Komşu

Komşu

Son dakika komşu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan komşu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan komşu haber sayfamızda...

Komşu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.157 komsu haberi bulunmuştur.
“Kapalı mekanlarda kutlama trendi yerini tekne organizasyonlarına bıraktı”
“Kapalı mekanlarda kutlama trendi yerini tekne organizasyonlarına bıraktı” Düğün ve kutlama sezonu açılmışken, şehir içinde mekan ücretleri, konfor ve lüksü bir arada isteyen tüketiciyi alternatif arayışlara itti. Bu doğrultuda kiralık tekneler son zamanlarda yeni bir trende dönüşürken; İstanbul’daki tekne sahiplerini ve tüketiciyi tek platformda buluşturmak amacıyla 2021’de tekne kiralama uygulamasını hayata geçiren teknoloji girişimcisi sektörün güncel karnesini açıkladı.
14.06.2024 Ekonomi
Games for Change Türkiye, BAU’da faaliyete başladı
Games for Change Türkiye, BAU’da faaliyete başladı Dünyadaki sorunlara yönelik dijital oyunlarla farkındalık yaratmayı amaçlayan Games for Change platformu artık Türkiye’de BAU çatısı altında faaliyet gösterecek. Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG Lab), platformun Türkiye şubesi olarak çalışmalarına başladı.
14.06.2024 Teknoloji
Yakalanınca çantasındaki parayı çaldığı kadından özür dileyip, helallik istedi
Yakalanınca çantasındaki parayı çaldığı kadından özür dileyip, helallik istedi Antalya'da iş yerini açan Zühra Korkmaz'ın (59) dalgınlığından faydalanıp, çantasındaki 500 TL'yi çalan N.Ö.'yü, çevredeki esnaf yakaladı. Polise teslim edilen şüpheli emniyete götürülürken, "Abla özür dilerim. Hakkınızı helal edin" dedi. Şüpheliyi kovalarken ayağını burkan Zühra Korkmaz ise hastaneye götürüldü.
13.06.2024 Video
Avrupa Adalet Divanı'ndan Macaristan’a 200 milyon Euroluk ceza
Avrupa Adalet Divanı'ndan Macaristan’a 200 milyon Euroluk ceza Avrupa Birliği Adalet Divanı, sığınma politikasıyla ilgili aldığı 17 Aralık 2020 tarihli kararına uymaması ve uymak için gerekli tedbirleri almaması nedeniyle 200 milyon Euro tutarında toplu ödeme ve gecikme günü başına 1 milyon Euro tutarında ceza ödemesine hükmetti.
13.06.2024 Dünya
Yakalanınca çantasındaki parayı çaldığı kadından özür dileyip, helallik istedi
Yakalanınca çantasındaki parayı çaldığı kadından özür dileyip, helallik istedi Antalya'da iş yerini açan Zühra Korkmaz'ın (59) dalgınlığından faydalanıp, çantasındaki 500 TL'yi çalan N.Ö.'yü, çevredeki esnaf yakaladı. Polise teslim edilen şüpheli emniyete götürülürken, "Abla özür dilerim. Hakkınızı helal edin" dedi. Şüpheliyi kovalarken ayağını burkan Zühra Korkmaz ise hastaneye götürüldü.
13.06.2024 Gündem
Burdur'da iki noktadaki yangında 1000 dönüm arazi yandı; duman nedeniyle yol ulaşıma kapandı
Burdur'da iki noktadaki yangında 1000 dönüm arazi yandı; duman nedeniyle yol ulaşıma kapandı Burdur'un Bucak ilçesinde iki farklı noktada çıkan arazi yangınında 1000 dönümün üzerinde tarla, bağ ve bahçe yandı. Ortaya çıkan yoğun duman nedeniyle bir süre kapanan Antalya- Burdur kara yolu yangının söndürülmesiyle ulaşıma açıldı.
12.06.2024 Gündem
Şanlıurfa'da,1 kişinin yaralandığı silahlı komşu kavgası kamerada
Şanlıurfa'da,1 kişinin yaralandığı silahlı komşu kavgası kamerada Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde komşu 2 aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı. Cep telefonu kamerası ile kaydedilen olayda 1 kişi gözaltına alındı.
11.06.2024 Video
Şanlıurfa'da,1 kişinin yaralandığı silahlı komşu kavgası kamerada
Şanlıurfa'da,1 kişinin yaralandığı silahlı komşu kavgası kamerada Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde komşu 2 aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı. Cep telefonu kamerası ile kaydedilen olayda 1 kişi gözaltına alındı.
11.06.2024 Gündem
"Türkiye’de her iki kişiden biri tiroid hastası"
