Kpss

Kpss

Son dakika KPSS haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KPSS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KPSS haber sayfamızda...

Kpss

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 208 kpss haberi bulunmuştur.
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğiz
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60'lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz" dedi.
29.03.2024 Politika
Mansur Yavaş: Altınok'un 2 kızı KPSS'siz memur yapılmış, bu kul hakkını ödeyemezsiniz
Mansur Yavaş: Altınok'un 2 kızı KPSS'siz memur yapılmış, bu kul hakkını ödeyemezsiniz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Sayın Altınok'un 2 kızı KPSS sınavına girmeden kadroyla memur yapılmış. Bu kadar servet var, ihtiyacınız mı var? KPSS'siz işe giriyorsun. Ben malınızdaki şaibeyi falan bilmem ama siz bu kul hakkını ödeyemezsiniz bu gençlere. Torpille mülakatsız, sınavsız işe sokmak kendi çocuklarını, daha beterdir bence, daha ayıp bir husustur" dedi.
27.03.2024 Politika
Suat Kılıç: Yeniden Refah Partisi AK Parti’den ziyade CHP adayından oy alıyor
Suat Kılıç: Yeniden Refah Partisi AK Parti’den ziyade CHP adayından oy alıyor YENİDEN Refah Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Suat Kılıç, “Yeniden Refah Partisi bu seçime katılan bir siyasi parti olarak aday profiliyle ve proje performansıyla birden fazla partinin tabanından oy alıyor. Yeniden Refah Partisi AK Parti’den ziyade Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayından oy alıyor. Bu artan oylarda CHP'ye oy veren yani Sayın Yavaş'a oy veren CHP seçmeni demiyorum, Sayın Yavaş'ın sağdan gelen seçmeninden de biz Ankara'da ciddi manada oy alıyoruz” dedi.
12.03.2024 Politika
Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Acar, üniversiteye hazırlanıyor
Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Acar, üniversiteye hazırlanıyor  Türkiye'de ilk yüz nakli ameliyatı ile hayata bağlanan Uğur Acar (31), bırakmak zorunda kaldığı okul sürecini adım adım tamamlıyor. Açıktan liseyi bitirip, üniversite sınavına hazırlanan Acar, "Sağlık alanında bir bölüm okumak istiyorum" dedi.
11.02.2024 Gündem
Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Acar, üniversiteye hazırlanıyor
Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Acar, üniversiteye hazırlanıyor Türkiye'de ilk yüz nakli ameliyatı ile hayata bağlanan Uğur Acar (31), bırakmak zorunda kaldığı okul sürecini adım adım tamamlıyor. Açıktan liseyi bitirip, üniversite sınavına hazırlanan Acar, "Sağlık alanında bir bölüm okumak istiyorum" dedi.
11.02.2024 Video
Otizmli öğretmen, ilk belgesini annesinin elinden aldı
Otizmli öğretmen, ilk belgesini annesinin elinden aldı Samsun'da, otizmli müzik öğretmeni Kerem Bayrak, meslek hayatındaki ilk belgesini annesinin elinden aldı.
22.01.2024 Gündem
FETÖ'nün KPSS çalışma evlerine yönelik operasyon: 7 şüpheli yakalandı
FETÖ'nün KPSS çalışma evlerine yönelik operasyon: 7 şüpheli yakalandı Fetullahçı Terör Örgütü'nün evlerinde 2014 yılındaki Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlanan ve bu evlerden sorumlu kadınlara yönelik 4 ilde düzenlenen operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin halen kamuda aktif görevde oldukları da ortaya çıktı.
7.12.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş ve Bakan Göktaş Engelsiz Yaşam Fuarı'nda konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş ve Bakan Göktaş Engelsiz Yaşam Fuarı'nda konuştu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen 13.EYAF Expo Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Göktaş, "2012 yılında, dünyada bir ilki gerçekleştirdik ve KPSS’yi dijital ortama taşıdık. Bu sayede, engelli vatandaşlarımızın kamuda istihdam oranını artırdık. 2002 yılında kamuda çalışan engelli sayısı yaklaşık 5 binken, bugün bu sayıyı 68 bine ulaştırdık." dedi. TBMM Başkanı Kurtulmuş ise, "Hiç şüphesiz bu anlamda engellilerin hayatın bir parçası olması onların önündeki engellerin tek tek ve süratle azaltılması devletin sosyal devletin en temel sorumluluklarından birisidir." ifadelerini kullandı.
