Grossi

Grossi

Son dakika Grossi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Grossi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Grossi haber sayfamızda...

Grossi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40 grossi haberi bulunmuştur.
IAEA, İran’daki nükleer tesislerin zarar görmediğini açıkladı
IAEA, İran’daki nükleer tesislerin zarar görmediğini açıkladıİsrail’in bugün sabaha karşı İran’ın İsfahan kentine yönelik dron saldırısı sonrasında Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu, İran’ın bölgedeki nükleer tesisleriyle ilgili açıklama yaptı. IAEA, İsfahan’daki nükleer tesislerin zarar görmediğini belirtti.
19.04.2024Dünya
Zaporijya Nükleer Santrali’ne İHA saldırısı: 3 yaralı
Zaporijya Nükleer Santrali’ne İHA saldırısı: 3 yaralıUkrayna’nın güneydoğusunda bulunan ve Rusya kontrolündeki Zaporijya Nükleer Santrali’ne insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Rusya’nın nükleer enerji şirketi Rosatom saldırılarda biri ağır olmak üzere 3 kişinin yaralandığını duyurdu. Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Baş Müdürlüğü (GUR), Ukrayna’nın saldırıya karışmadığını belirtti.
8.04.2024Dünya
Uluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu Rusya’da başladı
Uluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu Rusya’da başladıUluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu kapılarını açtı. Rusya’nın Soçi kentinde iki gün boyunca sürecek olan nükleer enerji zirvesi, terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başladı.
25.03.2024Dünya
Uluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu Rusya’da başladı
Uluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu Rusya’da başladıUluslararası ATOMEXPO-2024 Forumu kapılarını açtı. Rusya’nın Soçi kentinde iki gün boyunca sürecek olan nükleer enerji zirvesi, terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başladı.
25.03.2024Video
Zelenski, IAEA Genel Direktörü Grossi ile görüştü
Zelenski, IAEA Genel Direktörü Grossi ile görüştüUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi ile Kiev’de bir araya geldi. Görüşmede, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki riskler ele alındı.
7.02.2024Dünya
IAEA, Fukushima suyunun okyanusa bırakılmasını yakından takip ediyor
IAEA, Fukushima suyunun okyanusa bırakılmasını yakından takip ediyorUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Fukushima nükleer santralinde depolanmış nükleer kirlilik bulunan suyun temizlenerek dün itibariyle okyanusa salınması operasyonunu yakın takip ettiklerini belirterek garanti verdi. IAEA, temizlenen sudan aldıkları örneklerde insan sağlığına zararlı trityum seviyesinin normal değerlerin çok altında olduğunu vurguladı.
25.08.2023Gündem
IAEA: Zaporijya Santral tesisi yakınlarında ‘anti-personel mayınlar’ gözlemlendi
IAEA: Zaporijya Santral tesisi yakınlarında ‘anti-personel mayınlar’ gözlemlendiUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Ukrayna’da Rus güçlerinin kontrolündeki Zaporijya Nükleer Santrali’nin bulunduğu tesis yakınlarında ‘anti-personel mayınlar’ gözlemlendiğini duyurdu. IAEA Genel Direktörü Rafael Grossi, durumun güvenlik standartları ile tutarsız olduğunu vurgulayarak, mayınların patlaması halinde santralin güvenlik sistemlerini etkileme ihtimalinin olmadığını ancak santralde çalışan personel üstünde psikolojik baskı yarattığını belirtti.
25.07.2023Dünya
IAEA, Zaporijya’daki reaktörlerin çatılarına erişim izni bekliyor
IAEA, Zaporijya’daki reaktörlerin çatılarına erişim izni bekliyorUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), uzmanların, geçen hafta boyunca Ukrayna'nın Zaporijya Nükleer Enerji Santrali'nde (ZNPP) ek denetimler gerçekleştirdiklerini ancak hala reaktör binalarının çatılarına erişim izni beklediklerini bildirdi.
