Havayolu

Havayolu

Son dakika havayolu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan havayolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan havayolu haber sayfamızda...

Havayolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.313 havayolu haberi bulunmuştur.
THY'den uçakta pilav yiyen 'Baruthane Pilavcısı'na 1 yıl men cezası
THY'den uçakta pilav yiyen 'Baruthane Pilavcısı'na 1 yıl men cezası Türk Hava Yolları(THY), uçuş sırasında kendi markasına ait pilavı yediği görüntüleri sosyal medyada paylaşan Nedim Şahin'i kara listeye aldı. Şahin, 1 yıl boyunca THY uçuşlarından men edildi.
15.06.2024 Gündem
SunExpress'den bayram tatili için 160 ek sefer
SunExpress'den bayram tatili için 160 ek sefer  KURBAN Bayramına sayılı günler kala 9 günlük bayram tatilini memleketlerinde ve tatil bölgelerinde değerlendirmek isteyen vatandaşların bilet talepleri doğrultusunda SunExpress 160 ek sefer düzenleyeceğini açıkladı.
14.06.2024 Ekonomi
Tatil yoğunluğu başladı; İstanbul'daki iki havalimanından 2 bin 351 sefer yapılacak
Tatil yoğunluğu başladı; İstanbul'daki iki havalimanından 2 bin 351 sefer yapılacak 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde memleketlerine, tatil bölgelerine ve yurtdışına gitmek isteyenler, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Bugün iki havalimanından toplam 2 bin 351 sefer gerçekleştirilmesi planlanıyor.
14.06.2024 Video
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı Türk Hava Yolları'nın medya sanatçısı Refik Anadol'la iş birliği içinde hazırladığı, ilk kez yurt dışına seyahat eden insanların iç dünyasının portrelerinin yer aldığı ve seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisini ortaya koyan 'Inner Portrait' isimli dijital sanat projesi, İsviçre'deki Art Basel'de tanıtıldı. Sanatçı Refik Anadol projeyle herşeyin dijitalleştiği, yapay zekanın geldiği bir dünyada fizikselliğin önemini anlamaya çalıştıklarını belirtti.
13.06.2024 Video
THY, ikinci pilot aday adayları için iş İianı açtı
THY, ikinci pilot aday adayları için iş İianı açtı Türk Hava Yolları (THY) büyüme hedefleri doğrultusunda yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı alımı duyurusu yayımladı.
13.06.2024 Ekonomi
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendi
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendi Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yeniledi.
13.06.2024 Ekonomi
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı Türk Hava Yolları'nın medya sanatçısı Refik Anadol'la iş birliği içinde hazırladığı, ilk kez yurt dışına seyahat eden insanların iç dünyasının portrelerinin yer aldığı ve seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisini ortaya koyan 'Inner Portrait' isimli dijital sanat projesi, İsviçre'deki Art Basel'de tanıtıldı. Sanatçı Refik Anadol projeyle herşeyin dijitalleştiği, yapay zekanın geldiği bir dünyada fizikselliğin önemini anlamaya çalıştıklarını belirtti.
13.06.2024 Dünya
THY'nin Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' eseri, ilk kez Art Basel’de
THY'nin Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' eseri, ilk kez Art Basel’de Türk Hava Yolları’nın, (THY) ünlü medya sanatçısı ve tasarımcı Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' isimli proje, dünyanın en önemli çağdaş sanat fuarlarından Art Basel’de sergilenmeye başladı. Proje, seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisinden yola çıkılarak oluşturuldu.
12.06.2024 Video
THY, Denver seferlerine başladı
THY, Denver seferlerine başladı ABD uçuşlarına 1988 yılında New York seferiyle başlayan Türk Hava Yolları (THY), buradaki uçuşlarında 14'üncü nokta olarak Denver şehrini ekledi. Dün itibariyle haftada 3 sefer düzenleyecek olan bayrak taşıyıcı, 9 Temmuz itibarıyla haftada 4 sefere çıkartacak. Havayolu şirketi açılışa özel fiyatlarla gerçekleştireceği uçuşlarını İstanbul Havalimanı- Denver Uluslararası Havalimanı rotasında icra edecek.
12.06.2024 Ekonomi
THY 5 aylık dönemde 32,8 milyon yolcu taşıdı
THY 5 aylık dönemde 32,8 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları (THY) tarafından paylaşılan 2024 yılı Ocak-Mayıs ayını kapsayan 5 aylık trafik ve yolcu verilerine göre; yolcu sayısı 32,8 milyon olurken geçen sene aynı döneme göre yolcu sayısı yüzde 5,7 arttı. Mayıs ayı sonu itibariyle filodaki uçak sayısı 456 oldu.
6.06.2024 Gündem
"Bu bayram yolcu rekoru bekliyoruz"
"Bu bayram yolcu rekoru bekliyoruz" İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO'su Selahattin Bilgen, yaklaşan Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen yıl olan 266 bin yolcu rekoru geçeceklerini söyledi.
4.06.2024 Ekonomi
TAV Almatı'da yeni terminali açtı
TAV Almatı'da yeni terminali açtı TAV Havalimanları, Almatı Havalimanı'nda yeni dış hatlar terminalini devreye aldı. 200 milyon dolarlık yatırımla yeni terminale Air Astana'nın KC664 kodlu Londra uçuşuyla gelen yolcular hediyelerle karşılandı. Kazakistan'ın kültürel ve ekonomik başkenti Almatı'ya hizmet veren havalimanının kapasitesi yıllık 14 milyon yolcuya çıktı.  
