Mahkeme

Mahkeme

Son dakika mahkeme haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mahkeme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mahkeme haber sayfamızda...

Mahkeme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.059 mahkeme haberi bulunmuştur.
4 bin yıllık aile arşivi kitapta
4 bin yıllık aile arşivi kitaptaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nikahtan boşanmaya, doğumdan ölüme, vasiyetten mahkeme kayıtlarına kadar aile ile ilgili 4 bin yıllık süreci kapsayan tüm verileri 'Aile Tarihinden Belgeler' kitabında topladı.
13.08.2022Kültür&Sanat
Fahri trafik müfettişinin kestiği 427 lira ceza, delil olmadığı için iptal edildi
Fahri trafik müfettişinin kestiği 427 lira ceza, delil olmadığı için iptal edildiAdana'da Fırat Çınar, bir fahri trafik müfettişinin 'trafik düzenini tehlikeye atma' suçundan kendisine kestiği 427 lira cezayı avukatı aracılığıyla yaptığı itirazla iptal ettirdi. Cezanın delil olmadığı için iptal edildiğini belirten Çınar, "Haksızlık olduğu için itiraz ettim. Ortada bir delil olmadığı için hakkımızı savunduk" dedi.
13.08.2022Gündem
Eşini öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandı
Eşini öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandıKayseri'de, tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Mehmet Dik'e (32) verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.
13.08.2022Gündem
Hisarcıklıoğlu: Ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldı
Hisarcıklıoğlu: Ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ara buluculuk merkezlerinin kurulmasıyla devrimsel bir adım atıldığını belirterek, "Bugün artık tahkim ve ara buluculuk hukuk sistemimize girdi. 3 yılda gelen dosya sayısı 3 milyon. Bunun yüzde 70'i anlaşmayla çözümlenmiş. Eskiden davayı kaybeden, 'haram, zıkkım olsun' diyordu. Şimdi uzlaşarak çözüyorlar. İki tarafın da rızası var. Bundan güzel bir şey olur mu?" dedi.
12.08.2022Gündem
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya verilen cezaya itiraz
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya verilen cezaya itirazKayseri'de, ağaç kesme tartışmasında oğlu Abdulkadir Köse'yi (35) tabancayla vurarak öldüren Nahit Köse'ye (71), 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle verilen 15 yıl hapis cezası kararına sanık avukatı itiraz etti. Sanık Köse'nin avukatı, cezanın fazla olduğunu belirterek, kararı istinafa taşıdı.
12.08.2022Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden 'veri aktarımı' açıklaması
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden 'veri aktarımı' açıklamasıİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi'nde (MERNİS) bugüne kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı belirtilerek, "Kurumumuzun, sorumluluk sahibi olması gereken Ana Muhalefet Partisi tarafından hedef alınması ve gerçeğe aykırı beyanlarla gündem oluşturulmaya çalışılması üzüntüyle karşılanmıştır" açıklaması yapıldı.
12.08.2022Gündem
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa'dan 'ev arkadaşı' uyarısı
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa'dan 'ev arkadaşı' uyarısıİstanbul'da ev kiralarının fiyatları yükselince bir çok kişi ilanla ev arkadaşı aramaya başladı. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa bu durum karşısında uyarıda bulundu. Aşa, "Evde kalacak kişi sayısına göre kiralar artış gösterebiliyor. Ev sahibi evinde kontratta belirtilen dışında kişilerin yaşadığını öğrendiği taktirde mahkeme yoluyla kiracıları tahliye ettirebilir" dedi.
12.08.2022Video
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa'dan 'ev arkadaşı' uyarısı
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa'dan 'ev arkadaşı' uyarısı İstanbul'da ev kiralarının fiyatları yükselince bir çok kişi ilanla ev arkadaşı aramaya başladı. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa bu durum karşısında uyarıda bulundu. Aşa, "Evde kalacak kişi sayısına göre kiralar artış gösterebiliyor. Ev sahibi evinde kontratta belirtilen dışında kişilerin yaşadığını öğrendiği taktirde mahkeme yoluyla kiracıları tahliye ettirebilir" dedi.
12.08.2022Gündem
Mahkeme, pompalı tüfekle eşini vuran kocanın savunmasını 'yok' saydı
Mahkeme, pompalı tüfekle eşini vuran kocanın savunmasını 'yok' saydıİzmir'in Karabağlar ilçesinde eşi Manolya Akman'ı (33) pompalı tüfekle yaralayıp, sol bacağının kesilmesine neden olduğu iddiasıyla yargılanan Onur Akman’ın (29) 13,5 yıl hapis cezası aldığı kararın gerekçesi açıklandı. Kararda, sanığın kastının öldürmeye yönelik olduğu ve bu nedenle 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçunu işlediği belirtildi. Kararda, ayrıca Manolya Akman'ın kendisine 'Senden çocuk sahibi olmak istemiyorum. Başkasını seviyorum' şeklinde sözler söylediğini belirten sanığın ifadelerinin, soyut iddialardan ibaret olduğu vurgulandı.