21.07.2023Dünya
IAEA, Zaporijya Nükleer Santrali’nde görünürde patlayıcı bulamadı
IAEA, Zaporijya Nükleer Santrali’nde görünürde patlayıcı bulamadıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin Zaporijya Nükleer Santrali’nin (ZNPP) çatısına patlayıcıya benzer madde yerleştirildiğini açıklaması üzerine, santrale giden Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA), çatıyı incelemediklerini ancak inceleme yaptıkları yerlerde patlayıcıya rastlamadıklarını belirtti.
8.07.2023Dünya
Grossi, Japonya’nın arıtılmış suyu denize bırakma planına ilişkin güvenlik raporunu Kishida’ya verdi
Grossi, Japonya’nın arıtılmış suyu denize bırakma planına ilişkin güvenlik raporunu Kishida’ya verdiJaponya’nın başkenti Tokyo’da bulunan Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi, Japonya'nın Fukushima Daiichi santralindeki arıtılmış suyu denize bırakma planına ilişkin ajansın güvenlik incelemesinin sonuçlarını içeren kapsamlı raporu Japonya Başbakanı Fumio Kishida’ya sundu.
4.07.2023Dünya
Zelenski’den Zaporijya nükleer santraline ‘terör saldırısı’ iddiası
Zelenski’den Zaporijya nükleer santraline ‘terör saldırısı’ iddiasıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın, kontrolünde bulunan Zaporijya nükleer santraline bir ‘terör saldırısı’ düzenlemeyi değerlendirdiğini iddia etti. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov ise Zelenski’nin iddiasını yalanladı.
22.06.2023Dünya
Zelenski ve IAEA Genel Direktörü Grossi ‘Kakhovka barajını’ görüştü
Zelenski ve IAEA Genel Direktörü Grossi ‘Kakhovka barajını’ görüştüUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 6 Haziran’da taraflar arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde varılan mutabakat sonrası Ukrayna’yı ziyaret eden Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi ile bir görüşme gerçekleştirdi.
14.06.2023Dünya
IAEA Genel Direktörü Grossi Ukrayna'yı ziyaret edecek
IAEA Genel Direktörü Grossi Ukrayna'yı ziyaret edecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi, Kakhovka barajının yıkılmasıyla yaşanan gelişmelerin ardından gelecek hafta Zaporijya Nükleer Santrali’ne yönelik ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.
7.06.2023Dünya
Grossi: ZNPP’de durum öngörülemez ve tehlikeli
Grossi: ZNPP’de durum öngörülemez ve tehlikeliUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi, Zaporijya Nükleer Santrali çevresinde durumun öngörülemez ve tehlikeli olduğunu duyurdu.
7.05.2023Dünya
Çavuşoğlu, IAEA Direktörü Grossi ile görüştü
Çavuşoğlu, IAEA Direktörü Grossi ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya ziyareti kapsamında Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Direktörü Rafael Grossi ile bir araya geldi.
14.04.2023Dünya
Rus ve UAEA heyetleri, Zaporijya NGS’nin durumunu görüştü
Rus ve UAEA heyetleri, Zaporijya NGS’nin durumunu görüştüRusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu ROSATOM Genel Müdürü Aleksey Likhachev ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Direktörü Rafael Mariano Grossi ile beraberindeki heyetler Kaliningrad’da bir araya geldi. Görüşmede Zaporijya NGS'deki nükleer emniyet ve güvenlikle ilgili konular ele alındı. Taraflar özellikle Rafael Grossi'nin 29 Mart'ta santrale yaptığı ziyaretin sonuçlarına ve tesisteki UAEA uzmanlarının rotasyonuna değindi.
6.04.2023Dünya
Grossi’den Rusya’da ‘Zaporijya’ temasları
Grossi’den Rusya’da ‘Zaporijya’ temaslarıBirleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Direktörü Rafael Grossi, saldırıların hedefi olan Zaporijya Nükleer Santrali (ZNPP) konusunda Rusya’da temaslarda bulundu.
