Kitap

Kitap

Son dakika kitap haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.328 kitap haberi bulunmuştur.
Ordu'da 3 öğrencinin LGS'de tam puan sevinci
Ordu'da 3 öğrencinin LGS'de tam puan sevinciOrdu'da, Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) tüm sorulara doğru cevap verip, 500 tam puan alma başarısı elde eden Ömer Faruk Uğurlu, Ahmet Ege Günindi ve Rahman Topçu, Türkiye birincileri arasına girdi.
1.07.2022Eğitim
LGS birincilerinden Zeynep: Çok kitap okumam, başarıma katkı sağladı
LGS birincilerinden Zeynep: Çok kitap okumam, başarıma katkı sağladıKırşehir’de Zeynep Ece Başer (14), Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) 90 sorunun hepsini doğru cevapladı ve 500 tam puanla birinci oldu. Başer, "Şu anki hedefim, İstanbul Erkek Lisesi. Liseden sonra da iyi bir üniversite hedefliyorum. Çok fazla kitap okumam, başarıma katkı sağladı" dedi.
1.07.2022Gündem
LGS birincileri başarılarının sırrını anlattı
LGS birincileri başarılarının sırrını anlattıMilyonlarca öğrenci ve velinin heyecanla beklediği LGS sonuçları açıklandı. Uğur'un 4 öğrencisi tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan almayı başardı. Birinci olan öğrenciler Barkın Özsoy, Fahri Efe İçten, Celal Emre Malı ve Batuhan Yiğit Dünmez, sınava hazırlık sürecini ve başarılarının sırrını anlattı.
30.06.2022Eğitim
Erzincan merkezli DEAŞ operasyonunun 11 şüphelisi adliyede
Erzincan merkezli DEAŞ operasyonunun 11 şüphelisi adliyedeErzincan merkezli İstanbul ve Trabzon'da, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
29.06.2022Gündem
Kadın erkek ilişkilerine enerji dengesi getiren kitap raflardaki yerini aldı
Kadın erkek ilişkilerine enerji dengesi getiren kitap raflardaki yerini aldı Yazar Işıl Gence, büyük anneannesi Nesie’nin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı “Kadın Su Gibidir Akar Erkek Ateş Gibidir Yakar” adlı kitabı Nisan 2022’de raflardaki yerini aldı. Kitap, yaşamın merkezinde konumlanan dişil ve eril enerjiyi tüm yönleriyle ele alıyor.
29.06.2022Kültür&Sanat
Uzmanlardan yaz tatilinde çocuklar ve ebeveynlerine öneriler
Uzmanlardan yaz tatilinde çocuklar ve ebeveynlerine öneriler  BAHÇEŞEHİR Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Birimi yetkilileri yaz tatiline özel çocuklara ve ailelerine birtakım önerilerde bulundu. Uzmanlar, yaz tatilinin sadece dinlenmek ve eğlenmek olmadığını çocuğun yeni şeyler öğrenmesi, bir hobi edinmesi, kendi potansiyelini keşfetmesi için bir fırsat olduğunu belirtip, çocuklara ve ebeveynlerine bir dizi öneride bulundu.
28.06.2022Eğitim
Ünlü şefler 'Bayat Ekmekle Taze Lezzetler' etkinliğinde yarıştı
Ünlü şefler 'Bayat Ekmekle Taze Lezzetler' etkinliğinde yarıştıTuzla’da ‘Ödüllü Bayat Ekmekle Taze Lezzetler’ yarışması düzenlendi. Masterchef yarışmacıları, influencerlar ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da aralarında bulunduğu toplam 15 kişinin katıldığı yarışmada, israfı önlemek amacıyla bayat ekmekler değerlendirilerek tatlısından tuzlusuna birçok çeşit yemek yapıldı. İlk üçe giren yarışmacılar ise ödüllendirildi.
