Filo

Filo

Son dakika filo haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan filo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan filo haber sayfamızda...

Filo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 406 filo haberi bulunmuştur.
TAV Havalimanları ilk altı ayda 46 milyon yolcuya hizmet verdi
TAV Havalimanları ilk altı ayda 46 milyon yolcuya hizmet verdiTAV Havalimanları 2024’ün ilk yarısına ilişkin finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde dış hat trafiği önceki yıla göre yüzde 20 artarken iç hat trafiği yüzde 14 yükseldi.
23.07.2024Ekonomi
Aydın'da orman yangınlarına karşı havadan, karadan ve denizden denetim
Aydın'da orman yangınlarına karşı havadan, karadan ve denizden denetimAydın'da orman yangınlarının önüne geçilmesi için tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Kuşadası Milli Parklar Filo Komutanlığı'na bağlı helikopter havadan, sahil güvenlik ekipleri denizden, atlı birlikler ve komandolar ise karadan yangın riskinin bulunduğu bölgelerde devriye görevini sürdürüyor.
18.07.2024Foto Galeri
İmamoğlu: Depremle mücadelede personel alımı ile ilgili en kritik alan İstanbul itfaiyesi
İmamoğlu: Depremle mücadelede personel alımı ile ilgili en kritik alan İstanbul itfaiyesi'İstanbul İtfaiyesi Yeni Araç Hizmete Alım Töreni'nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'un özellikle depremle mücadelede ve afet anına hazırlıkla ilgili sorumluluklarından ötürü personel alımına en çok ihtiyaç duyulan, ilgili alan ve en kritik alan İstanbul İtfaiyesi'dir" dedi. İmamoğlu konuşmasının devamında, "Şehircilik Bakanlığı'nda, 2 bin 300 kişinin bizim kurumumuza katılmasının engellenmesinin altında yatan anlamsız, mesnetsiz, komik, trajik durumun sebebi nedir? Bir önceki Bakana, ondan önceki Bakana, şimdi de yeni dönemi hayırlı olsun, Sayın Kurum'a bunu defalarca ilettim. Anlamı nedir? Yani devletimizin bir kurumuna 2 bin 300 kişilik itfaiye eri katılımını engellemenin anlamı nedir" ifadelerini kullandı.
11.07.2024Politika
İmamoğlu: Toplu taşımada çok başka bir döneme yürüyüşümüzü takip edeceksiniz
İmamoğlu: Toplu taşımada çok başka bir döneme yürüyüşümüzü takip edeceksinizİBB iştiraki Şehir Hatları tarafından üretilen Deniz Dolmuşlar, düzenlenen törenle suya indirildi. Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bütün toplu taşıma çalışmalarını sürdürüyor olacağız. Bizi metrolarda, yeni nesil metrobüslerde, deniz ulaşımında yaptığımız yatırımlarda, bisiklet konusunda attığımız adımları da göreceksiniz. Birçok konuda İstanbul'un yenilikçi, vizyoner, çevreci en düşük emisyona sahip, sürdürülebilir araç takviyeleriyle İstanbul'un toplu taşımasında çok başka bir döneme yürüyüşümüzü takip edeceksiniz" dedi.
9.07.2024Gündem
'Vodafone Türkiye Yeşil Dijital Dönüşüm Politika Raporu' yayınlandı
'Vodafone Türkiye Yeşil Dijital Dönüşüm Politika Raporu' yayınlandıVodafone, Türkiye'nin yeşil ve dijital dönüşümünü mercek altına alan yeni bir rapor yayınladı. 'Vodafone Yeşil Dijital Dönüşüm Politika Raporu'nda Türkiye'nin yeşil dijital dönüşüm yolculuğunda attığı ve atması gereken adımlar vurgulanırken, gelecekteki politika geliştirme süreçleri için de bir rehber oluşturulması hedefleniyor. Türkiye'nin sürdürülebilir geleceğine ışık tutması hedeflenen raporda, yeşil dijital dönüşümün etkileri, dünya ve Türkiye'deki uygulamalar, yeşil dijital dönüşümü destekleyen dijital ürünler ve kamu politikalarına yönelik öneriler ele alınıyor.
6.06.2024Ekonomi
Türk Hava Kuvvetleri'nin 113. Yılı coşkuyla kutlandı
Türk Hava Kuvvetleri'nin 113. Yılı coşkuyla kutlandıTürk Hava Kuvvetlerinin 113. Yılı coşkuyla kutlandı. Türk Hava Müzesi'nde düzenlenen kutlama programında, F-16, F-4 ve Süper Mushshak uçakları alçak uçuş gösterisi düzenledi. Program kapsamında söyleşi yapan Hava Pilot Yüzbaşı Emrah Bayrı, havacı olmak isteyen gençlerin sorularını cevapladı.
1.06.2024Gündem
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek'
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek'Türk Hava Yolları (THY) 2033 yılında yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'ü yükseleceği ve filodaki uçak sayısının 800'ü geçeceği açıklandı.
23.05.2024Ekonomi
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam ettiTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönleriyle Araştırılması' yönündeki önergesi esnasında milletvekilleri arasında çıkan tartışma, bugün de devam etti.
