Göçmen

Göçmen

Son dakika göçmen haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göçmen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göçmen haber sayfamızda...

Göçmen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.552 gocmen haberi bulunmuştur.
Datça'da 78 kaçak göçmenle yakalanan 2 Rus organizatör tutuklandı
Datça'da 78 kaçak göçmenle yakalanan 2 Rus organizatör tutuklandıMuğla'nın Datça ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 78 kaçak göçmen ve organizatör oldukları belirtilen Rus uyruklu 2 kişi Sahil Güvenlik tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 organizatör şüphelisi tutuklandı.
16.08.2022Gündem
Bakan Soylu: Tendürek Dağı ilk kez terörden arındı
Bakan Soylu: Tendürek Dağı ilk kez terörden arındıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka-32 Operasyonu'nda turuncu ve gri kategorideki 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
16.08.2022Gündem
Göç İdaresi Başkanlığı: 69 bin 692 göçmen, sınır dışı edildi
Göç İdaresi Başkanlığı: 69 bin 692 göçmen, sınır dışı edildiİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, bu yıl içinde sınır dışı edilen kaçak göçmen sayısının, 69 bin 692 olduğunu açıkladı. Gönüllü geri dönüş yapan Suriyeli sayısında da 517 bin 289'a ulaşıldığı belirtildi.
16.08.2022Gündem
MSB: Edirne sınırında yanlarında ceset bulunan 108 göçmen kurtarıldı
MSB: Edirne sınırında yanlarında ceset bulunan 108 göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı, Edirne sınırında görevli askerlerin yanlarında 1 erkek cesedi bulunan 108 düzensiz göçmenle karşılaştığını, göçmenlerin Yunanistan tarafından 4 gün aç ve susuz bırakılıp, para ile eşyaları alındıktan sonra sınır dışı edilmeye zorlandıklarını açıkladı.
16.08.2022Gündem
İzmir'de 192 kaçak göçmen ile 5 organizatör yakalandı, 65 kaçak göçmen kurtarıldı
İzmir'de 192 kaçak göçmen ile 5 organizatör yakalandı, 65 kaçak göçmen kurtarıldıİzmir'in Urla ilçesi açıklarında 192 kaçak göçmen ile 5 organizatör yakalanırken, Çeşme ve Dikili ilçesi açıklarında ise Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 65 kaçak göçmen kurtarıldı.
16.08.2022Gündem
Edirne Valiliği’nden ‘Meriç Nehri’nde mahsur kalan göçmen’ açıklaması
Edirne Valiliği’nden ‘Meriç Nehri’nde mahsur kalan göçmen’ açıklamasıEdirne Valiliği, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üzerindeki adacıkta göçmenlerin mahsur kaldığı iddiaları üzerine bölgede yapılan aramalarda her hangi bir göçmen grubuna rastlanılmadığını açıkladı.
16.08.2022Gündem
Meslektaşını öldüren doktor, testi pozitif çıkınca duruşmaya katılmadı
Meslektaşını öldüren doktor, testi pozitif çıkınca duruşmaya katılmadıMersin'de meslektaşı Ahmet Dikmen’i (sağda) öldüren ve ‘tasarlayarak bir kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan doktor Hasan Çayır (solda), koronavirüs testi pozitif çıktığı için duruşmaya katılmadı.
15.08.2022Gündem
Edirne'de 110 Afgan göçmen, sınır dışı edilmek üzere İstanbul'a gönderildi
Edirne'de 110 Afgan göçmen, sınır dışı edilmek üzere İstanbul'a gönderildiTürkiye'ye yasa dışı yollarla giren 110 Afganistan uyruklu göçmen, sınır dışı edilmek üzere Edirne'den İstanbul'a götürüldü.
15.08.2022Gündem
227 Afgan göçmen daha ülkelerine gönderildi
227 Afgan göçmen daha ülkelerine gönderildiTürkiye'ye yasa dışı yollarla giren 227 Afganistan uyruklu göçmen, Kırklareli'den getirilip, İstanbul'dan charter seferi ile ülkelerine gönderildi.