27.06.2022Gündem
Adana'da PKK/KCK operasyonu; HDP'li başkanlar da gözaltında
Adana'da PKK/KCK operasyonu; HDP'li başkanlar da gözaltındaAdana'da terör örgütü PKK/KCK/TDÖ'nün Çukurova yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında HDP İl Eş Başkanları Mehmet Karakış ve Helin Kaya ile Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk'un da bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
27.06.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer: 2021'in sonu itibariyle ülkemizde kütüphanesiz okul yok
Milli Eğitim Bakanı Özer: 2021'in sonu itibariyle ülkemizde kütüphanesiz okul yok Üsküdar’da 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesi’ndeki İhsan Fazlıoğlu Kütüphanesi’nin açılış programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2021 yılının sonu itibariyle ülkemizde kütüphanesi olmayan hiçbir okul yok, bu çok önemli. 2022 yılının sonunda ise kütüphanelerimizdeki kitap sayımızı 100 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
24.06.2022Eğitim
Araştırma: Z kuşağı kendi işinin patronu olmak istiyor
Araştırma: Z kuşağı kendi işinin patronu olmak istiyorAraştırma şirketi Areda Piar, Türkiye’de gençlik yapısının ele alındığı çalışmayı yayınladı. 15-24 yaş aralığında, Türkiye genelinde Z kuşağından bin 100 genç ile yapılan çalışmada, Türkiye’de gençlerin değerlere bakışı, kariyer planları, iletişim araçları ile ilişkileri, kültürel tercihleri ve kimlik algıları gibi konular masaya yatırıldı. Araştırma sonuçlarına göre, girişimci yönlerinin ağır olduğunu düşünen Z kuşağı, yüksek oranda kendi işini kurmak istiyor.
23.06.2022Gündem
'Metin abi', 'Erol abi' kodlu uyuşturucu ticaretine 4 tutuklama
'Metin abi', 'Erol abi' kodlu uyuşturucu ticaretine 4 tutuklamaMuşta’ta narkotik polisinin, metamfetamine 'Metin abi', eroine ise 'Erol abi' diyen uyuşturucu satıcılarına yönelik şafak vakti düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü, tutuklandı.
23.06.2022Video
'Metin abi', 'Erol abi' kodlu uyuşturucu ticaretine 4 tutuklama
'Metin abi', 'Erol abi' kodlu uyuşturucu ticaretine 4 tutuklamaMuş’ta narkotik polisinin, metamfetamine 'Metin abi', eroine ise 'Erol abi' diyen uyuşturucu satıcılarına yönelik şafak vakti düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü, tutuklandı.
23.06.2022Gündem
Bakan Özer: 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacağız
Bakan Özer: 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Cumhurbaşkanı'mızın ifade ettiği gibi 2022 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’de 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezlerimizle buluşturacağız" dedi.
21.06.2022Gündem
Gelecek Bugün Başlar Derneği’nden ücretsiz koçluk eğitimi
Gelecek Bugün Başlar Derneği’nden ücretsiz koçluk eğitimiGelecek Bugün Başlar, hayatı kolaylaştıracak yöntemler olan ‘koçluk’ ve ‘kendi kendine koçluk’ kavramlarını daha çok kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Üç ayda bir yinelenecek olan ücretsiz etkinliğin ikincisi, 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.
20.06.2022Kurumsal
Prof. Dr. Sarı: Denizdeki renk değişiminin nedeni, bizim gönderdiğimiz atıklar
Prof. Dr. Sarı: Denizdeki renk değişiminin nedeni, bizim gönderdiğimiz atıklarBandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Marmara Denizi’ndeki renk değişiminin müsilajdan değil fitoplankton ve alglerden kaynaklandığını belirterek, "Renk değişiminin nedeni, bizim denize gönderdiğimiz atıklar" dedi.
20.06.2022Video
Ressam Devrim Erbil fırçasını kaleme döktüğü kitabını Bodrum'da çocuklar için imzaladı
Ressam Devrim Erbil fırçasını kaleme döktüğü kitabını Bodrum'da çocuklar için imzaladıRessamDevrim Erbil, kendi hikayesini ve sanat yolculuğunu anlattığı 'Devrim Erbil'' isimli çocuk kitabını Muğla'nın Bodrum ilesinde tanıtıp, küçük okurları için imzaladı.
20.06.2022Video
Ressam Devrim Erbil fırçasını kaleme döktüğü kitabını Bodrum'da çocuklar için imzaladı
Ressam Devrim Erbil fırçasını kaleme döktüğü kitabını Bodrum'da çocuklar için imzaladıRESSAM Devrim Erbil, kendi hikayesini ve sanat yolculuğunu anlattığı 'Devrim Erbil'' isimli çocuk kitabını Muğla'nın Bodrum ilesinde tanıtıp, küçük okurları için imzaladı.