12.08.2022Gündem
Bursa'da araçta 1,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi: 2 gözaltı
Bursa'da araçta 1,5 kilo uyuşturucu ele geçirildi: 2 gözaltıBursa'nın Gemlik ilçesinde, polis ekiplerince durdurulan araçta yapılan arama 1,5 kilo metamfetamin ele geçirilirken, 2 şüpheli de gözaltına alındı.
11.08.2022Gündem
72 ayrı suç kaydı bulunan hırsızlık şüphelisi tutuklandı
72 ayrı suç kaydı bulunan hırsızlık şüphelisi tutuklandıAnkara'da, 19'u evden hırsızlık olmak üzere 72 ayrı suç kaydı bulunan şüpheli, çıkarıldığını mahkeme tarafından tutukladı.
10.08.2022Gündem
Avukatın kamu görev yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi
Avukatın kamu görev yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildiKonya’da avukat Adem Akyürek, Bursa’dan duruşmadan dönerken hız limitini aştığı gerekçesiyle yazılan 1399 lira idari para cezasını, kamu görevi yaptığını belirterek itiraz edip iptal ettirdi. Kararın emsal teşkil edebileceğini belirten Akyürek, ''İtirazımın gerekçesi olarak, kamu görevi yaptığımı, duruşmalara yetişmem gerektiğini, avukatın kamu görevi yapmasından dolayı duruşmaların saatinde alınması ilkesini belirterek itirazda bulundum. İtirazım neticesinde sayın mahkeme gerekçelerimi geçerli kabul ederek tarafıma düzenlenen trafik para cezası tutanağını iptal etti'' dedi.
10.08.2022Video
Avukatın kamu görevi yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi
Avukatın kamu görevi yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildiKonya’da avukat Adem Akyürek, Bursa’dan duruşmadan dönerken hız limitini aştığı gerekçesiyle yazılan 1399 lira idari para cezasını, kamu görevi yaptığını belirterek itiraz edip iptal ettirdi. Kararın emsal teşkil edebileceğini belirten Akyürek, ''İtirazımın gerekçesi olarak, kamu görevi yaptığımı, duruşmalara yetişmem gerektiğini, avukatın kamu görevi yapmasından dolayı duruşmaların saatinde alınması ilkesini belirterek itirazda bulundum. İtirazım neticesinde sayın mahkeme gerekçelerimi geçerli kabul ederek tarafıma düzenlenen trafik para cezası tutanağını iptal etti'' dedi.
10.08.2022Gündem
İzmir'de aynı aileden 3 kişinin öldürüldüğü olayda kriminal raporu beklenecek
İzmir'de aynı aileden 3 kişinin öldürüldüğü olayda kriminal raporu beklenecekİzmir'de, Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü'nün (37) sokakta tabancayla öldürülmesiyle ilgili, tutuklu sanıklar Ali İhsan Kılıç (66) ve ağabeyi Mehmet Kılıç'ın (68) yargılanmalarına devam edildi. Mahkeme heyeti, kriminal raporun beklenmesine karar verip, duruşmayı 22 Kasım'a erteledi.
10.08.2022Gündem
'Yol verme' kavgasında ölümde, adli kontrol tedbirine tepki
'Yol verme' kavgasında ölümde, adli kontrol tedbirine tepkiAnkara'da, 'yol verme' nedeniyle çıkan kavgada motosiklet sürücüsü Mert A.'nın (22) kollarından tutarak yere savurduğu Yalçın Başol (73), başını asfalta çarparak hayatını kaybetti. Güvenlik kamerasına yansıyan olayın ardından gözaltına alınan Mert A., savcılıkça 'kasten öldürme' suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmesine rağmen kendisini savunduğu yönündeki görüntü inceleme tutanağı doğrultusunda adli kontrolle serbest bırakıldı. Olay sırasında Başol'un yanında bulunan kız kardeşi Özcan Başol, "Nasıl serbest bırakılıyor?" diyerek tepki gösterdi.
10.08.2022Video
İstinaf, lise öğrencisine istismar davasında mahkemenin 'rızası var' kararını onadı
İstinaf, lise öğrencisine istismar davasında mahkemenin 'rızası var' kararını onadıİzmir'de, yerel mahkemenin lise öğrencisi V.T.'ye (15) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Nutku Can A.'ya (24), 'mağdurun rızası' olduğu gerekçesiyle verilen 2,5 yıl hapis cezasını suç vasfı 'reşit olmayanla cinsel ilişki' olarak değiştirerek 2 yıl 1 ay hapis cezasına çevrildiği karar, istinaf mahkemesi tarafından onandı.
10.08.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Avrupa, Türkiye'nin taleplerine kör ve sağır kalıyor
Bakan Bozdağ: Avrupa, Türkiye'nin taleplerine kör ve sağır kalıyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Adli yardımlaşmada teröristler ve terör suçları ile ilgili iade talepleri olduğu zaman Avrupa, maalesef Türkiye’nin taleplerine kör ve sağır kalıyor. Terör suçlularını, terör örgütlerinin argümanları ile muhafaza ettiği gibi Türkiye'ye karşı da müdafaa ediyorlar. Burada büyük bir haksızlık var" dedi.