"Türkiye’de her iki kişiden biri tiroid hastası" Meme ve Endokrin Cerrahisi Bölümünden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Bulut Özkan “Türkiye bulunduğu konum itibariyle iyot miktarının az olduğu bölgedir. İyot eksikliğine bağlı tiroid hastalıklarının önüne geçilebilmesi için anne karnından itibaren iyotlu tuz gereken ölçüde alınması gerekiyor. Dolayısıyla ülkemizde nodül görülme oranı iyot eksikliği olmayan bölgelere göre daha sıktır. Türkiye’de her iki kişiden biri tiroid hastasıdır” dedi.
11.06.2024 Sağlık-Yaşam
Malavi Devlet Başkan Yardımcısını taşıyan uçak kayboldu
Malavi Devlet Başkan Yardımcısını taşıyan uçak kayboldu Malavi Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Klaus Chilima'yı ve beraberindeki 9 kişiyi taşıyan askeri uçak kayboldu.
11.06.2024 Dünya
10 bin dönümlük arazi anlaşmazlığında 4'üncü ölümün şüphelisi ağabey yakalandı
10 bin dönümlük arazi anlaşmazlığında 4'üncü ölümün şüphelisi ağabey yakalandı Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 10 bin dönümlük arazi anlaşmazlığı nedeniyle tarlada pompalı tüfekle vurulan, kardeşler arasında oluşan husumette öldürülen 4'üncü kişi olan mimar Gülseven Diken'in (49) cinayet şüphelisi ağabeyi Ömer Ziya Diken (58), 7 yıl sonra jandarmanın operasyonu ile komşu köyde yakalandı.
9.06.2024 Gündem
Taşkın riski bulunan çay kenarında konteyner tatili
Taşkın riski bulunan çay kenarında konteyner tatili Antalya'da 5 yıldızlı bedava tatilin adresi olarak tanımlanan ve kasım ayında yıkılması beklenen çardakların olduğu alanda yer bulamayanlar taşkın riski bulunan Aksu Çayı kenarına konteyner yerleştirmeye başladı. Karşısında 5 yıldızlı otel bulunan çay kenarındaki konteynerlerin sayısı 200'ü bulurken, en düşük maliyetli konteynerin 100 bin lira olduğu öğrenildi.
9.06.2024 Video
Seferihisar'daki 'şap' şüphesi asılsız çıktı
Seferihisar'daki 'şap' şüphesi asılsız çıktı İzmir Valiliği, Seferihisar ilçesinin Turgutlu Mahallesi'ndeki bir damda bulunan büyükbaş hayvandan alınan numunelerde şap virüsüne rastlanmadığını duyurdu.
8.06.2024 Gündem
ENSREG uzman ekibi Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti
ENSREG uzman ekibi Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti Avrupa Nükleer Güvenlik Düzenleyicileri Grubu'nun (ENSREG) stres testi uzman heyeti, Akkuyu NGS'nin bina, sistem ve bileşenlerini yerinde incelemek üzere Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti.
6.06.2024 Kurumsal
Bakan Bolat: Tunus ile ticaret ve yatırım rakamlarını yükseltmeye kararlıyız
Bakan Bolat: Tunus ile ticaret ve yatırım rakamlarını yükseltmeye kararlıyız Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) düzenlediği Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Forumu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Bolat, "Tunus ile karşılıklı ticaret hacminde 2023'te 1,6 milyar doları aştık. 2022'de bu rakam 2 milyar dolardı ama dünya ticaretinin 2023'te durgun bir seyir izlemesi rakamlarda küçük bir azalma meydana getirse de biz iki ülke Bakanları ve hükumetleri olarak bu ticaret ve yatırım rakamlarını çok daha yukarılara yükseltmeye kararlıyız." dedi.
5.06.2024 Politika
Arazi anlaşmazlığından baba ile 1 oğlunu yaralayıp, diğerini öldüren şüpheli tutuklandı
Arazi anlaşmazlığından baba ile 1 oğlunu yaralayıp, diğerini öldüren şüpheli tutuklandı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle baba Behzat Arslan ile oğlu Samet Arslan'ı av tüfeği ile yaralayıp, diğer oğlu Oğuz Arslan'ı ise öldüren Sefa Sarıkaya, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Sarıkaya çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
4.06.2024 Gündem
Bulgaristan'dan Değişime Devam Partisi ve eski Başbakan, BAL-GÖÇ'ü ziyaret etti
Bulgaristan'dan Değişime Devam Partisi ve eski Başbakan, BAL-GÖÇ'ü ziyaret etti Bulgaristan'dan gelen Değişime Devam Partisi Eş Başkanı Kiril Petkov ile eski Bulgaristan Başbakanı Nikolay Denkov, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Başkanı Emin Balkan'ı ziyaret etti. Türk toplumu ve Bulgar vatandaşlarının sorunlarının çözümü için çalışmalar yapacaklarını belirten Petkov, “Bulgar devlet ve kurumları demokrasiye geçmiş olmasına rağmen, eski sorunlar devam ediyor. Bulgaristan siyasetinde zengin olan karakterlerin yoğunluğunu hissediyorum.” dedi.