14.08.2022Gündem
Tunca Nehri'nde debi düştü, yüzeyi çöp ve otlarla kaplandı
Tunca Nehri'nde debi düştü, yüzeyi çöp ve otlarla kaplandıEdirne'de, mevsimin yağışsız geçmesi ve aşırı sıcaklar nedeniyle debisi düşen Tunca Nehri'nin yüzeyi, kum adacıkları ve çöplerle kaplandı. Bazı bölgelerde nehir yüzeyi otlardan görünmezken, kum adacıkları ise göçmen kuşların mekanı oldu.
13.08.2022Foto Galeri
Kekova Adası'nda 20 göçmen daha yakalandı
Kekova Adası'nda 20 göçmen daha yakalandıAntalya'nın Demre ilçesinde yerleşim olmayan Kekova Adası'nda, aç ve susuz kalan 20 düzensiz göçmen kurtarıldı. Emniyet birimlerinin, 3 gün arayla yaptığı operasyonda yakalanan düzensiz göçmen sayısı 180'e yükseldi.
13.08.2022Gündem
Tuz Gölü, pespembe
Tuz Gölü, pespembeTürkiye'nin 2'nci büyük gölü olan Tuz Gölü, sıcaklıklarla birlikte artan algler ve bakteriler nedeniyle pespembe renge döndü.
12.08.2022Video
Yayılımı artan 'aedes', ölümcül kategoride hastalıkları bulaştırabiliyor
Yayılımı artan 'aedes', ölümcül kategoride hastalıkları bulaştırabiliyorRize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Akıner ve ekibi, özellikle İstanbul'da yayılımında artış gözlenen 'aedes albopictus' türü sivrisineklerle ilgili laboratuvar incelemelerini sürdürüyor. Akıner, "Neredeyse kutuplar hariç tüm dünyada hızlıca yayılıyor. Bu hayvan dünyadaki en tehlikeli ya da en ölümcül kategoride sayılan hastalıkların pek çoğunu bulaştırabiliyor" dedi.
12.08.2022Video
Ülkelerine dönmek isteyen Türkmenistan vatandaşları yetkililerden yardım bekliyor
Ülkelerine dönmek isteyen Türkmenistan vatandaşları yetkililerden yardım bekliyorTürkiye'de bulunan ve aylardır ülkelerine dönmeye çalışan çok sayıda Türkmenistan vatandaşı, zor günler geçiriyor. İstanbul'dan Türkmenistan'a sınırlı sayıdaki uçuşta yer bulabilmek umuduyla geldikleri İstanbul Havalimanı'nda, saatlerce bekleyen Türkmenler, mağduriyetlerinin giderilmesi için ülkelerindeki yetkililere seslenerek yardım talep etti. Türkiye'de yaşayan ve ülkesine gitmek için iki yıldır mücadele eden Seytiva Gülcar, "Annemiz öldü gidemedik. Akrabalarımız öldü gidemedik. Kimse bize sahip çıkmıyor" diye konuştu.
11.08.2022Gündem
MSB: Kıyıya vuran bottan 47 göçmen kurtarıldı
MSB: Kıyıya vuran bottan 47 göçmen kurtarıldıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), İzmir'de kıyıya vurmuş şekilde mahsur kalan bir lastik bottan 47 göçmenin kurtarıldığını duyurdu.
11.08.2022Gündem
Kaçak göçmenleri 'Avrupa' diye Kekova Adası'na bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Avrupa' diye Kekova Adası'na bıraktılarAntalya'nın Demre ilçesindeki yapılaşmanın yasak olduğu, yerleşim bulunmayan Kekova Adası'nda 160 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlerin Avrupa veya Yunanistan'a bağlı ada diyerek Kekova'ya bırakıldıkları ortaya çıktı.
11.08.2022Video
Kaçak göçmenleri 'Avrupa' diye Kekova Adası'na bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Avrupa' diye Kekova Adası'na bıraktılarAntalya'nın Demre ilçesindeki yapılaşmanın yasak olduğu, yerleşim bulunmayan Kekova Adası'nda 160 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenlerin Avrupa veya Yunanistan'a bağlı ada diyerek Kekova'ya bırakıldıkları ortaya çıktı.
11.08.2022Gündem
Van'da metruk evde 33 kaçak göçmen yakalandı
