İyi Hal

İyi Hal

Son dakika iyi hal haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iyi hal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iyi hal haber sayfamızda...

İyi Hal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.778 iyi hal haberi bulunmuştur.
‘Burada içki içemezsiniz’ diyen Abdullah’ı öldüren sanıklara 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi
‘Burada içki içemezsiniz’ diyen Abdullah’ı öldüren sanıklara 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi Adana'da parkta alkol alırken kendilerini “Burada içki içemezsiniz” diyerek uyaran Abdullah Yavuz Dal’ı (27) bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle tutuklu yargılanan 3 sanıktan Yusuf Özdemir (19) ve Ercan Taş (20) ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal' indirimi uygulanarak 20’şer yıl, Mehmet Gökşin (20) ise 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
20.05.2024 Gündem
'Dayak yediği' sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldüren Irına'ya, haksız tahrik indirimli 15 yıl hapis
'Dayak yediği' sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldüren Irına'ya, haksız tahrik indirimli 15 yıl hapis Bursa'da, sevgilisi Turan Döner'i (39) kalbinden bıçaklayarak öldüren Kazakistan uyruklu Irına Franzen (30), yargılandığı davanın karar duruşmasında, "Turan eve sürekli sarhoş gelip, bana şiddet uyguluyordu. Onu her şeye rağmen çok seviyordum. Mesajlarına bakınca, beni en yakın kız arkadaşımla aldattığını anladım. Tartıştık. Korkutmak için bıçakladım. Amacım öldürmek değildi" dedi. Franzen, 'Kasten öldürmek'ten müebbet hapse çarptırıldı, 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimleriyle cezası 15 yıla düşürülüp tutukluluk halinin devamına karar verildi.
17.05.2024 Gündem
Annesini öldürüp, babasını yaralayan sanığa iyi hal indirimi
Annesini öldürüp, babasını yaralayan sanığa iyi hal indirimi Erzurum'da annesi Serpil Köşebent'i (57) bıçakla öldürüp babası Nevzat Köşebent'i de (62) ağır yaralayan Ahmet Yavuz Köşebent (25) tutuklu yargılandığı davada iyi hal indirimi uygulanarak müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
17.05.2024 Gündem
Motosikleti hızlı sürdüğü için uyaran arkadaşını öldüren sanığa ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimli ceza
Motosikleti hızlı sürdüğü için uyaran arkadaşını öldüren sanığa ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimli ceza Adana'da motosikletiyle hız yaptığı için kendisini önce uyarıp ardından tokat attığı iddia edilen Mazlum Atay'ı (28) tabancayla öldüren tutuklu sanık Bilal Altunkaynak (21), 'Cinayet' suçundan 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Gündem
Eski eşini bıçakla yaralayan sanığa, indirimsiz 15 yıl hapis cezası
Eski eşini bıçakla yaralayan sanığa, indirimsiz 15 yıl hapis cezası Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde eski eşi Elif Gedik'i (35) bıçaklayarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Halil Karabıyık (36), indirim uygulanmadan 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
14.05.2024 Gündem
İzmir'deki akademisyen cinayetinde kamu görevlilerinin ihmali sanığı cesaretlendirmiş
İzmir'deki akademisyen cinayetinde kamu görevlilerinin ihmali sanığı cesaretlendirmiş İzmir'in Buca ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Serpil Erfındık'ın (38), 10 yıl önce boşandığı eşi Vedat Atik (44) tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili dönemin İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Z.Y. ve polis merkez amiri R.K.S.'ye 'görevi ihmal' suçundan indirimli olarak verilen 7 ay 15 gün hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, yapılan ihmallerin eski koca Vedat Atik'in 'devletin gücünü ve kuvvetini, kararlılığını yeteri kadar görüp anlamamasına ve cesaretlenmesine sebep' olarak bir mağduriyet doğurduğuna yer verildi.
