Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Son dakika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı haber sayfamızda...

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.059 enerji ve tabii kaynaklar bakani haberi bulunmuştur.
Bakan Bayraktar: Tüm ŞİÖ üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilir
Bakan Bayraktar: Tüm ŞİÖ üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Tüm Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üyeleri birlikte çalışarak mega bir şebeke inşa edebilir. Bu aynı zamanda büyük bir elektrikli araç şarj networkü de olur. Biz halihazırda komşularımız Gürcistan, Azerbaycan, İran, Bulgaristan ve Yunanistan'la birlikte çalışıyoruz. Bir çalışma grubu oluşturmayı öneriyorum; ŞİÖ şemsiyesi altında teknik bir grup oluşturarak mega şebeke üzerine birlikte çalışabiliriz" dedi.
21.06.2024 Politika
Siyasilerden, A Milli Futbol Takımı'na tebrik mesajları
Siyasilerden, A Milli Futbol Takımı'na tebrik mesajları Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımı için siyasiler tebrik mesajları paylaştı.
18.06.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'ya gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'ya gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8'inci Hükümetler Arası Zirvesi'ne katılmak üzere Madrid'e gitti.
12.06.2024 Politika
İliç'teki maden ocağından çıkarılan son 5 işçi için cenaze töreni düzenlendi
İliç'teki maden ocağından çıkarılan son 5 işçi için cenaze töreni düzenlendi Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden ocağında, 13 Şubat'ta meydana gelen heyelanda tonlarca toprak yığını altında kalan 9 işçiden 5'inin daha cansız bedenlerine ulaşılması ile çalışmalar sonlandırıldı. Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda kimlik tespitleri tamamlanan işçilerin cenazeleri bugün Erzincan'da düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.
10.06.2024 Gündem
Bakan Bayraktar: Önceliğimiz çevre dostu enerji
Bakan Bayraktar: Önceliğimiz çevre dostu enerji Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türk ekonomisinin büyümesine ve sanayinin ihtiyaçlarına bağlı olarak enerji talebinin arttığını belirterek, önceliklerinin vatandaşlara düşük maliyetli, güvenilir ve çevre dostu enerji sağlamak olduğunu söyledi.
7.06.2024 Politika
Bakan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’nda konuştu
Bakan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’nda konuştu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’nun ‘Geleceğin Teknolojik Ekosistemi: İnsanların ve Gezegenin Yararına’ başlıklı panelinde konuştu.
7.06.2024 Ekonomi
Bakan Bayraktar, Rus mevkidaşı Kozlov ile görüştü
Bakan Bayraktar, Rus mevkidaşı Kozlov ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılmak üzere gittiği Rusya’nın ST. Petersburg kentinde Rusya Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı Alexander Kozlov ile görüştü.
7.06.2024 Dünya
Bakan Bayraktar, Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar, Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılmak üzere gittiği Rusya’nın ST. Petersburg kentinde Gazprom İcra Kurulu Başkanı Aleksey Miller ile bir araya geldi.
7.06.2024 Dünya
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttı
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttı Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 4-6 Haziran’da düzenlenen Uluslararası Hazar Petrol ve Doğal Gaz Fuarı’nda Türkiye’deki yatırımlarını ve sürdürülebilirlik stratejisini sıfır karbon emisyonuna sahip standında tanıttı. Tanıtımda mikroalglerden havacılık yakıtı üretimi projesinden baca gazındaki karbondioksitin yakalanıp değerli ürünlere dönüştürülmesine kadar SOCAR Türkiye AR-GE tarafından yapılan projeler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi.
6.06.2024 Dünya
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdi
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı stantlarını gezdi.
4.06.2024 Dünya
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
4.06.2024 Dünya
İliç’te madendeki heyelanda 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı
İliç’te madendeki heyelanda 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 9 işçiden birinin daha cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.
4.06.2024 Gündem
Bakan Bayraktar, Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldı
Bakan Bayraktar, Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldı.
4.06.2024 Dünya
Bakan Bayraktar Azerbaycan’da
Bakan Bayraktar Azerbaycan’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a gitti. Bakan Bayraktar, BOTAŞ ve SOCAR arasında dört anlaşma imzalandığını duyurdu.