3.12.2023 Politika
Engelli 2 çocuğuna göz oldu; biri üniversiteyi bitirdi, diğeri lise öğrencisi
Engelli 2 çocuğuna göz oldu; biri üniversiteyi bitirdi, diğeri lise öğrencisi Aksaray'da, akraba evliliği yapan Hatice Kından doğuştan görme engelli dünyaya gelen 2 çocuğunu büyütüp, okuttu. Hatice Kından, "Oğlum Ahmet üniversiteyi bitirdi, KPSS'ye çalışıyor. Kızım Büşra ise lise son sınıf ve haftanın 3 günü staj yapıyor. Gençlerimize akraba evliliği yapmalarını tavsiye etmiyorum. Biz cahildik, böyle olacağını bilmiyorduk" dedi.
4.12.2023 Foto Galeri
Depremzede öğretmen adayının hayali lösemiyi yenip, atanmak
Depremzede öğretmen adayının hayali lösemiyi yenip, atanmak Depremde Gaziantep'teki evleri hasar görünce anne ve babasıyla Ankara'ya taşınan beden eğitimi öğretmenliği mezunu Mahmut Erol (22), 2 ay önce lösemi olduğunu öğrendi. Tedavisi süren Erol, "Hasta olduğumu öğrendiğimde bunun benim öğretmenlik hayallerimi gerçekleştirmeme engel olmayacağını düşündüm. Bir an önce kanseri yenip, hayalini kurduğum öğretmenliği yapabilmek için derslerime çalışmaya devam edeceğim" dedi.
24.11.2023 Video
2 tıp öğrencisi, eğitim gördükleri üniversitede temizlik personeli olarak görev yapıyor
2 tıp öğrencisi, eğitim gördükleri üniversitede temizlik personeli olarak görev yapıyor Diyarbakır'da yaşayan Ahmet Selçuk Maral (21) ve Mehmet Caner Bahçivancı (21), 2 yıl önce Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. KPSS sınavına giren Maral 85, Bahçivancı ise 83 puan alarak hastanenin destek personel alımına başvurdu. Atanan Maral ve Bahçivancı, hem tıp fakültesinde öğrenim görüyor hem de hastanede temizlik görevlisi olarak çalışıyor. Öğrencilerden Mehmet Caner Bahçivancı, "Hem okuyup hem de ailemize destek olmaktan dolayı mutluyuz ve gururluyuz" dedi.
31.10.2023 Video
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne 48 sözleşmeli personel alınacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne 48 sözleşmeli personel alınacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde 48 sözleşmeli personel istihdam edileceğini açıkladı.
30.10.2023 Gündem
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'nde meydana gelen maden faciasının 1'inci yıl dönümünde hayatını kaybeden 43 madenci, mezarları başında dualarla anılıyor. Hayatını kaybeden madencilerden Murat Ergin'in ağabeyi Mustafa Ergin, "Murat, madene girmeye çok hevesliydi. Ben ona 'Girme oğlum' dedim, o bana 'Ağabey, sen benim ekmeğime mani olma' dedi. Biz de onlarla birlikte öldük. Her gün aklımızdalar" dedi.
13.10.2023 Video
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'nde meydana gelen maden faciasının 1'inci yıl dönümünde hayatını kaybeden 43 madenci, mezarları başında dualarla anılıyor. Hayatını kaybeden madencilerden Murat Ergin'in ağabeyi Mustafa Ergin, "Murat, madene girmeye çok hevesliydi. Ben ona 'Girme oğlum' dedim, o bana 'Ağabey, sen benim ekmeğime mani olma' dedi. Biz de onlarla birlikte öldük. Her gün aklımızdalar" dedi.
13.10.2023 Gündem
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in davasında gerginlik
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in davasında gerginlik Eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in, 'FETÖ üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye kullanma' suçlamalarından yargılandığı davada gerginlik yaşandı. Mahkeme başkanı ile tartışan bir avukat hakkında soruşturma yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na müzekkere yazılmasına karar verildi.
