İhh

İhh

Son dakika İHH haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İHH gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İHH haber sayfamızda...

İhh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 531 ihh haberi bulunmuştur.
İHH Nijer’de Mevlana İdris İlkokulu’nu açtı
İHH Nijer’de Mevlana İdris İlkokulu’nu açtı İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Nijer'in başkenti Niamey'e bağlı Goudel bölgesinde inşa edilen Mevlana İdris İlkokulu’nun açılışı yapıldı.
17.04.2024 Eğitim
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveytli kuruluş Kuwait Society for Relief ortaklığında Gazze’ye insani yardım gemisi gönderildi. Mersin Limanı’ndan Mısır Ariş Limanı’na doğru yola çıkan yardım gemisi Mısır Kızılayı’na teslim edilecek ardından Gazze’ye ulaştırılacak. Gemide, birçok farklı kalemde 907 tonu aşkın malzeme yer alıyor.
14.04.2024 Gündem
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki Ramazan çalışmaları kapsamında, 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdığını duyurdu. Çalışmalarını Filistin başta olmak üzere savaş, afet ve kriz bölgelerinde yoğunlaştıran İHH, Türkiye dahil 62 ülkede yardım faaliyetlerinde bulundu.
12.04.2024 Gündem
Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor-İstanbul DHA
Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor-İstanbul DHA İHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda uluslararası sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor. Filoya katılım için başvuru süreci devam ediyor.
4.04.2024 Kurumsal
Uluslararası Özgürlük Filosu insani yardım için Gazze'ye gidiyor
Uluslararası Özgürlük Filosu insani yardım için Gazze'ye gidiyor İSTANBUL, (DHA) - İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Uluslararası Özgürlük Filosu için satın alımı yapılan iki gemide incelemelerde bulundu. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, “Bu yük gemisi 5 bin 500 yüz ton kapasiteli, adı Anadolu. Ülkemizin yardımlarını ve merhametini yüklenerek Gazze'ye ulaştıracak. Diğer gemimizin adı, Vicdan. Bu gemi de dünyadaki vicdan sahibi aktivistleri alacak ve dünya vicdanını Gazze sahillerine ulaştıracak" dedi.
27.03.2024 Gündem
Çocuk Hakları Platformu’ndan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması
Çocuk Hakları Platformu’ndan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması İHH İnsani Yardım Vakfı, Yetim Vakfı, Yeryüzü Çocukları Derneği ve Hukukçular Derneği tarafından oluşturulan Çocuk Hakları Platformu, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, İsrail’in çocuklara yönelik saldırılarına karşı dünya genelinde güçlü adımlar atılmadığı için saldırılarını daha artırdığı vurgulandı.
25.03.2024 Gündem
İHH, Gazze'de en çok yemek faaliyeti yapan kuruluşlar arasında yer aldı
İHH, Gazze'de en çok yemek faaliyeti yapan kuruluşlar arasında yer aldı İHH, Gıda Güvencesi Sektörü'nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması'na göre, Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek çalıştıran uluslararası kuruluşlar arasında yer sağlanacağını duyurdu. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazanda da her gün 48 bin kişinin iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024 Gündem
8 gündür aranıyordu, ormanda ağaca asılı cesedi bulundu
8 gündür aranıyordu, ormanda ağaca asılı cesedi bulundu Bursa'nın İnegöl ilçesinde 8 gündür aranan Mehmet Çakır’ın (50) ormanda ağaca asılı cansız bedeni bulundu.
14.03.2024 Gündem
Diriliş Buluşmaları’nın 11’incisi Nevşehir’de gerçekleştirildi
Diriliş Buluşmaları’nın 11’incisi Nevşehir’de gerçekleştirildi İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği ‘Diriliş Buluşmaları’nın 11’incisi, Filistin gündemiyle Nevşehir’de düzenlendi.
10.03.2024 Kurumsal
Bursa'da 2 gün önce kayboldu; 50 kişilik ekip arıyor
Bursa'da 2 gün önce kayboldu; 50 kişilik ekip arıyor Bursa'da kaybolan Mehmet Çakır'ı (50) arama çalışmaları, 2'nci gününde 50 kişilik ekip ile sürüyor.
8.03.2024 Gündem
Özgür Özel: Erdoğan'ın yerinde olsam bu adayı çeker alırım
Özgür Özel: Erdoğan'ın yerinde olsam bu adayı çeker alırım CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum'un seçimi kazanması halinde Gazze'ye insani yardımda bulunacağını söylediğini belirterek, “Gazze'deki çocuklara, Filistin'deki çocuklara yardım yapmak için 31 Mart'ta belediyeyi AK Parti'nin kazanması gerekiyorsa vay bizim halimize, vay Filistin'in haline” dedi. Özel, “Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam, bu adayı çeker alırım. Bugün son gün Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum Murat Kurum'u çek” diye konuştu.
2.03.2024 Politika
Kurum: 31 Mart tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir
Kurum: 31 Mart tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum İnsani Yardım Vakfı'nı ziyaret etti. Kurum "31 Mart'ta bir tarafta Gazze'ye yardım ulaştırmak için mücadele edenler, bir tarafta da kirli pazarlıklarla kapı arkasında ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenler var. O yüzden 31 Mart seçimleri bizim için sadece İstanbul'u ilgilendiren bir seçim değil aynı zamanda tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir" dedi.
1.03.2024 Politika
16 gündür kayıp olarak aranırken cansız bedeni bulunmuştu; oğlu tutuklandı