4.06.2024 Dünya
Bakan Bayraktar: Nahçıvan gazı bu yıl Iğdır üzerinden gelecek
Bakan Bayraktar: Nahçıvan gazı bu yıl Iğdır üzerinden gelecek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı'ndaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah zamanından önce biz bu boru hattını hazır hale getireceğiz. Bu sene kış ayında Nahçıvan gazı Iğdır üzerinden gelecek" dedi.
3.06.2024 Politika
Bakan Bayraktar'dan büyükelçilere yatırım çağrısı
Bakan Bayraktar'dan büyükelçilere yatırım çağrısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkelerin büyükelçileri ile bakanlıkta bir araya geldi. Görüşmede, Hazar bölgesindeki doğal gaz kaynaklarının Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştırılması konusu gündeme geldi. Bakan Bayraktar, özellikle Yunanistan ve Bulgaristan ile enterkonneksiyon kapasitesinin arttırılması ve bu alana uzun dönemli yatırım yapılması gerektiğini söyledi.
31.05.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Yenilenebilir enerjide dünyada ilk 11'deyiz
Bakan Bayraktar: Yenilenebilir enerjide dünyada ilk 11'deyiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Yenilenebilir enerjide dünyada ilk 11'de, Avrupa'da ise ilk 5'teyiz. Güneş ve rüzgarda her yıl toplam 5 bin megavat ilave ile kurulu gücümüzü artırmaya devam edeceğiz" dedi.
29.05.2024 Gündem
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Öncelikli hedefimiz olan fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine yönelik para politikasındaki sıkı duruşun maliye ve gelirler politikası ile desteklenmesiyle yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.
27.05.2024 Ekonomi
Bakan Bayraktar: Sakarya Gaz Sahasında günlük 5 milyon metreküpe ulaştık
Bakan Bayraktar: Sakarya Gaz Sahasında günlük 5 milyon metreküpe ulaştık Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sakarya Gaz Sahasında günlük üretimin yeni bir rekorla 5 milyon metreküpe ulaştığını açıkladı.
24.05.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Fatih Sondaj Gemimiz, 'Göktepe-2' kuyusunda sondaja başladı
Bakan Bayraktar: Fatih Sondaj Gemimiz, 'Göktepe-2' kuyusunda sondaja başladı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Fatih Sondaj Gemisi'nin, Karadeniz'deki Sakarya Gaz Sahası'nda 'Göktepe-2' adı verilen kuyuda sondaj çalışmalarına başladığını açıkladı.
23.05.2024 Gündem
Bayraktar: Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz
Bayraktar: Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından iki hafta sonra Çin’de önemli temaslarda bulundu. Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Zhang Jianhua ile bir araya gelen Bakan Bayraktar, ‘Enerji Dönüşümü Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı’nı imzaladı. Bakan Bayraktar, mutabakat zaptına ilişkin olarak “Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.
21.05.2024 Dünya
Bakan Bayraktar, Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Jianhua ile görüştü
Bakan Bayraktar, Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Jianhua ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarını sürdürdüğü Pekin’de Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Zhang Jianhua ile görüştü.
21.05.2024 Dünya
Bakan Bayraktar, Çinli mevkidaşı Guanghua ile görüştü
Bakan Bayraktar, Çinli mevkidaşı Guanghua ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Çin’in başkenti Pekin’de Çin Halk Cumhuriyeti Doğal Kaynaklar Bakanı Wang Guanghua ile bir araya geldi.
21.05.2024 Dünya
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, "Bir taraftan yolları yapıyoruz bir taraftan buraya makinelerimizi, kuyularımızı, kulelerimizi getiriyoruz ve bu çalışmalarla inşallah 2024 sonuna kadar da 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
19.05.2024 Politika
Erdoğan: Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 5 milyar doların üzerine çıkaracağız
Erdoğan: Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 5 milyar doların üzerine çıkaracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 3,5 milyar dolardan 5 milyar doların üzerine inşallah çıkaracağız. Özellikle de yatırımlar konusunda birçok yatırımcımız şu anda 300 civarında Gürcistan'da sürekli yatırımlar yapıyorlar. Altyapı, üstyapı bütün bunlar Türkiye- Gürcistan arasındaki ilişkilerin ne denli güçlü olduğunu da gösteriyor" dedi.
16.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan bayraktar enerji Cumhurbaşkanı Erdoğan iliç görüşme

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.