Katkı

Katkı

Son dakika katkı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan katkı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan katkı haber sayfamızda...

Katkı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.135 katki haberi bulunmuştur.
Vodafone’dan dijital devrim için fiber reformu çağrısı
Vodafone’dan dijital devrim için fiber reformu çağrısıVodafone, Türkiye’de gelişen dijital ekosistemin etkinleştirilmesinde fiber altyapının vazgeçilmez rolüne odaklandığı, ‘Dijitalleşme Yolunda Sabit Genişbant Politikaları’ başlıklı raporda, “Fiber altyapının yaygınlaştırılması için “ayrışma” gibi yapısal reformlar hayata geçirilmeli. Ayrışma ile eş zamanlı olarak ortak bir altyapı şirketi kurulmalı. İhtiyaç duyulan reformların hayata geçirilmesi için lisans uzatma süreci bir fırsat olarak değerlendirilmeli ve uzatma hakkaniyetli bir şekilde yürütülmeli” denildi.
23.07.2024Ekonomi
Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov kampı değerlendirdi
Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov kampı değerlendirdiYeni sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de teknik direktör Stanimir Stoilov, çok sıkı bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve kampın üst seviyede geçtiğini söyledi.
23.07.2024Spor
Bakan Uraloğlu: TÜRASAŞ, İSO 500'de 64 basamak birden yükseldi
Bakan Uraloğlu: TÜRASAŞ, İSO 500'de 64 basamak birden yükseldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bakanlığa bağlı Türkiye Raylı Sistemler A.Ş.'nin (TÜRASAŞ), İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) Listesi'nde önceki yıla göre 64 basamak birden yükseldiğini açıkladı.
23.07.2024Gündem
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç, olimpiyatlara katılacak sporcuları ağırladı
Turkcell Genel Müdürü Dr. Koç, olimpiyatlara katılacak sporcuları ağırladıTurkcell, Paris Olimpiyatları’nda yüzme ve atletizm branşlarında yarışacak olan milli sporcuları konuk etti. Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, “Sporun birleştirici gücüne ve gençlerin gelişimi için taşıdığı öneme odaklanıyoruz. Olimpik sporların ülkemizde daha da yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Tüm dünyanın takip edeceği olimpiyatlarda ay yıldızlı formayı giyecek sporcularımıza sonsuz başarılar diliyorum” dedi.
23.07.2024Spor
Yapay zeka ile başarısı öngörülebilecek her öğrenci, kişiselleştirilmiş eğitim alabilecek
Yapay zeka ile başarısı öngörülebilecek her öğrenci, kişiselleştirilmiş eğitim alabilecekDünyayı her alanda etkileyen yapay zekayla eğitim de yeniden şekillenecek. BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergün Akgün, yeni teknolojiyle öğrenci başarısının öngörülebileceğini söyledi.
23.07.2024Eğitim
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştır
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştırEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) tarafından, ''Programımızın temel hedefi olan enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesine yönelik uygulanan politikalar sayesinde geçiş süreci tamamlanmış ve haziran ayı ile birlikte dezenflasyon süreci başlamıştır" açıklaması yapıldı.
23.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: TCMB'nin swap stoku 144 milyon dolara geriledi
Bakan Şimşek: TCMB'nin swap stoku 144 milyon dolara gerilediHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yurt içi bankalarla yaptığı swap stokunun 144 milyon dolara gerilediğini açıkladı.
23.07.2024Politika
TAV Havalimanları ilk altı ayda 46 milyon yolcuya hizmet verdi
TAV Havalimanları ilk altı ayda 46 milyon yolcuya hizmet verdiTAV Havalimanları 2024’ün ilk yarısına ilişkin finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde dış hat trafiği önceki yıla göre yüzde 20 artarken iç hat trafiği yüzde 14 yükseldi.
23.07.2024Ekonomi
SAP, ‘S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ etkinliğinde iş dünyası liderlerini ağırladı
SAP, ‘S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ etkinliğinde iş dünyası liderlerini ağırladıSAP, Türkiye’deki iş ortaklarıyla ‘Başarıya Ulaşmanın Yolu: SAP S/4HANA Müşteri Deneyimleri’ başlıklı etkinlikte bir araya geldi. Etkinlikte, iş liderleri , S/4HANA dönüşüm projelerine dair deneyimlerini paylaşırken, dijitale dönüşüm projelerinin nasıl yürütülmesi gerektiğine dair de ipuçları verdi.
