Sınav

Sınav

Son dakika sınav haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sınav gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sınav haber sayfamızda...

Sınav

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.859 sinav haberi bulunmuştur.
Sultangazi’de KPSS hazırlık kursları başladı
Sultangazi’de KPSS hazırlık kursları başladı Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği önlisans ve ortaöğretim KPSS hazırlık kursları başladı. İlçede ikamet eden vatandaşlar için ücretsiz olarak verilen kurslar, eylül ayına kadar devam edecek.
24.05.2024 Eğitim
MEB: LGS giriş bilgileri erişime açıldı
MEB: LGS giriş bilgileri erişime açıldı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran Pazar günü yapılacak merkezi sınavın giriş bilgilerinin yayımlandığını duyurdu.
24.05.2024 Eğitim
2024-YKS giriş belgeleri erişime açıldı
2024-YKS giriş belgeleri erişime açıldı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu.
23.05.2024 Eğitim
PDR Zirvesi 'Birlikte Güçlenmek' temasıyla İstanbul'da düzenlenecek
PDR Zirvesi 'Birlikte Güçlenmek' temasıyla İstanbul'da düzenlenecek İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin birlikte düzenlediği Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Zirvesi “Birlikte Güçlenmek” teması ile 27 Mayıs'ta Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek. Zirvede ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Dijital Çağda PDR Uygulamaları’ konuları ele alınacak. Ayrıca zirve kapsamında atölye çalışmaları da yapılacak.
21.05.2024 Eğitim
Ankara merkezli 18 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı kararı
Ankara merkezli 18 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2012'deki vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavında usulsüzlük yapıldığının tespiti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY üyesi 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 18 ilde operasyon başlatıldı.
21.05.2024 Gündem
FETÖ sanığı eski hakime 7,5 yıl hapis cezası
FETÖ sanığı eski hakime 7,5 yıl hapis cezası Adana 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan eski hakim M.K., 'FETÖ'ye üye olma' suçundan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
20.05.2024 Gündem
Uzmanından sınav kaygısıyla baş etmenin yolları
Uzmanından sınav kaygısıyla baş etmenin yolları Sınav kaygısının belli bir düzeyde normal olduğunu söyleyen Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berke Kırıkkanat, sınav esnasında yapılması gerekenlere ilişkin önerilerde bulundu. Kırıkkanat, ““Kendine sakinleşmesi için birkaç dakika izin vermesi, diyaframdan nefes alıp vermesi, ‘elimden geleni yapacağım, dünyanın sonu değil, mükemmel olmak zorunda değilim’ gibi kendiyle olumlu bir içsel diyalog gerçekleştirmesi önemli adımlar arasında sayılabilir” dedi.
20.05.2024 Sağlık-Yaşam
Özgür Özel 'Büyük Eğitim Mitingi'nde konuştu: Hep beraber başaracağız
Özgür Özel 'Büyük Eğitim Mitingi'nde konuştu: Hep beraber başaracağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Saraçhane Parkı’da düzenlenen ‘Büyük Eğitim Mitingi’ konuştu. Özel " Cumhuriyet tarihinin eğitim konulu ilk mitingini yaptık. Bundan sonra sesimizi duymayanlara karşı, sesi duyulmayanlar için, kimsesizler için, sesini yükseltse de sesini duyuramayanlar için meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Hep beraber yürüyeceğiz. Hep beraber başaracağız. " dedi.
18.05.2024 Politika
Erdemir saat ücretli işe alım yapacak
