Kobani

Kobani

Son dakika kobani haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kobani gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kobani haber sayfamızda...

Kobani

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 333 kobani haberi bulunmuştur.
Eski HDP Marmaris ilçe başkanı, terör örgütüne finans sağlamaktan tutuklandı
Eski HDP Marmaris ilçe başkanı, terör örgütüne finans sağlamaktan tutuklandı Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 'vergi' adı altında para toplayıp terör örgütü PKK'ya finans sağladığı tespit edilen eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Marmaris İlçe Başkanı Abdullah İpekli (51) gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen İpekli, tutuklandı.
13.06.2024 Gündem
Kobani olaylarıyla ilgili 5 eski HDP milletvekili hakkında iddianame
Kobani olaylarıyla ilgili 5 eski HDP milletvekili hakkında iddianame Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP milletvekilleri Hüda Kaya, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Garo Paylan, Fatma Kurtulan ve Pero Dundar hakkında 6-8 Ekim olayları nedeniyle iddianame düzenledi. İddianamede, bir kısmı tüzel kişi olmak üzere 2 bin 674 mağdur veya müşteki yer aldı.
28.05.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması 3'üncü günde de devam etti
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması 3'üncü günde de devam etti TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, 'Kobani Davasındaki Hukuksuzlukların Bütün Boyutlarıyla Araştırılması' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında bugün de tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine birleşime 5 dakika ara verildi.
23.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönleriyle Araştırılması' yönündeki önergesi esnasında milletvekilleri arasında çıkan tartışma, bugün de devam etti.
23.05.2024 Politika
DEM Parti'li Hatimoğulları: Kobani kararı hukuki bir karar değil, siyasi
DEM Parti'li Hatimoğulları: Kobani kararı hukuki bir karar değil, siyasi Diyarbakır’a gelen Halkların Eşitlik ve Demokratik Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, ‘Kobani’ davasında verilen kararlarla ilgili olarak, “Bu karar hukuki bir karar değildir, siyasi bir karardır. Bir kez daha Amed’in göbeğinde sözümüz olsun ki yürüttüğümüz mücadeleden bir adım geri atmayacağız. Türk halkıyla dayanışmaktan ve onların mücadelelerine omuz vermekten bir adım geri atmayacağız” dedi.
22.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Özgür Özel: Türkiye normalleşecekse, sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak
Özgür Özel: Türkiye normalleşecekse, sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Bahçeli; CHP, bir siyasi davaya 'siyasi' diyor diye normalleşmeye bir şey olmaz. Ama Türkiye normalleşecekse, sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak. Türkiye normalleşecekse, hiçbir siyasinin böylesi bir durumda sorgulanma, yargılanmasının önünde kimse kalkan olmayacak. Türkiye normalleşecekse, MHP normal bir siyasi çizgide kalacaksa; bu ayıptan MHP de kurtulacak, Türkiye de kurtulacak" dedi.
21.05.2024 Politika
Esenyurt'ta Demirtaş'ın hapis cezasına tepki gösteren grup eylem yaptı
Esenyurt'ta Demirtaş'ın hapis cezasına tepki gösteren grup eylem yaptı Esenyurt'ta, Selahattin Demirtaş'ın 42 yıl hapis cezası almasını protesto eden grup, Esenyurt Meydanı'nda toplandı. Sloganlar atarak basın açılaması yapan grup, meydandan ayrıldı.
18.05.2024 Gündem
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Hep beraber direnmeye kararlıyız. Hep beraber mücadele etmeye kararlıyız. Kürt’ü ezip Türk’ü açlığa, sefalete, yoksulluğa mahkum eden bu anlayışa karşı kaderimizin ortak olduğunu bilerek, birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki
Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki Adana'da DEM Partili grup, Kobani Davası’nda verilen hapis cezalarına tepki göstermek için eylem yaptı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Kobani kararı bizim nazarımızda yok hükmündedir. Bu kararı tanımıyoruz" dedi.
18.05.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kamuoyunda 'Kobani davası' olarak bilinen 6-7-8 Ekim olaylarına ilişkin davada verilen cezalara ilişkin, "Demokrasilerde şiddete değer yoktur, demokrasilerde şiddet çağrısına yer yoktur. Bu anlamda demokratik siyaset yapmak isteyenlere alan her zaman açıktır. Ama gerek Anayasa'mızın 26'ncı maddesi gerek Medeni ve Siyasi Haklar Sözleşmesi'nin 19'uncu maddesi gerek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 11'inci maddeleri şiddeti reddeder, şiddet çağrısını reddeder. Karar, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu bir karardır. İstinaf ve temyiz süreçleri vardır. Bu süreçleri bekleyeceğiz" dedi.
17.05.2024 Politika
İzmir Valiliği’nden 4 gün eylem ve gösteri yasağı açıklaması
İzmir Valiliği’nden 4 gün eylem ve gösteri yasağı açıklaması İzmir Valiliği, Kobani Davası olarak da bilinen '6-8 Ekim olayları ile ilgili davanın sonuçlanmasının ardından, kentte 4 gün yürüyüş ve gösteri gibi eylemlerin yasaklandığını duyurdu.
17.05.2024 Gündem
Bitlis'te tüm etkinliklere 4 günlük yasak
Bitlis'te tüm etkinliklere 4 günlük yasak Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, tüm etkinliklerin 4 gün boyunca yasaklandığı duyuruldu.
