Komisyon

Komisyon

Son dakika komisyon haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan komisyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan komisyon haber sayfamızda...

Komisyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.653 komisyon haberi bulunmuştur.
EGM'den 'PAEM sınavı' açıklaması: Soruların hiçbiri, birbiri ile aynı değil
EGM'den 'PAEM sınavı' açıklaması: Soruların hiçbiri, birbiri ile aynı değilEmniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) sınavıyla ilgili soru benzerliği iddialarına ilişkin, "Benzer olduğu iddia edilen sorular, Anadolu Üniversitesi tarafından oluşturulan beş kişilik komisyon tarafından karşılaştırılmak suretiyle incelemeye tabi tutulmuş, sınavda sorulan sorular ile deneme sınavlarında çıkan soruların hiçbirinin, birbiri ile aynı olmadığı ortaya çıkmıştır" açıklamasını yaptı.
14.08.2022Gündem
Polis Amirleri Eğitimi Merkezi sınav sorularına komisyon incelemesi
Polis Amirleri Eğitimi Merkezi sınav sorularına komisyon incelemesiAnadolu Üniversitesi, 26 Haziran'da gerçekleştirilen Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) 7’nci dönem sınav sorularının çalındığı iddiaları üzerine komisyon kurularak, inceleme yapıldığını açıkladı. Komisyon raporunun, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na da iletildiği belirtilen açıklamada, “Sınavda sorulan sorular ile deneme sınavlarında çıkan soruların hiçbiri, birbiri ile aynı değildir” denildi.
13.08.2022Gündem
OYAK YATIRIM, özkaynaklarının 1 milyar TL’yi aştığını duyurdu
OYAK YATIRIM, özkaynaklarının 1 milyar TL’yi aştığını duyurdu2022 yarıyıl finansal sonuçlarını açıklayan OYAK YATIRIM Menkul Değerler A.Ş. (OYYAT), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, güçlü büyümesini sürdürdüğünü, özkaynaklarının 1 milyar TL’yi aştığını duyurdu.
12.08.2022Ekonomi
Antalya'daki komisyoncu cinayetinin şüphelisi, Sivas'ta yakalandı
Antalya'daki komisyoncu cinayetinin şüphelisi, Sivas'ta yakalandıAntalya'da yaş sebze-meyve komisyoncusu Gülhan Koca'yı (38), evinin önünde tabancayla 11 el ateş açarak öldüren Yıldıray K. (26), Sivas'ın Hafik ilçesinde yakalandı.
12.08.2022Gündem
Teknosa ve Akbank’tan pazaryeri satıcılarına özel avantajlar
Teknosa ve Akbank’tan pazaryeri satıcılarına özel avantajlar Teknosa, şubat ayında hayata geçirdiği pazaryeri iş modeline dâhil olan satıcılara farklı finansman çözümleri sunmak amacıyla Akbank ile iş birliği yaptı. KOBİ Hareketi kapsamında işletmelerin işine hız katmak için farklı paketler oluşturan Akbank, Teknosa pazaryeri satıcıları için özel avantajlar sunmaya başladı.
12.08.2022Ekonomi
TMMOB Orman Mühendisleri Odası "112 Çınar Raporu"nu açıkladı
TMMOB Orman Mühendisleri Odası "112 Çınar Raporu"nu açıkladıTMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, "İstanbul çınarları ile ilgili İBB yönetimince idari, teknik ve bilimsel verilerden yoksun bir eylem gerçekleştirilmiştir" dedi.
10.08.2022Video
TMMOB Orman Mühendisleri Odası "112 Çınar Raporu"nu açıkladı
TMMOB Orman Mühendisleri Odası "112 Çınar Raporu"nu açıkladıTMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, "İstanbul çınarları ile ilgili İBB yönetimince idari, teknik ve bilimsel verilerden yoksun bir eylem gerçekleştirilmiştir" dedi.
10.08.2022Gündem
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi Dijital ödeme platformu Paycell, online alışverişlere özel yeni e-ticaret ve ödeme çözümü Paycell Vitrin’i hayata geçirdiğini duyurdu.