9.05.2024 Gündem
Özbek kadın hastasını mesajla taciz eden doktora 1 yıl 3 ay hapis
Özbek kadın hastasını mesajla taciz eden doktora 1 yıl 3 ay hapis Kayseri'de Özbekistan uyruklu S.G. (31) isimli kadını sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesaj atarak taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan doktor Ö.T. (49), 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
8.05.2024 Gündem
Tacizci sanılarak vahşice öldürülmüştü; sanıklara uygulanan iyi hal indirimine tepki
Tacizci sanılarak vahşice öldürülmüştü; sanıklara uygulanan iyi hal indirimine tepki Diyarbakır’da, kız çocuğu G.S.'nin (12) fotoğrafını çektiği iddiasıyla darbedilerek, bıçaklandıktan sonra yaralı halde sokaklarda gezdirilip, hayatını kaybeden ancak daha sonra yanlış kişi olduğu ortaya çıkan Ergün Arslan'ın (40) kardeşi Süleyman Arslan, ağabeyinin ölümüne ilişkin yargılanan 2'si tutuklu, 6 sanığın 10 ile 25 yıl arasında ceza almalarına ve birine iyi hal indirimi uygulanmasına tepki gösterip, kararı istinafa taşıyacaklarını söyledi. Konuyu başından sonuna kadar takip eden ve olayın taciz olmadığını ortaya çıkaran DHA’ya da teşekkür eden Arslan, “Haksız ve suçsuz yere bir insan ortada katledildi. Aldıkları ceza yetersiz, çünkü ortada bir öldürülme değil, vahşice katledilme olayı var” dedi.
2.05.2024 Gündem
Kız çocuğunun fotoğrafını çektiği iddiasıyla öldürülen Arslan’ın 6 sanığına indirimli hapis verildi
Kız çocuğunun fotoğrafını çektiği iddiasıyla öldürülen Arslan’ın 6 sanığına indirimli hapis verildi Diyarbakır'da, kız çocuğu G.S.'nin (12) fotoğrafını çektiği iddiasıyla darbedilip, bıçaklandıktan sonra yaralı halde sokaklarda gezdirilip, hayatını kaybeden ancak daha sonra yanlış kişi olduğu ortaya çıkan Ergün Arslan'ın (40) ölümüne ilişkin 2'si tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada karar verildi. 2’si tutuklu 6 sanığa indirimli hapis cezası verildi.
30.04.2024 Gündem
Yoğun bakımdaki hastaya cinsel saldırı sanığına indirimli 25 yıl hapis cezasına itiraz
Yoğun bakımdaki hastaya cinsel saldırı sanığına indirimli 25 yıl hapis cezasına itiraz İzmir'de Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören kanser hastası N.C.'ye (63) cinsel saldırıda bulunan erkek hemşire Emre Kale’ye (30) takdiri indirim uygulanarak verilen 25 yıl hapis cezasına itiraz edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'iyi hal', indirimine itirazı ile karar istinaf mahkemesine taşındı.
29.04.2024 Gündem
Yoğun bakımdaki hastaya cinsel saldırı sanığına indirimli 25 yıl hapis
Yoğun bakımdaki hastaya cinsel saldırı sanığına indirimli 25 yıl hapis İzmir'de, Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören kanser hastası N.C.'ye (63) cinsel saldırıda bulunan erkek hemşire Emre Kale’ye (30), duruşmadaki iyi hali göz önünde bulundurularak cinsel saldırı suçundan 16 yıl 3 ay, uyuşturucu madde temin etmek suçundan da 9 yıl 4 ay 15 gün olmak üzere toplam 25 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.
26.04.2024 Gündem
2’nci Kadir Şeker vakasının sanığı, 5 yıl hapis cezası onanınca tutuklandı
2’nci Kadir Şeker vakasının sanığı, 5 yıl hapis cezası onanınca tutuklandı Eskişehir'de, eşi ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi’yi (64) engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan Tolga Daşkıran’a (22) yerel mahkemece verilen 5 yıllık hapis cezası onandı. Adliyeye gelerek teslim olan Daşkıran, 3 yıl 4 ay hapis cezası alan arkadaşı Hüseyin Şahin ile tutuklanarak cezaevine konuldu. Tolga Daşkıran’ın annesi Nazire Kurt, “Bir anne olarak ciğerim yanıyor. Benim oğlum hak etmedi, bunu hak etmedi” dedi.
