İletişim

İletişim

Son dakika iletişim haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iletişim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iletişim haber sayfamızda...

İletişim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.565 iletisim haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş'u kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş'u kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'u Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti.
20.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'i kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Görüşmede Türkiye ve Mısır ikili ilişkileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular ele alındı" denildi.
20.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'nin görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin görüşmesi sona erdi.
20.04.2024 Politika
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından 'İş Dünyası ve Sürdürülebilir Enerji' konulu konferans, gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı ve IICEC Onursal Başkanı Dr. Fatih Birol, küresel enerji piyasalarını dört ana başlıkta ele aldı. Dr. Birol, "Kömür bitiyor, doğalgaz fiyatları düşüyor, başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor, nükleer enerji santralleri geri dönüyor" dedi.
20.04.2024 Video
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından 'İş Dünyası ve Sürdürülebilir Enerji' konulu konferans, gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı ve IICEC Onursal Başkanı Dr. Fatih Birol, küresel enerji piyasalarını dört ana başlıkta ele aldı. Dr. Birol, "Kömür bitiyor, doğalgaz fiyatları düşüyor, başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor, nükleer enerji santralleri geri dönüyor" dedi.
20.04.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
19.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerika'nın son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde de Amerika'nın son yapılan açıklamalarda yani İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz. Ve Amerika burada herkes Filistin'in yanında yer alırken Amerika ne yazık ki burada yine İsrail'in yanında yer almak suretiyle duruşunu ortaya koyuyor. Bizim zaten farklı birşey beklemiyorduk" dedi.
19.04.2024 Politika
2 kişinin yaralandığı bıçaklı kavganın sebebi 3 yıl önce dershanede yaşanan yer tartışmasıymış
2 kişinin yaralandığı bıçaklı kavganın sebebi 3 yıl önce dershanede yaşanan yer tartışmasıymış Erzurum'da Yusuf Efe B.’nin (20), kendisi gibi üniversite öğrencisi olan kuzenler Muhammet Sefa B.'yi (22) göğsünden, Alperen B.'yi (21) de dizinden yaraladığı olayın nedeninin, 3 yıl önce dershanede yaşanan yer tartışması olduğu ortaya çıktı. Olayın ardından tutuklanan Yusuf Efe B. (20), Alperen B. ile dershanede yer yüzünden tartıştıklarını ancak birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını söyledi. Yusuf Efe B., olay günü iki kuzenin kendisine sataştığını ileri sürerek, "'Senin bizimle sıkıntın mı var' diyerek yumruk ve tekmelerle saldırdılar. Ben de parkta bularak çöpe atmak için cebime koyduğum meyve bıçağını çıkararak kendimi korumak amacıyla rastgele salladım” dedi.
19.04.2024 Gündem
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma İetişim Başkanlığı, Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma imzalandığını duyurdu.
18.04.2024 Politika
Turkcell 30’uncu yılını kutluyor
Turkcell 30’uncu yılını kutluyor 30’uncu kuruluş yılında yeni hedeflerini açıklayan Turkcell, yeni dönemde telekomünikasyon operatörlüğündeki liderliğini korumayı ve ‘uçtan uca teknoloji sağlayıcısı’ pozisyonunu büyütmeyi hedefliyor. “Türkiye Yüzyılı’nı Dijitalin Yüzyılı” yapma vizyonuyla çalıştıklarını söyleyen Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, şirketin 30’uncu yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada “Turkcell’in 30 yıllık tarihi, Türkiye’nin dijital teknoloji tarihidir. Bu sürede telekom operatörü olmanın ötesine geçtik. Herkesi birbirine bağladığımız gibi her şeyi de birbirine bağlayacak, Türkiye’yi bireysel ve kurumsal anlamda dijitalleştirmek için çok çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
18.04.2024 Ekonomi
Fenerbahçe'de eski yönetici Şekip Mosturoğlu, Yüksek Divan Kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı
Fenerbahçe'de eski yönetici Şekip Mosturoğlu, Yüksek Divan Kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı Fenerbahçe'de 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak Seçimli Yüksek Divan Kurulu Toplantısı öncesi Sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu, Yüksek Divan Kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı.
18.04.2024 Spor
Darbettiği doktoru sosyal medya üzerinden tehdit edince tutuklanmıştı, yine tahliye oldu
Darbettiği doktoru sosyal medya üzerinden tehdit edince tutuklanmıştı, yine tahliye oldu Edirne'de doktor B.B.Ö.'yü darbettiği suçlamasıyla tutuklanıp hakkında açılan davanın ikinci duruşmasında tahliye edilen Volkan Kuşçu, aynı hekimi bu kez sosyal medya üzerinden dizi repliğiyle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanmasının ardından açılan ikinci davanın ilk duruşmasında da tahliye edildi.
