İstanbul Boğazı

İstanbul Boğazı

Son dakika istanbul boğazı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istanbul boğazı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istanbul boğazı haber sayfamızda...

İstanbul Boğazı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.615 istanbul bogazi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kahraman ordumuz tarih boyunca yaşattığı eşsiz zaferlerle milletimizin gurur vesilesi olmuştur. Sadece caydırıcılığıyla değil yüksek sorumluluk bilinciyle de ordumuz, ülkemizin güven ve huzur kaynağıdır. Milletçe, kendi öz yurdumuzda gönül huzuruyla yaşamak istiyorsak, askeri bakımdan güçlü olmak zorunda olduğumuzun farkındayız" dedi.
11.05.2024 Politika
İstanbul Boğazı’nda denize düşen papağanı böyle kurtardı
İstanbul Boğazı’nda denize düşen papağanı böyle kurtardı Beşiktaş’ta tur teknesiyle boğaz turu yapan bir kişinin papağanı uçarak denize düştü. Teknede bulunan bir kişi ise denize atlayarak papağanı kurtardı.
10.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanlığı 5'inci Uluslararası Yat Yarışları başlıyor
Cumhurbaşkanlığı 5'inci Uluslararası Yat Yarışları başlıyor Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 5'inci Uluslararası Yat Yarışları, bu yıl Halikarnas, İstanbul ve Cumhuriyet kupaları olmak üzere 3 ayrı etapta düzenlenecek. Yarışların ilk ayağı 19-25 Mayıs'ta Bodrum'da gerçekleştirilecek.
9.05.2024 Spor
Haydarpaşa açıklarında karaya oturan yük gemisi kurtarıldı
Haydarpaşa açıklarında karaya oturan yük gemisi kurtarıldı Haydarpaşa Mendireği önlerinde makine arızası yapan ALEXIS isimli 229 metre boyundaki yük gemisinin karaya oturması nedeniyle İstanbul Boğazı'nın gemi trafiği çift yönlü askıya alınmıştı. Kurtarma ekiplerinin çalışmasıyla karaya oturan gemi, kurtarılarak Ahırkapı demirleme bölgesine çekildi. Kurtarılan gemi drone ile görüntülendi.
7.05.2024 Gündem
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı Ukrayna'dan Mısır'a giden ALEXIS isimli yük gemisinin makine arızası yaparak Haydarpaşa Mendireği önlerinde karaya oturması nedeniyle İstanbul Boğazı'nın gemi trafiği çift yönlü askıya alındı. Geminin kurtarılması için ekiplerin çalışmaları sürüyor.
7.05.2024 Video
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı
Haydarpaşa açıklarında yük gemisi karaya oturdu, boğaz trafiği askıya alındı Ukrayna'dan Mısır'a giden ALEXIS isimli yük gemisinin makine arızası yaparak Haydarpaşa Mendireği önlerinde karaya oturması nedeniyle İstanbul Boğazı'nın gemi trafiği çift yönlü askıya alındı. Geminin kurtarılması için ekiplerin çalışmaları sürüyor.
7.05.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği, çift yönlü askıya alındı
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği, çift yönlü askıya alındı İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği, İstanbul Boğazı kuzey girişinde BRABUS isimli 64 m boyundaki kargo gemisinin dümen arızası yapması nedeniyle çift yönlü ve geçici olarak askıya alındı.
6.05.2024 Gündem
BAU Bosphorus Sailing Cup yelken yarışı başladı
BAU Bosphorus Sailing Cup yelken yarışı başladı Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 12’ncisi düzenlenen yılın ilk Boğaz yarışı 'BAU Bosphorus Sailing Cup' 42 yelkenlinin katılımıyla başladı. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) ev sahipliğinde gerçekleşen yarışın startını BAU Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu verdi. BAUISC İlkbahar Trofesi’nin 4’üncü etabında olan yarış Caddebostan-Adalar arasındaki şamandıra parkuruyla 5 Mart Pazar günü sona erecek.
4.05.2024 Spor
Raif Gökhan Ceyhan ile Nazlıcan Erden’in mutlu günü
Raif Gökhan Ceyhan ile Nazlıcan Erden’in mutlu günü Beşiktaş Kulübü'nün eski asbaşkanlarından ünlü iş adamı Numan Ceyhan ve eşi Arzu Ceyhan’ın oğlu Raif Gökhan Ceyhan, 2021 Best Model of Türkiye ikincisi manken Nazlıcan Erden ile İstanbul’da dünyaevine girdi.
1.05.2024 İstanbul
ABD Büyükelçisi Flake, çocukların sorularını yanıtladı
ABD Büyükelçisi Flake, çocukların sorularını yanıtladı Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçisi Jeffry Flake, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kapsamında çocukların sorularını yanıtladı.
23.04.2024 Video
ABD Büyükelçisi Flake, çocukların sorularını yanıtladı
ABD Büyükelçisi Flake, çocukların sorularını yanıtladı Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçisi Jeffry Flake, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kapsamında çocukların sorularını yanıtladı.
23.04.2024 Dünya
İBB’de seçim sonrası ilk meclis toplantısı gerçekleşti
İBB’de seçim sonrası ilk meclis toplantısı gerçekleşti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 9’uncu seçim dönemi ilk oturumu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplandı. İmamoğlu, oturumu açmadan önce, 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıktı. Oturumda siyasi parti gruplarının yeni yönetimleri de belli oldu.
15.04.2024 Politika
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Video
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı; bazı vapur seferleri iptal oldu