4.06.2024 Gündem
“Yaz tatili öncesi her ev sahibi ve kiracıya konut sigortası öneriyoruz”
“Yaz tatili öncesi her ev sahibi ve kiracıya konut sigortası öneriyoruz” İstenmeyen olaylara karşı evleri mali koruma altına alan sigorta türleri yaz tatili öncesi tüketicilerin başvurduğu önlemlerden olurken dijital sigorta platformu sigortaladım.com, konutlara yaptırılabilecek sigorta çeşitleri hakkında bilgilendirdi.
3.06.2024 Kurumsal
Irak sınırındaki Derecik'te 2 petrol arama sahası kuruldu
Irak sınırındaki Derecik'te 2 petrol arama sahası kuruldu Hakkari'nin Irak sınırında bulunan ilçesi Derecik'te, 'Derecik-1' ve 'Anadağ-1' adında 2 petrol arama sahası kuruldu. Derecik Belediye Başkanı Hasan Dinç, "Umarım bundan sonra yeni bir süreç başlar, çok umutluyuz. Yıllardır esprilere konu olan 'Petrolün üzerinde yatıyoruz' deyimi umarım gerçek olur" dedi.
2.06.2024 Video
Bulgaristan sınırında 24 kilometre TIR kuyruğu
Bulgaristan sınırında 24 kilometre TIR kuyruğu Türkiye'den aldıkları ihraç yüklerini Avrupa ülkelerine götüren TIR'lar, Edirne'den Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 24 kilometreye varan kuyruk oluşturdu. Komşu ülkenin Schengen bölgesine dahil olmasının ardından Lesovo Gümrük Kapısı’nda kontrolleri sıklaştırması nedeniyle oluşan kuyruklarda bekleyen TIR şoförleri, uzun bekleme sürelerinden şikayet edip, şartlarının iyileştirilmesini istedi.
1.06.2024 Foto Galeri
Ankara'da komşuların kavgasına soruşturma
Ankara'da komşuların kavgasına soruşturma Ankara'da görüntüleri sosyal medyada yer alan iki komşu kadının kavgasına ilişkin savcılık soruşturma başlattı.
31.05.2024 Gündem
Bakan Bayraktar'dan büyükelçilere yatırım çağrısı
Bakan Bayraktar'dan büyükelçilere yatırım çağrısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Avrupa Birliği'ne (AB) üye ülkelerin büyükelçileri ile bakanlıkta bir araya geldi. Görüşmede, Hazar bölgesindeki doğal gaz kaynaklarının Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaştırılması konusu gündeme geldi. Bakan Bayraktar, özellikle Yunanistan ve Bulgaristan ile enterkonneksiyon kapasitesinin arttırılması ve bu alana uzun dönemli yatırım yapılması gerektiğini söyledi.
31.05.2024 Politika
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecek
MGK: Komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyecek Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nın ardından yayımlanan bildiride, "Irak ve Suriye’de gasp ettiği toprakları terör yuvası haline getiren PKK/KCK-PYD/YPG’nin ve ona sağlanan desteğin bölgemizdeki tüm unsurlarıyla birlikte bertaraf edileceği, milli güvenliğimiz ve komşularımızın toprak bütünlüğü hilafına herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyeceği vurgulanmıştır" denildi.
28.05.2024 Politika
Bahçeli: Yumuşama ve normalleşmeden bahsetmenin inandırıcı yanı yoktur
Bahçeli: Yumuşama ve normalleşmeden bahsetmenin inandırıcı yanı yoktur MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hem terör örgütüyle aynı kareye girip sarmaş dolaş olmanın hem de kalkıp yumuşamadan ve normalleşmeden bahsetmenin inandırıcı bir yanı yoktur" dedi.
28.05.2024 Politika
Tilki öldürdüğünü ihbar eden komşuya darp iddiası
Tilki öldürdüğünü ihbar eden komşuya darp iddiası Muğla'da Özlem Schlammer (51), kurduğu düzenekle tilki yakalayıp, tüfekle öldüren komşusu İlhan A.'yı ihbar etti. Olaya ilişkin tutanak tutulurken, Schlammer İlhan A. ve ailesi hakkında tehdit ve darp iddiasıyla suç duyusunda bulundu. 3 kişi hakkında uzaklaştırma kararı verilirken, Özlem Schlammer, "Silahlarla çiftliğime girip, üzerime yürüdüler. Tanık olmamı engellemek istediler. İlhan A.'nın oğlu da orman yolunda beni hayvanlarımla yalnız yakaladı. 'Tanık olmayacaksın' diye bağırdı. Kullandığı traktörü üzerime sürüp çarptı" dedi.
28.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

antalya çanta para şanlıurfa kavga

Komşu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.