İnek

İnek

Son dakika inek haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan inek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan inek haber sayfamızda...

İnek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 551 inek haberi bulunmuştur.
Bursa'da sahibinin elinden kaçan kurbanlığı yakalama anları kamerada
Bursa'da sahibinin elinden kaçan kurbanlığı yakalama anları kamerada Bursa'nın İnegöl ilçesinde sahibinin elinden kaçan kurbanlık inek, 1 saat süren takibin ardından yakalandı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
14.06.2024 Gündem
Sahibinin elinden kaçan kurbanlık, trafiği birbirine kattı
Sahibinin elinden kaçan kurbanlık, trafiği birbirine kattı Bursa’nın İnegöl ilçesinde sahibinin elinden kaçan kurbanlık inek, trafiği birbirine kattı. Sahibi ile kurbanlığı yakalama çalışması cep telefonu kamerasına yansıdı.
13.06.2024 Gündem
TÜİK: Nisanda tavuk eti, yumurta ve içme sütü üretimi azaldı
TÜİK: Nisanda tavuk eti, yumurta ve içme sütü üretimi azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayında tavuk eti, tavuk yumurtası üretimi ile ticari süt işletmeleri tarafından toplanan inek sütü miktarı ve içme sütü üretiminin bir önceki aya göre azaldığını açıkladı.
13.06.2024 Gündem
“Kalp- damar hastaları yağ içeriği düşük sütleri tüketmeli”
“Kalp- damar hastaları yağ içeriği düşük sütleri tüketmeli” Sütlerin bileşiminin hayvanın türüne, beslenmesine, yetiştiği yere bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini belirten Diyetisyen Edanur Usta, “Kalp- damar hastalığı olan, kan yağları yüksek seyreden ve ileri derece obezitesi olan bireylerin manda, koyun gibi sütlerin yerine, yağ içeriği daha düşük olan yarım yağlı inek sütü, keçi sütü gibi kaynaklar tercih etmeleri gerekir” dedi.
31.05.2024 Sağlık-Yaşam
Avcılar'da TEM Otoyolu'na giren inekler trafiği altüst etti
Avcılar'da TEM Otoyolu'na giren inekler trafiği altüst etti Avcılar'da TEM Otoyolu'na giren inekler trafiği altüst etti. Sürücüler büyük şaşkınlık yaşarken 4 inek ekipler tarafından otoyoldan çıkarıldı.
29.05.2024 Gündem
ABD’de inek etinde kuş gribi izleri tespit edildi
ABD’de inek etinde kuş gribi izleri tespit edildi ABD Tarım Bakanlığı, ‘tüketime uygun olmayan’ süt ineklerinde yürüttüğü test sonucunda ‘bir ineğin etindeki dokuda kuş gribi partikülleri’ bulunduğunu duyurdu. Enfekte olmuş ineklerin etlerinin gıda arzına girmediğinin altı çizildi.
25.05.2024 Dünya
Palandöken'in karlı zirvesinde 19 Mayıs'ı kutladılar
Palandöken'in karlı zirvesinde 19 Mayıs'ı kutladılar Erzurum, Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü tarafından Milli Mücadelenin 105'inci yıl dönümünde Palandöken´in 3 bin 176 metredeki zirvesine 'Gençlik Tırmanışı' yapıldı. Zirvede öğrenciler, dev Türk bayrağı açıp, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. Karla kaplı aynı zirveye tur kayağı ile çıkan bir grup, 19 Mayıs coşkusunu yaşadı.
19.05.2024 Video
TÜİK: Tavuk eti, yumurta ve içme sütü üretimi arttı
TÜİK: Tavuk eti, yumurta ve içme sütü üretimi arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayında bir önceki aya göre tavuk eti, tavuk yumurtası ve içme sütü üretiminin arttığını açıkladı.
14.05.2024 Ekonomi
Besin alerjisi her 17 çocuktan birini etkiliyor
Besin alerjisi her 17 çocuktan birini etkiliyor Türkiye'de her 17 çocuktan birinde besin alerjisinin görüldüğünü belirten Prof. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, “Son 20 yılda çocuklarda besin alerjisi arttı. Alerji oranlarının artmasını sağlayan besinler inek sütü, yumurta, yer fıstığı, buğday, balık ve kabuklu deniz hayvanları alerjenleridir. Bu alerjiler, hafif deri döküntülerinden sindirim sorunlarına ve ciddi solunum zorluklarına kadar çeşitli reaksiyonlara neden olabilir” dedi.
