Kobani Davası

Kobani Davası

Son dakika Kobani davası haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kobani davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kobani davası haber sayfamızda...

Kobani Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26 kobani davasi haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması bugün de devam etti TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönleriyle Araştırılması' yönündeki önergesi esnasında milletvekilleri arasında çıkan tartışma, bugün de devam etti.
23.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Hep beraber direnmeye kararlıyız. Hep beraber mücadele etmeye kararlıyız. Kürt’ü ezip Türk’ü açlığa, sefalete, yoksulluğa mahkum eden bu anlayışa karşı kaderimizin ortak olduğunu bilerek, birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki
Adana'da DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki Adana'da DEM Partili grup, Kobani Davası’nda verilen hapis cezalarına tepki göstermek için eylem yaptı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Kobani kararı bizim nazarımızda yok hükmündedir. Bu kararı tanımıyoruz" dedi.
18.05.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kamuoyunda 'Kobani davası' olarak bilinen 6-7-8 Ekim olaylarına ilişkin davada verilen cezalara ilişkin, "Demokrasilerde şiddete değer yoktur, demokrasilerde şiddet çağrısına yer yoktur. Bu anlamda demokratik siyaset yapmak isteyenlere alan her zaman açıktır. Ama gerek Anayasa'mızın 26'ncı maddesi gerek Medeni ve Siyasi Haklar Sözleşmesi'nin 19'uncu maddesi gerek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 11'inci maddeleri şiddeti reddeder, şiddet çağrısını reddeder. Karar, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu bir karardır. İstinaf ve temyiz süreçleri vardır. Bu süreçleri bekleyeceğiz" dedi.
17.05.2024 Politika
İzmir Valiliği’nden 4 gün eylem ve gösteri yasağı açıklaması
İzmir Valiliği’nden 4 gün eylem ve gösteri yasağı açıklaması İzmir Valiliği, Kobani Davası olarak da bilinen '6-8 Ekim olayları ile ilgili davanın sonuçlanmasının ardından, kentte 4 gün yürüyüş ve gösteri gibi eylemlerin yasaklandığını duyurdu.
17.05.2024 Gündem
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Video
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani davası' protestosu
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani davası' protestosu TBMM Genel Kurulu'nda DEM Partili milletvekilleri, Kobani davasında açıklanan kararlara tepki gösterdi. Meclis Başkan Vekili Sırrı Süreyya Önder, protestolar üzerine birleşimi kapattı.
16.05.2024 Politika
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Gündem
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı Kobani davasında eski milletvekili Ahmet Türk hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.
16.05.2024 Gündem
Kobani davasının üç sanığı, tahliye sonrası firar etmiş
Kobani davasının üç sanığı, tahliye sonrası firar etmiş Kobani olayları sonrası 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş'ın ve Figen Yüksekdağ'ın da yargılandığı davaya sunulan mütalaada, sorguları tamamlandıktan sonra tahliye edilen sanıklar Zeki Çelik, Berfin Özgü Köse ve Cihan Erdal'ın firar ettikleri bildirildi.
17.04.2023 Gündem
Kobani davasında 36 sanığın en az bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
Kobani davasında 36 sanığın en az bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi Kobani olayları sonrası 6- 8 Ekim 2014'te Türkiye genelinde yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 36 sanığın en az bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.
14.04.2023 Gündem
Kobani davası, görülmeye devam ediyor
Kobani davası, görülmeye devam ediyor Kobani olayları sonrası 6-8 Ekim 2014'te Türkiye genelinde yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu, 108 sanığın yargılandığı duruşmanın bugünkü oturumunda sanık avukatlarının, davanın seçimden sonraya ertelenmesi yönündeki talebi reddedildi.
13.04.2023 Gündem
Kobani davası, görülmeye devam ediyor
Kobani davası, görülmeye devam ediyor Kobani olayları sonrası 6-8 Ekim 2014'te Türkiye genelinde yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu, 108 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme başkanının söz vermesi üzerine Edirne'deki cezaevinden duruşmaya bağlanan Demirtaş, "Biz ne kadar siyasetçiysek siz yargıçlar da bir o kadar siyasetçisiniz." diye eleştiride bulundu. Duruşma yarına ertelendi.
12.04.2023 Gündem
Kobani davası, 12 Nisan'a ertelendi