3.10.2023 Gündem
Elif hemşire, lenfomayı yendiği hastanede hastaların ümidi
Elif hemşire, lenfomayı yendiği hastanede hastaların ümidi Üniversitede Hemşirelik Bölümü'nü bitirdikten sonra 2021'de lenfomaya (lenf kanseri) yakalanan Elif Dedeoğlu (26), Ankara'daki Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gördüğü tedaviyle hastalığı yendi. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucuna göre ilk tercihi doğrultusunda hastalığı yendiği hastaneye ataması yapılan Dedeoğlu, kanser hastalarının ümidi oldu.
15.09.2023 Video
Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan: Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında 100 bin atama istiyoruz
Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan: Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında 100 bin atama istiyoruz TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında tam 100 bin atama müjdesi bekliyoruz. Hepimiz hemfikiriz ki, cumhuriyetimizin 100'üncü yılına 100 bin atama çok yakışacak" dedi.
8.09.2023 Eğitim
FETÖ'nün KPSS usulsüzlüğü soruşturmasında 14 gözaltı
FETÖ'nün KPSS usulsüzlüğü soruşturmasında 14 gözaltı Ankara'da FETÖ/PDY'ye yönelik Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) usulsüzlükleriyle ilgili soruşturmada, haklarında gözaltı kararı verilen 15 şüpheliden 14'ü gözaltına alındı.
15.08.2023 Gündem
KPSS, pazar günü yapılacak sınavlarla tamamlanacak
KPSS, pazar günü yapılacak sınavlarla tamamlanacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), pazar günü yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve ÖABT İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı ile tamamlanacak.
4.08.2023 Eğitim
KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu yapıldı
KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu yapıldı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu, Ankara'da yapıldı. Adaylar sınavda ter dökerken, aileler de dışarıda çocuklarının başarısı için dua etti.
30.07.2023 Video
KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu yapıldı
KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu yapıldı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi 3'üncü oturumu, Ankara'da yapıldı. Adaylar sınavda ter dökerken, aileler de dışarıda çocuklarının başarısı için dua etti.
30.07.2023 Eğitim
ÖSYM Başkanı Ersoy: 25 Ağustos’ta KPSS sonuçlarını ilan edeceğiz
ÖSYM Başkanı Ersoy: 25 Ağustos’ta KPSS sonuçlarını ilan edeceğiz Kamuda işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "25 Ağustos civarlarında, ağustosun sonuna doğru sınav sonuçlarını ilan edeceğiz" dedi.
29.07.2023 Eğitim
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kayseri'de cuma namazı kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kayseri'de cuma namazı kıldırdı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çeşitli ziyaretler için Kayseri'de Fevzi Mercan Camii'nde cuma namazı kıldırdı.
28.07.2023 Gündem
KPSS Alan Bilgisi sınavlarında 183 bin 252 aday yarışacak
KPSS Alan Bilgisi sınavlarında 183 bin 252 aday yarışacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 29-30 Temmuz'da gerçekleştirilecek Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi oturumlarında 183 bin 252 aday yarışacak.
28.07.2023 Eğitim
Van'da polis, 5 adayı motosikletle KPSS'ye yetiştirdi
Van'da polis, 5 adayı motosikletle KPSS'ye yetiştirdi Van'da yapılan KPSS için evlerinden çıkan ancak trafikte sıkışan 5 adayı, sınav yerlerine motosikletli polis ekipleri ulaştırdı.
23.07.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KPSS Ankara sınav öğretmen Mansur Yavaş

Kpss ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.