22.07.2024Kurumsal
Irak'a 3 yıl sonra elektrik ihracatı başladı
Irak'a 3 yıl sonra elektrik ihracatı başladıTürkiye, 3 yıllık bir aranın ardından Irak'a elektrik ihracatına yeniden başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Yapacağımız yatırımlarla Kalkınma Yolu'nu aynı zamanda bir 'Enerji Yolu' olarak tesis edeceğiz" dedi.
22.07.2024Ekonomi
Yunanistan sınırındaki yeni geçiş köprüsü projesinde sona yaklaşıldı
Yunanistan sınırındaki yeni geçiş köprüsü projesinde sona yaklaşıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Meriç Nehri'nde Türkiye-Yunanistan 2'nci sınır geçiş köprüsü projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve 2024 yılı içerisinde projenin ihaleye çıkacağını açıkladı.
22.07.2024Gündem
Aylin Cesur, İYİ Parti'den istifa etti
Aylin Cesur, İYİ Parti'den istifa ettiİYİ Parti 27'nci dönem Isparta Milletvekili Aylin Cesur, parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.
22.07.2024Politika
Bakan Bak’tan olimpiyata sporcu kazandıran kulüplere teşekkür
Bakan Bak’tan olimpiyata sporcu kazandıran kulüplere teşekkürGençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 102 sporcu kazandıran 31 spor kulübüne teşekkür ederek, “Göstermiş oldukları özverili çalışmalar neticesinde olimpiyatlara 102 sporcu kazandıran kulüplerimize şükranlarımı sunuyorum. Kulüplerimizin genç yetenekleri keşfetme, yetiştirme ve onları müsabakalara hazırlama yolundaki çabalarını takdirle karşılıyoruz” dedi.
22.07.2024Spor
“Türk seyircisi 5 reklamdan üçüne tepki vermiyor”
“Türk seyircisi 5 reklamdan üçüne tepki vermiyor”Reklam veri tabanı Alladsof, KONDA Araştırma ile Türk halkının hangi reklamları beğenip beğenmeyeceğini öngörerek pazarlama ekiplerinin bütçe verimliliğini artırmasına katkı sağlayan bir işbirliği gerçekleştirdiğini duyurdu. İngiltere merkezli Alladsof tarafından yayına alınan platform, yapay zeka (YZ) ve makine öğrenmesi (ML) teknolojilerini kullanarak KONDA Araştırma panelinde yer alan farklı demografi ve yaşam tarzına sahip kitlelerin reklamlara yönelik algısını da ölçüyor. KONDA Araştırma şirketiyle birlikte imza atılan Reklam Algıları Araştırması’nın bulgularında ise Türkiye’deki televizyon izleyicilerinin 4 reklamdan 1’ini sıradan bulduğunu, 5 reklamdan 3’üne tepki vermediğini gösterdi.
22.07.2024Kurumsal
Hepsiburada ve N Kolay'dan iş birliği
Hepsiburada ve N Kolay'dan iş birliğiHepsiburada, N Kolay ile Aktif Bank müşterilerinin, Hepsiburada üzerinden yapacakları alışverişlerde dosya masrafı olmadan, N Kolay Taksit Alışveriş Kredisi’nden yararlanabileceklerini kapsayan bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu. Hepsipay Finansal Teknoloji ve Ödeme Çözümleri Grup Direktörü Soner Beyhan, “Yaptığımız iş birlikleriyle müşterilerimizin yanında olmaya ve e-ticaretin büyümesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.
22.07.2024Kurumsal
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyin
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyinEski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Siyasi kimliğiniz her ne olursa olsun, bayrağımız, İstiklal Marşı’mız, vatanımız, milletimiz ve ezanımız söz konusu olduğunda, lütfen kimseye paye vermeyin. Bunlara hep beraber sahip çıkalım” dedi.