Van'da metruk evde 33 kaçak göçmen yakalandıVan'nın İpekyolu ilçesinde metruk eve düzenlenen operasyonda Afganistan uyruklu 33 kaçak göçmen yakalandı.
10.08.2022Gündem
Yunanistan'ın, göçmenleri Türk kara sularına ittiği anlar görüntülendi
Yunanistan'ın, göçmenleri Türk kara sularına ittiği anlar görüntülendiMilli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi'nde düzensiz göçmenlerin, Yunanistan unsurlarınca lastik bota transfer edilerek Türk kara sularına itildiğini, bu anların Deniz Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracı ile tespit edildiğini açıkladı.
10.08.2022Video
Yunanistan'ın, göçmenleri Türk kara sularına ittiği anlar görüntülendi
Yunanistan'ın, göçmenleri Türk kara sularına ittiği anlar görüntülendiMilli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi'nde düzensiz göçmenlerin, Yunanistan unsurlarınca lastik bota transfer edilerek Türk kara sularına itildiğini, bu anların Deniz Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracı ile tespit edildiğini açıkladı.
10.08.2022Gündem
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılarİzmir'den kamyonete bindirilen Afganistan ve Filistin uyruklu 23 kaçak göçmen, 'Yunanistan geldiniz' denilerek, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir mahalleye bırakıldı. Göçmenler yakalanırken, organizatör şüphelisi 2 kişi gözaltına alındı.
9.08.2022Video
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılarİzmir'den kamyonete bindirilen Afganistan ve Filistin uyruklu 23 kaçak göçmen, 'Yunanistan'a geldiniz' denilerek, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir mahalleye bırakıldı. Göçmenler yakalanırken, organizatör şüphelisi 2 kişi gözaltına alındı.
9.08.2022Foto Galeri
Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldı
Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 61 kaçak göçmeni, Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Ekipler, Hüseyin Burnu önlerinde denizdeki can yelekli Filistinli kaçak göçmeni de bota alıp karaya çıkardı.
9.08.2022Gündem
Yunan unsurlarının darbedip, Türk kara sularına ittiği kaçak göçmenler taburcu oldu
Yunan unsurlarının darbedip, Türk kara sularına ittiği kaçak göçmenler taburcu olduMuğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca darbedilip, can salıyla Türk kara sularına geri itilen ve Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılan 3 kaçak göçmenin tedavileri tamamlandı. Kaçak göçmenler, taburcu edilmelerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.
9.08.2022Gündem
Riva'da göçmen kuşların konakladığı gölet kurudu
Riva'da göçmen kuşların konakladığı gölet kuruduGöçmen kuşların konakladığı Riva'daki gölet kurudu. Göletin kurumasıyla su altındaki canlı yaşamı sona ererken birçok göçmen kuş barınacakları ve avlanacakları habitatlarını kaybetti.  Gölet çevresinde düzenli olarak kuş gözlemciliği yapanlar gölete akan su kaynaklarının çevredeki inşaatlar sebebiyle kesildiğini iddia ediyor. Kuş gözlemcisi Haldun Savaş yaklaşık 20 yıldır Riva'ya geldiğini söyleyerek, "En çok fotoğraf çektiğim ve kuş gözlediğimiz yer burası.  Göçmen kuşlar gelip burada ürüyorlar ama şu anda gördüğünüz gibi maalesef kurumuş durumda" dedi. Savaş, Riva'da 281 kuş türü kaydedildiğini belirterek, "Ben en az 200 tanesini fotoğrafladı" diye konuştu.
9.08.2022Video

Benzer Haber Etiketleri

kaçak göçmengöçmenMSBMuğlakaçak

Göçmen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.