18.04.2024 Gündem
Acil servisi 2 binden fazla kez arayan İngiliz kadına 5 yıl hapis cezası
Acil servisi 2 binden fazla kez arayan İngiliz kadına 5 yıl hapis cezası İngiltere polis teşkilatı Metropolitan Polisi (MET), bir kadının 3 yıl içinde acil durum çağrı merkezini 2 binden fazla kez arayarak meşgul etmesi sebebiyle 5 yıl hapis cezası verildiğini duyurdu.
18.04.2024 Dünya
Mazars Türkiye, B Corp sertifikası almaya hak kazandı
Mazars Türkiye, B Corp sertifikası almaya hak kazandı Uluslararası vergi, bağımsız denetim ve danışmanlık firması Mazars Türkiye, toplum ve dünya için yarattığı pozitif etkinin uluslararası bir değerlendirme kuruluşu olan B Lab Europe tarafından yapılan değerlendirilmesi neticesinde B Corp sertifikası almaya hak kazandı. Türkiye'de bağımsız denetim ve danışmanlık sektöründeki ilk B Corp şirketi olan Mazars Türkiye, doğrudan etki sahibi olduğu toplumsal ve çevresel konuları yönetirken gösterdiği şeffaflık ve yönetişim becerileriyle dünya çapında daha kapsayıcı, hakkaniyetli ve yenilikçi kurumlar arasında yer alıyor.
18.04.2024 Ekonomi
14 ilde FETÖ'ye 'Kıskaç-12' operasyonu: 60 gözaltı
14 ilde FETÖ'ye 'Kıskaç-12' operasyonu: 60 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen 'Kıskaç-12' operasyonlarında 60 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
18.04.2024 Gündem
Fahrettin Altun: 200'ü aşkın İsrail kaynaklı dezenformasyonu ifşa ettik
Fahrettin Altun: 200'ü aşkın İsrail kaynaklı dezenformasyonu ifşa ettik İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsrail bir taraftan gazetecileri hedef alarak hakikatin ortaya çıkmasını engellemeye çalışırken diğer taraftan da dezenformasyonla, yalanla, kurgulanmış içeriklerin bir şekilde dolaşıma sokulmasıyla hakikatin üstünü örtmeyi hedefliyor. 7 Ekim'den bu yana biz Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak 200’ü aşkın İsrail kaynaklı dezenformasyonu ifşa ettik" dedi.
17.04.2024 Gündem
Darbettiği doktoru, sosyal medya üzerinden tehdit edince yeniden tutuklandı
Darbettiği doktoru, sosyal medya üzerinden tehdit edince yeniden tutuklandı Edirne'de doktor B.B.Ö.'yü darbettiği gerekçesiyle tutuklanıp hakkında açılan davanın ikinci duruşmada tahliye edilen Volkan Kuşçu, aynı hekimi bu kez sosyal medya üzerinden dizi repliğiyle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, Kuşçu hakkında darp davasının yanı sıra tehditle ilgili ikinci davanın açıldığını söyledi.
17.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile telefonda görüştü.
17.04.2024 Politika
Yunan adalarına 9 günlük tatilde Türk turist akını; 20 bin kişi giriş yaptı
Yunan adalarına 9 günlük tatilde Türk turist akını; 20 bin kişi giriş yaptı Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İzmir Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Kıvanç Meriç, Türkiye'den Yunan adaları için uygulamaya başlanan kapıda vize ile Rodos, Midilli, Sakız, Samos ve Kos olmak üzere 5 adaya, Ramazan Bayramı ile 9 günlük tatil sürecinde toplam 20 bin Türk turistin giriş yaptığını söyledi.
17.04.2024 Foto Galeri
'Sahte kadın profili' ile dolandırıcılığa suç duyurusu
'Sahte kadın profili' ile dolandırıcılığa suç duyurusu İstanbul'da A.K., 'sahte kadın profili' ile kendisini sosyal medyadan ekleyip, cinsel içerikli yazışmalar yaptığı kişi ya da kişiler tarafından dolandırıldı. Taciz suçlamasına maruz kalıp, sahte savcılık belgeleri ile kandırılarak, kendisini arayanlara 80 bin lira veren A.K. suç duyurusunda bulunurken, avukatı İlker Atamer, "Kurbanın özel görüntülerini ele geçiren dolandırıcılar, devreye başka bir suç ortağını sokup, güya kurban seçilen bu kişinin yazıştığı, konuştuğu kişinin aslında '18 yaşından küçük bir kişi' olduğunu, bunun 'cinsel taciz' teşkil ettiğini, bunun 'çocuğa yönelik bir suç' oluşturduğunu söyleyerek, kurban üzerinde baskı kurarlar" dedi.