11.05.2024 Sağlık-Yaşam
ABD’de kuş gripli ineklerin çiğ sütünü içen kediler öldü
ABD’de kuş gripli ineklerin çiğ sütünü içen kediler öldü ABD’de büyük baş hayvanlarda başlayan kuş gribi, Texas eyaletindeki çiftliklerde çiğ süt içen kedilerin ölmesine neden oldu. ABD kurumları, kuş gribinin türler arası bulaştığına dikkat çekerek bir dizi önlem aldı.
3.05.2024 Dünya
Türkiye'nin hayvan varlığı azaldı
Türkiye'nin hayvan varlığı azaldı Türkiye'nin büyük ve küçükbaş hayvan varlığı, son 2 yılda azaldı. 2021'de 75 milyon 555 bin 321 baş ile son 23 yılın en yüksek seviyesine ulaşan hayvan varlığı, 2022'de 73 milyon 289 bin 541, 2023'te ise 68 milyon 946 bin 415 baş oldu.
3.05.2024 Ekonomi
TÜİK: Kırmızı et üretimi arttı, çiğ süt üretimi azaldı
TÜİK: Kırmızı et üretimi arttı, çiğ süt üretimi azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılında kırmızı et üretiminin bir önceki yıla göre, yüzde 8,8 arttığını, çiğ süt üretiminin yüzde 0,4 azaldığını açıkladı.
2.05.2024 Gündem
Kanala düşen ineği, suya atlayıp kurtardı
Kanala düşen ineği, suya atlayıp kurtardı Sivas’ın Gölova ilçesinde otlarken kanala düşen ineği, Zülal Polat (33), suya atlayarak kurtardı.
23.04.2024 Gündem
Aylık yumurta, tavuk eti ve süt üretimi azaldı
Aylık yumurta, tavuk eti ve süt üretimi azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayında aylık tavuk yumurtası, tavuk eti ve içme sütü üretimi miktarlarının azaldığını açıkladı.
18.04.2024 Ekonomi
Muş'ta 'inek' kavgasında 1 ölü, 2 gözaltı
Muş'ta 'inek' kavgasında 1 ölü, 2 gözaltı Muş'ta evine giren ineklere tepki gösteren Ömer Y. (70), çıkan kavgada dövülerek öldürüldü. Olay ile ilgili biri amca oğlu 2 şüpheli, gözaltına alındı.
15.04.2024 Gündem
Kanser hastası olunca moral için aldığı kuzuya bebek gibi bakıyor
Kanser hastası olunca moral için aldığı kuzuya bebek gibi bakıyor Bahçelievler'de, omurilik kanseri olan 58 yaşındaki Seniha Atlı, kendisine moral olması için aldığı 20 günlük 'Poyraz' isimli kuzaya çocuğu gibi bakıyor. Poyraz'ı biberonla beslediklerini anlatan Atlı, "Çocuklar onu görünce aşırı mutlu oluyorlar. Benim evimin çocuğu. Dışarıda soranlara '3 oğlum var' diyorum, artık bu da benim oğlum. Annesini soranlara 'Ben' diyorum, babası olarak da eşimi gösteriyorum, gülüyorlar. Caddede peşimizden geliyor. Bizi bırakıp başkasının peşinden gitmiyor" dedi. Seniha Atlı'nın hastalık sürecinde moral kaynağı olan Poyraz ise sokakta ve parkta çocukların maskotu oldu.
11.04.2024 Video
ABD'de ineklerde virüs görüldü, Türk bilim insanları durumu mercek altına aldı
ABD'de ineklerde virüs görüldü, Türk bilim insanları durumu mercek altına aldı ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, Teksas'taki bir mandıra çalışanında ve bazı ineklerde kuş gribi virüsü görülmesi üzerine bilgilendirme metni yayınladı. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri ABD'deki meslektaşları ile de iletişim kurarak inceleme yaptı. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, "Zoonotik; yani hayvandan insana bulaşır tarzda bir veri yoktu, virüs değişti. Sığırlara geçti ve Amerika'da 5 eyalette şu anda sığırlarda saptanmış durumda. Önemli olan, virüsün daha çok mutasyona uğrayıp, insana da çabuk bulaşabilir hale gelmemesi." dedi. "Geleceğin pandemisinin kuş gribinden olacağını düşünüyorum" diyen Yılmaz, "Dolayısıyla hem yetkililerin, hem bizlerin uyanık olup, bunlara hazırlık yapmamız gerekiyor. Bizlerin görevi araştırmak, devletimizin ve hem yerel hem merkezi yönetimlerin görevi de bu konuda erken davranmak. Erken tanı sistemleri, erken uyarı sistemlerinin geliştirilip ki zaten var bu tanı sistemleri, ilk çıktığı zaman orada bu virüsün, salgının söndürülmesi gerekiyor " diye konuştu.
