Doğal Gaz

Doğal Gaz

Son dakika Doğal gaz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğal gaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğal gaz haber sayfamızda...

Doğal Gaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.027 dogal gaz haberi bulunmuştur.
Bakan Bayraktar: Gabar'da petrol üretimi 45 bin varile yükseldi
Bakan Bayraktar: Gabar'da petrol üretimi 45 bin varile yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Türkiye petrolleri, bugün sadece Gabar'da Türkiye'nin en kaliteli petrolünü, 45 bin varil günlük üretime çıkarmış durumda. 2021 yılında yaptığımız bu keşif yine Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin karalardaki en büyük keşfidir. Şu anda 41 kuyudan 45 bin varil üretiyoruz. Hedefimiz 95 kuyuda, 100 bin varil üretime çıkabilmek" dedi.
13.07.2024Politika
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısı
Özgür Özel'den 'emekli maaşları' ve 'asgari ücret' için eylem çağrısıCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi.
9.07.2024Politika
YRP Genel Başkan Vekili Aydal: TPAO’yu içten içe zayıflatan önemli sıkıntılar var
YRP Genel Başkan Vekili Aydal: TPAO’yu içten içe zayıflatan önemli sıkıntılar varYENİDEN Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Vekili ve Ar-Ge Başkanı Prof. Dr. Doğan Aydal, "Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nda (TPAO) çok dillendirilse de kamu tarafından çok bilinmeyen, TPAO’yu içten içe zayıflatan, eriten önemli sıkıntılar vardır. Bunlardan en önemlisi TPAO bünyesinde bulunan mühendis ve işçilere çifte maaş standardı uygulanmasıdır" dedi.
6.07.2024Politika
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'de
Kamuda tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifi, TBMM'deAK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kamuda alınacak tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığı'na sundu.
5.07.2024Politika
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdir
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye ile Suriye arasında normalleşme yönünde atılacak olan adımlara Yeniden Refah Partisi olarak gereken desteği vermeye hazırız. Türkiye ve Suriye düşman değil tarihten bu yana devam eden ilişkileriyle dost iki devlettir. Bölgedeki düşmanların gönlünce at koşturmaması, düşmanın sevinmemesi, dostun üzülmemesi için Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi, barış iklimine dönmesi ve Türkiye'deki Suriye vatandaşlarına onurlu geri dönüş kapılarının ardına kadar açılması elzemdir” dedi.
2.07.2024Politika
SOCAR Fiber ve EXA Infrastructure’dan stratejik iş birliği
SOCAR Fiber ve EXA Infrastructure’dan stratejik iş birliğiSOCAR Fiber, dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketi ve altyapı işletmecisi EXA Infrastructure ile protokol anlaşması imzaladı. Anlaşma ile Türkiye-Yunanistan sınırı ve Türkiye-Gürcistan sınırı arasında yer alan fiber altyapısı üzerinden aydınlatılmamış fiber hizmeti verilecek.
2.07.2024Ekonomi
İzmir'de şırdancıda patlama: 5 ölü, 63 yaralı
İzmir'de şırdancıda patlama: 5 ölü, 63 yaralıİzmir'in Torbalı ilçesindeki bir şırdancıda sanayi tüpünden kaynaklandığı belirtilen patlamada 5 kişi yaşamını yitirdi, 63 kişi de yaralandı.
30.06.2024Gündem
İzmir'de unlu mamuller işletmesinde patlama; yaralılar var
İzmir'de unlu mamuller işletmesinde patlama; yaralılar varİzmir'in Torbalı ilçesinde, unlu mamul üretimi yapan bir iş yerinde patlama meydana geldi. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.
30.06.2024Video
Bakan Bayraktar, Faslı mevkidaşı Benali ile görüştü
Bakan Bayraktar, Faslı mevkidaşı Benali ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Fas’ta Enerji Dönüşümü ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Leila Benali ile bir araya geldi.
27.06.2024Dünya
Bakan Bayraktar: Tüm ŞİÖ üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilir
Bakan Bayraktar: Tüm ŞİÖ üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilirEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Tüm Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilir. Bu aynı zamanda büyük bir elektrikli araç şarj networkü de olur. Biz halihazırda komşularımız Gürcistan, Azerbaycan, İran, Bulgaristan ve Yunanistan'la birlikte çalışıyoruz. Bir çalışma grubu oluşturmayı öneriyorum; ŞİÖ şemsiyesi altında teknik bir grup oluşturarak mega şebeke üzerine birlikte çalışabiliriz" dedi.
21.06.2024Politika
Kadıköy'de otomobil binanın doğal gaz kutusuna çarptı; apartman sakinleri tepki gösterdi
Kadıköy'de otomobil binanın doğal gaz kutusuna çarptı; apartman sakinleri tepki gösterdiKadıköy'de kaldırımdaki dubaları aşan otomobil apartmanın girişindeki doğal gaz kutusuna çarptı. Kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Daha önce de benzeri kazaların yaşandığını ifade eden apartman sakinleri, duruma tepki göstererek önlem alınmasını istedi.
13.06.2024Gündem
Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladı
Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladıTürkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) teknik merkezi olan GAZBİR-GAZMER ile Japonya'nın en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan OSAKA Gas Network ile Japonya'nın Osaka şehrinde afet önleme ve deprem konusundaki bilgi ve teknolojilerin paylaşılması konusunda İyi Niyet Antlaşması imzalandı. İmza töreni, OSAKA Gas Network Başkanı Minoru Murata, GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, GAZBİR-GAZMER ve Enerya yetkililerinin katılımları ile gerçekleşti.
11.06.2024Video
Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladı
Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladıTürkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) teknik merkezi olan GAZBİR-GAZMER ile Japonya'nın en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan OSAKA Gas Network ile Japonya'nın Osaka şehrinde afet önleme ve deprem konusundaki bilgi ve teknolojilerin paylaşılması konusunda İyi Niyet Antlaşması imzalandı. İmza töreni, OSAKA Gas Network Başkanı Minoru Murata, GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, GAZBİR-GAZMER ve Enerya yetkililerinin katılımları ile gerçekleşti.
11.06.2024Ekonomi
Bakan Bayraktar, Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar, Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılmak üzere gittiği Rusya’nın ST. Petersburg kentinde Gazprom İcra Kurulu Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldi.
7.06.2024Dünya
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttı
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttıTürkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 4-6 Haziran’da düzenlenen Uluslararası Hazar Petrol ve Doğal Gaz Fuarı’nda Türkiye’deki yatırımlarını ve sürdürülebilirlik stratejisini sıfır karbon emisyonuna sahip standında tanıttı. Tanıtımda mikroalglerden havacılık yakıtı üretimi projesinden baca gazındaki karbondioksitin yakalanıp değerli ürünlere dönüştürülmesine kadar SOCAR Türkiye AR-GE tarafından yapılan projeler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi.
6.06.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 günCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024Politika
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdi
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı stantlarını gezdi.
4.06.2024Dünya
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
4.06.2024Dünya
Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’nde hibe ağaçların satışına zimmet soruşturması; 11 gözaltı
Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’nde hibe ağaçların satışına zimmet soruşturması; 11 gözaltıAntalya'nın Manavgat ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü'ne hibe edilen ağaçların üçüncü kişilere satıldığının tespit edilmesi üzerine başlatılan 'zimmet' soruşturmasında Orman İşletme Müdürü A.A. ve eşinin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
4.06.2024Gündem
Bakan Bayraktar Azerbaycan’da
Bakan Bayraktar Azerbaycan’daEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a gitti. Bakan Bayraktar, BOTAŞ ve SOCAR arasında dört anlaşma imzalandığını duyurdu.
4.06.2024Dünya
Bakan Bayraktar: Nahçıvan gazı bu yıl Iğdır üzerinden gelecek
Bakan Bayraktar: Nahçıvan gazı bu yıl Iğdır üzerinden gelecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı'ndaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah zamanından önce biz bu boru hattını hazır hale getireceğiz. Bu sene kış ayında Nahçıvan gazı Iğdır üzerinden gelecek" dedi.
3.06.2024Politika
Eşini ve evde birlikte yakaladığı kişiyi öldürüp, intihar etti
Eşini ve evde birlikte yakaladığı kişiyi öldürüp, intihar ettiAnkara'nın Sincan ilçesinde Hasan Şimşek, eşi Esma Şimşek ve evde bulunan Alihan H.’yi bıçakla öldürdükten sonra kendini doğal gaz borusuna asarak yaşamına son verdi.
3.06.2024Gündem
SOCAR Türkiye'den açıklama: Ham petrolü İsrail'e sattığımız yönündeki ithamlar asılsızdır
SOCAR Türkiye'den açıklama: Ham petrolü İsrail'e sattığımız yönündeki ithamlar asılsızdırSOCAR Türkiye gündemdeki iddialara yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Ana şirketimiz olan Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda, tüm faaliyetlerimizi uluslararası iş anlaşmaları çerçevesinde yürütüyoruz. Bu bağlamda, SOCAR'ın halihazırda ham petrolü İsrail'e sattığı yönündeki ithamlar asılsız olup, kasıtlı olarak kamuoyunu yanıltmayı amaçlamaktadır. Dünya petrol satış piyasasının kendine özgü özellikleri bulunmaktadır ve üretilen ham petrol, ticaret şirketleri veya bu şirketler aracılığıyla satılmaktadır. Tedarik şirketlerinin, ham petrolü hangi ülkelere taşıdığını veya hangi amaçlarla kullandığını kontrol etme ve müdahale etme imkanı yoktur" denildi.
3.06.2024Gündem
Tekirdağ'da fabrikaların zehirli karbonmonoksit gazı atmosfere karışmadan hidrojene dönüştürüldü
Tekirdağ'da fabrikaların zehirli karbonmonoksit gazı atmosfere karışmadan hidrojene dönüştürüldüTekirdağ'da Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) ve sanayi iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle fabrika bacalarından çıkan karbonmonoksit gazı, atmosfere karışmadan hidrojen üretilmeye başlandı. Bölgenin yeşil enerji dönüşümüne katkı sağlaması için hayata geçirilen projeyle elde edilen hidrojenin endüstriyel tesislerde yakıt ve elektrik üretiminde kullanılabileceğini belirten Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, "Hidrojen üreterek fabrikanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi yeşil enerjiyle telafi ve desteklemiş oluyoruz" dedi.
3.06.2024Video
Tekirdağ'da fabrikaların zehirli karbonmonoksit gazı atmosfere karışmadan hidrojene dönüştürüldü
Tekirdağ'da fabrikaların zehirli karbonmonoksit gazı atmosfere karışmadan hidrojene dönüştürüldü Tekirdağ'da Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) ve sanayi iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle fabrika bacalarından çıkan karbonmonoksit gazı, atmosfere karışmadan hidrojen üretilmeye başlandı. Bölgenin yeşil enerji dönüşümüne katkı sağlaması için hayata geçirilen projeyle elde edilen hidrojenin endüstriyel tesislerde yakıt ve elektrik üretiminde kullanılabileceğini belirten Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, "Hidrojen üreterek fabrikanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi yeşil enerjiyle telafi ve desteklemiş oluyoruz" dedi.
3.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Bayraktarpetrolsocarankaraizmir

Doğal Gaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.