10.08.2022Gündem
'Ata dedeler' iddianamesinde örgüt yöneticilerine rekor hapis talebi
'Ata dedeler' iddianamesinde örgüt yöneticilerine rekor hapis talebiAnkara'da, kendilerini 'devletin ticari istihbarat ayağı' olarak tanıtan 'ata dedeler' suç örgütüne yönelik aralarında 1 hakim ve 1 savcının da olduğu 43 kişi hakkındaki iddianame, Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Örgütün kurulduğu yerin İzmir olduğu tespitini yapan mahkeme, yetkisizlik kararı vererek, iddianameyi İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. 4 örgüt yöneticisi için 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma' ve 'dolandırıcılıktan 5 bin 668'er yıla kadar hapis istendi.
9.08.2022Gündem
Balıkesir'de 15 kişinin öldüğü otobüs kazası, Anayasa Mahkemesi'ne taşındı
Balıkesir'de 15 kişinin öldüğü otobüs kazası, Anayasa Mahkemesi'ne taşındıBalıkesir'de geçen yıl 15 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı otobüs kazasında kovuşturmaya yer olmadığı kararının ardından yaşanan adli süreç, Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. Kazada yaşamını yitiren yolculardan 11'inin ailesi, 'Etkili başvuru haklarının ihlal edildiğine karar verilip, yeniden yargılama yapılması' talep edip, otobüs firmasının ihmalinin araştırılmasını istedi.
9.08.2022Gündem
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktu
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktuİzmir'in Bayraklı ilçesinde, sokak köpeğini besleme ve aralarındaki arsa husumeti nedeniyle çıktığı ileri sürülen tartışmada Yahya Köşek (61), eşi Meryem Köşek (57) ve kızları Funda Güçlü'nün (37) tabancayla öldürülmesiyle ilgili Ali İhsan Kılıç (66) ve ağabeyi Mehmet Kılıç'ın (68) yargılanmasına başlandı. Sanıklar, ifadelerinde Köşek ailesi iye hiçbir husumetleri bulunmadığını söyledi. Öldürülen Köşek çiftinin şikayetçi olarak dinlenen kızları Filiz Topaloğlu ve damatları Rıdvan Güçlü, sanıkların aksine 2 ailenin husumetli olduğunu anlattı.
9.08.2022Gündem
'Futbolda Şike' kumpası davasında son soruşturmanın açılması kararı
'Futbolda Şike' kumpası davasında son soruşturmanın açılması kararıBakırköy1. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın suç duyurusu üzerine, FETÖ’nün "futbolda şike" kumpasında ismi geçen 38 eski savcı ve hakim hakkında son soruşturmanın açılmasına karar verdi.
8.08.2022Gündem
Akbelen Ormanı'ndaki maden sahası için 3'üncü kez bilirkişi keşfi yapıldı
Akbelen Ormanı'ndaki maden sahası için 3'üncü kez bilirkişi keşfi yapıldıMuğla'nın Milas ilçesinde Yeniköy-Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'nin, 2 termik santrale kömür sağlamak için genişletmek istediği maden sahasında bugün 3'üncü kez bilirkişi keşfi yapıldı. Çevreciler genişletme planına karşı çıkarken, termik santral çalışanları ve aileleri ise destekledi.
8.08.2022Gündem
Akrabaların kayısı toplama kavgası: 1 ölü
Akrabaların kayısı toplama kavgası: 1 ölüErzincan'da akrabalar İlbeyi Karğın (70) ile Gürsel Kep (61) arasında, bahçedeki ağaçtan kayısı toplama yüzünden kavga çıktı. Kavgada Karğın hayatını kaybetti, gözaltına alınan Kep ise tutuklandı.
7.08.2022Gündem
Camide imamı bıçaklayan sanık: Elinden kurtulmak için rastgele salladım
Camide imamı bıçaklayan sanık: Elinden kurtulmak için rastgele salladımBursa'da, hırsızlık amacıyla girdiği öne sürülen camide imam Halil Okumuş'u (56) bıçakla yaralayan Serkan Kutlu'nun (42), yargılanmasına başlandı. Camiye barınmak için girdiğini söyleyen tutuklu sanık Kutlu, "Amacım, beni yakalayan cami imamının elinden kurtulmaktı. Bu yüzden bıçağı rastgele salladım. Üzgünüm" dedi.
7.08.2022Gündem
Kenan Doğulu konserinde polisten organizatöre telif baskını
Kenan Doğulu konserinde polisten organizatöre telif baskınıSarıyer'de Kenan Doğulu'nun konserinde polis, organizatöre telif baskını yaptı. Konsere polis eşliğinde gelen MESAM ve MSG temsilcisi, konseri düzenleyen organizatörler eşliğinde tespit yaptı.
7.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cezaAnkaraizmirsanıktartışma

Mahkeme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.