Kabul Edildi

Kabul Edildi

Son dakika kabul edildi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kabul edildi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kabul edildi haber sayfamızda...

Kabul Edildi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.309 kabul edildi haberi bulunmuştur.
Cezaevinden çıktıktan sonra üvey annesini öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis istemi
Cezaevinden çıktıktan sonra üvey annesini öldürüp, babasını yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis istemi Adana'da 6 yıl önce bacanağını öldürüp, cezaevine giren denetimli serbestlikle tahliye edildikten sonra üvey annesi Hürü Babat'ı (53) tüfekle öldürüp, babası Rifat Babat'ı (63) yaralayan İsmail Babat (37) ile kendisine yardımcı olduğu öne sürülen amcası Adil Babat (46) hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20'şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
17.06.2024 Gündem
Orman yakan örgüt üyesi, cezaevinde yastık ve battaniye yaktı; 4 yıla kadar hapsi istendi
Orman yakan örgüt üyesi, cezaevinde yastık ve battaniye yaktı; 4 yıla kadar hapsi istendi Adana'da terör örgütü PKK talimatı ile 5 ayrı noktada orman yangını çıkarıp, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ali İhsan Ergin Kurttepe'nin (24), cezaevinde yastık ve battaniye yaktığı, bu nedenle hakkında 'kamu malına zarar verme' suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı ortaya çıktı.
14.06.2024 Gündem
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı TBMM 28'nci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nda şu ana kadar milletvekilleri 12 bin 510 adet yazılı soru önergesi verdi. TBMM Başkanlığı tüm soru önergelerini cevaplandırırken, İçişleri Bakanlığı, 1000 önergeye cevap verdi.
14.06.2024 Gündem
Hasta köpekleri Ankara'ya getirdiği iddiasıyla tutuklanan Buket Özgünlü hakkında 4 yıla kadar hapis istendi
Hasta köpekleri Ankara'ya getirdiği iddiasıyla tutuklanan Buket Özgünlü hakkında 4 yıla kadar hapis istendi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki barınakta kuduz olduğu iddia edilen 35 köpeği alıp Ankara'ya taşıyan ve tutuklanan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü hakkında 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma' ve 'sahipli hayvana işkence' suçundan 4'er yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.
13.06.2024 Gündem
Mardin'de 5 Iraklının öldürülmesi davasında sanıkların banka hesapları incelenecek
Mardin'de 5 Iraklının öldürülmesi davasında sanıkların banka hesapları incelenecek Mardin'de Irak uyruklu 5 kişinin cipte öldürülmesine ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılandığı davanın 5'inci duruşması, sanıkların banka hesaplarıyla ilgili bilirkişi raporunun tanzimi için ertelendi.
13.06.2024 Gündem
TSK Personeline İlişkin Kanun Meclis'te kabul edildi
TSK Personeline İlişkin Kanun Meclis'te kabul edildi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
13.06.2024 Gündem
2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı TMO silolarındaki patlamadaki ihmalleri tanıklar anlattı
2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı TMO silolarındaki patlamadaki ihmalleri tanıklar anlattı Kocaeli'nin Derince ilçesindeki Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında geçen yıl 7 Ağustos'ta meydana gelen patlama ile ilgili Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz 6 sanığın yargılanmasına başlandı. 2 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı patlama ile ilgili sanıklar beraatlerini talep ederken, duruşmada dinlenen tanıklar ise hem tesiste hem de silolarında yaşanan ihmalleri anlattı.