20.06.2022Kültür&Sanat
'YKS sınav süresinin uzatılması sınavdaki başarı oranını yükseltebilir'
'YKS sınav süresinin uzatılması sınavdaki başarı oranını yükseltebilir'YÜKSEKÖĞRETİM Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün tamamlandı. 120 sorudan oluşan TYT'nin 135 dakika olan sınav süresi, bu yıl 30 dakika artırılarak 165 dakika olarak uygulandı. Bahçeşehir Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Koordinatörü Sibel Durak, "Sınav süresine eklenen 30 dakikanın çoğunluğunun Temel Matematik ve Türkçe testine harcandığı görülmektedir. Tüm soruları okuyup Matematik ve Türkçe başta olmak üzere tüm testleri dikkatle çözen ve bilgiyi ezberlemeden yorum yapabilen öğrencilerin TYT sıralamasında üstlerde yer alacağı bir sınav olmuştur" dedi.
18.06.2022Eğitim
Bakan Kasapoğlu'ndan YKS'ye girenlere simit ve çay ikramı
Bakan Kasapoğlu'ndan YKS'ye girenlere simit ve çay ikramıGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren aday ve ailelerine simit ve çay ikram ederek talep ve önerileri dinledi.
18.06.2022Eğitim
Bahçeli'den 'karne' mesajı
Bahçeli'den 'karne' mesajıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, milli kaderimize, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları muhtemel ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz" dedi.
17.06.2022Politika
Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temeli atıldı
Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temeli atıldıBağcılar’da şehir kütüphanesi ve tiyatro binasının temeli atıldı. İçinde engelli, çocuk ve gençler için ayrı bölümlerin bulunduğu kütüphane ve 422 kişi kapasiteli tiyatro projesinin yıl sonunda bitmesi ve hizmete açılması bekleniyor. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Yeni kütüphaneler ve tiyatro merkezleriyle kültürümüzü, gençlerimizin gelecekle ilgili gelişimlerini de geliştirmek en önemli hedefimizdir” dedi.
17.06.2022Kültür&Sanat
Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temeli atıldı
Bağcılar’da Şehir Kütüphanesi ve Tiyatro Binası'nın temeli atıldıBağcılar’da şehir kütüphanesi ve tiyatro binasının temeli atıldı. İçinde engelli, çocuk ve gençler için ayrı bölümlerin bulunduğu kütüphane ve 422 kişi kapasiteli tiyatro projesinin yıl sonunda bitmesi ve hizmete açılması bekleniyor. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Yeni kütüphaneler ve tiyatro merkezleriyle kültürümüzü, gençlerimizin gelecekle ilgili gelişimlerini de geliştirmek en önemli hedefimizdir” dedi.
17.06.2022Kültür&Sanat
Öğrencilere yaz tatili için öneriler
Öğrencilere yaz tatili için önerilerÖğrencilerin okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile buluştuğu 2021-2022 eğitim dönemi sona erdi. 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen için yaz tatili başladı. Tatillerin öğrencilerin dinlenmesine vesile olduğu kadar, aile bireylerinin daha çok bir arada olmalarına, ertelenen bazı aktivitelerin gerçekleştirilmesine ve öğrencilerin kişisel olarak gelişmesine imkân sağladığını söyleyen Uğur Okulları Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arda Ergez, öğrencilere ve ailelere kaliteli vakit geçirmeleri için önerilerde bulundu.
17.06.2022Eğitim
Karnesini alan çocuklar kitaplarına kavuştu
Karnesini alan çocuklar kitaplarına kavuştuYoğun geçen senenin ardından karnelerini alan çocuklar, her yıl Türkiye İş Bankası tarafından gerçekleştirilen ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyasına koştu. Bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen kampanya ile karnesini gösteren birçok çocuğa okuma kitabı armağan edildi.
17.06.2022Eğitim
Erdoğan: Hazırladığımız tüm bütçelerde aslan payını daima eğitim öğretime tahsis ettik
Erdoğan: Hazırladığımız tüm bütçelerde aslan payını daima eğitim öğretime tahsis ettikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ," Eğitim öğretime harcanan her kuruşun Türkiye'nin geleceğine yapılan en büyük yatırım olduğunu düşünüyoruz. Erkeğiyle, kızıyla, tüm evlatlarımız okusun. Zengininden fakirine, her vatandaşımızın çocuğu en nitelikli eğitim öğretim imkânına kavuşsun istiyoruz. Bu amaçla eğitimin kalitesini artırmak, eğitimi yaygınlaştırmak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çok yönlü bir mücadelenin içindeyiz.  Hükümetlerimiz döneminde hazırladığımız tüm bütçelerde aslan payını daima eğitim öğretime tahsis ettik" dedi.
17.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

öğrencikitapLGSoperasyonmuş

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.