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı; bazı vapur seferleri iptal oldu İstanbul Boğazı'nda elverişsiz hava şartları sebebiyle gemi trafiği askıya alınırken, ikinci bir duyuruya kadar bazı Şehir Hatları vapur seferlerinin de yapılamayacağı açıklandı.
6.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıya alındı
İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü askıya alındı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: İstanbul Boğazı gemi trafiği, Kandilli önlerinde SEA TURTLE isimli genel kargo gemisinin dümen arızası yaşaması nedeniyle; çift yönlü ve geçici olarak askıya alınmıştır.
29.03.2024 Gündem
Kurum: Bizi daima kapınızın önünde, dizinizin dibinde bulacaksınız
Kurum: Bizi daima kapınızın önünde, dizinizin dibinde bulacaksınız AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa mitinginde vatandaşlarla bir araya geldi. Miting programında konuşan Kurum, “İlk günden itibaren İstanbul’un bütün sokaklarında, 31 Mart zaferine inandınız. Ve bu omuzlara kutlu bir sorumluluğu yüklediniz. Bu öyle bir sorumluluk ki; bizi asla laf üretirken bulmayacaksınız. Bizi daima kapınızın önünde, dizinizin dibinde bulacaksınız. Tarihin ve milletin önünde size söz veriyoruz. Ama bu söz, onların verip de tutmadıkları sözlere benzemez. Onlar sözleri bile hatırlamıyor, unutuyorlar. Sordukları zaman ‘Yetişmezdi zaten’ diyorlar. Biz söz verdik mi o sözü tutarız" dedi.
23.03.2024 Politika
İmamoğlu: Artık bu bölgede 'sel olacak, can kaybı olacak' korkusu kalmadı
İmamoğlu: Artık bu bölgede 'sel olacak, can kaybı olacak' korkusu kalmadı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Halk Buluşması’ çerçevesinde Esenyurt Yaşar Kemal Meydanı’nı ve su baskınlarıyla gündeme gelen Haramidere’nin ıslah çalışmalarının 1. etabını hizmete açtı. İmamoğlu, "Özellikle burada Pınar ve Yeşilkent Mahallelerini her yağmurda su basıyor, can kaybı oluyordu. Buradaki derenin çapını 12 metrekareden 72’ye çıkardık ve derenin akışını normalleştirdik. Artık bu bölgede, 'yağmurda sel olacak, can kaybı olacak' korkusu kalmadı" dedi.
23.03.2024 Politika
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı Marmara Denizi'nde yıllara göre ortalama su sıcaklığının 3 derece arttığı belirtilirken, özellikle İstanbul Boğazı kıyılarında denizanalarında çoğalma dikkat çekiyor.
21.03.2024 Gündem
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı Marmara Denizi'nde yıllara göre ortalama su sıcaklığının 3 derece arttığı belirtilirken, özellikle İstanbul Boğazı kıyılarında denizanalarında çoğalma dikkat çekiyor.
21.03.2024 Video
Atatürk'ün gezi teknesi, 'M/G Acar' ziyarete açıldı, kaldığı kamara görüntülendi
Atatürk'ün gezi teknesi, 'M/G Acar' ziyarete açıldı, kaldığı kamara görüntülendi Çanakkale'de Deniz Müzesi Komutanlığı'nın bahçesinde sergilenen 'M/G Acar' gezi teknesi ziyarete açıldı, Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı kamara görüntülendi. Çanakkale Deniz Müzesi Komutanı Albay Serhan Aras, "Atatürk, son günlerinde Savarona'da nekahet dönemindeyken en son Dolmabahçe Sarayı'na, Acar botuyla intikal ediyor. Bu gemi, Ata'mızın denizle olan son bağlantısı, o nedenle de son derece kıymetli" dedi.
15.03.2024 Video
İstanbul'da sis etkili oldu: Boğazda gemi trafiği durdu
İstanbul'da sis etkili oldu: Boğazda gemi trafiği durdu İstanbul'da sis etkili oldu. Yoğun sis nedeniyle gemi trafiği askıya alındı. Sis altındaki Fatih Sultan Mehmet köprüsü de havadan görüntülendi.
10.03.2024 Video
İstanbul'da sis etkili oldu: Boğazda gemi trafiği tekrar başladı
İstanbul'da sis etkili oldu: Boğazda gemi trafiği tekrar başladı İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle boğazda gemi trafiği çift yönlü askıya alınmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada" İstanbul Boğazı gemi trafiği, kısıtlı görüşün düzelmesi üzerine güney-kuzey yönlü olarak açıldı" ifadeleri yer aldı.
10.03.2024 Gündem
Kadın komandolar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden halatla indi
Kadın komandolar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden halatla indi Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığında (JÖAK) görevli 6 kadın astsubay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden halatlarla botlara iniş yaptı. Program boyunca İstanbul Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı. Kadın komandoların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden İstanbul Boğazı'na yaptığı iniş dronla görüntülendi.
8.03.2024 Gündem
'İstanbul Boğazı gırgır balıkçılığına kapatılsın' çağrısı
'İstanbul Boğazı gırgır balıkçılığına kapatılsın' çağrısı Balıkçıların denizlerde bıraktığı hayalet ağların zararlarına yönelik araştırmada, İstanbul Boğazı ve İstanbul adalarında belirlenen alanlara yapılan dalışlarda tespit edilen ağların tamamına yakınının, gırgır teknesi ağları olduğu belirlendi. WWF- Türkiye, İstanbul Boğazı'nın gırgır balıkçılığına kapatılması çağrısında bulundu.
8.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbul boğazı gemi trafiği ibb haydarpaşa ukrayna

İstanbul Boğazı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.