Emlak

Emlak

Son dakika emlak haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emlak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emlak haber sayfamızda...

Emlak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.349 emlak haberi bulunmuştur.
Fahiş fiyat artışına 889 milyon TL para cezası
Fahiş fiyat artışına 889 milyon TL para cezasıTicaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışına ilişkin bugüne kadar yapılan denetimlerde gıda, otomotiv, emlak ve kuyum sektöründe 889 milyon TL idari para cezası uygulandığını duyurdu.
18.07.2024Ekonomi
Yüzde 25'lik sınır kalktı, ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttı
Yüzde 25'lik sınır kalktı, ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttıKira artışında yüzde 25'lik sınır, 1 Temmuz itibarıyla sona erdi. Kira bedelleri bir anda yükselirken, ev sahiplerinin kiracı kriterleri de arttı. İzmir Emlak Kulübü Derneği Başkanı Rıdvan Akgün, "Geçmişte insanlar, boş evlerini kiraya verebilmek için bin takla atardı. Şimdi ise öyle bir konuma geldik ki GBT (Genel Bilgi Toplama) isteyenler de var. KKB (Kredi kartı bilgisi) isteyen de var. Ekonomik olarak insanların bankalara borcu olup olmadığı ile ilgili araştırma, findeks raporu isteyenler de var. Mutlaka kefil istiyorlar. Mutlaka çalışsın, düzenli geliri olsun, maaşı olsun, tahliye taahhütnamesi versin gibi şartları var" dedi.
15.07.2024Video
Yüzde 25'lik sınır kalktı, ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttı
Yüzde 25'lik sınır kalktı, ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttıKira artışında yüzde 25'lik sınır, 1 Temmuz itibarıyla sona erdi. Kira bedelleri bir anda yükselirken, ev sahiplerinin kiracı kriterleri de arttı. İzmir Emlak Kulübü Derneği Başkanı Rıdvan Akgün, "Geçmişte insanlar, boş evlerini kiraya verebilmek için bin takla atardı. Şimdi ise öyle bir konuma geldik ki GBT (Genel Bilgi Toplama) isteyenler de var. KKB (Kredi kartı bilgisi) isteyen de var. Ekonomik olarak insanların bankalara borcu olup olmadığı ile ilgili araştırma, findeks raporu isteyenler de var. Mutlaka kefil istiyorlar. Mutlaka çalışsın, düzenli geliri olsun, maaşı olsun, tahliye taahhütnamesi versin gibi şartları var" dedi.
15.07.2024Gündem
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Şu ana kadar toplamda 76 bin yuvamızı kardeşlerimize teslim ettik. Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz. İnşallah 2025 yılına geldiğimizde evine girmeyen tek bir afetzede kardeşimiz kalmayacak. İnşallah her ay 25-30 bin konutumuzu etap etap tamamlayıp, kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Century 21 Trio Gayrimenkul, The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurdu
Century 21 Trio Gayrimenkul, The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurduCentury 21 Trio Gayrimenkul, Helis Yapı’nın Bodrum’a 15 kilometre yakınındaki Boğaziçi Adabükü bölgesinde inşa ettiği The House Residence projesinin tüm satış yetkilerini aldığını duyurdu.
12.07.2024Kurumsal
“Yatırımcılar rotasını Dubai ve Kıbrıs’a çeviriyor”
“Yatırımcılar rotasını Dubai ve Kıbrıs’a çeviriyor”Gayrimenkul ve emlak piyasasının toparlanma eğilimi gösterdiğini ifade eden Remax Revizyon Broker’ı Ramazan Sakallı, son dönemde yatırımcıların rotasını Dubai ve Kıbrıs’a çevirdiğini söyledi.
11.07.2024Ekonomi
Moritanya Cumhurbaşkanı'nın kuzenlerinin kiraya verdiği istasyona naylon fatura mührü: Can güvenliğimiz yok, lisansımız tehlike altında
Moritanya Cumhurbaşkanı'nın kuzenlerinin kiraya verdiği istasyona naylon fatura mührü: Can güvenliğimiz yok, lisansımız tehlike altındaMoritanya Cumhurbaşkanı Mohamed Ould Cheikh El Ghazouani’nin Adana’da kuzeninin oğlu Ümit Kaymak (37), sahibi olduğu 300 milyon lira değerinde akaryakıt istasyonunun naylon fatura yüzünden mühürlenmesine neden olan kiracılarını iş yerinden tahliye etmek için dava açtı. Davayı geri çekmesi için tehdit edildiğini öne süren Kaymak, organize suç işlendiği gerekçesiyle de suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Can güvenliğimiz yok, istasyonumuzun lisansı da tehlike altında. İş yerinin tahliye edilmesini istiyoruz” dedi.