17.04.2024 Video
'Sahte kadın profili' ile dolandırıcılığa suç duyurusu
'Sahte kadın profili' ile dolandırıcılığa suç duyurusu İstanbul'da A.K., 'sahte kadın profili' ile kendisini sosyal medyadan ekleyip, cinsel içerikli yazışmalar yaptığı kişi ya da kişiler tarafından dolandırıldı. Taciz suçlamasına maruz kalıp, sahte savcılık belgeleri ile kandırılarak, kendisini arayanlara 80 bin lira veren A.K. suç duyurusunda bulunurken, avukatı İlker Atamer, "Kurbanın özel görüntülerini ele geçiren dolandırıcılar, devreye başka bir suç ortağını sokup, güya kurban seçilen bu kişinin yazıştığı, konuştuğu kişinin aslında '18 yaşından küçük bir kişi' olduğunu, bunun 'cinsel taciz' teşkil ettiğini, bunun 'çocuğa yönelik bir suç' oluşturduğunu söyleyerek, kurban üzerinde baskı kurarlar" dedi.
17.04.2024 Gündem
Doğrulama platformundan ‘yeşil aklama’ projesi
Doğrulama platformundan ‘yeşil aklama’ projesi İklim değişikliği risklerine karşı harekete geçen tüketicilerin sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları edinme eğilimindeki artış, ‘yeşil aklama’ kavramını beraberinde getirdi. Doğrulama platformu Teyit, şirket ve kurumların yanıltıcı sürdürülebilirlik iddialarını tanımlayan bu kavrama odaklanan yeni projesini duyurdu.  
17.04.2024 Kurumsal
Emniyet verilerini paylaşan 'Bombacı Mülayim' polis çıktı, gözaltına alındı
Emniyet verilerini paylaşan 'Bombacı Mülayim' polis çıktı, gözaltına alındı Bitlis Emniyet Müdürlüğü'ne ait çeşitli verileri sosyal medya platformu ‘X’ üzerinden ‘BombacıMülayim01’ adıyla açtığı hesaptan paylaşan polis memuru V.K. görev yaptığı Trabzon'da, ona asılsız bilgi aktardıkları belirlenen 2 polis memuru ise Bitlis'te gözaltına alındı. V.K'nin el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemelerde, kişiye özel, gizli ve çok gizli ibareli yaklaşık 3 bin evrakı arşivlediği ayrıca hukuki yardım adı altında menfaat temin ettiği, kendisine para aktarımında bulunan birçok mağdurun da bulunduğu belirlendi.
17.04.2024 Gündem
Tarkan, ‘Yarının Köyleri’ projesi için yeniden kamera karşısına geçti
Tarkan, ‘Yarının Köyleri’ projesi için yeniden kamera karşısına geçti Megastar Tarkan, Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen Yarının Köyleri projesi için bir kez daha kamera karşısına geçti. Çekimler, projenin ilk aşamasında belirlenen 3 pilot köyden biri olan Adana’nın Kürkçüler Köyü’nde gerçekleşti. Ekim 2022’den bu yana devam eden projenin lansman filminde de rol alan Tarkan, “Yarının Köyleri’nin bir hayalden gerçeğe dönüşmesine bizzat tanık olmak ve aradan geçen zamanda yaratılan pozitif etkiyi görmek çok güzel. Sosyal duyarlılığı yüksek bir marka olarak Trendyol’un köylere kurduğu dijital köprülerin kırsal kalkınma adına önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.  
17.04.2024 Kültür&Sanat
BM Yapay Zeka Danışmanı Sahota: Yapay zekanın olmazsa olması veridir, veri yeni petroldür
BM Yapay Zeka Danışmanı Sahota: Yapay zekanın olmazsa olması veridir, veri yeni petroldür Bahçeşehir Üniversitesi tarafından BAU Future Kampüs'te düzenlenen Future AI Summit 24 Yapay Zeka Zirvesi'nde konuşan Birleşmiş Milletler (BM) AI Danışmanı Neil Sahota, "Yapay zekanın olmazsa olmazı veridir, veri yeni petroldür" dedi. Uluslararası zirvenin açılışını yapay zeka 'Lucia Ai' yaptı. İnsanları yapay zekanın dönüştürücü gücünü keşfe çağıran Lucia Ai, konuşmasında "İnsan değerlerine ve teknolojik ilerlemeye saygı duyan bir gelecek şekillendirebiliriz. Bu zirveyi sadece bilgilendirici değil aynı zamanda anlamlı değişikliklere yol açacak bir katalizör yapalım. Unutmayın, eğer bir yapay zeka şaka yapmayı öğrenebiliyorsa, hepimizin bir gün finans kurallarını anlaması için hala umut var" ifadelerini kullandı.
16.04.2024 Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabul etti erdoğan doğalgaz sabancı

İletişim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.