Kanser

Kanser

Son dakika kanser haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanser gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanser haber sayfamızda...

Kanser

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.987 kanser haberi bulunmuştur.
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' DHA'ya konuştu
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' DHA'ya konuştuHakkari'nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve 'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Ömer Çelik (70), Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'a teşekkür etti. Yöresel kıyafeti, esnek hareketleri ve kendisine has figürleriyle dikkat çeken Çelik, "Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber'in benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum" dedi.
12.08.2022Video
Kanserden hayatını kaybeden teğmen, son yolculuğa uğurlandı
Kanserden hayatını kaybeden teğmen, son yolculuğa uğurlandıAnkara'da kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Topçu Teğmen Mert Düzgün (28), memleketi Kırşehir'in Boztepe ilçesinde toprağa verildi.
11.08.2022Gündem
Rus yolcu kanser ilaçlarını Almanya'ya götürürken yakalandı
Rus yolcu kanser ilaçlarını Almanya'ya götürürken yakalandı Almanya'ya gitmek için İstanbul Havalimanı'na gelen Rus yolcunun valizinde yapılan aramalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışı yasaklanan kanser ilaçları ile sahte oturum kağıtları ele geçirildi.
10.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç teknolojisi faz 1 aşamasını bitirmek üzere
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç teknolojisi faz 1 aşamasını bitirmek üzereCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sadece kanserli hücreyi yakalayan ve sadece o kanserli hücreyi yok edecek bir ilaç teknolojisi şu anda hamdolsun faz 1 aşamasını bitirmek üzere bu Türkiye açısından da, çalışan arkadaşlarımız açısından da gurur duyulacak bir çalışma" dedi.
5.08.2022Gündem
Yaşlılık karşıtı en etkili 6 antioksidan
Yaşlılık karşıtı en etkili 6 antioksidanVücudumuzda hücresel metabolizma sırasında oluşan zararlı maddeleri detoksifiye eden  antioksidanların yaşlılık karşıtı ve hastalıklardan koruyucu etkisi olduğuna dikkat çeken İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurten Erbilgin, “Antioksidanlar kalp hastalıklarından korunmada, kanser gelişiminin engellenmesinde, sağlıklı beyin fonksiyonlarında işleyişin sağlıklı dengeli devamında, yaşlanmanın gecikmesinde, sağlıklı bir cilde sahip olmada, gelişmiş hastalıkların ilerlemesi ve daha kötü olmasının engellenmesinde çok önemli rol oynar. Besinler ile alınabilen antioksidan maddeler arasında en etkilileri C ve E vitamini, karotenodiler, KoenzimQ, polifenoller ve selenyumdur” dedi.
'Dana dili' ile tehdit edilen profesörden, şüphelinin serbest bırakılmasına tepki
'Dana dili' ile tehdit edilen profesörden, şüphelinin serbest bırakılmasına tepkiGazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, ofisinin önüne dana dili bırakarak kendisini tehdit ettiğini iddia ettiği Mustafa Y.'nin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Şenol, "Mutlaka tutuklanması lazım. Çünkü bir seri cinayet işleyeceğini söylüyor ve bu cinayeti adım adım tarif ediyor. Gerçekleştirmek üzere buraya geliyor. Geldiğinde ise tek eksik benim. Beni bulamadığı için cinayet işlenemiyor" dedi.
3.08.2022Gündem
'Yoğun bakımdaki Covid hastalarının mutlaka ek hastalığı var'
'Yoğun bakımdaki Covid hastalarının mutlaka ek hastalığı var'Antalya İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, koronavirüs vaka sayılarındaki artışla birlikte daha önce yatan hasta sayısının sıfırlandığı yoğun bakımlarda tekrar yatışların başladığını söyledi. Başıbüyük, "Yoğun bakımlarda yatan hastaların yaş ortalaması 75. Serviste ve yoğun bakımdaki hastaların her birinin mutlaka ek bir hastalığı var" dedi.
3.08.2022Video
'Yoğun bakımdaki Covid hastalarının mutlaka ek hastalığı var'
'Yoğun bakımdaki Covid hastalarının mutlaka ek hastalığı var'Antalya İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, koronavirüs vaka sayılarındaki artışla birlikte daha önce yatan hasta sayısının sıfırlandığı yoğun bakımlarda tekrar yatışların başladığını söyledi. Başıbüyük, "Yoğun bakımlarda yatan hastaların yaş ortalaması 75. Serviste ve yoğun bakımdaki hastaların her birinin mutlaka ek bir hastalığı var" dedi.