11.07.2024Video
Annesine verdiği yemini 12 kurşunla bozdu
Annesine verdiği yemini 12 kurşunla bozduBursa'da, ağabeyi Uğur Ermiş'i (41) öldürüp, kendisini de yaralayan, girdiği cezaevinden iki ay sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye olan Engin Altın'ı (41) toplam 12 kurşunla öldüren Oğuz Ermiş (41), duruşmadaki savunmasında maktulün kendisine ‘Bu iş burada bitmedi. Onu da öldüreceğiz’ mesajı gönderdiğini söyleyerek, "Tehditleri öğrenen annem, ona zarar vermemem için bana yemin ettirdi. Olay günü Engin yolda karşıma çıktı. Anneme verdiğim yeminimi unutup mermileri üzerine boşalttım" dedi. Mahkeme heyeti, Ermiş'i, 'Kasten öldürme’ suçundan indirimsiz müebbet hapis cezasına çarptırdı.
9.07.2024Gündem
Dursun Özbek: Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorum
Dursun Özbek: Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorumGalatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, "UEFA devamlı tepemizde. Negatif öz sermaye durumundayız şu anda. Bunu düzeltin diyorlar bize. Yapamazsak büyük ihtimalle cezaya muhatap olacağız. Bunu düzeltmenin yolu da alacağımız hasılat paylaşımı modelinde alacağımız avanstan geçiyor. Biz öyle bir kültürden geliyoruz ki esareti, pranga altında olmayı hiçbir zaman kabul etmemiş bir neslin insanıyız. Ben bir Galatasaraylı olarak bu prangadan çıkmak istiyorum" dedi.
6.07.2024Spor
Prof. Dr. Genç: Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa, suyun buharlaşmasına engel olacaktır
Prof. Dr. Genç: Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa, suyun buharlaşmasına engel olacaktırMehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden (MAKÜ) biyoloji uzmanı Prof. Dr. Hasan Genç, "Burdur Gölü'nün çevresinde yeşil kuşak oluşturulsa suyun buharlaşmasına engel olacaktır. Söylediklerim uygulanırsa göl, belki de tekrar canlanma pozisyonuna çıkacaktır" dedi.
4.07.2024Gündem
e-Devlet üzerinden 234 bin 588 kişi engelli kimlik kartı sahibi oldu
e-Devlet üzerinden 234 bin 588 kişi engelli kimlik kartı sahibi olduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca başvuruları e-Devlet'e taşınan engelli kimlik kartına Ağustos 2021'den beri internet üzerinden başvuran 234 bin 588 kişi, kimliğin sahibi oldu.
4.07.2024Gündem
Ev sahibi, fahiş fiyat teklif eden emlakçıyı ifşa edip, şikayette bulundu
Ev sahibi, fahiş fiyat teklif eden emlakçıyı ifşa edip, şikayette bulundu Ankara'da internete koyduğu ilanla evini 15 bin 850 TL'ye kiraya vermek isteyen S.K (59), kendisine ulaşan emlakçının 'Evini 20 bin liraya kiraya verebilirim' teklifini, 'Sizin gibiler yüzünden ev kiraları tavan yaptı' diyerek reddetti. S.K., emlakçı ile yazışmalarını sosyal medyada paylaşıp, Ticaret Bakanlığı'na şikayette bulundu. Bakanlık tarafından konut ilan fiyatlarında fahiş artış yaptığı belirlenen 889 emlak işletmesine 88 milyon 900 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.
2.07.2024Video
Ev sahibi, fahiş fiyat teklif eden emlakçıyı ifşa edip, şikayette bulundu
Ev sahibi, fahiş fiyat teklif eden emlakçıyı ifşa edip, şikayette bulunduAnkara'da internete koyduğu ilanla evini 15 bin 850 TL'ye kiraya vermek isteyen S.K (59), kendisine ulaşan emlakçının 'Evini 20 bin liraya kiraya verebilirim' teklifini, 'Sizin gibiler yüzünden ev kiraları tavan yaptı' diyerek reddetti. S.K., emlakçı ile yazışmalarını sosyal medyada paylaşıp, Ticaret Bakanlığı'na şikayette bulundu. Bakanlık tarafından konut ilan fiyatlarında fahiş artış yaptığı belirlenen 889 emlak işletmesine 88 milyon 900 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.
