Hrank Dink

Hrank Dink

Son dakika hrank dink haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hrank dink gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hrank dink haber sayfamızda...

Hrank Dink

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9 hrank dink haberi bulunmuştur.
Ogün Samast ifade verdi: 'Cayarsan bedelini ödersin' diye tehdit etti
Ogün Samast ifade verdi: 'Cayarsan bedelini ödersin' diye tehdit ettiAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de silahlı saldırıyla öldüren Ogün Samast için "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ilk kez ifade verdi. Samast, "Yasin'den korkuyordum. Yasin sıradan vatandaş değildi. McDonalds'ı bombalamıştı, silahlı eylemleri vardı. 'Sen yapacaksın bu işi, cayarsan bedelini ödersin' diye tehdit etti. Çok baskısı vardı Yasin'in" dedi.
6.03.2024Gündem
Dink'in ailesinin avukatı Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi
Dink'in ailesinin avukatı Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdiAnayasa Mahkemesi, Türk Ceza Kanunu'nun 220'nci maddesinin 6'ncı fıkrasında yer alan "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişi, ayrıca örgüte üye olmak suçundan da cezalandırılır. Örgüte üye olmak suçundan dolayı verilecek ceza yarısına kadar indirilebilir. Bu fıkra hükmü sadece silahlı örgütler hakkında uygulanır" kuralını, Anayasa'ya aykırı bularak iptal etti. Dink Ailesi'nin avukatı Bahri Bayram Belen, Ogün Samast'ın da iptal kararından faydalanacağını belirterek "Her halükarda Ogün Samast'ın 220'ye 6'dan ceza alması ya da ceza alınırsa bunun Yargıtay süreçlerinden, istinaf süreçlerinden geçmesi sonrası infazının mümkün olmayacağı kanaatindeyiz" dedi.
9.12.2023Gündem
Ogün Samast'ın ifadesi alınmadı
Ogün Samast'ın ifadesi alınmadıAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de silahlı saldırıyla öldüren Ogün Samast, tahliye edilmesinin ardından "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Trabzon'dan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katılan Samast, iddianameyi bugün aldıklarını belirterek süre istedi. Mahkeme Başkanı da Ogün Samast'ın süre talebini kabul ederek "Duruşmadan ayrılabilirsin" dedi.Ogün Samast'ın avukatı Raşit Hodo, hazırlanan iddianamenin yeni tebliğ olduğunu belirterek, Samast'ın savunmasının bugün alınmamasını talep ederek ek süre istedi.
6.12.2023Gündem
Ogün Samast'ın 'FETÖ adına suç işleme' davası başladı
Ogün Samast'ın 'FETÖ adına suç işleme' davası başladıAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de silahlı saldırıyla öldüren Ogün Samast, tahliye edilmesinin ardından "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava başladı. Samast, Trabzon'dan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS)  aracılığıyla duruşmaya katıldı.
6.12.2023Gündem
Ogün Samast yarın hakim karşısına çıkıyor
Ogün Samast yarın hakim karşısına çıkıyorAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007’de silahlı saldırıyla öldüren Ogün Samast tahliyesinin ardından yarın  hakim karşısına çıkacak. Samast,  "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada, aralarında Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in de bulunduğu 11 sanıkla birlikte yargılanacak.
5.12.2023Gündem
Ogün Samast hakkındaki dava birleştirildi
Ogün Samast hakkındaki dava birleştirildi AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde aralarında Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı dava ile birleştirilmesine karar verildi.
27.11.2023Gündem
Hrant Dink cinayetine ilişkin "Anayasayı İhlal" davasında dönemin komiser yardımcısı Adem Sağlam'a tahliye
Hrant Dink cinayetine ilişkin "Anayasayı İhlal" davasında dönemin komiser yardımcısı Adem Sağlam'a tahliyeAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ile azmettirici Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in arasında bulunduğu 11 sanığın "Anayasayı ihlal", "FETÖ adına suç işleme" ve "İhmali davranışla kasten öldürme" suçlarından yargılandığı davada, dönemin Trabzon Terörle Mücadele (TEM) Şubesi'nde komiser yardımcısı olan Adem Sağlam'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
20.09.2023Gündem
Hrant Dink cinayetine ilişkin yeni davada 11 sanığın yargılanmasına başlandı
Hrant Dink cinayetine ilişkin yeni davada 11 sanığın yargılanmasına başlandıAGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ile azmettirici Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in arasında bulunduğu 11 sanığın, "Anayasayı ihlal", "FETÖ adına suç işleme" ve "İhmali davranışla kasten öldürme" suçlarından yargılanmalarına başlandı. Duruşmada savunmasını yapan Erhan Tuncel, "FETÖ'nün en fazla mağdur ettiği kişilerden biriyim. Davanın derhal düşürülmesini talep ediyorum" dedi.
14.06.2023Gündem
Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist, Irak'a kaçmaya çalışırken yakalandı
Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist, Irak'a kaçmaya çalışırken yakalandıŞanlıurfa'da öldürülen Suruç eski belediye başkanı Salih Tekinalp ile oğlu Sait Tekinalp'in faili ve birçok kanlı eylemin sorumlusu olarak Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Sabri Dal, Şırnak'ın Silopi ilçesinden Irak'a kaçmaya çalışırken, polis ve MİT operasyonuyla yakalandı.
19.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hrank dinkogün samastcinayetagos gazetesimahkeme

Hrank Dink ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.