16 gündür kayıp olarak aranırken cansız bedeni bulunmuştu; oğlu tutuklandı Sakarya’da, eşinin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini söyleyip, kaybolduktan sonra dün arama çalışmalarının 16'ncı gününde Sakarya Nehri’nde cansız bedeni bulunan Leyla Demir'in (56) gözaltına alınan eşi S.D. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, oğlu U.D. tutuklandı.
29.02.2024 Gündem
Bingöl’de çığ düştü; aranan kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Bingöl’de çığ düştü; aranan kişinin cansız bedenine ulaşıldı Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü yakınında çığ düştü. Kar altında kaldığı ihtimali üzerinde durulan kişi için arama kurtarma ekiplerinin başlattığı çalışma sürüyor. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta yaptığı son açıklama: Çığ altında kalan Ekrem Canlı'nın cansız bedenine ulaştık. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.
28.02.2024 Gündem
İHH Ramazanda 60 ülkede yardım çalışmalarında bulunacak
İHH Ramazanda 60 ülkede yardım çalışmalarında bulunacak İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan ayında Türkiye dâhil 60 ülkede yardım çalışmalarında bulunacağını duyurdu. Bu yılki faaliyet sloganını “Ramazan Kardeşliğe Çağrı” olarak belirleyen vakıf; iftariyelik ikramları, zekât, fitre, fidye, kumanya ve bayramlık elbise dağıtımlarıyla 3 buçuk milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.
27.02.2024 Kurumsal
Eşinin kendisini öldüreceğini söyleyip kaybolan kadını arama çalışmalarında 10'uncu gün
Eşinin kendisini öldüreceğini söyleyip kaybolan kadını arama çalışmalarında 10'uncu gün Sakarya’da, 13 Şubat’ta eşi S.D.'nin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini söyledikten sonra kaybolan Leyla Demir’i (56), arama çalışmaları 10’uncu gününde devam etti.
23.02.2024 Gündem
Savaş mağduru çocuklara barış sofrası
Savaş mağduru çocuklara barış sofrası İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib’te savaş mağduru ailelere yardım malzemeleri dağıtarak çocuklara özel yemek organizasyonu düzenledi.
22.02.2024 Gündem
Eşinin kendisini öldüreceğini ihbar edip kayboldu, 1 haftadır aranıyor
Eşinin kendisini öldüreceğini ihbar edip kayboldu, 1 haftadır aranıyor Sakarya’da, eşi S.D.'nin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini söyleyen Leyla Demir (56), kayboldu. Ekiplerin 1 haftadır aradığı Leyla Demir'in ihbarıyla şüpheli olarak gözaltına alınan eşi serbest bırakıldı.
20.02.2024 Video
Eşinin kendisini öldüreceğini ihbar edip kayboldu, 1 haftadır aranıyor
Eşinin kendisini öldüreceğini ihbar edip kayboldu, 1 haftadır aranıyor Sakarya’da, eşi S.D.'nin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini söyleyen Leyla Demir (56), kayboldu. Ekiplerin 1 haftadır aradığı Leyla Demir'in ihbarıyla şüpheli olarak gözaltına alınan eşi serbest bırakıldı.
20.02.2024 Gündem
Diriliş Buluşmaları ‘Filistin’ gündemiyle İstanbul’da gerçekleşti
Diriliş Buluşmaları ‘Filistin’ gündemiyle İstanbul’da gerçekleşti İHH’nın düzenlediği 'Diriliş Buluşmaları'nın 10’ncusu, Filistin gündemiyle İstanbul’da gerçekleştirildi. Sinan Erdem Spor Salonu’nu dolduran binlerce kişi, Filistin’e destek mesajı verdi.
18.02.2024 Gündem
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze'ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim'den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
17.02.2024 Gündem
Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı
Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı. Aydın, gün içerisinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle vatandaşlarla bir araya geldi.
8.02.2024 Video
Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı
Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih’te başladı. Aydın, gün içerisinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle vatandaşlarla bir araya geldi.
8.02.2024 Politika
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin birinci yıl dönümünde Emre Yerli Afet Yönetimi ve Lojistik Merkezi’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, 11 ili etkileyen depremler sonrası yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yapıldı. Yıldırım, “Bölgeye ilk ulaştığımız andan itibaren sadece arama kurtarma ekipleri değil gönüllü gelen birçok insanın, enkaz altındakileri çıkardıklarını gördüm. Bu da bize ilk kurtarma eğitiminin herkese verilmesi gerektiğini gösterdi” dedi.
6.02.2024 Video
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli
İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Yıldırım: İlk kurtarma eğitimi herkese verilmeli İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin birinci yıl dönümünde Emre Yerli Afet Yönetimi ve Lojistik Merkezi’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, 11 ili etkileyen depremler sonrası yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yapıldı. Yıldırım, “Bölgeye ilk ulaştığımız andan itibaren sadece arama kurtarma ekipleri değil gönüllü gelen birçok insanın, enkaz altındakileri çıkardıklarını gördüm. Bu da bize ilk kurtarma eğitiminin herkese verilmesi gerektiğini gösterdi” dedi.
6.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İHH yardım Gazze seçim Sakarya

İhh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.