8.08.2022 Teknoloji
Edirne'de sayıları hızlı artan 'Bulgarca' tabelalar tartışma yarattı
Edirne'de sayıları hızlı artan 'Bulgarca' tabelalar tartışma yarattıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte artan Bulgarca tabela ve afişler için komisyon kurulmasını istedi. Esnaf ile Burgar turistler ise Bulgarca afiş ve tabelaların faydalı olduğunu söyledi.
7.08.2022Video
Edirne'de sayıları hızlı artan 'Bulgarca' tabelalar tartışma yarattı
Edirne'de sayıları hızlı artan 'Bulgarca' tabelalar tartışma yarattıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte artan Bulgarca tabela ve afişler için komisyon kurulmasını istedi. Esnaf ile Burgar turistler ise Bulgarca afiş ve tabelaların faydalı olduğunu söyledi.
7.08.2022Foto Galeri
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’de
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’deAvrupa, ABD ve MENA bölgesinde adından sıkça söz ettiren kripto para borsası SkyBitPro'nun Türkiye’ye yatırım yaptı. Konuya ilişkin konuşan SkyBitPro Dubai CEO’su Sarullah Tabea, “17 ülkede ve 32 şehirde hizmet veren SkyBitPro olarak, İtalya, İspanya, Dubai, ABD ve Birleşik Krallık'tan sonra Türkiye’ye açılıyoruz” dedi.
4.08.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Politika
Yalova merkezli 3 ilde kaçak göçmen operasyonu
Yalova merkezli 3 ilde kaçak göçmen operasyonuYalova merkezli 3 ilde polis ekiplerince göçmen kaçakçılarına yönelik operasyonda, Afganistan uyruklu 4 şüpheli yakalanıp, gözaltına alındı. Ayrıca baskın yapılan 11 evde 32 kaçak göçmen yakalandı.
2.08.2022Gündem
Lokantacılar Federasyonu, online yemek siparişi sistemlerini boykota hazırlanıyor
Lokantacılar Federasyonu, online yemek siparişi sistemlerini boykota hazırlanıyor Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu, online yemek siparişi sistemlerini boykota hazırlandığını duyurdu.
2.08.2022Gündem
Türkiye üzerinden yapılan uluslararası taşıma 820 bin seferi aştı
Türkiye üzerinden yapılan uluslararası taşıma 820 bin seferi aştıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk taşımacıları için transit geçişlerde engellerin teker teker kaldırıldığına dikkati çekerek, bu yılın ilk yarısında kota artışı ile ilave geçiş belgesi sayısının 265 bine ulaştığını, Türkiye’den yapılan uluslararası taşımanın da 820 bin seferi aştığını bildirdi.
30.07.2022Gündem
Mamak Belediye Başkanı Köse: Çağrımız Ankapark'ın tamir edilip, açılmasıdır
Mamak Belediye Başkanı Köse: Çağrımız Ankapark'ın tamir edilip, açılmasıdırMamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, "Bizim çağrımız Ankapark’ın eksiklerinin telafi edilerek, tamiratlarının yapılarak Ankaralıların hizmetine açılmasıdır. ABB AK Parti Meclis grubu olarak üstümüze düşen her şeyi maddi-manevi yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum" dedi.
27.07.2022Gündem
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararıTBMM Adalet- Anayasa Karma Komisyonunda, Salihe Aydeniz adına hazırlık komisyonunca hazırlanan beş ayrı dosya, yapılan sözlü savunmaların ardından ayrı ayrı oylandı. Aydeniz hakkında dokunulmazlığının kaldırılması yönünde CHP ve HDP'nin ret oylarına karşılık AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla kabul edildi.
27.07.2022Gündem
TBMM Karma Komisyon, Aydeniz için toplandı
TBMM Karma Komisyon, Aydeniz için toplandıTBMM Adalet-Anayasa Karma Komisyonu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik hazırlık komisyonu raporunu görüşmek üzere toplandı.