23.05.2024Politika
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcuİbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) - DÜNYA'NIN en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024Ekonomi
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak"
"Şirketlerin araç gibi robot filoları da olacak"Robot İstihdam Ajansı Kurucusu Canan Alkın, “Öyle bir dönemdeyiz ki yaşanan gelişmeler fütüristliği bir yaklaşım olmaktan çıkarıp, geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyor. İnsan-makine etkileşimine yepyeni bir soluk getiren yapay zeka, robotların potansiyelini de çok kısa sürede artıracak. Şirketlerin tıpkı araç filoları olduğu gibi, robot filoları da olacak. Buradaki başarı da bu filoların uyum içinde çalışabildiği orkestrasyonu sağlamaktan geçecek" dedi.
16.05.2024Ekonomi
Otokoç 2. El’in Malatya şubesi açıldı
Otokoç 2. El’in Malatya şubesi açıldıOtokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren Otokoç 2. El’in, Malatya şubesi açıldı. Açılışta konuşan Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, "Şirket olarak uzun süredir çift haneli olarak büyüyoruz. Deprem felaketinden sonra Malatya’da böyle bir yatırım yapmaktan keyif alıyoruz. Malatya halkına ve ekonomisine katkı sağlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.
14.05.2024Gündem
Kamuda tasarruf paketi açıklandı
Kamuda tasarruf paketi açıklandıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni açıkladı. Buna göre; kamuda yeni araç satın alma ve kiralama, yeni hizmet binası alımı ve yapımı 3 yıl durdurulacak, yabancı menşeli araç kullanımı yasaklanacak, istihdam emekli olanlarla sınırlandırılacak, personel servisi hizmeti bitecek, yönetim kurulu ücretlerinde üst sınır olacak, kamuda hediye vermek yasaklanacak, hizmet içi eğitimler kamu binalarında yapılacak.
13.05.2024Gündem
İş dünyasının liderleri Voltify ve FiloBroker'ın elektrikli araç deneyim etkinliğinde buluştu
İş dünyasının liderleri Voltify ve FiloBroker'ın elektrikli araç deneyim etkinliğinde buluştuFilo yönetim ve danışmanlık hizmetleri sunan Filo Broker ile elektrikli araç kiralama şirketi olan Voltify, kurumların karar verici liderlerini 'Aramızda Elektrik Var' sloganıyla Kemer Country'de bir araya getirdi. Etkinlikte önce kurumsal filoların elektrikli araç dönüşüm stratejileri ele alındı; ardından kurumların karar vericileri en çok merak edilen 30 kadar farklı marka ve model elektrikli aracı bizzat test ettiler.
8.05.2024Ekonomi
Engellemelere rağmen yolumuza devam edeceğiz
Engellemelere rağmen yolumuza devam edeceğizUluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Guinea-Bissau'nun İsrail'in baskıları sonucu filodaki 2 gemiden bayraklarını çekmesi üzerine basın açıklaması yaptı. Açıklamada, yapılan baskı ve engelleme girişimlerine karşılık, filonun kararlılıkla yoluna devam edeceği ve yola çıkmak için her türlü girişimde bulunacağı ifade edildi.
27.04.2024Gündem
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları heyecanına 3 ay kaldı
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları heyecanına 3 ay kaldıParis 2024 Olimpiyat Oyunları için geri sayım başladı. Türkiye’deki olimpiyat kotası için süren müsabakalarda şimdiye kadar 59 sporcu, Paris 2024’te olmayı garantiledi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile başlattığı iş birliğiyle Paris 2024 yolculuğunda Team Türkiye’ye desteklerini sürdürdüklerini hatırlatan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat Sözen, çocukları ve gençleri olimpik değerlerle buluşturmayı ve daha fazla gencin olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmesine katkı sunma hedeflerinin bir kez daha altını çizdi.
26.04.2024Spor
TAV Havalimanları ilk çeyrekte 17,1 milyon yolcuya hizmet verdi
TAV Havalimanları ilk çeyrekte 17,1 milyon yolcuya hizmet verdiTAV Havalimanları 2024 yılının ilk üç ayında işlettiği havalimanlarında toplam 17,1 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket söz konusu dönemde 321 milyon Euro ciro ve 86 milyon Euro FAVÖK elde etti.
25.04.2024Gündem
Nakilnat, 2024’ün ilk çeyreğinde cirosunu ikiye katlayarak 60 milyona ulaştırdı