5.04.2023Dünya
Grossi, Zaporijya’da Zelenski ile bir araya geldi
Grossi, Zaporijya’da Zelenski ile bir araya geldiBirleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Direktörü Rafael Grossi, Zaporijya kentinde Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
27.03.2023Dünya
Grossi: Zaporijya’da durum hala tehlikeli
Grossi: Zaporijya’da durum hala tehlikeliBirlemiş Milletler’e (BM) bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Direktörü Rafael Grossi, Zaporijya Nükleer Santrali’nde (ZNPP) durumun hala tehlikeli olduğunu belirtti.
23.03.2023Dünya
UAEA Genel Sekreteri Grossi: Bir gün şansımız tükenecek
UAEA Genel Sekreteri Grossi: Bir gün şansımız tükenecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Genel Sekreteri Rafael Grossi, Zaporijya Nükleer Santrali’ne yönelik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Her seferinde bir zar atıyoruz. Bunun devam etmesine izin verirsek, bir gün şansımız tükenecek” dedi.
9.03.2023Dünya
IAEA: Zaporijya Nükleer Santralinin çevresinde şiddetli patlamalar oluyor
IAEA: Zaporijya Nükleer Santralinin çevresinde şiddetli patlamalar oluyorUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Ukrayna’daki Zaporijya Nükleer Santrali’nin (ZNPP) çevresinde askeri hareketlilik kaynaklı şiddetli patlamalar meydana geldiği konusunda uyardı. Santraldeki IAEA ekibinin raporlarına göre, patlamalar neredeyse her gün gerçekleşiyor.
27.01.2023Dünya
Ukrayna Başbakanı: IAEA, Ukrayna'daki nükleer santrallere kalıcı teknik misyonlar gönderecek
Ukrayna Başbakanı: IAEA, Ukrayna'daki nükleer santrallere kalıcı teknik misyonlar gönderecekUluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Genel Müdürü Rafael Mariano Grossi ile Fransa’nın başkenti Paris’te görüşen Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal, “IAEA, Ukrayna'daki tüm nükleer santrallere kalıcı teknik misyonlar gönderecek. Grossi ile görüşmemizde bu konuda anlaştık” dedi.
13.12.2022Dünya
Rusya ve Uluslararası atom enerjisi liderleri İstanbul’da görüştü
Rusya ve Uluslararası atom enerjisi liderleri İstanbul’da görüştüRusya atom enerjisi kurumu Rosatom’un Genel Direktörü Likhachev ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Direktörü Grossi’nin, İstanbul’da bugün bir araya geldikleri açıklandı. Rosatom, görüşmeyi Zaporijya nükleer santralinin güvenliğinin görüşüldüğü, sağlam temelli ve dürüst bir toplantı olarak nitelendirdi.
23.11.2022Dünya
IAEA ekipleri, Zaporijya’da incelemelerde bulunacak
IAEA ekipleri, Zaporijya’da incelemelerde bulunacakUluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) tarafından yapılana açıklamada, bir ekibin dünkü saldırılar nedeniyle bugün Ukrayna’daki Zaporijya nükleer santralinde incelemelerde bulunacağı ifade edildi. IAEA Genel Müdürü Rafael Grossi, “Saldırılar, santraldeki kilit nükleer güvenlik sistemleri üzerinde doğrudan bir etki yapmadı ama tehlikeli bir şekilde yakındı. Kilometrelerden değil metrelerden bahsediyoruz” dedi.
21.11.2022Dünya
BM Atom Ajansı, Ukrayna’nın talebi doğrultusunda müfettiş gönderiyor
BM Atom Ajansı, Ukrayna’nın talebi doğrultusunda müfettiş gönderiyorRusya ve Ukrayna arasında yaşanan ‘kirli bomba’ iddiaları üzerine Ukraynalı yetkililer, Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’ndan (IAEA) iki müfettişi Ukrayna kontrolündeki bahsi geçen iki bölgeye davet etti. IAEA, müfettiş talebini doğruladı ancak iki tesisin ismini vermedi.
25.10.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

IAEAGrossiZaporijya Nükleer SantraliRusyaZelenski

Grossi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.