26.04.2024 Video
Kahvehanede 1 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaralayan sanığa 42,5 yıl hapis
Kahvehanede 1 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaralayan sanığa 42,5 yıl hapis Konya'nın Bozkır ilçesinde 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırıya ilişkin tutuklu yargılanan Mehmet Ali Yaman, 42,5 yıl hapse çarptırıldı.
25.04.2024 Gündem
Görüşme isteğini reddeden eski sevgilisini öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimiyle müebbet hapis
Görüşme isteğini reddeden eski sevgilisini öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimiyle müebbet hapis Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, görüşme tekliflerini reddeden eski sevgilisi Yeşim Sönmez’i (36) pompalı tüfekle vurarak öldüren Başaran Çevikoğlu (40), iyi hal indirimiyle müebbet hapse çarptırıldı. Sönmez’in acılı ailesi tepki gösterip kararı istinafa götüreceklerini söyledi.
20.04.2024 Gündem
Babasını pompalı tüfekle yaralayıp, ‘Beni ve ailemi döverek engelli yaptı’ dedi; 10 yıl hapis verildi
Babasını pompalı tüfekle yaralayıp, ‘Beni ve ailemi döverek engelli yaptı’ dedi; 10 yıl hapis verildi Bursa'da ev meselesi nedeniyle tartıştığı babası Recep Bulut'u (60) pompalı tüfekle ağır yaralayan ve savunmasında, "Babam, çok küçük yaştan beri anneme, bana ve kardeşlerime defalarca şiddet uyguladı. Hatta annem tamamen görme yetisini kaybetti. Bizi küçükken dövdüğü için hem benim hem de kardeşlerimde yüzde 98 görme ve yüzde 35 işitme kaybı vardır" diyen Mehmet Ali Bulut (24), 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
18.04.2024 Gündem
Uraz bebek ve ablası Kayra'nın ölümünde sanığa 7 yıl 9 ay hapis kararının gerekçesi, 'geleceğine etkisi'
Uraz bebek ve ablası Kayra'nın ölümünde sanığa 7 yıl 9 ay hapis kararının gerekçesi, 'geleceğine etkisi' Muğla'da, İnci Sandık (36) ile oğlu Sezai Talha'nın hastanede tedavi gördüğü, emzirdiği 6 aylık bebeği Uraz ile kızı Karya'nın (6) yaşamlarını yitirdiği ilaçlama olayının tutuklu sanığı Halil Kahraman'a (44), iyi hal indirimiyle 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verildi. Cezanın gerekçeli kararında, "Sanığın sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları ile cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri takdiri indirim nedeni olarak değerlendirilerek sanığın 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.
11.04.2024 Gündem
Uraz bebek ve ablası Kayra'nın ölümünde sanığa 7 yıl 9 ay hapis kararının gerekçesi, 'geleceğine etkisi'
Uraz bebek ve ablası Kayra'nın ölümünde sanığa 7 yıl 9 ay hapis kararının gerekçesi, 'geleceğine etkisi' Muğla'da, İnci Sandık (36) ile oğlu Sezai Talha'nın hastanede tedavi gördüğü, emzirdiği 6 aylık bebeği Uraz ile kızı Karya'nın (6) yaşamlarını yitirdiği ilaçlama olayının tutuklu sanığı Halil Kahraman'a (44), iyi hal indirimiyle 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verildi. Cezanın gerekçeli kararında, "Sanığın sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları ile cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri takdiri indirim nedeni olarak değerlendirilerek sanığın 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.
11.04.2024 Video
Ayşenur’un cinayet sanığı eski sevgilisine müebbet gerekçesi: Kazayla oldu savunmasına itibar edilmedi
Ayşenur’un cinayet sanığı eski sevgilisine müebbet gerekçesi: Kazayla oldu savunmasına itibar edilmedi Eskişehir'de eski sevgilisi Ayşenur Çolakoğlu'nu (21) tabancayla başına ve göğsüne 4 el ateş ederek öldüren Hasan Fakıoğlu’nun (23) iyi hal indirimiyle müebbet hapis cezası aldığı mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. Sanık Hasan Fakıoğlu’nun ‘tartışma sırasında kazayla tabanca patladı’ savunmalarının doğru olmadığı belirtilen kararda, “Sanığın kendisini suçtan ve cezadan kurtarmaya yönelik savunmalarına mahkememizce itibar edilmemiştir” denildi. Baba Mesut Çolakoğlu da karar itiraz dilekçesi vererek sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını talep etti.