Nakilnat, 2024’ün ilk çeyreğinde cirosunu ikiye katlayarak 60 milyona ulaştırdıNakliyeye ihtiyaç duyan işletmeler ile lojistik hizmet veren şirketleri bir araya getiren yeni nesil taşıma platformu Nakilnat, 2024’ün ilk çeyrek karnesini açıklarken, lojistik endüstrisinin dinamiklerini değerlendirdi. Nakilnat kurucusu Mehmet Meydan, “2024’ün ilk çeyreğinde ciromuzu geçtiğimiz yılın aynı döneminine kıyasla ikiye katlayarak 60 milyona ulaştırdık. Bu başarının rüzgarıyla yakın gelecekte, Hollanda ile yurt dışındaki faaliyetlerimize start vermeyi hedefliyoruz” dedi.
22.04.2024Ekonomi
Mars Logistics, 2023'ü 529,5 milyon Euro ciro ile kapattı
Mars Logistics, 2023'ü 529,5 milyon Euro ciro ile kapattıMars Logistics, 2023 yılına ilişkin büyüme rakamlarını açıklayarak 2024 hedeflerini paylaştı. Buna göre 2023 yılını 529,5 milyon euro ciro ile kapatan şirket, 2024 yılında Euro bazında yüzde 15 büyüme hedefliyor.
16.04.2024Ekonomi
Prof. Dr. Güntürk: Türk Yıldızları 2025’ten itibaren Hürjet’i kullanacak
Prof. Dr. Güntürk: Türk Yıldızları 2025’ten itibaren Hürjet’i kullanacakTürk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi olan Türk Yıldızları'nın 4 adet NF-5 uçağı, son 12 yılda çeşitli nedenlerle düştü. Kazalarda 2'si pilot, 1'i yer personeli, 3 asker şehit oldu. Bu kazaların birçok nedeni olabileceği gibi NF-5 uçakların 60 yıldır kullanıldığını hatırlatan Selçuk Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Prof. Dr. Rüştü Güntürk, “Bu uçaklarımızı yaklaşık 60 yıldır kullanmaktayız. Bir metal yorgunluğu var yani metal yorgunluğu da olabilir. Ama teknisyenlerimiz uçakların bakımlarını çok iyi yapar. Hürjet’i yapıyoruz ve inşallah 2025’ten itibaren Türk Yıldızları’nda artık Hürjet'i kullanacağız. NF-5'lerden daha üstün tarafı ise NF-5'lerin hızı 1,2 mach, bizim Hürjet’imiz ise 1,4 mach. Yani bundan daha iyi, daha hızlı, daha büyük bir hıza sahip olacak" dedi.
13.04.2024Video
Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor-İstanbul DHA
Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor-İstanbul DHAİHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda uluslararası sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor. Filoya katılım için başvuru süreci devam ediyor.
4.04.2024Kurumsal
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdı
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdıTürk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı. Finansal sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Türk Hava Yolları’nın net karının 2.9 Milyar dolar olduğunu ifade ederek, “880 havayolu içerisinde her 3 yolcudan 1’i Türk Hava Yolları ile uçuyor. Yolcu başına kar oranımız 7 dolar seviyesine yükseldi. 90 yıl içerisinde geldiğimiz 400 uçaklık filo sayımızı da önümüzdeki 10 yılda 800’lere çıkartacağız. Onlarca yılda var olan kapasiteyi 2 katına çıkartma hedefini 10 yıla sığdırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
4.04.2024Ekonomi
Uluslararası Özgürlük Filosu insani yardım için Gazze'ye gidiyor
Uluslararası Özgürlük Filosu insani yardım için Gazze'ye gidiyorİSTANBUL, (DHA) - İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Uluslararası Özgürlük Filosu için satın alımı yapılan iki gemide incelemelerde bulundu. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, “Bu yük gemisi 5 bin 500 yüz ton kapasiteli, adı Anadolu. Ülkemizin yardımlarını ve merhametini yüklenerek Gazze'ye ulaştıracak. Diğer gemimizin adı, Vicdan. Bu gemi de dünyadaki vicdan sahibi aktivistleri alacak ve dünya vicdanını Gazze sahillerine ulaştıracak" dedi.
27.03.2024Gündem
Türk Hava Yolları'nın yeni markası AJET bilet satışlarına başladı
Türk Hava Yolları'nın yeni markası AJET bilet satışlarına başladıAnadolu'nun hava ulaşımı ihtiyacını avantajlı seçeneklerle karşılamak amacıyla 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak kurulan AnadoluJet, 12 Mart itibarıyla "AJET" adı altında bilet satışlarına başladı.
12.03.2024Ekonomi
Kâmil Koç, 33 adet Mercedes-Benz otobüsü filosuna kattı
Kâmil Koç, 33 adet Mercedes-Benz otobüsü filosuna kattıKarayolu yolcu taşımacılığı alanında yaklaşık bir asırdır faaliyet gösteren Kâmil Koç, 33 adet Mercedes-Benz marka Tourismo 16 2+1 otobüsü filosuna kattı.
7.03.2024Kurumsal
TOLUN, aynı anda atılan dörtlü atışta farklı hedefleri vurdu
TOLUN, aynı anda atılan dörtlü atışta farklı hedefleri vurduASELSAN tarafından milli imkanlarla geliştirilen TOLUN Mühimmatı, Türkiye'de ilk kez aynı anda yapılan dörtlü atışta hedeflerini tam isabetle vurdu.
1.03.2024Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

filothyimamoğluİHHGazze

Filo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.