12.06.2024 Gündem
İBB Meclisi’nde İSPARK, İSBİKE ve öğrenci yurtlarına zam yapıldı
İBB Meclisi’nde İSPARK, İSBİKE ve öğrenci yurtlarına zam yapıldı İBB Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantılarının 3’ncüsü gerçekleştirildi. İBB Meclisi Tarife Komisyonu tarafından hazırlanan raporlarx mecliste oy çokluğu ile kabul edilirken, AK Parti grubu raporlara yönelik ret oyu kullandı. Belediye hizmetlerine dair birçok farklı alanda; İSPARK otopark ücretlerinde yüzde 35, İBB’nin bisiklet kiralama uygulaması olan ‘İSBİKE’da yüzde 100, öğrenci yurtlarında aylık bazda yüzde 50 zam yapıldı. İBB Meclisi Tarife Komisyonu üyesi AK Parti’li Tülay Kalav dosya ile ilgili, "Seçim döneminde yapılan borçları kapatmak ve sıfır bütçeli İBB’nin seçim maliyetini İstanbul halkına yüklemek amaçlı olduğunu bizler görmekteyiz." dedi. İBB Meclisi Tarife Komisyonu Başkanı CHP’li Fatih Üstünbaş ise, "Bunlar keyfi artışlar değildir, ülkenin maalesef bizi zorladığı ekonomik sıkıntıların, bizlere yüklediği girdi ve maliyetlerin karşılığını bir nebzede olsa ayarlamak, revize etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.
12.06.2024 Gündem
Korsan gösteriye katılıp polise taş atan yaşı küçük 10 sanığa 42'şer yıl hapis istemi
Korsan gösteriye katılıp polise taş atan yaşı küçük 10 sanığa 42'şer yıl hapis istemi Adana'da terör örgütü PKK/KCK adına düzenlenen korsan gösteriye katılıp, polise taş atan yaşları 14 ile 17 arasında değişen 8'i tutuklu 10 sanık için ayrı ayrı 42 yıla kadar hapis cezası istendi.
12.06.2024 Gündem
İBB Meclisi'nde sokak köpekleri tartışıldı
İBB Meclisi'nde sokak köpekleri tartışıldı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Haziran ayı ikinci oturumunda, sahipsiz köpekler gündeme alındı. CHP'li Meclis Üyesi Tan Hüseyin Kıroğlu "Biz, bu sorunu dünyaya da örnek olabilecek şekilde çözebiliriz, buna kesinlikle inanıyorum. Öldürmeyelim, kısırlaştıralım ve yaşatalım" ifadelerini kullandı.
11.06.2024 Politika
Metin Lokumcu davasında yargılanan polislere beraat talebi
Metin Lokumcu davasında yargılanan polislere beraat talebi Artvin'nin Hopa ilçesinde 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi öncesi çıkan olaylarda sıkılan biber gazıyla fenalaşan emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun (55) ölümüne ilişkin davada, esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, yargılanan 13 polis için beraat talep etti.
11.06.2024 Gündem
Teleferik kazasından tutuklu Başkan Kocagöz tahliye edildi
Teleferik kazasından tutuklu Başkan Kocagöz tahliye edildi Duruşmaya verilen ardından mahkeme heyeti, sanık Kocagöz'ün adli kontrol ve yurt dışı yasağı konularak tahliyesine, tutuklu sanıklar Ahmet Buğra Samsunlu, Serkan Yellice, Serdar Tezcan, Okan Erol’un tutukluluğunun devamına, tutuksuz sanık Suphi Kaplan'ın tutuklu yargılanmasına hükmetti. Duruşma, eksikliklerin tamamlanması için 7 Ağustos'a ertelendi.
11.06.2024 Gündem
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul etti
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul etti Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Gazze'de hemen ateşkes öngören ve rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin karar tasarısı kabul edildi.
11.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenen ‘Dünya Gazetesi İklim Ekonomisi Zirvesi’nde konuştu. Yılmaz, "İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız. Kanunun 2024 yılı içerisinde TBMM’nin takdirine sunulmasını bekliyoruz" dedi. AB Yeşil Mutabakatı ile uyumlu ulusal bir Emisyon Ticaret Sistemi’nin de kurulacağını ifade eden Yılmaz, “Biliyorsunuz Avrupa Birliği'nin sınırda karbon düzenlemesi var ve 2026 yılında yürürlüğe girecek. Bir taraftan işletmelerimizin bu konuda farkındalığının arttırılması, diğer taraftan da kendi sistemimizin buna adapte edilmesi gerekiyor"dedi.