21.07.2024Politika
Özgür Özel: Cemevleri ibadethane kabul edilene kadar talebinizin arkasındayım
Özgür Özel: Cemevleri ibadethane kabul edilene kadar talebinizin arkasındayımCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erikli Baba Eğitim ve Kültür Vakfı ve Cemevi’ni ziyaret etti. Özel, “Cemevleri devlet nezdinde ibadethane kabul edilip, camiye ne yapılıyorsa Cemevine de aynısı yapılacağı güne kadar bu talebinizin sonuna kadar arkasındayım” dedi.
21.07.2024Politika
Basketbol tutkunu mühendis, 4 şehirde 100'den fazla potaya file taktı
Basketbol tutkunu mühendis, 4 şehirde 100'den fazla potaya file taktıBasketbol tutkunu inşaat mühendisi Baha Müderrisoğlu (24), gönüllü olarak başlattığı 'Filesiz Saha Kalmasın' projesiyle, Ankara, İstanbul, Düzce ve Muğla'da okul bahçeleri ve belediye parklarındaki basketbol sahalarında 100'den fazla potaya file taktı.
21.07.2024Spor
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza: Arda Güler yükselerek devam edecek
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza: Arda Güler yükselerek devam edecekSüper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un Brezilyalı teknik direktörü Alex de Souza, ilk özel röportajını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) verdi. Milli takım ve Real Madrid'in yıldızı Arda Güler ile iletişim halinde olduğunu söyleyen Alex, genç oyuncunun yükselerek ilerlemeye devam edeceğini belirtti. Türk milli takımın Euro 2024'te iyi performans sergilediğini ancak hak eden takımın kupayı aldığını kaydeden Alex, Copa America'da çeyrek finalde elenen Brezilya milli takımı için de Ronaldinho'nun herhangi bir söylemi olmadığını, bu durumun basının yanıltması olduğunu sözlerine ekledi.
21.07.2024Spor
KKTC vatandaşı öğrenciler için öğrenim ücreti kararı
KKTC vatandaşı öğrenciler için öğrenim ücreti kararıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleri ile KKTC vatandaşı öğrencilerimiz katkı payı ve öğrenim ücreti bakımından Türk vatandaşı öğrencilerimizle aynı esaslara tabi olacaklar" dedi.
20.07.2024Eğitim
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A, geçici yörüngesine ulaştı
Bakan Uraloğlu: Türksat 6A, geçici yörüngesine ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın, bugün öğle saatlerinde geçici yörüngesi olan 50 derece Doğu yörüngesine ulaştığını duyurdu.
20.07.2024Teknoloji
Bakan Kacır, BYD'nin yatırım yapacağı araziyi inceledi
Bakan Kacır, BYD'nin yatırım yapacağı araziyi incelediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Yunusemre ilçesindeki Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde (MOSB) Çinli elektrikli araç üreticisi BYD'nin 1 milyar dolarlık yatırım yapacağı alanda incelemelerde bulundu.
20.07.2024Gündem
Bakan Yumaklı: Yığınlı Tüneli Projesi ile vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktır
Bakan Yumaklı: Yığınlı Tüneli Projesi ile vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktırTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yığınlı Tüneli Projesi'nin hayata geçirilmesi ve söz konusu ıslah ve iyileştirme çalışmaları ile entegre olarak Siirt ve Şırnak illerimizin sınırları içerisindeki köylerimizdeki vatandaşlarımızın seyahat konforu ve güvenliği sağlanacaktır" dedi.
20.07.2024Gündem
Emine Erdoğan'dan atıksız alışverişi teşvik eden markete ziyaret
Emine Erdoğan'dan atıksız alışverişi teşvik eden markete ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ankara'da atıksız alışverişi teşvik eden marketi ziyaret etti, tek kullanımlık ambalajların önüne geçerek atıkları en aza indiren dolum istasyonlarını inceledi.
20.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlama Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında “Bölgede devam eden çatışmalar karşısında tüm adanın güvenliğini tehdit etme riski olan son derece sorumsuz adımlar atılıyor. Kardeşlerim aynı suda iki kez yıkanılmaz. Adadaki gerçekleri görmezden gelerek hiçbir yere varılmaz. Kıbrıs'ta federal bir çözümün mümkün olmadığına inanıyoruz” dedi.
20.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Uraloğludijitalmüşterivodafonealtyapı

Katkı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.