16.05.2024 Gündem
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Video
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani davası' protestosu
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani davası' protestosu TBMM Genel Kurulu'nda DEM Partili milletvekilleri, Kobani davasında açıklanan kararlara tepki gösterdi. Meclis Başkan Vekili Sırrı Süreyya Önder, protestolar üzerine birleşimi kapattı.
16.05.2024 Politika
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Gündem
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı Kobani davasında eski milletvekili Ahmet Türk hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.
16.05.2024 Gündem
Kobani davasında sanıkların tahliye talebine ret
Kobani davasında sanıkların tahliye talebine ret Kobani olaylarına ilişkin 108 sanığın yargılandığı davada, HDP eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 18 sanığın tahliye talebi reddedildi.
17.04.2024 Gündem
DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan: 2013 yılındaki barış ve çözüm deklarasyonunun arkasındayız
DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan: 2013 yılındaki barış ve çözüm deklarasyonunun arkasındayız Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Batman'da nevruz programında, "Bir kez daha Batman meydanında diyoruz ki; Kürt sorunun çözümünün muhatabı İmralı’dadır. 2013 yılındaki barış ve çözüm deklerasyonunun arkasındayız" dedi. Program sonrası çıkan olaylarda ise 5 kişi gözaltına alındı.
19.03.2024 Politika
Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli
Bakan Tunç: Çocuk psikolojisine uygun yargılama süreci, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için önemli Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Cezalandırıcı adalet anlayışından öte, çocuğun içinde bulunduğu ortamdan çıkarılıp korunmasını amaçlıyoruz. İstiyoruz ki; suça konu eyleme değil, çocuğa odaklanılsın. Çocukların psikolojisi çok farklı. Yani o süreç içerisinde çocuk eğer korku ve kaygı duyuyorsa orada maddi gerçeğin ortaya çıkarılması da mümkün olmayabilir. Eğer korkuyorsa, belki de işlemediği bir suçu da kabul etmek durumunda kalabilir. O nedenle çocuk psikolojisine uygun bir yargılama sürecinin gerçekleştirilmesi, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması bakımından çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.
19.01.2024 Gündem
Suruç'taki 'canlı bomba' davasında avukat, firari sanığın Suriye'den talep edilmesini istedi
Suruç'taki 'canlı bomba' davasında avukat, firari sanığın Suriye'den talep edilmesini istedi Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 34 kişinin öldüğü, 104  kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısıyla ilgili davada, Suruç Aileleri Platformu adına konuşan avukat Sezin Uçar, firari sanıklardan birinin Şam, diğerinin İdlib'de olduğuna dair belgelerin mevcut olduğunu söyledi. Uçar, "İdlib Türkiye denetiminde ve orada yaşayan birini getirip yargılayamıyoruz. Suçluların iadesi ile ilgili anlaşmalar var. Biz Şam'da cezaevinde olduğu yönünde istihbarat bilgisi olan kişiyi talep edelim. Biz talep edelim Suriye yetkilileri değerlendirsin. Ama bu yönde bir talep yok. Gerçek sanıkları getirmediğimiz sürece bir sonuca varamayız" dedi.
6.12.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda gergin oturum
TBMM Genel Kurulu'nda gergin oturum TBMM Genel Kurulu'nun, bugünkü birleşiminin oturumlarında, AK Parti, CHP ve YSP arasında sık sık tartışma çıktı. Tartışmaların uzaması nedeniyle, oturumlara ara verilmek zorunda kalındı.
19.10.2023 Politika
Bingöl'de ‘Yasin Börü ve arkadaşlarını anma’ programı
Bingöl'de ‘Yasin Börü ve arkadaşlarını anma’ programı Bingöl’de, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) tarafından, Diyarbakır’da 6-8 Ekim 2014’te yaşanan ve ‘Kobani olayları’ olarak bilinen terör eylemlerinde öldürülen Yasin Börü ve arkadaşları için, anma programı düzenlendi.
8.10.2023 Gündem
Bakan Yerlikaya: Van'da eylem hazırlığındaki 6 terör örgütü üyesi yakalandı
Bakan Yerlikaya: Van'da eylem hazırlığındaki 6 terör örgütü üyesi yakalandı Bakan Yerlikaya: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Kahramanlar Operasyonları' kapsamında Van'da eylem hazırlığında olan 6 bölücü terör örgütü üyesinin yakalandığını duyurdu.hramanlar operasyonları kapsamında Van'da eylem hazırlığı içinde olan 6 şüpheli bölücü terör örgütü üyesi yakalandı.
7.10.2023 Politika
'Kobani olayları'nda oğlu öldürülen baba: Ben hayattayken bu acıyı unutur muyum
'Kobani olayları'nda oğlu öldürülen baba: Ben hayattayken bu acıyı unutur muyum HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun çağrısıyla 6-8 Ekim 2014'te yaşanan ve 'Kobani olayları' olarak da adlandırılan süreçte 12 kişinin hayatını kaybettiği Diyarbakır’da Hasan Gökguz’un (25) yakınlarının acısı dinmiyor. Hasan Gökguz’un babası Mehmet Gökguz, olaylarda kendisinin de yaralandığını belirterek, “9 yıl geçti ama sanki 9 gün geçti. Sanki oğlum bugün vefat etmiş. Acı aynı acıdır. Ben hayattayken bu acıyı unutur muyum? Biz canımızı veririz, onlara başımızı eğmeyiz. Çünkü bunlar şiddetten başka bir şeyden anlamıyorlar” dedi. 
6.10.2023 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

Kobani davası kobani TBMM hdp Kobani olayları

Kobani ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.