7.06.2024 Politika
Cinayet sanığı: Boğuşma sırasında bıçak kendisine saplanmış olabilir
Cinayet sanığı: Boğuşma sırasında bıçak kendisine saplanmış olabilir Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Öner İsaoğlu'nu (43) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mehmet Ali Gülen (35), ilk duruşmada, "Öner durağın yakınındaki büfeye alkol almaya gelmişti; beni görünce yanıma geldi ve 'Beni nasıl ayağına çağırırsın' diyerek vurmaya başladı, kafa attı. Montumu ensemden yüzüme kapattı, beni yere yatırarak boğmaya çalıştı. Boğuşma sırasında bıçak kendisine saplanmış olabilir, görmedim, nasıl yaralandığını bilmiyorum" dedi.
6.06.2024 Gündem
Eski İYİ Parti ilçe başkanına silahlı saldırıda 8 sanığa 20'şer yıl hapis istemi
Eski İYİ Parti ilçe başkanına silahlı saldırıda 8 sanığa 20'şer yıl hapis istemi Antalya'nın Manavgat ilçesinde eski İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen'in (35) silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili otel sahibi Yahya Kurt (79) ve eski İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi olan eşi Ayşen Kurt'un (40) da aralarında olduğu 6'sı tutuklu 8 sanık hakkında iddianame hazırlandı. Sanıkların 'Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan ayrı ayrı 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle toplamda 160 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
6.06.2024 Gündem
İzmir ve Bursa'da cezaevi araçlarına bombalı saldırıların tutuklu sanığına ceza yağdı
İzmir ve Bursa'da cezaevi araçlarına bombalı saldırıların tutuklu sanığına ceza yağdı Bursa ve İzmir'de cezaevi araçlarına yapılan bombalı saldırıların faili olduğu suçlamasıyla yargılanan terör örgütü MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu (44) ile ona yardım ettiği gerekçesiyle yargılanan 7 kişinin davasında karar çıktı. Davanın tek tutuklu sanığı Gündoğdu'ya, Bursa saldırısına ilişkin 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma suçundan' ağırlaştırılmış müebbet, olayda 1 kişinin ölümüne sebebiyet vermekten ağırlaştırılmış müebbet, olayda 23 kişinin yaralanması nedeniyle öldürmeye teşebbüs suçundan 23 kez 15 yıl hapis, tehlikeli madde bulundurma suçundan 6 yıl 8 ay hapis ve evrakta sahtecilik suçlarından 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Tutuksuz sanıklardan 4'nüne beraat, 3'üne ise 13 ay ile 1 yıl 13 ay arasında cezaya hükmedildi.
5.06.2024 Gündem
Down sendromlu öğrenciyi darbeden öğretmen tutuklandı
Down sendromlu öğrenciyi darbeden öğretmen tutuklandı Ankara'daki bir özel eğitim okulunda down sendromlu Berat Ü.'yü (17) darbeden öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş (28) tutuklandı. Şiddet anları, okulun güvenlik kamerasına yansıdı.
5.06.2024 Video
Down sendromlu öğrenciyi darbeden öğretmen tutuklandı
Down sendromlu öğrenciyi darbeden öğretmen tutuklandı Ankara'daki bir özel eğitim okulunda down sendromlu Berat Ü.'yü (17) darbeden öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş (28) tutuklandı. Şiddet anları, okulun güvenlik kamerasına yansıdı.
5.06.2024 Gündem
Tahta kaşıkla cinsel saldırı davasında sanıklara, 'yağma' suçundan tahliye
Tahta kaşıkla cinsel saldırı davasında sanıklara, 'yağma' suçundan tahliye Zonguldak'ta, üye olduğu uyuşturucu çetesine ait tabancayı polise yakalattığı için üniversite öğrencisi Azerbaycan uyruklu Ali S.K.'yi (25), dövüp işkence yapan ve video çekerek tahta kaşıkla cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 2'si başka suçtan olmak üzere 5’i tutuklu, 6 kişinin yargılandığı davada tüm sanıklar ‘yağma’ suçundan tahliye edildi. Sanıkların ‘cinsel saldırı’ ve ‘hürriyetten yoksun bırakma’ suçlarından tutukluluk hallerinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.