Erdemir saat ücretli işe alım yapacak Yassı çelik üreticisi Erdemir'in 2024 yılında saat ücretli toplu işe alımları için başvuru süreci 20 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Başvurular 20 Mayıs - 31 Mayıs tarihlerinde hafta içi her gün 08.00 - 16.00 saatleri arasında Erdemir Spor Salonu'nda yapılabilecek.
18.05.2024 Ekonomi
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu Milli Eğitim Bakanlığı'nca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru duyurusu yayımlandı.
17.05.2024 Eğitim
İstanbul’un Olimpiyat yolculuğundaki en büyük sınavı için imzalar atıldı
İstanbul’un Olimpiyat yolculuğundaki en büyük sınavı için imzalar atıldı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘2027 Avrupa Oyunları İmza Töreni’ için, İtalya’nın başkenti Roma’ya gitti.
16.05.2024 Spor
Yan flütte dünya üçüncüsü Gülfem İlay'ın hedefi; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Yan flütte dünya üçüncüsü Gülfem İlay'ın hedefi; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Kayseri'de, 11'inci sınıf öğrencisi Gülfem İlay Bedir (16), 1,5 yıl önce çalmaya başladığı yan flüt ile online ortamda video gönderdiği yarışmada mart ayında dünya üçüncülüğü elde etti. Müziğe babasının teşvikiyle başladığını belirten Gülfem İlay, "Hedeflerim arasında Marmara Üniversitesi Konservatuar Bölümü’nü kazanmak var. Sonrasında başarabilirsem Viyana Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalmak istiyorum. Kendimi iyi geliştirmek istiyorum. Yetenek sınavına yönelik çalışmalara da başladım. Bu yol beni aşırı zorlayacak gibi duruyor ama hedefime ulaşmak için zorlu yollardan geçmek zorundayım" dedi.
16.05.2024 Video
Giresun Uğur Anadolu Lisesi başarılı gençlere eğitim bursu veriyor
Giresun Uğur Anadolu Lisesi başarılı gençlere eğitim bursu veriyor Giresun Uğur Anadolu Lisesi, Türkiye’nin geleceğine değer katacak öğrencilere eğitim desteği veriyor. 25 Mayıs ve 1 Haziran’da yapılacak sınavda başarılı olacak öğrenciler, Uğurlu Gençlik Bursu’ndan yararlanabilecek.
16.05.2024 Eğitim
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, 'Kürtçe Ana Dilin Korunması İçin Atılacak Adımların Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergenin tartışıldığı sırasında tansiyon yükseldi.
16.05.2024 Politika
Türk Eğitim-Sen: Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliğe dava açtık
Türk Eğitim-Sen: Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliğe dava açtık Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin sözlü sınava ilişkin hükümlerinin iptali talebiyle daha önce de Danıştay nezdinde dava açıldığını bildirdi.
15.05.2024 Eğitim
Öğretmen, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından bıçaklandı
Öğretmen, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından bıçaklandı Elazığ’da 8’inci sınıf öğrencisi A.B. sınavda kendisini kopya çekerken yakalayan öğretmeni A.K.’yi koridorda bacağından bıçakla yaraladı. A.K.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, A.B. gözaltına alındı.
14.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan, "Gazze'de yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan 150 gazeteci İsrail güçleri tarafından öldürüldü. Birleşmiş Milletler personeli ve insani yardım görevlileri kurşunların hedefi oldu. İnsanı, insanlığından utandıracak ne kadar işkence, canilik ve ahlaksızlık varsa geride bıraktığımız 219 gün içerisinde Gazze'de ve işgal altındaki Filistin topraklarında işlenmiştir. Dahası bunlar öyle gizli saklı yapılmamış. Tüm dünyaya canlı yayınlarla izlettirilmiştir" dedi.
12.05.2024 Politika
Büyükçekmece'de restorandaki cinayetin detayları ortaya çıktı