2.07.2024Gündem
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat Kurum, Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu atandı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Murat Kurum, Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu atandıResmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Fahrettin Koca'dan boşalan Sağlık Bakanlığı'na Kemal Memişoğlu ve Mehmet Özhaseki'den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığa'na Murat Kurum getirildi.
2.07.2024Gündem
Kamu arazilerinin usulsüz tahsis edildiği iddiasına 20 gözaltı
Kamu arazilerinin usulsüz tahsis edildiği iddiasına 20 gözaltıAdana'nın Ceyhan ilçesinde, kamu arazilerini usulsüz yollarla tahsis edilerek haksız menfaat sağladıkları iddiasıyla mahalle muhtarı ile 3 kamu görevlisinin de aralarında bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.
28.06.2024Gündem
Emlakta fahiş fiyat artışına 10,7 milyon lira ceza
Emlakta fahiş fiyat artışına 10,7 milyon lira cezaTicaret Bakanlığı, emlak sektöründe ilan fiyatında fahiş artış yaptığı tespit edilen 107 işletmeye 2024 yılı Haziran ayında 10 milyon 700 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verildiğini açıkladı.
28.06.2024Ekonomi
Ev sahipleri 1 yıllık peşin ve çıkış taahhütnamesi almaya başladı
Ev sahipleri 1 yıllık peşin ve çıkış taahhütnamesi almaya başladıKira zamlarında yüzde 25'lik tavan artış oranı uygulaması 1 Temmuz 2024 itibariyle sona eriyor. Tüketiciler Konfederasyonu Emlak Komisyonu Başkanı Bora Tren, "Uzamazsa eski sisteme geri dönülecek. Eski sistem dediğimiz de senelik enflasyon oranında 12 ayın ortalaması TÜFE oranında devam edecek. Mal sahipleri şikayet ediyor. Kiracılar bu durumda oldukça memnun gözükür. Ama mal sahipleri de kendilerine özgü tedbirler almaya başladı. 1 yıllık peşin istemeye ve çıkış taahhütnamesi almaya başladılar. Bu da kiracıları oldukça zorluyor. Önümüzdeki dönemde kira tespit davalarının ikiye, üçe katlanacağını öngörüyoruz" dedi.
25.06.2024Gündem
Ev sahipleri 1 yıllık peşin ve çıkış taahhütnamesi almaya başladı
Ev sahipleri 1 yıllık peşin ve çıkış taahhütnamesi almaya başladıKira zamlarında yüzde 25'lik tavan artış oranı uygulaması 1 Temmuz 2024 itibariyle sona eriyor. Tüketiciler Konfederasyonu Emlak Komisyonu Başkanı Bora Tren, "Uzamazsa eski sisteme geri dönülecek. Eski sistem dediğimiz de senelik enflasyon oranında 12 ayın ortalaması TÜFE oranında devam edecek. Mal sahipleri şikayet ediyor. Kiracılar bu durumda oldukça memnun gözükür. Ama mal sahipleri de kendilerine özgü tedbirler almaya başladı. 1 yıllık peşin istemeye ve çıkış taahhütnamesi almaya başladılar. Bu da kiracıları oldukça zorluyor. Önümüzdeki dönemde kira tespit davalarının ikiye, üçe katlanacağını öngörüyoruz" dedi.
25.06.2024Video
Sahte ilanla 'kapora' dolandırıcılığı uyarısı
Sahte ilanla 'kapora' dolandırıcılığı uyarısıTüketicler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, gerçekte olmayan konutu internette uygun fiyata ilana koyup, kiralamaya ilişkin güven vermek amacıyla kapora talep eden dolandırıcılara karşı tüketicileri uyararak, "Kiralık konut arayanlar, evi görsün, tapu sahibiyle görüşsün ya da emlakçı kiraya veriyorsa vekalet istensin, yetkisi sorgulansın, meslek odasına üyeliği incelensin. Bu şartlar gerçekleşmiyorsa tüketiciler aldanmasın" dedi.