3.06.2024 Gündem
FETÖ'nün eski emniyet imamı, 11 Eylül'de hakim karşısına çıkacak
FETÖ'nün eski emniyet imamı, 11 Eylül'de hakim karşısına çıkacak FETÖ/PDY'nin emniyet içindeki yapılanmasını sağlayan ilk ekipten olduğu iddia edilen ve şimdiye kadar birçok FETÖ davasında tanıklık yapan eski emniyet imamı Kemalettin Özdemir hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması 11 Eylül'de görülecek.
31.05.2024 Gündem
Diyarbakır’da 9 kişinin öldüğü silahlı kavganın taraflarının barış töreni öncesi, tüm firarı şüpheliler teslim oldu
Diyarbakır’da 9 kişinin öldüğü silahlı kavganın taraflarının barış töreni öncesi, tüm firarı şüpheliler teslim oldu Diyarbakır’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan, 9 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgada Taş ve Alyamaç aileleri, barışmaya ikna edildi. Aileler arasında Bismil ilçesinde düzenlenecek barış töreni öncesi firari olarak aranan her iki aileden toplam 6 şüpheli, teslim oldu. Böylece kavgayla ile dosyada firari şüpheli kalmadı.
31.05.2024 Gündem
Hilal'i öldüren direksiyon eğitmenine ağırlaştırılmış müebbet ve 11 yıl hapis
Hilal'i öldüren direksiyon eğitmenine ağırlaştırılmış müebbet ve 11 yıl hapis Manisa'da, kaçırmaya çalıştığı üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz'ü (21) sırtından tabancayla vurarak öldüren direksiyon eğitmeni Önder Lafçı (45), müebbet hapis ve 11 yıl hapse çarptırıldı. Kararın ardından gözyaşları içinde konuşan Hilal’in annesi Zeynep Kırgöz, "Hilal ilk gün, 'Anne başaramadım, eve gelemedim' demişti. Şimdi ben başardım Hilal, rahat uyu" dedi.
31.05.2024 Video
Hilal'i öldüren direksiyon eğitmenine ağırlaştırılmış müebbet ve 11 yıl hapis
Hilal'i öldüren direksiyon eğitmenine ağırlaştırılmış müebbet ve 11 yıl hapis Manisa'da, kaçırmaya çalıştığı üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz'ü (21) sırtından tabancayla vurarak öldüren direksiyon eğitmeni Önder Lafçı (45), müebbet hapis ve 11 yıl hapse çarptırıldı. Kararın ardından gözyaşları içinde konuşan Hilal’in annesi Zeynep Kırgöz, "Hilal ilk gün, 'Anne başaramadım, eve gelemedim' demişti. Şimdi ben başardım Hilal, rahat uyu" dedi.
31.05.2024 Gündem
Meslektaşını bıçaklayıp iş yerini ateşe verdi
Meslektaşını bıçaklayıp iş yerini ateşe verdi Konya'da ev dekorasyon işi yapan Mustafa Geyikpınar’ın (59), iş yerinde çıkan yangında cesedi bulundu. Otopside vücudunda bıçak izlerine rastlanılan Geyikpınar'ı, meslektaşı ve arkadaşı Feyzullah Kumru'nun (48) öldürüp, iş yerini ateşe verdiği ortaya çıktı. Suçunu itiraf edip, tutuklanan, hakkında dava açılan Kumru, mahkemedeki ifadesinde, "Bana bıçakla saldırdı. Kendimi savunmaya çalışıyordum. Beni serbest bırakmasını istediğim için arbedede küçük bir şekilde 1-2 kez bıçakla dürttüm. Yangını ben çıkartmadım" dedi.
31.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hapis Adana Meclis tutuklandı Hilal

Kabul Edildi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.