Büyükçekmece'de restorandaki cinayetin detayları ortaya çıktı Büyükçekmece'de geçtiğimiz yıl bir restorana motosikletli iki kişi tarafından yapılan silahlı saldırıda kurşunlar, restoran önünde oturan 3 çalışana isabet etmişti. Çalışmak için Adana'dan İstanbul'a gelen 19 yaşındaki Mehmedali Memiş'in hayatını kaybettiği saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ve detayları ortaya çıktı. Mehmedali'nin babası Neşet Memiş, "Motosikletle o tarafta bir iki tur atıyorlar. Gelip sıkıp sıkıp gidiyorlar kafasına göre. O sırada benim masum oğlum gidiyor" dedi. Anne Pervin Memiş, "Benim oğlumun hayalleri, geleceği vardı. Hayallerimizi, geleceğimizi elimizden aldılar. Her gece gömleğini öpüp de yatıyorum" diye konuştu.
12.05.2024 Video
Büyükçekmece'de restorandaki cinayetin detayları ortaya çıktı
Büyükçekmece'de restorandaki cinayetin detayları ortaya çıktı Büyükçekmece'de geçtiğimiz yıl bir restorana motosikletli iki kişi tarafından yapılan silahlı saldırıda kurşunlar, restoran önünde oturan 3 çalışana isabet etmişti. Çalışmak için Adana'dan İstanbul'a gelen 19 yaşındaki Mehmedali Memiş'in hayatını kaybettiği saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ve detayları ortaya çıktı. Mehmedali'nin babası Neşet Memiş, "Motosikletle o tarafta bir iki tur atıyorlar. Gelip sıkıp sıkıp gidiyorlar kafasına göre. O sırada benim masum oğlum gidiyor" dedi. Anne Pervin Memiş, "Benim oğlumun hayalleri, geleceği vardı. Hayallerimizi, geleceğimizi elimizden aldılar. Her gece gömleğini öpüp de yatıyorum" diye konuştu.
12.05.2024 Gündem
Sürücü belgesi sınavlarında kopyaya 5 tutuklama
Sürücü belgesi sınavlarında kopyaya 5 tutuklama Mersin’de sürücü belgesi sınavlarında adaylara gizli kamera ve kulaklık düzeneğiyle dışarıdan kopya veren 5 kişi, yakalanarak cezaevine gönderildi.
10.05.2024 Gündem
Görüntü ve ses düzenekli kıyafetle ehliyet sınavına suçüstü: 3 gözaltı
Görüntü ve ses düzenekli kıyafetle ehliyet sınavına suçüstü: 3 gözaltı Aksaray'da ehliyet sınavına giren M.E.'ye para karşılığında görüntü ve ses sistemli özel kıyafet giydirip, soruları cevaplamasını sağlayan R.A. ve Ş.E. suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişi, sevk edildikleri mahkemede adli kontrol kararıyla serbest kaldı.
9.05.2024 Gündem
İsdemir saat ücretli işe alım yapacak
İsdemir saat ücretli işe alım yapacak İsdemir, büyüme stratejisi ve işletmelerinin ihtiyaçları doğrultusunda saat ücretli statüsünde görev yapmak üzere işe alım yapacağını duyurdu. Adaylar, 13 Mayıs’tan itibaren iki hafta boyunca Pazartesi’den Cuma’ya kadar başvurularını yapabilecek.
8.05.2024 Ekonomi
CHP Sözcüsü Yücel: Türk milli eğitim sistemi çağdaş eğitimden hızla uzaklaştırılıyor
CHP Sözcüsü Yücel: Türk milli eğitim sistemi çağdaş eğitimden hızla uzaklaştırılıyor Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Yücel, "Türkiye yüzyılı maarif bilmem nesi adıyla yapılmaya çalışılan müfredat değişikliğiyle Türk milli eğitim sistemi, bilimin ışığında laik, çağdaş eğitimden hızla uzaklaştırılıyor" dedi.
6.05.2024 Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Meclis Başkanı Castillo ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Meclis Başkanı Castillo ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika Temsilciler Meclisi Başkanı Marcela Guerra Castillo ile bir araya geldi.
6.05.2024 Politika
Bakan Yerlikaya: FETÖ'ye yönelik 17 ildeki 'KISKAÇ-14' operasyonunda 36 şüpheli yakalandı
Bakan Yerlikaya: FETÖ'ye yönelik 17 ildeki 'KISKAÇ-14' operasyonunda 36 şüpheli yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-14' operasyonlarında 36 kişinin yakalandığını bildirdi.
2.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sınav kopya eğitim kpss öğretmen

Sınav ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.