DEÜ'nün gündüz tedavi merkezi yenilenip hizmete açıldı
DEÜ'nün gündüz tedavi merkezi yenilenip hizmete açıldıİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) gündüz tedavi merkezi kemoterapi ünitesi, yenilenerek bugün tekrar hizmete açıldı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Zaten bu konuda da çok yetkin hocalarımız var. Bu fiziki ortamı da geliştirerek hizmete almış bulunuyoruz. Dolayısıyla bu tür merkezlerimizi hastalarımıza şifa, dertlerine deva olmasını bekliyoruz" dedi.
Kartal’da ‘Kan ve Kök Hücre Bağışı’ seferberliği
Kartal’da ‘Kan ve Kök Hücre Bağışı’ seferberliğiKartal'da kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenlendi. Bugün, belediye personelinin yanı sıra belediyeye gelen vatandaşlar da bağışta bulundu. Kan ve kök hücre bağış kampanyasına 15 dakika ayıranlar, bir hastaya umut oldu
Hastanede önce nikah sonra kök hücre nakli
Hastanede önce nikah sonra kök hücre nakliİzmir'de, kız arkadaşı Güneş Özkaya'nın (43) ısrarıyla yaptırdığı check-up'ta lösemi (Kan kanseri) ve lenfoma (Lenf kanseri) tanısı konulan İlker Çamur (44), tedavisi nedeniyle kaldığı hastanede evlendi. Nişanlarını 3 ay önce hastanede yapan çift, Çamur'un kemik iliği kök hücre nakli süreci başlamadan 1 gün önce de İzmir Kent Hastanesi'nde nikah masasına oturdu. Hastanedeki nikahta gelin ve damadın şahitliklerini doktorları Doç. Dr. Ahmet İfran ve Prof. Dr. Fahri Şahin yaptı.
2.08.2022Video
Kansere karşı aşk ile savaş; Eşi yendi sıra onda
Kansere karşı aşk ile savaş; Eşi yendi sıra ondaEvliliklerini ikinci ayında hayatlarına giren kanseri, birbirlerine olan aşklarıyla yenen Bahar ve Mehmet Karacan çifti, hastalıkla 11 yıl sonra, bu kez oğullarıyla birlikte yeniden mücadele ediyor. Eşinin desteğiyle kanseri yenen Mehmet Can Karacan (36), bu yıl meme kanseri teşhisi konan eşi Bahar Karacan'a tedavi sürecinde destek veriyor. Çift, kanserle mücadeleleri sırasında çektikleri videoları ise sosyal medya hesaplarında paylaşarak, kendileri gibi hastalıkla savaşanlara ve takipçilerine umut veriyor.
31.07.2022Foto Galeri
Maymun Çiçeği: Brezilya ve İspanya'da ilk ölümler
Maymun Çiçeği: Brezilya ve İspanya'da ilk ölümlerBrezilya Sağlık Bakanlığı, kemoterapi gören 41 yaşındaki bir lenf kanseri hastasının maymun çiçeğine yakalandığını ve Perşembe günü hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu açıklamayı takiben İspanya Sağlık Bakanlığı, hastanede yatan 120 maymun çiçeği hastasından birinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
30.07.2022Dünya
Kansere yenik düşen Şebinkarahisar Belediye Başkanı, son yolcuğuna uğurlandı
Kansere yenik düşen Şebinkarahisar Belediye Başkanı, son yolcuğuna uğurlandıİstanbul'da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Belediye Başkanı Şahin Yılancı (51), gözyaşlarıyla toprağa verildi.
27.07.2022Video
Kansere yenik düşen Şebinkarahisar Belediye Başkanı, son yolcuğuna uğurlandı
Kansere yenik düşen Şebinkarahisar Belediye Başkanı, son yolcuğuna uğurlandıİstanbul'da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Belediye Başkanı Şahin Yılancı (51), gözyaşlarıyla toprağa verildi.
27.07.2022Gündem
“‘Gizemli Hepatit’ en çok çocukları etkiliyor”
“‘Gizemli Hepatit’ en çok çocukları etkiliyor” 28 Temmuz dünya ve Türkiye’de Dünya Hepatit Günü olarak kutlanıyor. Türk Karaciğer Vakfı’nın verilerine göre dünya genelinde yaklaşık 400 milyon insanın Hepatit hastalığını taşıdığı biliniyor. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Merve Zıvalı, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) güncel verilerine göre ilk kez İngiltere’de sebebi bilinmeyen bir hepatit virüsü tespit edildiğini söyledi. İngiltere’nin ardından Avrupa ve ABD ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede görülen bu hastalığın “gizemli hepatit” olarak adlandırıldığına dikkat çekti.
27.07.2022Sağlık-Yaşam
İstinaftan dava sürecinde 'Kanser ilacının parasını SGK ödesin' kararı