26.07.2022Politika
Kocaeli'de servisçilerden belediye önünde 'P' plaka eylemi
Kocaeli'de servisçilerden belediye önünde 'P' plaka eylemiKocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte ihtiyaç fazlası şehir içi otobüslerinin trafikten çekilerek, araç sahiplerine 500 adet ‘P’ plaka verilmesine servis işletmecileri tepki gösterdi. Belediye önünde gerginlik yaşanırken, polis biber gazıyla müdahale etti. 'P' plaka verilmesinin kendilerini zarara uğratacağını söyleyen servisçiler, belediye yetkilileriyle yapılan görüşmelerin ardından dağıldı.
25.07.2022Gündem
CHP'li Özel: Tüm milletvekillerini haftaya Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruz
CHP'li Özel: Tüm milletvekillerini haftaya Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruzCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis Başkanlığı’na sundukları kanun teklifi için 120 milletvekilinin imzasıyla TBMM'yi olağanüstü toplantıya davet ettiklerini belirterek, "Toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekili Genel Kurul'da olursa, genel görüşme başlayacak ve ardından kanunun görüşmelerine geçebileceğiz. Biz iktidar muhalefet ayırmadan tüm grupları, tüm milletvekillerini bu toplantı çağrımıza cevap vermeye ve gelecek hafta saat 14.00'te Genel Kurul'da olmaya davet ediyoruz" dedi.
25.07.2022Politika
Aydın'da ormanlara girişler 23- 27 Temmuz tarihleri arasında yasaklandı
Aydın'da ormanlara girişler 23- 27 Temmuz tarihleri arasında yasaklandıAydın Valiliği, hafta sonu 40 derecenin üzerine çıkması beklenen hava sıcaklığı nedeniyle il genelinde 23- 27 Temmuz tarihleri arasında kent ormanları, milli parklar, tabiat parkları, orman içerisinde yer alan piknik ve mesire alanları ile ormanlara girişlerin yasaklandığını duyurdu.
22.07.2022Gündem
AB’den, Kuzey İrlanda Protokolü’yle ilgili İngiltere’ye karşı 4 yeni yasal süreç
AB’den, Kuzey İrlanda Protokolü’yle ilgili İngiltere’ye karşı 4 yeni yasal süreçAvrupa Komisyonu, Kuzey İrlanda Protokolü’nü ihlal ettiği gerekçesiyle daha önce başlatılan süreçlere ek olarak İngiltere’ye karşı 4 yeni yasal süreç başlattığını açıkladı.
22.07.2022Dünya
Zelenski: Odesa’da bir köye 7 ‘Kalibr’ füzesiyle saldırı düzenlendi
Zelenski: Odesa’da bir köye 7 ‘Kalibr’ füzesiyle saldırı düzenlendiUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün gece Rusya’nın, Odesa bölgesindeki bir köye 7 ‘Kalibr’ füzesiyle saldırı düzenlediğini, saldırıda can kaybı yaşanmadığını ancak 5 aylık bir bebek de dahil olmak üzere 6 kişinin yaralandığını belirtti.
20.07.2022Dünya
Türkiye ve İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Ortak Bildirisi
Türkiye ve İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Ortak BildirisiTürkiye Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyeti arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 7. Toplantısı sonrasında ortak bildiri yayınlandı.
19.07.2022Dünya
DBP'li Aydeniz için hazırlanan rapor, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'nda
DBP'li Aydeniz için hazırlanan rapor, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'ndaTBMM Hazırlık Komisyonu, polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in oy çokluğu ile dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırladığı raporu, Anayasa- Adalet Karma Komisyonu'na sundu.
18.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

komisyonTBMMSalihe Aydenizağaçonline

Komisyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.