Bakan Tunç

Bakan Tunç

Son dakika bakan tunç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakan tunç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakan tunç haber sayfamızda...

Bakan Tunç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 498 bakan tunc haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: 192 binden fazla vatandaşımızın kira uyuşmazlığını barışçıl yolla çözmesini sağladık
Bakan Tunç: 192 binden fazla vatandaşımızın kira uyuşmazlığını barışçıl yolla çözmesini sağladık Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Kira davalarında, ara bulucuya başvuru sayısı 176 bin 769'u buldu. Bu başvurulardan 96 bin 461'i anlaşma ile sonuçlandı. Böylece ortalama 192 binden fazla vatandaşımızın kira uyuşmazlığını yargıya taşımadan, barışçıl yolla çözümlenmesini sağlamış olduk" dedi.
22.06.2024 Politika
Diyarbakır ve Mardin’de 5 kişinin öldüğü anız yangınına ilişkin soruşturma başlatıldı
Diyarbakır ve Mardin’de 5 kişinin öldüğü anız yangınına ilişkin soruşturma başlatıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan, geniş bir araziye yayılan ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği anız yangınıyla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını açıkladı.
21.06.2024 Gündem
28 bin 937 dosyada 256 bin 57 çocuk teslimi ve kişisel ilişkiye ilişkin işlem yapıldı
28 bin 937 dosyada 256 bin 57 çocuk teslimi ve kişisel ilişkiye ilişkin işlem yapıldı Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen, icra yolu ile çocuk teslimine son veren uygulamayla bugüne kadar 2 bin 672 dosyada çocuk teslimi, 26 bin 265 dosyada ise kişisel ilişki işlemleri olmak üzere toplamda 28 bin 937 dosyada 256 bin 57 çocuk teslimi ve kişisel ilişkiye ilişkin işlemler gerçekleştirildi.
19.06.2024 Gündem
Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve Timur Cihantimur açıklaması
Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve Timur Cihantimur açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Adaletin tecellisi için şüphelilerin ABD’den ülkemize iadeleri hakkında gerekli girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
18.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Diamant Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Bakan Tunç: Diamant Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medyada, Hz. Muhammed ile ilgili hakaret içerikli ifadeler kullandığı ve yurt dışında olduğu belirlenen 'Diamant Tema' isimli şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu.
18.06.2024 Politika
Lekelenmeme hakkı kapsamında 1 milyon 81 bin 129 kişi asılsız ihbarlara karşı korundu
Lekelenmeme hakkı kapsamında 1 milyon 81 bin 129 kişi asılsız ihbarlara karşı korundu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, masumiyet karinesinin korunması amacıyla hayata geçirilen lekelenmeme hakkı kapsamında 2017 yılından bu yana 1 milyon 81 bin 129 kişi hakkında soruşturmaya yer olmadığına dair karar (SYOK) verildiğini bildirdi.
18.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm kesimlerin görüşlerini alarak, parlamentoda bir uzlaşma zeminini inşallah sağlayarak darbe anayasasından ülkemizi kurtaracağız" dedi.
17.06.2024 Politika
Bakan Tunç, bayram namazını baba ocağı Bartın'da kıldı
Bakan Tunç, bayram namazını baba ocağı Bartın'da kıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bayram namazını, Bartın merkez Şadırvan Camisi’nde kılıp, ardından halkla bayramlaştı.
16.06.2024 Politika
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da tutuklandı
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da tutuklandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un Boston’da tutuklandığını açıkladı.
15.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu yakalanmışlardır
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu yakalanmışlardır Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve Cihantimur Tok ABD'de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.
14.06.2024 Video
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan kazayla ilgili Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un, Türkiye'nin iade talebi üzerine ABD'de yakalandığını açıkladı.
14.06.2024 Gündem
HSK kararnamesiyle 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değişti
HSK kararnamesiyle 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değişti Hakimler ve Savcılar Kararnamesi (HSK) ile 4 bin 298 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.
14.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Son 20 yılda ülkemizin demokrasi standartlarının yükselttiği bir ülke oldu
Bakan Tunç: Son 20 yılda ülkemizin demokrasi standartlarının yükselttiği bir ülke oldu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Başıboş köpeklerin insanlara zarar verdiği konuları da hep beraber üzülerek görüyoruz. Bu konuda ölen vatandaşlarımız var. Okula gidemeyen çocuklar, sabahları namaza gidemeyen yaşlılar, vatandaşlarımız var. Dolayısıyla sokakların da korunaklı olması lazım" dedi.
12.06.2024 Politika
Bakan Tunç'tan Erdoğan ile Ayşe Ateş görüşmesi açıklaması
Bakan Tunç'tan Erdoğan ile Ayşe Ateş görüşmesi açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: (Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ayşe Ateş görüşmesine dair) Sayın Cumhurbaşkanımız dikkatle dinledi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olduğunu belirtti. Hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını söyledi ve bu konuda yargıya güvenilmesi gerektiğini ifade etti.
12.06.2024 Politika
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırı kamerada