İstinaftan dava sürecinde 'Kanser ilacının parasını SGK ödesin' kararıManisa'da akciğer kanseri hastası Y.A.’nın (75), geçen yıl aralık ayında o dönemin kuruyla 100 miligramı 13 bin 460 TL olan pembrolizumab etkin maddeli ilacı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) karşılamayınca Manisa 3'üncü İş Mahkemesi'nden tedbir kararı aldırdı. Karar istinaf mahkemesine taşındı. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 10'uncu Hukuk Dairesi, kararı onadı. Kararın gerekçesinde Y.A.'nın yaşamına ya da maddi veya manevi bütünlüğüne yönelik ciddi bir tehlike bulunmasını gerekçe gösterdi.
27.07.2022Gündem
Esenler'de otoparktakilere silahlı saldırıda bekçi öldü
Esenler'de otoparktakilere silahlı saldırıda bekçi öldüEsenler’de otoparka gelen kişi ya da kişiler içeride bulunanlara kurşun yağdırdı. Saldırıda otoparkta bekçilik yapan 60 yaşındaki Ali Eser ölürken, 2 kişi yaralandı.
27.07.2022Video
Esenler'de otoparktakilere silahlı saldırıda bekçi öldü
Esenler'de otoparktakilere silahlı saldırıda bekçi öldüEsenler'de otoparka gelen kişi ya da kişiler içeride bulunanlara kurşun yağdırdı. Saldırıda otoparkta bekçilik yapan 60 yaşındaki Ali Eser ölürken, 2 kişi yaralandı.
27.07.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndü
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndüSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsün artık genellikle akciğerlere inmediğini belirterek, “Gençseniz, kronik bir hastalığınız yoksa ve aşılıysanız çok sorun yok. Hastalanabilirsiniz ama hafif atlatacaksınız; yani endişelenmeye gerek yok. Nasıl ki nezle, grip, soğuk algınlığı nasıl bir hastalıksa bu da öyle bir hastalık haline dönmüş durumda" dedi.
26.07.2022Video
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndü
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndü Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsün artık genellikle akciğerlere inmediğini belirterek, “Gençseniz, kronik bir hastalığınız yoksa ve aşılıysanız çok sorun yok. Hastalanabilirsiniz ama hafif atlatacaksınız; yani endişelenmeye gerek yok. Nasıl ki nezle, grip, soğuk algınlığı nasıl bir hastalıksa bu da öyle bir hastalık haline dönmüş durumda" dedi.
26.07.2022Sağlık-Yaşam
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Yılancı, kansere yenik düştü
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Yılancı, kansere yenik düştüGiresun'un Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı (51), İstanbul'da kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
25.07.2022Gündem
'Kobra zehri' kaçakçılığına 3 yıl hapis talebiyle dava
'Kobra zehri' kaçakçılığına 3 yıl hapis talebiyle davaAnkara'da, gümrüksüz ülkeye sokulan 128 ampul kobra zehrinin tanesini 3 bin dolardan piyasaya sürmeye çalışırken yakalanan 1'i Rus vatandaşı, 5 kişi hakkında '5607 sayılı kanuna muhalefet' suçundan 3 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.
25.07.2022Gündem
“Gençlerde tiroid nodülü ve tiroid kanseri görülme sıklığı artıyor”
“Gençlerde tiroid nodülü ve tiroid kanseri görülme sıklığı artıyor”Tiroid nodülleri sıklıkla 40 yaş üzerinde ve özellikle kadınları etkileyen bir sorun. Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erhan Ayşan, bununla birlikte özelikle son yıllarda hem tiroid nodüllerinin, hem de tiroid kanserinin çok daha genç yaşlarda görüldüğüne dikkat çekti. Prof. Dr. Ayşan, üstelik gençlerde ortaya çıkan nodüllerin kanserleşme oranının yetişkinlere göre daha yüksek olduğunu söyledi.
25.07.2022Sağlık-Yaşam
Rektör Özkan: Hastaneye başvuran 100 hastadan 50'si pozitif, yatan hasta sayısı 7
Rektör Özkan: Hastaneye başvuran 100 hastadan 50'si pozitif, yatan hasta sayısı 7Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Covid-19 vaka sayısındaki artışa dikkati çekerek, hastane acil servisine başvuran 100 hastadan 50'sinin pozitif olduğunu açıkladı. Şu anda hastanede yatan 7 hasta olduğunu söyleyen Özkan, "Almanya sonbaharda maske kullanımına başlayacak. Biz de sonbahara doğru en azından kapalı alanlarda maske takacakmışız gibi duruyor" dedi.
23.07.2022Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

virüskanserŞahin YılancıŞebinkarahisar Belediye Başkanı YılancıEsenler

Kanser ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.