19.06.2024Video
Sahte ilanla 'kapora' dolandırıcılığı uyarısı
Sahte ilanla 'kapora' dolandırıcılığı uyarısıTüketicler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, gerçekte olmayan konutu internette uygun fiyata ilana koyup, kiralamaya ilişkin güven vermek amacıyla kapora talep eden dolandırıcılara karşı tüketicileri uyararak, "Kiralık konut arayanlar, evi görsün, tapu sahibiyle görüşsün ya da emlakçı kiraya veriyorsa vekalet istensin, yetkisi sorgulansın, meslek odasına üyeliği incelensin. Bu şartlar gerçekleşmiyorsa tüketiciler aldanmasın" dedi.
19.06.2024Gündem
Beykoz'da metrelerce koştu; araçları durdurarak yoldaki kaplumbağayı ezilmekten kurtardı
Beykoz'da metrelerce koştu; araçları durdurarak yoldaki kaplumbağayı ezilmekten kurtardıBeykoz TEM otoyolunda otomobiliyle işe giden 38 yaşındaki Sevil Ara yola çıkan kaplumbağayı fark etti. Otomobilden inerek metrelerce koşan Ara ,araçları durdurarak yoldaki kaplumbağayı ezilmekten son anda kurtardı.
17.06.2024Video
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira ceza
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira cezaTicaret Bakanlığı tarafından hem ticaret hayatının düzenli işleyişini tesis etmek hem de bireysel olarak vatandaşların haklarının korunması konusunda 81 ilde 1 Ocak 2023-11 Haziran 2024 tarihleri arasında 81 ilde yapılan denetimlerde 116 bin 262 gerçek ve tüzel kişiye toplam 2 milyar 331 milyon 949 bin 69 TL idari para cezası uygulandı.
14.06.2024Gündem
"Gayrimenkul kiralamak ve satın almak isteyenleri, yeni nesil dijital emlak ofisi ile tanıştırıyoruz"
"Gayrimenkul kiralamak ve satın almak isteyenleri, yeni nesil dijital emlak ofisi ile tanıştırıyoruz"Emlakyap Kurucu Ortağı Mevlüt Acaroğlu, kurdukları ‘Yeni Nesil Dijital Emlak Ofisleri’ ile tüm mülkleri 60 farklı ülkede, 120’den fazla portalda ve 25 ayrı dile çevirerek yayımladıklarını duyurdu. Mülklerin bu sayede uluslararası arenada geniş bir kitleye ulaştığını söyleyen Acaroğlu, “Gayrimenkul kiralamak ve satın almak isteyenleri, yeni nesil dijital emlak ofisi ile tanıştırıyoruz. Tüm satış ve kiralama işlemlerinde en uygun stratejiyi belirleyip uyguluyoruz. Profesyonel drone ile fotoğraf ve video çekimleri yaparak mülklerin dijital ortamda dikkat çekici ve çok yönlü tanıtılmasını sağlıyoruz” dedi.
14.06.2024Kurumsal
Bakan Özhaseki: Adıyaman İndere'de 16 bin 433 konut yapacağız
Bakan Özhaseki: Adıyaman İndere'de 16 bin 433 konut yapacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, afet konutlarının yapımına aralıksız devam ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin en büyük şantiyesini Adıyaman İndere'de kurduk. İndere'de 850 bloktan oluşan 16 bin 433 konutumuzun yapımını sürdürüyoruz" dedi.
11.06.2024Gündem
Bakan Özhaseki: Hedefimiz ülkemizin turizmini baltalamak değil, sahillerimizi kaçak yapılardan arındırmak
Bakan Özhaseki: Hedefimiz ülkemizin turizmini baltalamak değil, sahillerimizi kaçak yapılardan arındırmakÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Hedefimiz ülkemizin turizmini baltalamak değil, sahillerimizi kaçak yapılardan arındırmaktır. Şehirlerimizin turizm aksının, turistik hareketliliğinin yasal çizgide devam etmesini sağlamaktır. Biz, il müdürlüklerimiz nezdinde kıyılarımızı gözetim altına alıyoruz. Valiliklerimiz de bu hassas meseleyi yakından takip edecek" dedi.
1.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kirafahiş fiyatev sahibiartışticaret bakanlığı

Emlak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.