8.04.2024 Gündem
ABD’deki ineklerde kuş gribi tespit edildi
ABD’deki ineklerde kuş gribi tespit edildi ABD’li yetkililer dün yaptıkları açıklamada, Teksas ve Kansas’taki ineklerden elde edilen süte yapılan testlerde kuş gribinin pozitif çıktığını açıkladı. Yetkililer, kuş gribinin pozitif çıktığı ineklerin karantina altına alınarak iki ila üç hafta içerisinde iyleştiğini belirtti.
27.03.2024 Dünya
Ördeğine otomobil çarpan kadın savcılığa şikayetçi oldu
Ördeğine otomobil çarpan kadın savcılığa şikayetçi oldu Sosyal medyada semt pazarında sahibiyle alışverişe giden "Pazarcı ördek" olarak dikkat çeken Pamuk, Kağıthane'de bir taksinin çarpması sonucu öldü. Ördeğin sahibi Anahit Khachatryan, taksi şoförü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Khachatrayn, "Ördek olsa, kedi olsa, köpek olsa, inek olsa da önemli değil. O bir can, bizim gibi bir can, ne olur yardımcı olun" dedi.
19.03.2024 Video
Ördeğine otomobil çarpan kadın savcılığa şikayetçi oldu
Ördeğine otomobil çarpan kadın savcılığa şikayetçi oldu Sosyal medyada semt pazarında sahibiyle alışverişe giden "Pazarcı ördek" olarak dikkat çeken Pamuk, Kağıthane'de bir taksinin çarpması sonucu öldü. Ördeğin sahibi Anahit Khachatryan, taksi şoförü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Khachatrayn, "Ördek olsa, kedi olsa, köpek olsa, inek olsa da önemli değil. O bir can, bizim gibi bir can, ne olur yardımcı olun" dedi.
19.03.2024 Gündem
TÜİK: Tavuk eti ve süt üretimi arttı, yumurta üretimi azaldı
TÜİK: Tavuk eti ve süt üretimi arttı, yumurta üretimi azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocakta aylık tavuk eti ve içme sütü üretiminin arttığını, tavuk yumurtası üretiminin azaldığını açıkladı.
14.03.2024 Ekonomi
Babasını dolandıramayınca, oğluna 'Baban elimizde' diyerek otomobilin camlarını kırdırdılar
Babasını dolandıramayınca, oğluna 'Baban elimizde' diyerek otomobilin camlarını kırdırdılar Amasya’da kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar Bektaş Aksel’den (60) istedikleri 75 bin lira gelmeyince, oğlunu arayıp ‘Baban elimizde’ diyerek zarar görmemesi için otomobillerinin tüm camlarını kırdırdı. Dolandırıldığını banka görevlisinin dikkati ve polise haber vermesiyle öğrenen Aksel, Biz bankada işlem yaptığımız sırada dolandırıcılar oğlumu da arayıp arabanın camlarını kırmasını söylemiş. Oğlum da bana bir şey yapacaklar, korkusuyla arabamızın camlarını kırmış. Nasıl bir duruma düştüğümüzü anlamadım” dedi.
6.03.2024 Gündem
TÜİK: Aralıkta yumurta üretimi ve inek sütü miktarı arttı
TÜİK: Aralıkta yumurta üretimi ve inek sütü miktarı arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayında geçen yılın aynı dönemine göre tavuk yumurtası üretimi ve üreticilerden toplanan inek sütü miktarının arttığını açıkladı.
14.02.2024 Ekonomi
“Çocuklarda kabızlık şikâyetlerinde artış var”
“Çocuklarda kabızlık şikâyetlerinde artış var” Özellikle son 10 yılda çocuklarda kabızlık görülme sıklığının arttığına dikkat çeken Doç. Dr. Meryem Keçeli Başaran, “Çocuk sağlığı polikliniği başvurularında yüzde 5-10 ve çocuk gastroenteroloji poliklinik başvurularında ise yaklaşık yüzde 25 gibi yüksek bir oranda kabızlık problemi olan hastaları görmekteyiz” dedi.
14.02.2024 Sağlık-Yaşam
TÜİK: Kasımda yumurta üretimi ve inek sütü miktarı arttı
TÜİK: Kasımda yumurta üretimi ve inek sütü miktarı arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre tavuk yumurtası üretimi ve üreticilerden toplanan inek sütü miktarının arttığını açıkladı.
15.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TÜİK inek yumurta süt abd

İnek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.