1.06.2024 Ekonomi
Hollanda’da bir kişi, uçağın çalışan jet motoruna çarparak hayatını kaybetti
Hollanda’da bir kişi, uçağın çalışan jet motoruna çarparak hayatını kaybetti Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda KLM yolcu uçağının çalışan jet motoruna düşen bir kişi hayatını kaybetti.
30.05.2024 Dünya
THY'den okyanus aşırı uçuşlar için yeni uyku seti
THY'den okyanus aşırı uçuşlar için yeni uyku seti DÜNYA'NIN en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY) okyanus aşırı uçuşlara yolcular için özel tasarladığı uyku setlerini yeniledi.
29.05.2024 Kurumsal
THY, yüzde 81,9 oranını yakaladı
THY, yüzde 81,9 oranını yakaladı Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Eksi, havayolu şirketi olarak yıl başından bu zaman kadar yapılan seferlerde yüzde 81,9 zamanında kalkış oranını yakaladıklarını açıkladı.
28.05.2024 Ekonomi
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek'
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek' Türk Hava Yolları (THY) 2033 yılında yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'ü yükseleceği ve filodaki uçak sayısının 800'ü geçeceği açıklandı.
23.05.2024 Ekonomi
THY'nin 91 yıllık hikayesini anlatan ilk uçağın heykeli yapıldı
THY'nin 91 yıllık hikayesini anlatan ilk uçağın heykeli yapıldı Heykeltıraş Selçuk Yılmaz, Türk Hava Yolları'nın (THY) 91'nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle 1933 yılından bu zamana kadar havayolu şirketinin kullandığı uçakların parçalarından filonun ilk uçağı Curtiss King Bird D2'nin heykelini yaptı.
22.05.2024 Kurumsal
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı Türk Hava Yolları, Birleşmiş Milletlerin turizm alanında önde gelen uluslararası kamu kuruluşu olan BM Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek amacıyla mutabakat zaptı imzaladı. Bu potansiyel iş birliği ile taraflar, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılığın gelişimi teşvik etmeyi planlıyor. Gelişmekte olan destinasyonlarda hava bağlantısındaki ilerlemeleri desteklemek için kamu ve özel sektör iş birliğinin genişletilmesine odaklanılacak. Her iki taraf da kendi alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanarak, bilgi alışverişinde bulunarak sürdürülebilir havacılık yakıtı gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.
22.05.2024 Ekonomi
Londra-Singapur uçuşunda türbülans: 1 ölü
Londra-Singapur uçuşunda türbülans: 1 ölü Singapur Havayolları, Londra’dan Singapur’a sefer yapan yolcu uçağında türbülans nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini, yaralıların da olduğunu duyurdu. Uçağın, rota değiştirerek Bangkok’a iniş yaptığı ifade edildi.
21.05.2024 Dünya
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) - DÜNYA'NIN en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024 Ekonomi
SunExpress’ten İzmir’e 7 yeni rota
SunExpress’ten İzmir’e 7 yeni rota Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2024 yazında İzmir uçuşlarında 7 yeni rota ile kapasite artırdığını duyurdu. SunExpress CEO’su Max Kownatzki “İzmir’i tanıtmaya ve hem İzmir hem de Türkiye turizmine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu Türk Hava Yolları, Türkiye’nin kültürel mirasının ortaya çıkarılmasına yönelik yürütülen arkeolojik çalışmalara ve bu mirasın dünyada tanıtımını içeren projelere destek vermeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, 2024-2029 yılları arasında Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru ve Karşılama Merkezi ile Araştırma Merkezi’nin de isim sponsorluğunu üstlendi.
15.05.2024 Ekonomi
THY, yeni dağıtım yeteneği platformu 'TKCONNECT' ile yeni döneme geçiyor
THY, yeni dağıtım yeteneği platformu 'TKCONNECT' ile yeni döneme geçiyor Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları(THY) seyahat acentelerine özel içerik ve hizmet sunan yeni dağıtım yeteneği (NDC) platformu ‘’TKCONNECT’’e 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla hizmete sunuyor.
15.05.2024 Ekonomi
Türk Hava Yolları, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dört ödüle birden layık görüldü
Türk Hava Yolları, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dört ödüle birden layık görüldü Türk Hava Yolları, ekonomi dergilerinden Capital tarafından gerçekleştirilen ve en büyük 500 özel şirketin sıralandığı ‘Capital500’ araştırmasında dört farklı ödüle birden layık görüldü.  
15.05.2024 Ekonomi
Boeing uçak kazaları nedeniyle dava edilebilir
Boeing uçak kazaları nedeniyle dava edilebilir ABD Teksas Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Reed O’Connor 2018 ve 2019’da 348 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazaları kapsamında Boeing’in Ertelenmi̇ş Kovuşturma Sözleşmesi (DPA) şartlarını yerine getirmediği için kovuşturmaya tabii tutulabileceğini açıkladı.
15.05.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

THY uçak uçuş tatil Inner Portrait'

Havayolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.