizin Tayvan ziyareti, Amerika'nın Tayvan'ın demokrasisini destekleme konusundaki sarsılmaz bağlılığını onurlandırmaktadır” dedi.
2.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Pakistan'a taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Pakistan'a taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 6 Pakistan askeri için taziye mesajı yayımladı.
2.08.2022Politika
ABD’den Ukrayna’ya 550 milyon dolarlık ek askeri yardım
ABD’den Ukrayna’ya 550 milyon dolarlık ek askeri yardımABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’ya HIMARS ve 155 mm topçu sistemi için mühimmatın da dahil olduğu 550 milyon dolarlık ek askeri yardım paketini duyurdu.
2.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı, Bağdat'taki gelişmelere ilişkin taraflara 'itidal' çağrısı yaptı
Dışişleri Bakanlığı, Bağdat'taki gelişmelere ilişkin taraflara 'itidal' çağrısı yaptıDışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, Irak'ın başkenti Bağdat'ta yaşanan gelişmelere ilişkin taraflara 'itidal' çağrısında bulundu.
2.08.2022Gündem
Zelenski: Rusya, terör devleti olarak tanınmalı
Zelenski: Rusya, terör devleti olarak tanınmalıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Olenivka’daki saldırıya ilişkin Rusya’yı suçlayarak, Rusya’nın ‘terör devleti’ olarak tanınması gerektiğini belirtti.
31.07.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Gürcistan ve İran'a taziye mesajları
Dışişleri Bakanlığı'ndan Gürcistan ve İran'a taziye mesajlarıDışişleri Bakanlığı'nca, Gürcistan'da yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybedenler ile İran'da meydana gelen sel felaketinde yaşamını yitirenler için taziye mesajları yayımlandı.
29.07.2022Politika
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile görüştü.  Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Almanya'nın Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi propagandasına alet olmaması gerekir. Son zamanlarda dengenin kaybolduğunu görüyoruz" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Baerbock'un Osman Kavala ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, Yunanistan'ın Türk azınlıkla ilgili kararları uygulamadığını hatırlattı. Çavuşoğlu, "Bu kadar karar uygulanmazken, niye Osman Kavala konusunu gündeme getiriyorsunuz? Çünkü Osman Kavala'yı fonluyorsunuz, destekliyorsunuz" diye konuştu.
29.07.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüşüyor
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüşüyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile görüşüyor.
29.07.2022Politika
Dışişleri'nden BMBG'nin Kıbrıs'taki görev süresinin uzatılmasına ilişkin açıklama
Dışişleri'nden BMBG'nin Kıbrıs'taki görev süresinin uzatılmasına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı'ndan, Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün (BMBG) Kıbrıs Adası'ndaki görev süresinin uzatılmasına dair yapılan açıklamada, "BMBG'nin görev süresi uzatılırken KKTC'nin rızasının alınmaması, BM'nin yerleşik uygulamalarına aykırıdır" denildi.
28.07.2022Politika
Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Türkiye'ye geliyor
Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Türkiye'ye geliyorDışişleri Bakanlığı, Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un, Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıkladı
28.07.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu: Bu savaş diplomasi masasında bitecek
Bakan Çavuşoğlu: Bu savaş diplomasi masasında bitecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gürcistan Dışişleri Bakanı Ilia Darchiashvili ile Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciliği'nde ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.
28.07.2022Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Somali'ye taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Somali'ye taziye mesajıDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Somali'de meydana gelen terör saldırısı kınanarak, hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilendi.
27.07.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri BakanlığıdışişleriABDTürkiyeUkrayna

Dışişleri Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.