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırı kamerada Ümraniye'de kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabey, öğretmenler odasında bir öğretmene yumrukla saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Şüpheli gözaltına alındı.
12.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Resen soruşturma başlatılmıştır
Bakan Tunç: Resen soruşturma başlatılmıştır Adalet Bakanı Tunç: Yükseköğretim Kurumları Sınavı Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi sorularının sızdırıldığına ilişkin bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında yer alan gerçeğe aykırı iddialar ve paylaşımlar hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır.
9.06.2024 Gündem
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama 8 Haziran Cumartesi günü başlayan YKS sınav maratonu sona erdi. ÖSYM Başkanı'ndan sınav sonrası paylaşım geldi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, YKS ile ilgili gerçeğe aykırı iddia ve paylaşımlar için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.
9.06.2024 Eğitim
Bakan Tunç’tan Macaristan'da yakalanan firari gizli tanık Sertçelik açıklaması: Türkiye’ye iade edileceğini umuyoruz
Bakan Tunç’tan Macaristan'da yakalanan firari gizli tanık Sertçelik açıklaması: Türkiye’ye iade edileceğini umuyoruz Bolu Valiliği’nde konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Macaristan’da yakalanarak tutuklanan ‘Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü' soruşturmasında, firari gizli tanık Serdar Sertçelik'le ilgili, “Onunla ilgili iade sürecini biz başlatmıştık. Gerekli dosyaları tercüme ettirdik. Hem Macarca hem İngilizce olarak tercüme ettirdik. Macaristan’daki muhataplarımızla da görüştük. Orada 40 günlük bir geçici tutuklama kararı verilmişti. O süre içerisinde iade yargılaması gerçekleşecek ve o yargılama neticesinde de Türkiye’ye iade edileceğini umuyoruz” dedi.
7.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: 22 yılda noterlikle ilgili önemli adımlar attık
Bakan Tunç: 22 yılda noterlikle ilgili önemli adımlar attık Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Kadim bir tarihi olan noterlik müessesiyle ilgili olarak, son 22 yılda Türkiye Noterler Birliğimizin iş birliğiyle çok önemli adımlar attık. TBMM gündemine getirilen, her yargı paketinde mutlaka noterlerle ilgili birkaç hususun yer aldığını gördük. Noterlere ilişkin birçok önemli sorunu ortadan kaldıracak hususlar, 9'uncu Yargı Paketi'nde yerini aldı" dedi.
6.06.2024 Politika
Bakan Tunç: Üst kademe kamu yöneticilerini atama görevi Cumhurbaşkanına aittir
Bakan Tunç: Üst kademe kamu yöneticilerini atama görevi Cumhurbaşkanına aittir Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Anayasanın 104’üncü maddesinde de belirtildiği üzere üst kademe kamu yöneticilerini atama görevi Cumhurbaşkanına aittir ve bunların atanmalarına ilişkin usul ve esaslar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenir" dedi.
4.06.2024 Politika
Bakan Tunç: Adli para cezalarında üst sınır 500 TL'ye yükseltildi
Bakan Tunç: Adli para cezalarında üst sınır 500 TL'ye yükseltildi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 Haziran 2024'ten itibaren işlenen suçlar bakımından adli para cezalarının artırıldığını belirterek, alt sınırın 20 TL'den 100 TL'ye, üst sınırın ise 100 TL'den 500 TL'ye yükseltildiğini açıkladı.
3.06.2024 Gündem
Küçükçekmece'de çöken binayla ilgili soruşturma başlatıldı
Küçükçekmece'de çöken binayla ilgili soruşturma başlatıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde çöken bina ile ilgili soruşturma başlatıldığını ve 3 kişilik bilirkişi heyetinin görevlendirildiğini açıkladı.
2.06.2024 Gündem
Küçükçekmece’de 4 katlı bina çöktü: 1 ölü, 8 yaralı
Küçükçekmece’de 4 katlı bina çöktü: 1 ölü, 8 yaralı Küçükçekmece'de 4 katlı bina çöktü. Enkazdan, 8 kişi yaralı olarak kurtuldu, 1 kişi ise hayatını kaybetti. Binanın çökme anı çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına ve İETT otobüsünün araç içi kamerasına yansıdı. Enkazdan hafif yarayla kurtulan Korkut Yılmaz, “Binada 7-8 kişi yaşıyorduk, sabah erken saatlerde çöktü; sadece hafif bir sarsıntı duyduk sonrasında çöktü. Ben yatakla dolabın arasına atmıştım kendimi. Orada bir boşluk oluştu, bina yattığı için o şekilde o aralıktan çıkabildim" dedi. Bina sahibi gözaltına alınırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İlk incelemelerimiz neticesinde binanın 36 yıl önce inşa edildiği, daha sonra 1,5 kat kaçak olarak eklendiği tespit edilmiştir. Yerinde yapılan ilk incelemelerde 1988 yılında inşa edilen binanın, mimarlık ve mühendislik standartlarına uyum sağlanmadan inşa edildiği, yapımında deniz kumu kullanıldığı ve daha sonraki süreçlerde binanın statiğini bozacak müdahalelerin yapıldığı anlaşılmıştır" ifadelerini kullandı. Enkazdan, yaralı olarak kurtarılanların çeşitli hastanelerde tedavi altına alındıkları; 6 aylık Shakoura Dazz isimli kız çocuğunun ise hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
2.06.2024 Gündem
Bakan Tunç, Azerbaycanlı mevkidaşı Ahmedov ile görüştü
Bakan Tunç, Azerbaycanlı mevkidaşı Ahmedov ile görüştü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Azerbaycan Adalet Bakanı Farid Ahmedov ile görüştü.
30.05.2024 Politika
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hukukun üstünlüğü herkesin kanun önünde eşit olmasını ve hukukun keyfi uygulamalara karşı bir koruma sağlamasını ifade eder. Bu ilke yargı süreçlerinin tarafsız ve objektif olmasını zorunlu kılar" dedi.
30.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Tunç eylem tok Adalet Bakanı soruşturma yakalandı

Bakan Tunç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.