Kobani davası, 12 Nisan'a ertelendi Kobani olayları sonrası 6-8 Ekim 2014'te Türkiye genelinde yaşanan ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 28'i tutuklu 108 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşma, 12 Nisan'a ertelendi.
15.03.2023 Gündem
108 sanıklı Kobani davası başladı
108 sanıklı Kobani davası başladı Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin davada, aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 28'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına başlandı.
26.04.2021 Gündem
Bülent Arınç: Şiddetin dili, terörün dilidir
Bülent Arınç: Şiddetin dili, terörün dilidir Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Siyasetin dili yumuşak bir dildir. Şefkattir. Herkesi kucaklamak, herkesten oy istemektir. Şiddetin dili, terörün dilidir. Hiçbir zaman şiddetin diline gitmemeliyiz, gitmiyoruz, gitmeyeceğiz. Herkese, her düşünceye ve ifade edilmesine saygımız var. Bunu taşla, sopayla önlemeye kalkışmak ya da bu konuda şiddet uygulamak bizim işimiz değil, başkalarının da işi olmasın" dedi.
9.05.2023 Gündem
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandı
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, e-Tebligat uygulaması sayesinde 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandığını açıkladı. Kira uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözüme kavuşturulması konusunda da çalıştıklarını kaydeden Bakan Gül, "Özellikle basit bir kira tespit davasının bile 7-10 yıl sürmesi gerçekten kabul edilemez bir durum" dedi.
24.12.2021 Gündem
'Belediye garajından PKK'ya akaryakıt sevkiyatı' iddianamede
'Belediye garajından PKK'ya akaryakıt sevkiyatı' iddianamede Anayasa Mahkemesi'nce (AYM) kabul edilen, HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianamede, HDP'li belediyelerin terör örgütü PKK ile ilişkisini anlatan onlarca gizli tanığın ifadesine yer verildi. Van'ın Muradiye eski Belediye Başkanı Yılmaz Şalan hakkında ifade veren gizli tanık 'ASP58', "2019 yılı Temmuz ayında Tendürek Dağı kırsalına, belediyenin garajındaki akaryakıt deposundan bidonlarla akaryakıt gönderdiğini biliyorum" dedi.
23.06.2021 Gündem
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden gönderilen iddianame, Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından kabul edildi. 451 kişi hakkında siyasi yasak ve partinin hazine yardımlarının bulunduğu banka hesaplarına bloke konulması istenilen iddianamede, "Siyasi parti tabelası altında parti binalarının örgüt hücresi haline getirildiği tespit edilmiş, dolayısıyla HDP bu nitelikteki eylemlerin odağı haline gelmiştir" denildi.
21.06.2021 Gündem
HDP'ye kapatma davası iddianamesi: HDP, PKK'nın partisidir
HDP'ye kapatma davası iddianamesi: HDP, PKK'nın partisidir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, HDP'nin PKK'nın partisi olduğu belirtildi. İddianamede, "Aslında HDP ile PKK-KCK arasında bir fark yoktur. HDP silahlı terör örgütü PKK-KCK'nın emir ve talimatları doğrultusunda faaliyet yürüten yaptıkları veya yapmadıkları bakımından halka değil terör örgütü PKK-KCK’ya hesap veren, terör örgütünün siyasi görünümlü bir uzantısı, organıdır. Başka bir deyimle HDP; PKK'nın partisidir" denildi.
18.03.2021 Politika
Erdoğan: AİHM, bizim mahkemelerimizin yerine geçecek şekilde karar veremez
Erdoğan: AİHM, bizim mahkemelerimizin yerine geçecek şekilde karar veremez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararına ilişkin, "AİHM, bizim mahkemelerimizin yerine geçecek şekilde karar veremez. Tahliyesini istemiş olması resmen çifte standarttır, hatta ikiyüzlülüktür. AİHM şu anda böyle bir teröristi savunmanın arkasında olduğunu bilmelidir" dedi.
23.12.2020 Gündem
HDP önünde eylemdeki baba: Kendi çocuklarının eline keman, bizimkilerin eline silah veriyorlar
HDP önünde eylemdeki baba: Kendi çocuklarının eline keman, bizimkilerin eline silah veriyorlar Terör örgütü PKK tarafından, 14 yaşındayken kaçırılan oğlu Tuncay için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Şevket Bingöl, "Oğlum HDP'liler tarafından kaçırıldı. 'Kürtleri savunuyoruz' diyerek, Kürt çocuklarını öldürüyorlar. Kendi çocuklarının eline keman, bizim çocuklarımızın eline silah veriyorlar" dedi.
15.10.2019 Gündem
HDP önünde eylemdeki baba: Kendi çocuklarının eline keman, bizimkilerin eline silah veriyorlar
HDP önünde eylemdeki baba: Kendi çocuklarının eline keman, bizimkilerin eline silah veriyorlar HDP önünde eylemdeki baba: Kendi çocuklarının eline keman, bizimkilerin eline silah veriyorlar
15.10.2019 Son Dakika

Benzer Haber Etiketleri

Kobani davası kobani dava TBMM tartışma

Kobani Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.