6.04.2024 Foto Galeri
Melik'i bıçaklayarak öldüren sanığa iyi hal indirimi ile müebbet hapis
Melik'i bıçaklayarak öldüren sanığa iyi hal indirimi ile müebbet hapis Kayseri’de Melik Cihan Erciyes’i (17), kız meselesinden çıktığı iddia edilen kavgada bıçaklayarak öldürmekten tutuklu yargılanan Murat Kavruk (29), ‘iyi hal’ indirimi uygulanarak müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
4.04.2024 Gündem
Destici: YSK mazbatayı verme gerekçelerini hukuki açıdan kamuoyuyla paylaşmalı
Destici: YSK mazbatayı verme gerekçelerini hukuki açıdan kamuoyuyla paylaşmalı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Van'da seçimi kazanan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'a mazbatanın verilmesi kararına ilişkin, “Yüksek Seçim Kurulu mazbatayı bu terör sevicisine vermişse, o zaman bunu verme gerekçelerini hukuki açısından kamuoyuyla paylaşmalı, bizleri tatmin etmelidir. Vatandaşımıza, milletimize tatmin edici bir açıklama yapmak zorundadır” dedi.
3.04.2024 Politika
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Video
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Gündem
Aç bırakılıp eziyet edilen Elif Nur’un ölümünde babaanneye 29 yıl, halaya 26 yıl hapis; iyi hal indirimi uygulandı
Aç bırakılıp eziyet edilen Elif Nur’un ölümünde babaanneye 29 yıl, halaya 26 yıl hapis; iyi hal indirimi uygulandı Eskişehir'de Elif Nur Tiftik'in (6) aç bırakılarak ve eziyet edilerek öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan babaannesi Cihangül Kurumlu (51) iyi hal indirim ile 29 yıl 2 ay, halası Deniz Tiftik de iyi hal indirimi ile 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, amca Sezer Tiftik’e tehdit suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verirken, Elif Nur’un ölümüne ilişkin suçlamadan beraatına karar verdi. Babaanne ve halaya verilen cezalarda iyi hal indirimi uygulandı.
2.04.2024 Gündem
Kazada hayatını kaybeden 15 yaşındaki kuryenin babası: 168 kilometre hızla çarpıp, arkasına bile bakmadı
Kazada hayatını kaybeden 15 yaşındaki kuryenin babası: 168 kilometre hızla çarpıp, arkasına bile bakmadı Kayseri'de kurye Mehmet Akif Zengin'in (15) elektrikli bisikletine çarparak ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü Ege Demirci'nin (25) 'iyi hal' indirimi ile 6 yıl 3 ay hapis cezası almasına tepki gösteren maktulün babası Hacı Zengin, "168 kilometre hızla oğluma çarpıp, arkasına bile bakmadan geçip gidiyor. Çarpma sesi ile en azından frene basıp, gazdan ayağını çekmesi lazım. Hiçbir şekilde, en ufak tepki vermeden, geçip gidiyor. Bu bir kaza olabilir mi?" dedi.
1.04.2024 Video
Kazada hayatını kaybeden 15 yaşındaki kuryenin babası: 168 kilometre hızla çarpıp, arkasına bile bakmadı
Kazada hayatını kaybeden 15 yaşındaki kuryenin babası: 168 kilometre hızla çarpıp, arkasına bile bakmadı Kayseri'de kurye Mehmet Akif Zengin'in (15) elektrikli bisikletine çarparak ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü Ege Demirci'nin (25) 'iyi hal' indirimi ile 6 yıl 3 ay hapis cezası almasına tepki gösteren maktulün babası Hacı Zengin, "168 kilometre hızla oğluma çarpıp, arkasına bile bakmadan geçip gidiyor. Çarpma sesi ile en azından frene basıp, gazdan ayağını çekmesi lazım. Hiçbir şekilde, en ufak tepki vermeden, geçip gidiyor. Bu bir kaza olabilir mi?" dedi.
1.04.2024 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

sanık hapis ceza yaralayan eski sevgili

İyi Hal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.